Jaký je názor českých firem na CeBIT?

ITbiz.cz, 15. březen 2007 09:38 0 komentářů

CeBIT
Na letošním veletrhu informačních technologií CeBIT v Hannoveru se bude prezentovat 36 firem z Česka.

Oslovili jsme firmy, které se veletrhu účastní, a předložili jim několik otázek. Také jsme se zeptali ve firmách, které se na CeBIT nechystají. Výsledky této malé ankety si můžete přečíst v článku.

Veletrh informačních technologií CeBIT se pořádá 15. - 21. března. Minulý rok se akce zúčastnilo více než 6 260 vystavovatelů ze 71 zemích světa. Loni také pořadatelé zaznamenali více než 430 000 návštěvníků. Většina českých firem bude vystavovat samostatně. V hale číslo osm bude umístěn stánek Ministerstva průmyslu a obchodu včetně společné expozice českých firem sdružených pod hlavičkou Czech ICT Alliance.

CeBIT

Qbizm technologies


Konzultační a technologická společnost, která zákazníkům poskytuje služby vývoje podnikového softwaru, datovou a aplikační integraci na otevřených technologiích Java2EE a XML. Na otázky odpovídal Petr Ulrich, předseda představenstva systémového integrátora a tvůrce softwaru Qbizm technologies, a.s. Firma na veletrhu nevystavuje.

Proč se vaše firma neúčastní veletrhu CeBIT?
Účast na veletrzích není součástí našeho komunikačního mixu. Je to mimo naší cílovou skupinu.

Navštíví tuto akci alespoň zaměstnanci vaší firmy?
Ne. Veletrhy již nepovažujeme za místo, kde bychom se měli a mohli dozvědět pro nás relevantní informace .

Mají veletrhy v dnešní době internetu pro váš byznys smysl?
Dříve ano, ale nyní je podle mého názoru doba již jinde. Ve stávajícím pojetí tedy ne. Na CeBITu jsem byl naposledy před několika lety, Invexu se jako návštěvník účastním sporadicky a vždy jen na zhruba jednu až dvě hodiny. Nemám ale pocit, že by se v jejich pojetí něco změnilo, byť to již několik let všichni deklarují.

Novell


Společnost Novell poskytuje software pro otevřené podnikové systémy. Svým zákazníkům pomáhá firma minimalizovat náklady a umožňujeme jim soustředit se na inovace a růst. Odpovídal Aleš Kučera, ředitel společnosti Novell-Praha. České zastoupení se veletrhu neúčastní. Novell však bude zastoupen místní pobočkou.

Jaké nejdůležitější novinky představí vaše firma na CeBITu?
Nevím. Věděl by to náš německý marketingový manager, ale ten by to také nepověděl.

Kolik zaměstnanců navštíví veletrh za vaši pobočku?
Nula.

Kerio Technologies


Je jedním z hlavních výrobců bezpečnostního internetového softwaru pro malé a středně rozsáhlé sítě. Firma se zaměřuje na síťové firewally a bezpečnost interní firemní komunikace. Na naše otázky odpovídala Hana Pelcová, marketingová manažerka Kerio Technologies, s. r. o.

Proč se neúčastníte letošního CeBITu?
V letošním roce nebude mít Kerio Technologies v Hannoveru svůj stánek, jak tomu bylo v uplynulých čtyřech letech. CeBIT tento rok využijeme pouze jako skvělé místo pro setkání s našimi současnými a potenciálními obchodními partnery z celé Evropy na jejich stáncích anebo na meeting pointech k tomu určených.

Jakých jiných veletrhů se vaše firma účastní a proč?
Plánujeme naši účast především na veletrzích na východ od České republiky, kde jsou naše produkty stále relativně nové a ne příliš známé. V tuto chvíli komunikujeme ohledně naší participace na výstavě Enterex na Ukrajině, na podzim nebudeme chybět na Infosecurity Moscow a Softoll Moscow.

Navštíví veletrh alespoň vaši zaměstnanci?
Ano. Na CeBIT jedou zástupci naší společnosti, obchodníci zodpovědní za západní Evropu.

Mají veletrhy v dnešní době internetu pro váš byznys smysl?
Jistě. Jsou nejen inspirací pro návštěvníky - jako koncové uživatele, ale rovněž vynikajícím místem pro obchodní setkání.

Cleverlance


Firma poskytuje zákazníkům služby v oblasti analýzy, návrhu, vývoje a implementace aplikací, včetně projektového řízení, technické podpory či úplného outsourcingu IS. Na otázky odpovídal Jiří Bíba, Chief Commercial Officer společnosti Cleverlance.

Proč se neúčastníte letošního CeBITu?
Poskytujeme především IT služby a konzultace na míru a ty se na veletrhu obtížně plnohodnotně prezentují a rozhodně se na veletrhu nenakupují. Z tohoto důvodu na CeBIT obvykle nejezdí ani naši zákazníci.

Jakých jiných veletrhů se vaše firma účastní a proč?
V současné době neuvažujeme o účasti na žádném ať už tuzemském nebo zahraničním veletrhu.

Navštíví veletrh alespoň vaši zaměstnanci?
Pokud někdo z našich zaměstnanců nezvolí návštěvu CeBITu jako soukromou, pak nikdo z Cleverlance na CeBIT nepojede.

Mají veletrhy v dnešní době internetu pro váš byznys smysl?
Obávám se, že nemají, ale ne kvůli internetu. Důvodem je, ze naši zákazníci na veletrhy obvykle nejezdí proto, aby čerpali informace potřebné pro řešení svých firemních úkolů. Mají málo času, tak si vybírají velmi pečlivě a raději volí nějakou významnou prestižní konferenci nebo jinou možnost (osobní jednání či prezentace) pro získání potřebných informací.

SITRONICS Telecom Solutions


(dříve STROM telecom)

Mezinárodní společnost se sídlem v Praze, která vyvíjí a vyrábí telekomunikační zařízení, informační systémy a technologie pro všechny typy telekomunikačních operátorů. Na otázky odpovídal Jakub Vít, Communication and PR Section Manager.

Jaké nejdůležitější novinky představí vaše společnost na CeBITu?
Naše společnost se letos bude na CeBITu prezentovat jednotně spolu se sesterskými společnostmi INTRACOM TELECOM a Micron a mateřskou firmou SITRONICS. Hlavním mottem společného stánku je „Digitální televize – aplikace pro TV v reálném čase“. Další zaměření prezentace je pak na naši schopnost dodat operátorům komplexní koncová řešení včetně platforem pro zábavu a naše schopnost plné flexibility při plnění specifických požadavků telekomunikačních operátorů.

Proč považujete vaši účast na veletrhu za důležitou?
CeBIT stále zůstává největším mezinárodním veletrhem telekomunikačních a informačních technologií obecně (nespecializovaně). Jde tak o jedinečnou příležitost jednak k prezentaci vlastních produktů, jednak k porovnání trendů v ICT a komunikačním segmentu obecně a v neposlední řadě, vzhledem k širokému zastoupení odborníků, i k vzájemnému setkávání a výměně názorů. I proto je naše společnost tradičním účastníkem CeBITu– letos se zúčastníme po jedenácté.

Kolik vašich zaměstnanců navštíví CeBIT?
Vzhledem ke zmíněné skutečnosti společné prezentace našich produktů spolu se dvěma sestřinými společnostmi jakožto jednotný celek SITRONICS, bude naše celková účast cca 90 osob.

Jaké jsou vaše náklady na účast a jaké odhadujete výnosy?
Výši nákladů z obchodních důvodů nesdělujeme. Díky společné účasti se náklady budou dělit rovným dílem. Protože firma působí především na zahraničních trzích a tomu odpovídají její marketingové aktivity, bude jeho díl nákladů na CeBIT v řádu jednotek procent marketingového rozpočtu.

Jaké novinky si na veletrhu CeBIT určitě nenecháte ujít?
Jsem přesvědčen, že vzhledem k vysoké konkurenci i dynamice bude obecně velmi zajímavá expozice firem z oblasti komunikací a telekomunikací. No a samozřejmě si nenechám ujít expozici Parku budoucnosti v Hale 9, jedné z nejmodernějších na hannoverském výstavišti, kde budou prezentovány nejnovější inovace, výsledky výzkumu a vývoje v oblasti ICT.

T-mobile


Firma je operátorem veřejné mobilní komunikační sítě ve standardu GSM 900 MHz a 1800 MHz a zároveň vlastní oprávnění k provozu sítě UMTS. Na otázky odpovídala Jitka Pacolová, vedoucí oddělení externí komunikace.

Jaké nejdůležitější novinky představí vaše firma na CeBITu?
Novinky budou oznámeny až přímo na CeBITu. V tuto chvíli můžeme říci, že budou rozděleny do dvou kategorií a to Entertainment and Community a Access and Rates. Budou také představeny novinky pro business zákazníky.

Proč považujete vaši účast na veletrhu za důležitou?
CeBIT je největším ICT veletrhem, účast Deutsche Telekom na tomto veletrhu je již tradiční, je to příležitost dát vědět zákazníkům a konkurenci o novinkách v oblasti mobilní komunikace, pevných linek a v neposlední řadě také internetového připojení.

Kolik zaměstnanců navštíví CeBIT za vaší společnosti?
Veletrh navštíví 130 zaměstnanců T-Mobile International.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Další na řadě je bezpečnost

Richard Jan Voigts , 09. říjen 2017 00:00
Richard Jan Voigts

Co všechno lze automatizovat pomocí strojového učení? Larry Ellison, technologický ředitel společnos...

VíceKalendář

19. 10.

22. 10.
For Games 2017
24. 10. VeeamON Forum 2017
25. 10.

26. 10.
Profesia days 2017
RSS 

Zprávičky

Firma vypsala odměnu za odhalení digitálního podpisu slovenského ministra

ČTK , 21. říjen 2017 08:00

Problém se týká čipů německého výrobce Infineon Technologies, které Slovensko používá v občanských p...

Více 0 komentářů

Electro World v účetním roce zmírnil ztrátu na 92 milionů Kč

ČTK , 20. říjen 2017 12:00

Firma se soustředila na zlepšení prodejní a distribuční sítě a rozšíření sortimentu....

Více 0 komentářů

Dohoda o ochraně dat mezi EU a USA prošla první kontrolou

ČTK , 20. říjen 2017 08:00

Cílem dohody je chránit osobní údaje osob v EU předávané společnostem v USA. ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Operátoři: Metro by mohlo být signálem pokryté do konce roku 2018

ČTK , 20. říjen 2017 08:00

Operátoři mají enormní zájem na pokrytí pražského metra, a to na vlastní náklady....

Více 0 komentářů

Firmu Moravia IT koupil britský konkurent RWS Holding

ČTK , 19. říjen 2017 21:26

Mezi zákazníky firmy specializující se na lokalizaci a testování softwaru patří např. Microsoft, IBM...

Více 0 komentářů

Státní ústav pro kontrolu léčiv hájí elektronické recepty

ČTK , 19. říjen 2017 10:00

V ČR se vydá 60-70 milionů papírových receptů ročně. Podle ministerstva je elektronizace zdravotnict...

Více 0 komentářů

Ransomware Locky v září masivně útočil ve světě i v ČR

Pavel Houser , 19. říjen 2017 09:30

Locky se neobjevil v Top 10 škodlivých kódů od listopadu 2016....

Více 0 komentářů