D-Link podporuje revoluci v promítání filmů

11. září 2008 16:23 0 komentářů

Dlink

D-Link, výrobce end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, oznamuje, že společnost Arts Alliance Media (AAM), jeden z předních evropských poskytovatelů služeb v oboru distribuce digitálních filmů, si vybrala D-Link jako dodavatele síťové infrastruktury pro všechna digitální kina, která budou zřizována AAM. Smlouva umožní přechod dosavadních kin v Evropě na plně digitální promítání, které poskytne filmovým divákům ty nejlepší filmové zážitky.

D-Link bude zásobovat a podporovat AAM prakticky v celém evropském regionu. Síť je budována ve 12 zemích a během následujících 3 let má být pro digitálním promítání vybaveno kolem 7000 kinosálů. Tato spolupráce bude uskutečněna za pomoci distribučního partnera, kterým je divize Azlan distribuční společnosti Tech Data Europe.

AAM je první společností v Evropě, která má zajištěné dlouhodobé smlouvy na digitální promítání filmů se společnostmi Twentieth Century Fox, Universal Pictures International, Paramount Pictures International, Walt Disney Studios International a Sony Pictures Releasing International. Tyto smlouvy umožní zavést digitální promítání během několika let až do 7000 promítacích sálů. Ve Spojeném království již AAM dokončila projekt „Digital Screen Network“ pro britskou organizaci UK Film Council, jehož výsledkem bylo zřízení 240 digitálních kin po celé zemi.

Hlavními faktory, které AAM při výběru dodavatele zvažovala, byly spolehlivost a obchodní kapacity D-Linku. Jeho přístup k zákaznické podpoře, vyjádřený heslem „Uvažovat globálně, jednat lokálně“. Bezesporu také skutečnost, že je považován za důvěryhodnou globální značku.

Richard Phillips, viceprezident pro technické operace v Arts Alliance Media, vysvětluje: „Přepínače D-Link poskytují špičkové parametry a spolehlivost za velmi příznivou cenu. Praktické zkoušky s mnoha produkty od předních síťových výrobců prokázaly robustnost a rozsáhlé možnosti správy produktů od D-Linku. Kromě toho jsou naše instalace digitálních kin dlouhodobými kontrakty. D-Link svým produktům natolik důvěřuje, že nám poskytl záruky, které přesahují náš požadavek na minimální průměrnou dobu trvání 10 let – to pro nás bylo samo o sobě velmi důležité. Projevili tak ochotu spolupracovat s námi jako opravdový partner a ne pouhý dodavatel.“

Síťové řešení dodávané společností D-Link zahrnuje gigabitové L3 přepínače DGS-3627 s 24 porty a 10Gb/s uplinky, gigabitové L2 přepínače DGS-3427 s 24 porty a zabezpečovací gigabitové L2 přepínače DGS-3200-10. DGS-3427 a DGS-3627 patří do rodiny gigabitových přepínačů D-Link xStack, která představuje kombinaci špičkového výkonu a robustního zabezpečení s možnostmi univerzální správy, škálovatelnosti a flexibilního nasazení.

DGS-3427 je používán jako řiditelný přepínač, zajišťující hlavní komunikační spojení mezi všemi projektory a centrálním zařízením. To je u každého projektoru podporováno přepínačem DGS-3200-10. L3 přepínač DGS-3627 se používá pro správu mediálního obsahu. Rychle distribuuje obsah do každého digitálního projektoru z centrálního knihovního serveru, který je připojen přes 10Gb/s rozhraní.

Jiří Kraval, Country Sales Manager společnosti D-Link Čeká republika, řekl: „To, že byl D-Link vybrán společností AAM pro tuto aplikaci, svědčí o spolehlivosti, výkonnosti a prvotřídní podpoře, kterou D-Link poskytuje a kterou by zákazník od lídra síťového trhu očekával. Velmi se těšíme na to, jak projekt digitálního kina revolučním způsobem změní provozování kin v Evropě, a na těsnou spolupráci s AAM při zajišťování úspěšného rozvoje tohoto projektu během příštích let.“

Pro zajištění podpory a dodávek vybavení od D-Linku pro AAM byl vybrán Azlan, který je divizí pro distribuci firemních síťových řešení ve společnosti Tech Data. Pal Croft, Business Development Manager pro Evropu, ve svém komentáři za Azlan řekl: „Partnerství mezi společnostmi Arts Alliance Media a D-Link je významným krokem vpřed směrem k rozvoji digitálního promítání podle specifikací DCI (Digital Cinema Initiatives) v Evropě a jsme rádi, že se můžeme spolu s D-Link Europe a Arts Alliance Media na podpoře tohoto rozvoje podílet. Díky naší celoevropské distribuční síti a špičkové logistické podpoře dokážeme poskytovat na míru upravené logistické služby, abychom pomohli D-Linku splnit všechny požadavky specializovaných dodavatelů audiovizuálních řešení a technologického zázemí.“

O společnosti D-Link


Společnost D-Link, která byla založena před více než 20ti lety v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. S miliony vyrobených a distribuovaných síťových a komunikačních produktů má D-Link významné postavení na trhu a jeho produkty vykazují vysoký poměr cena/výkon. D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě.

O společnosti Arts Alliance Media


Společnost Arts Alliance Media (AAM), sídlící v Londýně a Paříži, je předním evropským poskytovatelem digitálních distribučních služeb, zaměřených na budování evropské digitální sítě pro distribuci filmů do kin a domácností. AAM poskytuje komplexní řešení digitálního kina, zahrnující výběr vybavení, financování a integraci, školení obsluhy, instalaci a podporu, a správu a doručování mediálního obsahu, a má uzavřené smlouvy s hollywoodskými studii pro zavádění digitálního kina v Evropě. AAM dosud v Evropě vybavila přes 400 digitálních promítacích sálů a zajistila vytvoření a distribuci digitálních kopií více než 280 filmových titulů. AAM také produkuje, spravuje a aktivně propaguje „alternativní obsah“ programu v kinech. AAM založil v roce 2003 pan Thomas C. Hoegh, který je předsedou její správní rady Další informace lze najít na www.artsalliancemedia.com.

O divizi Azlan


Azlan, evropská obchodní jednotka společnosti Tech Data Corporation, je jedním z předních regionálních distributorů s přidanou hodnotou, zaměřených na síťová a komunikační řešení ve střední kategorii. Azlan zajišťuje celoevropskou rychlou a ekonomickou distribuci produktů a řešení pro přední výrobce a vydavatele, například Cisco Systems, HP, IBM a Oracle. Kromě toho poskytuje Azlan řadu dalších hodnotných služeb, včetně marketinkové a prodejní podpory, rozsáhlého školení prodejců a certifikačních programů. Jako součást společnosti Tech Data, která jej převzala v březnu 2003, pokračuje Azlan ve svém úspěšném působení, které trvá již přes dvě desetiletí. Více informací najdete na www.azlan.com.

O společnosti Tech Data


Tech Data Corporation (NASDAQ GS:TECD) je jedním z největších světových distributorů technologických produktů od předních výrobců IT hardwaru a softwaru. Tech Data poskytuje služby více než 100 000 dodavatelů IT řešení ve více než 100 zemích. Tito distributoři s přidanou hodnotou spoléhají každý den na Tech Data, aby mohli zajistit cenově výhodnou podporu technologických požadavků koncových uživatelů, mezi něž patří malé a střední firmy (SMB), velké podniky i vládní organizace. Společnost Tech Data, která zaujímá 105. příčku na žebříčku FORTUNE 500(R), ve svém fiskálním roce, zakončeném 31. ledna 2008, dosáhla čisté tržby ve výši 23,4 miliardy dolarů. Více informací najdete na www.techdata.com.


Komentáře


RSS 

Komentujeme

Zákaznické karty čekají změny

Pavel Houser , 17. leden 2017 13:00
Pavel Houser

Jedna z technologií, která se už po léta prakticky nezměnila, i když by mohla? Prý karty zákazníků d...

Více

Kalendář

06. 02.

07. 02.
konference G2B TechEd
15. 02. IDC Predictions 2017
22. 02. IT mezi paragrafy
RSS 

Zprávičky

Tržby IBM klesaly i ve 4.čtvrtletí loňského roku, akciím se daří

ČTK , 21. leden 2017 07:00

Americká počítačová společnost International Business Machines (IBM) zaznamenala další, již devatená...

Více 0 komentářů

Facebook postaví v Dánsku datové centrum

ČTK , 20. leden 2017 14:00

Americký provozovatel sociální sítě Facebook postaví v dánském městě Odense nové datové centrum, kte...

Více 0 komentářů

Americký Oracle převezme českou programátorskou firmu Apiary

ČTK , 20. leden 2017 12:00

Americký výrobce podnikového softwaru Oracle podepsal dohodu o převzetí české programátorské firmy A...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Internetová ekonomika za pět let posílila o 15 procent na 188 miliard

ČTK , 20. leden 2017 07:00

Objem internetové ekonomiky se předloni proti roku 2011 zvýšil o 15 procent na 188 miliard korun. Na...

Více 0 komentářů

Facebook zřídí v Paříži svůj první inkubátor pro začínající firmy

ČTK , 19. leden 2017 14:00

Americká sociální síť Facebook zřídí v Paříži svůj první inkubátor pro začínající firmy, tzv. startu...

Více 0 komentářů

Toshiba prý zvažuje o osamostatnění své polovodičové divize

ČTK , 19. leden 2017 11:00

Japonská společnost Toshiba Corp. zvažuje oddělení svých aktivit v oblasti výroby polovodičů do samo...

Více 0 komentářů

Sněmovna uzákoní pravidla pro informační systémy veřejné správy

ČTK , 19. leden 2017 07:00

Sněmovna zřejmě uzákoní pravidla pro to, jaké funkční vlastnosti mají mít informační systémy ve veře...

Více 0 komentářů