Datacentrum ProZeta nabízí Tier V

Richard Jan Voigts , 15. prosinec 2016 16:00 2 komentářů
Datacentrum ProZeta nabízí Tier V

Většina datových center si stěží sáhne na certifikaci Uptime Institute na Tier III, žádné DC u nás Tier IV nemá a asi mít nikdy nebude, poskytovatel cloudových služeb ProZeta však přichází s Tier V. Zeptali jsme se Jakuba Kabourka, obchodního ředitele společnosti ProZeta, co u nich Tier V znamená a jak vypadá jejich nabídka.

Co vlastně znamená Tier V od vaší společnosti ProZeta, která se profiluje jako poskytovatel cloudových služeb a co vás k ní vedlo?

Zhruba před čtyřmi lety jsme se rozhodli, že se staneme i cloudovým poskytovatelem, protože čím dál víc našich zákazníků už nechtělo kupovat vlastní hardware a v našich datacentrech jej u nás hostovat. Chtěli po nás víc, lepší služby a ideálně za méně peněz. My jsme zvolili cestu OpenStacku. Tato platforma u nás budila důvěru, že získá dostatečný podíl na trhu a dnes vidíme, že jsme se nemýlili. V současné době stavíme už čtyři roky naše řešení virtuálních datacenter na OpenStacku

Proč tedy Tier V?

Naším cílem bylo přinést na trh lepší služby, než jim může jakékoli jiné datacentrum nabídnout. To, co zákazníkům přinášíme, je více než datacentrum. Je to virtuální datacentrum, které to klasické převyšuje ve všech parametrech, a proto Tier 5. Postavili jsme už kolem OpenStacku kompletní ekosystém, který však je pouze klíčovou platformou, na níž vše běží. Tier 5 je řešení pro nabídky IaaS (Infrastructure as a Service) a PaaS (Platform as a Service) pro zákazníky, kteří mají větší infrastrukturní požadavky. Přináší jim to řešení dedikované infrastruktury, nad níž mají kompletní kontrolu a výrazné snížení nákladů na provoz, a to ať už si doposud koupili infrastrukturu sami, nebo používali nějaké řešení od veřejného poskytovatele cloudu. Stále sledujeme požadavky našich zákazníků a naše řešení Tier 5 stále vyvíjíme, upravujeme a vylepšujeme tak, abychom zákaznické požadavky co nejlépe naplňovali. Patří mezi ně zákazníci z oblasti e-commerce, webové portály, nebo poskytovatelé služeb. Zejména ti dokáží ocenit výhody takto koncipované infrastruktury.

Jak tedy vypadá standardní nabídka Tier 5 od vaší společnosti ProZeta?

Většina našich zákazníků využívá hosted private cloud. Umožňuje jim to v našich datacentrech, na našich serverech a naší technologii provozovat jejich virtuální servery, storage a bezpečnostní řešení, tj. firewally apod. Vítají možnost rozložit svoji infrastrukturu do více datacenter, což znamená získat vysokou dostupnost a jistotu, že jejich aplikace budou fungovat i v případě výpadku celého jednoho datacentra.

Co jiného ještě můžete zájemcům o cloudové služby nabídnout?

Službu Tier 5 poskytujeme v našich datacentrech, kde zákazníkovi za jednotnou cenu poskytujeme kompletní kapacitu, kterou si nakoupí, včetně veškeré její správy, od běžného monitoringu přes sledování a optimalizaci výkonu až po bezpečnostní služby.

Kromě toho poskytujeme i nadstavbové služby. Jednou z nich je Fortress Security Pack, což je možnost posunout celou infrastrukturu na úroveň vyššího bezpečnostního řádu. To je důležité zejména pro zákazníky z oblasti bankovního sektoru. Zejména ti totiž potřebují vědět, že jejich data vlastní skutečně pouze oni a ochránit si jejich úniky zcela sami na aplikačních úrovních. Jako součást Tier 5 také přinášíme nativní řešení cloudové storage Blackstor, a to jako alternativu k řešením jako je Ceph.


Komentáře

d.c. #0
d.c. 15. prosinec 2016 19:52

Proste: "Vic prouzku, vic Adidas!"

Lektor #1
Lektor 16. prosinec 2016 12:43

Tomu říkám snůška marketingových keců! TIER V? To vymyslela která pomazaná hlava??? Já si doma na dvorku stavím datacentrum TIER XI, no vážně, kdo tohle má? Budu nabízet virtuální cloud v cloudu postaveno na virtuální datacentru, které běží v kůlně 2.0, TIER XI, rychlosti astonomické, disky nekonečné, kecy priceless.

RSS 

Komentujeme

Intel Inside aneb všichni jsme načipováni

Petr Zavoral , 10. prosinec 2017 18:20
Petr Zavoral

V Havlově hře Audience přesvědčuje Sládek Ferdinanda Vaňka, aby donášel sám na sebe. Z pohledu letoš...

VíceKalendář

09. 01.

13. 01.
CES 2018
18. 01.

19. 01.
itSMF 2018
29. 01.

30. 01.
G2BTechEd

RSS 

Zprávičky

Rozhodnutí ÚS o odložení EET může vést k žalobám na stát

ČTK , 16. prosinec 2017 09:00

Tisíce a možná desítky tisíc podnikatelů a zástupců různých profesí se na třetí a čtvrtou vlnu EET u...

Více 0 komentářů

E-shopy vyjmutí plateb kartou z EET vítají, přišlo prý ale pozdě

ČTK , 16. prosinec 2017 08:00

Podle ministerstva financí ze zrušení povinnosti evidovat platby kartou pro poplatníky nevyplývá nut...

Více 0 komentářů

Nové Embarcadero RAD Studio obsahuje i licenci pro aplikační server

Pavel Houser , 15. prosinec 2017 10:00

Vývojové prostředí nabízí i nové prvky knihovny vizuálních komponent a nové možnosti grafického uživ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Botnet Necurs se vrátil a šíří nový ransomware

Pavel Houser , 15. prosinec 2017 09:00

V listopadu došlo k oživení botnetu Necurs v souvislosti s distribucí nového ransomwaru Scarab. ...

Více 0 komentářů

Jižní Korea zvažuje, že zdaní obchody s bitcoinem

ČTK , 15. prosinec 2017 08:00

Vláda se obává dopadů, které s sebou může přinést náhlý cenový propad kryptoměn....

Více 0 komentářů

O2 v dalších dvou letech vykoupí až 1,25 % vlastních akcií

ČTK , 14. prosinec 2017 10:00

Cílem nového programu je optimalizace kapitálové struktury, uvedla firma....

Více 0 komentářů

10 spotřebitelských trendů pro rok 2018

Pavel Houser , 14. prosinec 2017 09:00

Sluchátka budeme nosit 24 hodin denně, i během spánku. Umělá inteligence bude vytvářet reklamy. Koli...

Více 0 komentářů