Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

Petra , 03. září 2008 07:30 0 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
ITBIZ.cz sleduje změny na manažerských pozicích. Protože k nim dochází poměrně často, rozhodli jsme se zveřejňovat pravidelný souhrn rozdělený podle jednotlivých firem. Pokud do vaší firmy přišly nové posily nebo došlo ke změnám ve středním či vyšším managementu, pošlete nám upozornění na náš e-mail manazeri(AT)itbiz.cz.

SAS Institute ČR

Ve společnosti SAS Institute ČR nastoupila na novou pozici manažerka lidských zdrojů Adéla Čermáková. Její zodpovědností bude řízení HR v rámci společnosti, a to v České republice a na Slovensku. Adéla Čermáková přichází ze společnosti Vodafone, kde získala během svého pětiletého působení praxi v různých HR rolích zaměřených na HR Business Partnering, recruitment a interní vzdělávání. Dále s sebou přináší i zkušenosti z konzultantské pozice v personální agentuře a také z personálního serveru, kde pracovala jako projektová manažerka.

Adéla Čermáková má ekonomické vzdělání doplněné o studium managementu a marketingu, které absolvovala v Austrálii. Mezi její zájmy patří cestování, běh, lidé a dobré víno.

Vladimir Kyjonka

Na pozici Business Intelligence Advisor byl jmenován Vladimír Kyjonka, který má dlouholeté zkušenosti v oboru. Působil ve společnostech Delta, Sybase a Adastra.
Vladimír Kyjonka vystudoval informatiku na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ve volném čase se aktivně i pasivně věnuje hudbě a cyklistice.

Přidejte si Adélu Čermákovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]
Přidejte si Vladimíra Kyjonka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

SAP

Martin Ambler

Softwarová společnost SAP má nového ředitele sektoru menších a středních zákazníků. Stal se jím Martin Ambler (48), který předtím pracoval jako ředitel softwarové divize Hewlett-Packard (HP) a byl ředitelem české a slovenské pobočky společnosti Mercury Interactive, kterou HP koupilo na konci roku 2006. Byl také obchodním ředitelem softwarové společnosti Computer Associates pro Českou a Slovenskou republiku.
Mezi jeho záliby patří historie, koně a nové technologie.

Přidejte si Martina Amblera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Logica

Vladimir Drnek

Vladimír Drnek (57) nastoupil do společnosti Logica na pozici komerční ředitel, ve které vystřídal Zofii Lewandovski, která se vrací zpět do Logicy v Holandsku. Komerční ředitel má v Logice na starosti řízení smluvních vztahů se zákazníky a partnery a minimalizaci projektových rizik. V jeho působnosti je region CEE, což je v současné době 12 zemí střední a východní Evropy. Vladimír přišel do Logicy po 15 letech strávených v Hewlett-Packard na pozicích, kde měl na starosti zejména rozvíjení obchodních příležitostí v segmentu konzultací a projektů IT řešení nejprve v České republice a pak i v CEE regionu.
Vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, hovoří anglicky, rusky a německy. Ve volném čase je amatérským cyklistou nebo turistou.

Annex NET

Boris Daaj

Společnost Annex NET, dodavatel komplexních služeb v oblasti informačních technologií a distributor bezpečnostních produktů a řešení společnosti Astaro, posílila od července letošního roku své řady o dva nové manažery. Jsou jimi Boris Daaj (30) na pozici Senior Sales Manager a Michal Hekrle (24) na pozici Junior Sales Manager.

Boris Daaj přichází do společnosti Annex NET po dlouholetém působení ve společnosti Urbana Technologies, ve které působil na pozici Key Account Manager. Ve společnosti Annex NET bude mít na starosti získávání nových partnerů, udržování obchodních vztahů s obchodními partnery a podporu prodeje síťových bezpečnostních řešení. Vystudoval VŠB-TU Ostrava EKF, obor Marketing a obchod. Ve volných chvílích rád sportuje, především plave a lyžuje.

Michal Hekrle

Michal Hekrle vystudoval Ekonomickou fakultu ČZU v Praze a do společnosti Annex NET přichází po dvouletém působení ve Správě počítačových stanic, nákup hardwaru a softwaru pro ITS na ČZU v Praze. Jako Junior Sales Manager bude mít na starosti získávání nových partnerů a udržování vztahů s obchodními partnery. Mezi záliby Michala Hekrleho patří floorball, tenis a počítače.

AC&C Public Relations

Tomáš Pergler nastoupil do společnosti AC&C Public Relations, kde na pozici account directora posílí tým pracující pro klíčové klienty z oboru finančních služeb a professional services. Do AC&C PR Pergler přichází z místa vedoucího redaktora slovenské redakce České tiskové kanceláře. V ČTK pracoval jako novinář osm let jako zpravodaj ve Vídni a Bratislavě.

Přidejte si Tomáše Perglera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

T-Mobile

Petr Hlaves

Ve společnosti T-Mobile došlo ke zjednodušení organizační struktury obchodního úseku sloučením Útvaru prodejen a Útvaru nepřímého prodeje. Do čela nově vytvořeného Útvaru rezidentního prodeje byl jmenován Petr Hlaveš, který v T-Mobilu působí již od roku 1996. Nový útvar zastřešuje činnost jak značkových prodejen T-Mobilu, tak dalších prodejních kanálů, jež operátor zajišťuje ve spolupráci s třetími stranami.

DIGI TRADE

Zdenek Lukes

Generálním ředitelem firmy DIGI TRADE se od 1. 9. 2008 stává Radan Picek. V této funkci nahradí Zdeňka Lukeše, který ji zastával od založení společnosti v roce 1994 a nyní přijal nabídku stát se členem Advisory Boardu nadnárodní skupiny PC-WARE, ke které společnost DIGI TRADE přísluší. Zdeněk Lukeš bude v rámci své nové pozice i nadále pomáhat rozvoji DIGI TRADE v rámci skupiny. PC-Ware Information Technologies AG, nadnárodní IT skupina s ročním obratem blížícím se miliardě Euro a s pobočkami ve více než dvaceti zemích Evropy, Číně a JAR, vlastní v České republice kromě DIGI TRADE také firmu COMPAREX CZ.

Radan Picek

Radan Picek pracuje v DIGI TRADE od roku 2002, nejprve jako projektový vedoucí, vedoucí projektové skupiny a poté jako ředitel divize Projekty a vývoj. Na těchto pozicích zúročil své zkušenosti získané během svého předchozího působení ve firmách jako Compu Shack, Johnson & Johnson a Burns Schwartz.

Ve své nové funkci chce Radan Picek využít právě znalostí z oblasti poskytování IT služeb ke zvýšení efektivity a akceschopnosti firmy tak, aby DIGI TRADE nejen pokračoval v dosavadním dynamickém růstu v oblasti prodeje softwaru a licenčního poradenství, kde je již dlouhá léta špičkou svého oboru, ale aby také zaujal odpovídající pozici v oblasti poskytování služeb.

Přidejte si Radana Picka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Anywhere

Jiri Ptacek

Společnost Anywhere, poskytovatel softwarových řešení a konzultačních služeb v oblasti IT, má nového ředitele oddělení Professional Services. Byl jím jmenován Jiří Ptáček (33).
Mezi jeho hlavní úkoly bude patřit zejména rychlý růst a systém práce týmu konzultantů, jejich odborný růst zacílený na hlavní oblasti rozvoje společnosti, kterými jsou Business Intelligence, datové sklady, správa databází, vývoj aplikací pro databáze, mobilní řešení.
Jiří Ptáček nastoupil do Anywhere ze společnosti Sybase, kde tři roky působil na pozici Business Development Manager.

Je absolventem ČVUT Praha, doktorskou disertační práci zpracoval na VŠCHT Praha a Brunel University London. Mezi jeho záliby patří lyžování, volejbal, tenis, dále společenský tanec a četba.

Přidejte si Jiřího Ptáčka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Alcatel Lucent Czech

David Grundel

Na místo generálního ředitele Alcatel Lucent Czech bude 1. září jmenován David Grundel. Má více než patnáctileté manažerské zkušenosti v oboru IT a telekomunikací. Před vstupem do firmy Alcatel Lucent Czech pracoval na vedoucích pozicích ve společnostech Sitronics Telecom Solutions, Etel, Český Telecom a Nokia.

Přidejte si Davida Grundela do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

PPF

Roman Gallo

Roman Gallo s účinností od 1. září 2008 zastává nově vytvořenou pozici ředitele pro rozvoj mediálních strategií. V rámci skupiny PPF bude zodpovědný za tvorbu globální strategie v oblasti médií a za vyhledávání nových obchodních příležitostí, zejména v on-line médiích. Gallo má téměř dvacetileté zkušenosti z mediálního trhu. Naposledy působil jako člen představenstva a ředitel redakcí Vltava Labe Press, byl také šéfredaktorem Hospodářských novin nebo ředitelem multimédií vydavatelství Mafra.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Google vs. Oracle: Kdo tahá za kratší konec?

Pavel Houser , 04. duben 2018 11:30
Pavel Houser

Po 8 letech právních sporů vstoupila soudní tahanice mezi Googlem a Oraclem do dalšího kola. Nakolik...

VíceRSS 

Zprávičky

Těžba bitcoinů při kurzu pod 8 600 dolarů je ztrátová

ČTK , 20. duben 2018 11:21

Analytici se domnívají, že poptávka po hardwaru pro těžbu bitcoinů dál klesne, stejně jako cena kryp...

Více 0 komentářů

Netflixu prudce stoupají příjmy i počet odběratelů

ČTK , 20. duben 2018 09:36

Čistý zisk ve čtvrtletí stoupl na 290,1 milionu dolarů, neboli 64 centů na akcii....

Více 0 komentářů

Zájem o přijímače s digitálním rádiem je minimální

ČTK , 20. duben 2018 08:00

Český rozhlas na konci loňského roku rozšířil pokrytí digitálním signálem na 40 % populace....

Více 3 komentářů

Starší zprávičky

eMan vykupuje zpět podíl Jablotronu

Pavel Houser , 19. duben 2018 14:32

Strategie obou společností se po více než 2 letech propojení rozcházejí, kontrolu nad firmou získáva...

Více 0 komentářů

Facebook reaguje na nové normy EU, cílená reklama ale nepřestane

ČTK , 19. duben 2018 10:26

Facebook se začal dotazovat svých uživatelů, zda může v jejich fotografiích a videích používat techn...

Více 2 komentářů

Ruské úřady vs. Telegram

ČTK , 19. duben 2018 08:00

Začaly se objevovat informace o rozsáhlých výpadcích služeb, které se sporem nijak nesouvisejí....

Více 0 komentářů

Arbes převzal slovenský Finamis a posiluje v oblasti řešení pro kapitálové trhy

ITBiz.cz , 18. duben 2018 16:30

Arbes Technologies za nezveřejněnou sumu získala majoritní podíl ve slovenské společnosti Finamis, k...

Více 0 komentářů