Aktualizováno: ProGamers údajně končí na GameZone.cz

, 01. březen 2007 09:38 26 komentářů

Aktualizováno 5. března 18:16. Telefónica O2 tvrdí, že byla výpověď protiprávní. Provoz GameZone.cz byl zřejmě zcela ukončen.

GameZone.cz
Firma ProGamers podle našich informací údajně vypověděla smlouvu o technické správě herního serveru GameZone.cz, který patří společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Vyplývá to ze zprávy, kterou rozeslal externím redaktorům dosavadní šéfredaktor GameZone.cz. Obě společnosti zpočátku výpověď smlouvy nijak nekomentovaly. Herní server GameZone.cz začal provozovat tehdejší Český Telecom v roce 2000 jako součást své strategie, jejímž cílem je podle vyjádření společnosti podporovat poptávku po vysokorychlostním připojení.

Majitel a ve technický provozovatel GameZone.cz svůj projekt outsourcoval a nechal spravovat společností Allstar Group, s.r.o. Spolupráce mezi Allstar Group a Českým Telecomem navenek fungovala bez problémů až do začátku února minulého roku.

Tehdy server převzala společnost ProGamers s.r.o., která pořádá pravidelná herní klání pro příznivce počítačových her a stojí například za Mistrovstvím ČR v počítačových hrách. "Před časem jsme byli osloveni Českým Telecomem s poptávkou na zkvalitnění hráčského zázemí hráčů na GameZone. Nabídli jsme výhodnější podmínky," uvedl pro server Lupa.cz jednatel společnosti ProGamers Daniel Mikšovský. Krátce po převzetí GameZone.cz došlo k přetížení serverů a negativním reakcím hráčů počítačových her. Přetížení webu bylo podle vyjádření firmy údajně zlým úmyslem "někoho, kdo měl k tomu motivaci", protože správci prý dodatečně zjistili ze záznamů serverů o 80 procent více přístupů, které pocházely z anonymizérů se zahraniční IP adresou.

Firma Allstar Group zároveň spustila vlastní herní server GamePark.cz

O2: Výpověď smlouvy byla protiprávní
Martin Žabka, tiskový mluvčí Telefónica O2 Czech Republic, ve svém vyjádření pro ITBIZ uvedl: "Šlo o jednostranný a dle našeho názoru protiprávní akt ze strany partnera. Další kroky zatím vyhodnocujeme. Budeme se snažit uživatelům v krátkém čase zprovoznit co možná nejlepší náhradu, o které v této chvíli usilovně jednáme."

Společnost ProGamers nehodlá výpověď smlouvy a vyjádření společnosti Telefónica komentovat. V telefonickém rozhovoru to redakci ITBIZ potvrdil jednatel firmy Daniel Mikšovský. Podobně odmítnul odpovědět na další kladené otázky a telefonát spěšně ukončil.

První zájemci na scéně
Podle našich informací projevil zájem o spolupráci s herním serverem GameZone.cz údajně druhý největší herní portál United Games. O spolupráci projevila také společnost Allstar Group, která dříve GameZone.cz provozovala. Herní server však byl zřejmě ukončen, protože se 5. března na webu objevila omluva pro všechny hráče a obvyklý obsah zmizel.

Telefónica O2 Czech Republic nám 6. března zaslala vyjádření, které se ničím neliší od předchozí odpovědi na náš původní článek. Jednání o opětovném spuštění GameZone.cz tedy zřejmě stále probíhají.

ITBIZ celou situaci i nadále sleduje.


Komentáře

Black #1
Black 01. březen 2007 14:55

Ne ze by nic, ale dalo se to cekat. Pricin muze byt nekolik, od odlivu hracu, prez vnitrni problemy na GZ,nasmlouvane veci ( a nedodrzene ) s jinyma firmama az po zjisteni Miksovskeho, ze prece jenom z toho neni takovy vyvar jak si myslel a delat podobnou vec neni tak jednoduche jako delat nejake ligy ci mit herny...

Scar #2
Scar 01. březen 2007 17:40

Něco podobného se dalo očekávat už od začátku. Když v prvních týdnech po založení gameparku hráči hráli tam, i když servery na gameparku byli pomalejší...
A nyní?Když na gamezone hraje stále 5x mín hráčů než na gameparku tak to bylo jasný, že to progamers brzo zabalí...
Otázkou je, jak se zachová ó dva, před několika lety byla gamezone jednička a nyní je její osud velmi nejistý.

Michal #16
Michal 05. březen 2007 11:31

Souhlas.

esportive^ mnG #3
esportive^ mnG 03. březen 2007 13:30

No comment.... bylo asi jasné ne?!

vain #4
vain 03. březen 2007 14:10

Jsou už nějaké nové informace ohledně postupu O2 a budoucnosti GameZone? Nebo neví alespoň někdo něco dalšího / podrobnějšího?

Radim Hasalík #17
Radim Hasalík 03. březen 2007 21:07

ITBIZ situaci okolo GameZone.cz samozřejmě i nadále sleduje. Obě firmy budeme kontaktovat příští týden.

J@ #5
J@ 15. duben 2007 14:52

Taky dobře že to udělali, taky bych se na GZ vysral! :D

#6
15. duben 2007 14:54

Telefónica FU! Tadle společnost je jedním z hybridů, humusů a vykopívek v Česku, moc si toho o sobě myslí, už jenom ty jejich reklamní kampaně..... FU HOVADA

KillerCZE #7
KillerCZE 05. březen 2007 16:08

Pro nás adminy je to také rána ale dřív nebo později by k tomu stejně došlo.

Z00M3R #8
Z00M3R 05. březen 2007 21:44

PG to zase posrala, takze bude dal vydelavat na hracich jinde... snad se najdou jine organizace, ktere z hracu nebudou tahat penize jak to dela s oblibou PG a bude se o svuj prokejkt poradne starat...

BTW: PG ted bez GZ serveru pujde do prd...

xndr #18
xndr 06. březen 2007 14:21

Nic proti, ale jak napriklad gamezone tahal z lidi prachy ? a co se tyce PG nejak moc nevim o tahani prachu z lidi, jediny za co sem kdy platil u PG byl vstup na mezihernak..

btw, v takovemto prijektu jako je GameZone nebo i GamePark jde stejne o penize, gamepark je na tom ohodne lepe a byl i po svem rozjeti, ale stejne nakonec jde porad jen a jen o penize v dnesni dobe ;) rek bych ze tim ze PG rozvazalo smlouvy s O2 je dobre, ty podminky nebyly zrovna ruzovy. Udelejte si kazdej nazor jakej chcete;)

Crash #9
Crash 05. březen 2007 22:55

United Games zatim nevedi, jestli do toho pujdou... AllStar by zas mozna chtel, ale urci si mnoho podminek, protoze je na koni. GameParku se dari. Tezko by nekdo mohl GP prekonat, tak nemaji zas tak velkou potrebu jit zpet pod o2 po tom, co jim o2 udelalo (jeste jako Telecom). Pokud by AllStar nemel zajem, skonci to s GameZone pomerne tvrde, protoze v CR se o to prakticky nema kdo starat - okruh subjektu je velice omezen.

Achjo #10
Achjo 05. březen 2007 23:11

Jednání Telefónica|O2 je žalostné a plně vychází z jejich "péče" o zákazníky. Místo nějaké obsáhlejší zprávy ty servery jednoduše odstaví. Hlavně, že ve svých reklamách stále lákají na surfujte po internetu (za těžké peníze), stahujte data (s 3GB FUP :-]) a hrajte hry (na Gamezone).

Ondřej Koch #19
Ondřej Koch 05. březen 2007 23:55

Pokud je mi znamo, tak GameZone bezelo na serverech Progamers, ktere dostali jeste od telecomu; tudiz pokud pg vypovi smlouvu, tak tezko O2 necha bezet servery, kdyz je nema ;)

Achjo #20
Achjo 06. březen 2007 11:18

O tom jsem nic nepsal .) Narážel jsem a chování O2. Nevydají tiskovou zprávu.. nic. Zajímalo by mne za jak dlouho stáhnou reklamu a odkazy na Gamezone.

Radim Hasalík #21
Radim Hasalík 06. březen 2007 11:37

O2 s novináři komunikuje. Na své otázky jsem obdržel odpověď.

Achjo #23
Achjo 06. březen 2007 16:23

ok, ale na svém portálu o tom nemají ani čárku

Radim Hasalík #25
Radim Hasalík 06. březen 2007 17:03

Pokud situaci ještě řeší, nelze se tomu divit. Nemají důvod, aby tuto událost veřejně komunikovali. Pouze odpovídají na dotazy novinářů. I když nějaká uklidňující TZ by byla asi na místě.

Ondřej Koch #22
Ondřej Koch 06. březen 2007 14:30

Píseš "Jednání Telefónica|O2 je žalostné a plně vychází z jejich "péče" o zákazníky. Místo nějaké obsáhlejší zprávy ty servery jednoduše odstaví."

Oni ty servery neodstavili. Nemohli, protože žádné nemají.

Achjo #24
Achjo 06. březen 2007 16:24

Takže Telecom jen tak dal Progamers servery za tři miliony bez nějaké záruky ? Huh :)

Ondřej Koch #26
Ondřej Koch 06. březen 2007 18:07

Mno, možná proto hovoří o tom, že ta výpověď byla protiprávní, ne?

Ale ponechme spekulací a počkejme na nějaké oficiální informace :)

febrik #11
febrik 06. březen 2007 17:41

Důvody je jen pár. Celkové nezvládnutí situace při "převzetí" GZ a následné pokusy o její zprovoznění v rozsahu odpovídajícím stavu, kdy byla GZ pod patronátem Allstaru . Ať už se jedná o klienta, nebo o nastavení serverů a v neposlední řadě i výběrem adminů. Co tam hráči našli? Možná silnější servery (které ostatně nejsou zásluhou PG), ale také spoustu haxorů a amatérského přístupu (kteréžto už zásluhou PG jsou).

Romča #12
Romča 21. březen 2007 22:25

Velký hovno a dobře jim tak, když se srali do něčeho co neumí.Posrali Playzone, odrovnali Gamezone.
Dále k GZ moc dobře si to pamatuju,hry nebyli funkční vůbec, po měsíci jakžtakž rozchodili klienta a dál se hrálo pouze CoD, s otřesnýma lagama.Ostatní hry taky spustili ale byli tak na hovno nastavený, že se tam proháněl cheater vedle cheatera. Oproti tomu Gamepark začal od nuly běhěm 3 dnů od toho hnusnýho převzetí a jedou dodnes sláva jim.

Romča #14
Romča 23. březen 2007 14:09

Dobrý den jen bych Vás chtěla informovat o Progamers - jako hráčka enemy territory jsem se zúčastnila regulérního hlasování o to jaké hry budou na Invexu.Enemy zvítězilo v postupu a mělo být předvedeno jako každý rok na Invexu, bohužel včera se u progamers objevila zpráva, že Enemy na invexu nebude - z důvodu malého přihlášení klanů do soutěže (16).
Ptala jsem se tedy na progamers stránkách jak to tedy je a že mě velice zajímá,jde-li firmě progamers o hráče(připomněla jsem zrušení největšího herního portálu Gaamezone). A co se nestalo? Herní účet mi byl smazán. To mě utvrdilo v tom, že firmě Progamers nejde o hráče ale o peníze. Omlouvám se možná píši kraviny, ale pan Mikšovský o zrušení Gamezone mlží stejně jako bylo ticho před tím slavným převzetím před rokem :)

D@wn3R #15
D@wn3R 27. duben 2007 17:08

mno sranda je to, že já na GZ asi 14 dní než to kleklo začal dělat admina xD

RSS 

Komentujeme

Bezpečnost IT a tygří logika

Pavel Houser , 14. únor 2017 11:00
Pavel Houser

Jak praví známý vtip, běží-li za vámi tygr, netřeba se pohybovat rychleji než šelma – stačí předběhn...

Více


Kalendář

22. 02. IT mezi paragrafy
20. 03.

24. 03.
CeBIT 2017
25. 03. INSPO 2017
RSS 

Zprávičky

Blokování nelegálního hazardu na internetu není protiústavní

Pavel Houser , 22. únor 2017 13:22

Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 21 senátorů Senátu Parlamentu České republiky na zruš...

Více 0 komentářů

Amazon otevře v Polsku své páté logistické centrum

ČTK , 22. únor 2017 13:03

Česká pobočka firmy uvedla, že letos nabere v Dobrovízi u Prahy a ve své pražské kanceláři 1000 stál...

Více 0 komentářů

SpaceX a Boeing se možná zpozdí s dopravou lidí na ISS

ČTK , 22. únor 2017 09:30

Společnosti SpaceX a Boeing se možná zpozdí s nasazením svých lodí pro dopravu posádek na Mezinárodn...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Verizon koupí aktivity Yahoo za sníženou cenu 4,48 miliardy USD

ČTK , 21. únor 2017 16:05

Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se dohodl na nových podmínkách převzetí zák...

Více 0 komentářů

Jen desetina SMB firem těží z digitální transformace

ITBiz.cz , 21. únor 2017 09:00

Studie IDC a SAP ukázala, že čtyři z pěti SMB firem vidí v digitální transformaci značné výhody včet...

Více 0 komentářů

Trump si nechal registrovat tisíce internetových domén

ČTK , 21. únor 2017 08:30

Málokterá veřejná osoba je tak aktivní ve skupování internetových domén jako americký prezident Dona...

Více 4 komentářů

Mall Group ovládla internetový obchod s elektrem CZC.cz

ČTK , 20. únor 2017 16:39

Skupina Mall Group se stala jediným vlastníkem e-shopu CZC.cz. Od zakladatele obchodu Josefa Matějky...

Více 2 komentářů

AbcPráce