Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

Petra , 12. listopad 2008 06:26 0 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
ITBIZ.cz sleduje změny na manažerských pozicích. Protože k nim dochází poměrně často, rozhodli jsme se zveřejňovat pravidelný souhrn rozdělený podle jednotlivých firem. Pokud do vaší firmy přišly nové posily nebo došlo ke změnám ve středním či vyšším managementu, pošlete nám upozornění na náš e-mail manazeri(AT)itbiz.cz.

D-Link

Aleš_Pícl

D-Link, výrobce end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, jmenoval s účinností od 1. listopadu 2008 na pozici Country Sales Managera Aleše Pícla. Ten vystřídal ve funkci Jiřího Kravála, který ve firmě působil přes téměř tři roky. Bude ze své nové pozice ředitele společnosti D-Link Česká republika a Slovensko zodpovědný za vedení pobočky, strategický rozvoj a komunikaci s významnými zákazníky.

Aleš Pícl (35) vystudoval MBA při Prague International Business School. V letech 1994-2000 pracoval ve společnosti Expert&Partner engineering, mimo jiné jako Chief Financial Officer. Od roku 2001 působil ve firmách Expert&Partner Computer 2000 (součást Tech Data), C SYSTEM GROUP a ZyXEL Communications, kde vystřídal různé manažerské posty v oblasti prodeje a prodejních kanálů. Od roku 2006 pracuje ve společnosti D-Link na pozici Channel Sales Manager, kde měl na starosti rozvoj partnerského kanálu s distributory a 2nd tier partnery v regionu České republiky a Slovenska. Aleš Pícl má rozsáhlé zkušenosti s marketingem, vedením prodejních týmů, rozvojem partnerských vztahů a vytvářením nových obchodních příležitostí.

Aleš je ženatý a má 2 děti. K jeho zálibám patří cyklistika a sporty psích spřežení.

Přidejte si Aleše Pícla do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Vodafone

Vodafone posiluje svůj segmentový přístup k firemním a nefiremním zákazníkům. Strategická oddělení Vodafonu pro firemní a nefiremní klientelu budou nově odpovědná nejenom za prodej a péči, ale také za kompletní marketingové aktivity pro své zákaznické segmenty.

V důsledku této změny budou stávající viceprezident pro firemní zákazníky Pavel Hlavinka a stávající viceprezidentka pro nefiremní zákazníky Ann Hofvander odpovědní nejen za prodej a péči, ale také za veškeré dlouhodobé a krátkodobé marketingové aktivity pro firemní a nefiremní zákazníky. Hlavinka a Hofvander tak přeberou odpovědnost za kompletní marketing Vodafonu, za který dosud odpovídal viceprezident pro marketing Chris Robbins, který se rozhodl firmu na konci roku opustit.

Přidejte si Pavla Hlavinku do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]
Přidejte si Ann Hofvander do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Hewlett Packard

Marek_Růžička

Společnost HP dnes oznámila jmenování Marka Růžičky novým HP Software Country Managerem pro ČR s platností od 1. listopadu 2008. Marek Růžička bude reportovat Antonu Schlachterovi, CEE managerovi HP Software.

Hlavní prioritou pro Marka Růžičku bude strategické řízení divize HP Software v České republice a pokračování jejího růstu s cílem udržet vysokou úroveň spokojenosti zákazníků. Jako ředitel divize HP Software bude v ČR řídit všechny dílčí podskupiny včetně oblasti prodeje a marketingu.

Marek Růžička se stal členem HP týmu v roce 2005, nejprve jako Business Solution Architect and Delivery Manager, poté zastával pozici Application & Infrastructure Practice Manager. Do HP přešel z firmy Accenture, kde působil jako Project Delivery Manager zodpovědný za oblast CRM.

Marek Růžička absolvoval v roce 1998 studium na fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE). Následně zde pokračoval v doktorském studiu a v roce 2004 získal titul Ph.D. v oboru ekonomie a management. Je členem komise VŠE pro posuzování doktorských disertačních prací. Je mu 33 let a se svojí ženou Monikou má ročního syna Jakuba. Aktivní dovolenou rád vyplňuje vysokohorskou turistikou, jízdou na kole a na lyžích, oblíbenými destinacemi jsou rakouské Alpy, sever Itálie a jižní Francie.

Senta_Cermakova

Společnost HP dále oznámila, s platností od 1. listopadu 2008, jmenování Senty Čermákové (40) na pozici ředitelky vztahů s médií a analytiky v oblasti technologických služeb a vertikál HP s celosvětovou působností (Worldwide Analyst and Press Relations Director, Technology Services and Industries). Na této pozici bude Senta Čermáková řídit mezinárodní tým se sídlem v Kalifornii (Cupertino), kde bude také její oficiální kancelář; částečně ale bude pracovat i z poboček HP po celém světě. Její přímou nadřízenou je Lynn Andersonová, viceprezidentka HP pro marketing a komunikaci. Až do konce roku 2008 zůstává Senta Čermáková nadále i ředitelkou marketingu a strategií pro oblast střední a východní Evropy. Hlavní prioritou v nové pozici bude pro Sentu Čermákovou vytvoření silného mezinárodního týmu a řízení všech PR aktivit v oblasti technologických služeb a vertikál HP.

Senta Čermáková absolvovala studium elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze se zaměřením na biokybernetiku. Svou akademickou dráhu obohatila ještě studiem servisního marketingu – The Services Marketing Professional Program (SMPP) americké oborové, vzdělávací a konzultační společnosti ITSMA (Information Technology Services Marketing Association) se sídlem v Londýně. Svou profesní kariéru odstartovala jako marketingová specialistka v pražské pobočce společnosti Digital Equipment. Měla na starosti uvedení společnosti na český trh, současně působila i jako tisková mluvčí.

Po akvizici společnosti Digital Equipment firmou Compaq Computer se Senta vrátila do oblasti marketingu ve funkci manažerky pro PR a marketingovou komunikaci. Po dokončení fúze HP a Compaqu se Senta Čermáková dále věnovala oblasti firemního marketingu jako marketingová manažerka divize HP Services, kde po dobu následujících dvou let vytvořila zcela novou marketingovou koncepci, která byla v roce 2003 vyhodnocena jako nejlepší v regionu ISE. Od roku 2005 začala Senta pracovat na regionální pozici marketingové ředitelky regionu ISE.

Senta Čermáková hovoří anglicky a rusky, ve svém volném čase se věnuje rozličným sportovním aktivitám, zejména joggingu a lyžování, a mezi její další zájmy patří biologie, cestování, četba či společenské hry. Je vdaná a má dvě děti.
foto

Přidejte si Marka Růžičku do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Unilever

Michal_Glacner

Novým ředitelem logistiky společnosti Unilever pro region Střední Evropa, do kterého patří Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko a Bosna-Hercegovina, byl jmenován Michal Glacner.

Nový šéf logistiky přichází z dodavatelského řetězce společnosti Unilever (Unilever Supply Chain Company, Švýcarsko), kde působil na pozici operačního ředitele pro kategorii žlutých tuků v západní Evropě. V rámci této pozice byl zodpovědný za plánování, výrobu a zákaznický servis pro celý region západní Evropy.

Michal Glacner pracuje pro společnost Unilever již 15 let. V roce 1993 nastoupil na pozici manažera logistiky v Divizi zmrzliny. Během své kariéry nasbíral zkušenosti v několika odděleních a divizích – pracoval v Divizi zmrzliny, v Divizi kosmetiky a výrobků pro domácnost, zkušenosti získal v oddělení financí a logistiky. Důvěrně zná i výrobní závod společnosti Unilever v Nelahozevsi, kde v letech 2002–2003 působil jako ředitel pro kategorii potravin.

Přidejte si Michala Glacnera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Telekom Austria Czech Republic

Jaroslav_Krsek

Společnost Telekom Austria Czech Republic, která poskytuje služby pod značkou VOLNÝ, má nového finančního ředitele. Stal se jím Jaroslav Kršek (37), který doposud působil ve společnosti na pozici Controlling Senior Manager.

Jaroslav Kršek nastoupil do společnosti Telekom Austria Czech Republic v roce 2002. Ve finančním oddělení byl zodpovědný za controlling nákladů, výnosů a investic, korporátní plánování, rozpočty, finanční analýzy, statistiky, zavedení controllingových procesů a implementaci CO modulu informačního systému SAP. Předtím, než nastoupil do Telekom Austria Czech Republic, pracoval téměř šest let ve společnosti Český Telecom (nyní Telefonica O2) na různých finančních pozicích, naposledy jako finanční manažer, kde zodpovídal za řízení financí jednotky specifických podnikatelských aktivit.

Jaroslav Kršek vystudoval obor Mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Mluví plynule anglicky, domluví se také německy a rusky. Je svobodný a mezi jeho koníčky patří cestování, lyžování, cyklistika, kopaná, filmy a alternativní hudba.

Přidejte si Jaroslava Krška do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Pravidlo dvou pizz

Petr Zavoral , 22. květen 2018 00:00
Petr Zavoral

Úvodem pozdrav všem nerdům a geekům. Prostě celé naší IT komunitě. Zdá se to být zbytečné, ale věřte...

VíceRSS 

Zprávičky

Nové telefony Android mají předinstalovaný malware

Pavel Houser , 24. květen 2018 15:25

Infikovány jsou telefony ve více než 100 zemích světa, včetně ČR, Německa, Velké Británie, Ruska, It...

Více 0 komentářů

Dvě třetiny tuzemských e-shopů nejsou připraveny na GDPR

ČTK , 24. květen 2018 10:00

Reklamní sdělení posílaná e-mailem tvoří v průměru až 25 % obratu on-line obchodů. ...

Více 0 komentářů

Šéf Vodafonu: Neomezené tarify zatím nebudou

ČTK , 24. květen 2018 09:00

Pokud by operátoři nabídli neomezený tarif pro LTE, využily by jej domácnosti pro připojení domácích...

Více 0 komentářů

Kalendář

25. 05.

27. 05.
openSUSE Conference 2018
25. 05.

26. 05.
ActInSpace 2018
29. 05.

31. 05.
Reklama Polygraf 2018

Starší zprávičky

Část Foxconnu chystá největší čínskou primární emisi od roku 2015

ČTK , 24. květen 2018 08:00

Jedna z divizí tchajwanského výrobce elektroniky Foxconn plánuje získat 27,1 miliardy jüanů uvedením...

Více 0 komentářů

ČBA: Češi si nemění hesla a nepoužívají antiviry na mobilech

Pavel Houser , 23. květen 2018 11:00

Zabezpečení chytrého telefonu skončilo mezi třemi nejhoršími faktory zkoumanými v rámci Indexu bezpe...

Více 4 komentářů

IT a podnikové služby patří v ČR k nejatraktivnějším oborům

Pavel Houser , 23. květen 2018 10:00

Podnikové služby překonaly např. bankovní sektor, telekomunikace či automobilový průmysl....

Více 0 komentářů

USA a Čína se blíží k dohodě ohledně ZTE

ČTK , 23. květen 2018 09:00

Dohoda Číny a USA snížila obavy z obchodní války mezi dvěma největšími ekonomikami světa....

Více 0 komentářů