Lidé ve firmách: Microsoft má novou obchodní ředitelku, zemřel zakladatel Servodata

ITbiz, 24. srpen 2011 13:02 0 komentářů
Rubriky: Personalistika
Lidé ve firmách: Microsoft má novou obchodní ředitelku, zemřel zakladatel Servodata

V dalším seriálu srpnových personálních změn vám představíme změny ve společnostech RSM TACOMA, ZyXEL Communications, T-Systems Czech Republic, AutoCont, Microsoft, Konica Minolta a na Ministerstvu financí. Poznejte spolu s námi nové tváře top managemetnu. Na závěr přinášíme jednu poněkud smutnější novinku.

RSM TACOMA

Marianna Garbiarová
Marianna Garbiarová

Na pozici Head of Audit nastoupila Marianna Garbiarová, která je zodpovědná za řízení oddělení auditu. Na svém novém postu se zaměří na vedení týmu a rozvoj příležitostí auditních služeb. Nástupem do společnosti RSM TACOMA změnila své desetileté působení ve společnosti PricewaterhouseCoopers, kde pracovala v oddělení auditu, z toho od roku 2006 na manažerské pozici.

O své nové roli Marianna říká: „Věřím, že v poradenské společnosti RSM TACOMA využiji své dlouholeté zkušenosti v oblasti vedení auditních projektů a zakázek. Velkou výzvu vidím ve vstupu naší společnosti do celosvětové poradenské sítě RSM International. Nabízí se nám nové obchodní příležitosti a spolupráce na globální úrovni.“

Monika Marečková, Managing Partner, doplňuje: „Marianna přichází ze společnosti, která patří do tzv. Big 4, kde je dodržování vysokých auditních standardů samozřejmostí. Profesionalita, široké znalosti a zkušenosti Marianny jsou zárukou špičkové úrovně našich poskytovaných auditních služeb.“

Marianna má bohaté zkušenosti s poskytováním auditních služeb zejména mezinárodním klientům a jejich lokálním dceřiným společnostem, které působí v nejrůznějších průmyslových odvětvích včetně automobilového a farmaceutického průmyslu, v oblasti maloobchodu, spotřebního zboží a poskytovatelů služeb. Marianna plynně ovládá anglický jazyk, je členem Komory certifikovaných účetních a získala certifikaci FCCA.

Přidejte si Mariannu Garbiarovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

ZyXEL Communications

Gordon Yang
Gordon Yang

Společnost ZyXEL Communications, přední světový výrobce síťových řešení, oznamuje jmenování Gordona Yanga do funkce nového prezidenta firmy. Jeho odpovědností bude formulace obchodní strategie a její implementace se zachováním současného růstu společnosti ZyXEL Jmenování bylo schváleno správní radou v červenci tohoto roku.

Před jmenování do nové funkce zastával Gordon po tři roky pozici prezidenta obchodní jednotky ZyXEL pro Evropu. Měl plnou odpovědnost za rozvoj obchodních aktivit v rámci celé Evropy. Gordon Yang pracuje ve společnosti ZyXEL již od roku 1991, kdy se poprvé prosadil skvělými výsledky při koordinaci technických zdrojů firmy s prodejními aktivitami partnerů při výrobě prvních modemů. Během dalších let pracoval na různých pozicích, kde se zabýval jak vývojovou, tak obchodní složkou fungování společnosti. Všichni akcionáři ocenili jeho kreativitu, vůdčí dovednosti, skvělé výsledky ve vedoucích pozicích a zdravou ctižádost.
V nové pozici bude Gordon pokračovat v inovativním přístupu firmy ZyXEL ke všem aspektům své činnosti tak, aby její rozvoj byl v nejlepším zájmu jak jejích zákazníků, tak samotné společnosti.

Přidejte si Gordona Yanga do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

T-Systems Czech Republic

Jan Rezek
Jan Rezek

Marketingový a komunikační tým společnosti T-Systems Czech Republic má nové vedení. Jan Rezek na vedoucí post povýšil po třech letech působení v oddělení korporátního marketingu a komunikace. Jan tak od začátku srpna odpovídá za marketing a komunikaci v rámci ČR a rovněž za marketing a interní komunikaci lokální pobočky na mezinárodní úrovni ve skupině Deutsche Telekom, jejíž nedílnou součástí je společnost T-Systems.

Jan se za celou svoji dosavadní kariéru pohyboval hlavně v ICT sféře. Největší zkušenosti nasbíral především jako produktový manažer v Českých Radiokomunikacích, kde strávil šest let. Necelý rok také pracoval jako marketingový specialista ve společnosti ČD-Telematika. Jan vystudoval ekonomii na České zemědělské univerzitě v Praze.

AutoCont

Do funkce business development managera byl ve společnosti AutoCont jmenován Jiří Borej. Ve své pozici se zaměří především na zlepšování organizace a procesy řízení  ICT u zákazníků.

Do AutoContu přichází Jiří ze společnosti Anect, kde působil od roku 2004 jako senior business consultant a zaměřoval se zejména na outsourcingové projekty a problematiku ICT governance. Po studiu na ČVUT, Fakultě elektrotechnické, pracoval v manažerských pozicích ve společnostech jako například Eurotel, British Telecom, kde spoluutvářel provozní a ICT útvary. Konzultantské zkušenosti prohluboval ve společnosti Logica. Jiří Borej je členem profesních sdružení ISACA (IT profesionálové) a ITSMF (IT service management fórum).

Microsoft

Carmen Du Bois
Carmen Du Bois

Společnost Microsoft má novou obchodní a marketingovou ředitelku. Stala se jí Belgičanka Carmen Du Bois. Stejně jako její předchůdce, Petr Karásek, bude zodpovědná za koordinaci obchodních divizí a realizaci marketingových aktivit společnosti.

„Velmi se těším na spolupráci s českými kolegy a pevně doufám, že mé dosavadní zkušenosti přispějí ke zdárnému využití všech příležitostí, které český trh nabízí,“uvedla Carmen Du Bois při příležitosti svého jmenování.

V roce 1994 Carmen úspěšně ukončila studium filologie na univerzitě v Gentu a poté v roce 2005 získala titul MBA General Management na Vlerick Leuven Gent Management School. Než ve stejném roce nastoupila do Microsoftu, působila na pozici obchodní a marketingové ředitelky ve společnostech Hostbasket (dnes Telenet) a Dewildecbt (dnešní Explio). Do České republiky přichází po šestiletém působení v belgické pobočce Microsoftu, kde byla v zodpovědná za obchod, marketing, obchodní plánování, sjednocenou komunikaci a jednu dobu také za vedení divize Information Worker.

Přidejte si Carmen Du Bois do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Ministerstvo financí

Miroslav Matej
Miroslav Matej

Miroslav Matej byl jmenován náměstkem pro finanční, auditní a provozní sekci. To znamená, že v jeho kompetenci bude například starost o audit evropských prostředků, metodika a organizace zadávání veřejných zakázek, rozpočet kapitoly rezortu nebo veřejnoprávní kontrola a interní audit ve veřejné správě.

Miroslav působil od roku 2006 u Evropského účetního dvora. Před odchodem do Lucemburku již v letech 1999 – 2005 pracoval na ministerstvu financí v oddělení Certifikace, akreditace a finanční perspektivy. V jeho zkušenostech najdeme také vedoucí pozici v oddělení Koordinace evropské integrace nebo funkci interního auditora. Miroslav absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Mezi jazyky, kterými hovoří, patří angličtina, francouzština a němčina.

Přidejte si Miroslava Mateje do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Konica Minolta

Pavel Janoušek
Pavel Janoušek

Společnost Konica Minolta, která plánuje rozšíření obchodních aktivit v oblasti softwarových řešení pro produkční tisk, doplnila svůj obchodní tým o manažera Pavla Janouška. Pavel se dostal na pozici SW solutions manager. V oboru produkčního zpracování dokumentů se pohybuje 13 let, další zkušenosti a znalosti trhu se mu dostaly díky působení na manažerských pozicích ve společnostech PrintSoft ČR a Boom Tisk.

„Mým cílem a hlavním důvodem mého příchodu do Konica Minolta je rozšíření současných obchodních aktivit v oblasti softwarových řešení produkčního tisku. K tomu samozřejmě nejen maximálně využiji stávajícího širokého a kvalitního portfolia softwarových produktů a služeb, ale budu intenzivně pracovat na rozšíření spolupráce i o nové obchodní a technologické partnery,“ řekl Pavel Janoušek.

Přidejte si Pavla Janouška do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Zemřel neúnavný propagátor Red Hatu v ČR a spoluzakladatel Servodat, Ing. Jiří Jirkal

Na závěr přinášíme jednu poněkud smutnější novinku. V ranních hodinách 24. července tohoto roku zemřel po těžké nemoci, ve věku 56 let, pan Ing. Jiří Jirkal, zakladatel a dlouholetý generální ředitel společnosti Servodata. Jirkal byl bezesporu jednou z předních osobností oboru informačních technologií v České republice.

Jiří Jirkal
Jiří Jirkal

Informatice se Jiří Jirkal věnoval již v osmdesátých letech, po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze. Působil v Ústavu školských informací a také v informatice své alma mater. Ve druhé polovině osmdesátých let úzce spolupracoval se společností ICL a již v té době se podílel na implementaci progresivních počítačových technologií v našich podnicích a institucích. Po roce 1989 pokračoval Jiří Jirkal v úsilí přinášet do své vlasti špičková řešení předních světových výrobců. Nejvýznamnější otisk přitom zanechal ve sféře technologií pro ukládání dat. Stál za příchodem značek Seagate (pevné disky), EMC (disková pole) či Toshiba (technologie CD-ROM) na náš trh a podílel se také na nástupu technologie DVD. Vždy byl u toho, když se tvořily nové vize.

Společnosti Servodata Jirkal věnoval plných dvacet let svého života v přesvědčení, že i malá česká firma může být plnohodnotným partnerem globálním korporacím. Kvalitu své práce a týmu, jehož byl motorem, zúročil v akvizičním kontraktu s globální distribuční společností Avnet Technology Solutions. Právě tato operace potvrdila, že jeho působení v čele společnosti Servodata snese srovnání s nejlepšími manažery v oboru, nejen doma, ale i ve světě.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Další na řadě je bezpečnost

Richard Jan Voigts , 09. říjen 2017 00:00
Richard Jan Voigts

Co všechno lze automatizovat pomocí strojového učení? Larry Ellison, technologický ředitel společnos...

VíceKalendář

24. 10. VeeamON Forum 2017
25. 10.

26. 10.
Profesia days 2017
26. 10. Acronis Roadshow 2017
RSS 

Zprávičky

ČSÚ: Volební weby byly nedostupné kvůli útoku DDoS

Pavel Houser , 22. říjen 2017 17:43

Výpadky prezentačních server vznikly na straně externího dodavatele komunikačních služeb. ...

Více 0 komentářů

Úřad pro ochranu osobních údajů vyšetřuje e-shop Mall.cz kvůli úniku hesel

ČTK , 22. říjen 2017 08:00

Obchodu Mall.cz odcizili hackeři údaje až ke 750 000 starších uživatelských účtů....

Více 0 komentářů

Firma vypsala odměnu za odhalení digitálního podpisu slovenského ministra

ČTK , 21. říjen 2017 08:00

Problém se týká čipů německého výrobce Infineon Technologies, které Slovensko používá v občanských p...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Electro World v účetním roce zmírnil ztrátu na 92 milionů Kč

ČTK , 20. říjen 2017 12:00

Firma se soustředila na zlepšení prodejní a distribuční sítě a rozšíření sortimentu....

Více 0 komentářů

Dohoda o ochraně dat mezi EU a USA prošla první kontrolou

ČTK , 20. říjen 2017 08:00

Cílem dohody je chránit osobní údaje osob v EU předávané společnostem v USA. ...

Více 0 komentářů

Operátoři: Metro by mohlo být signálem pokryté do konce roku 2018

ČTK , 20. říjen 2017 08:00

Operátoři mají enormní zájem na pokrytí pražského metra, a to na vlastní náklady....

Více 0 komentářů

Firmu Moravia IT koupil britský konkurent RWS Holding

ČTK , 19. říjen 2017 21:26

Mezi zákazníky firmy specializující se na lokalizaci a testování softwaru patří např. Microsoft, IBM...

Více 0 komentářů