Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

ITbiz.cz, 04. srpen 2010 09:43 0 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
Poslední období bylo bohaté na změny v managementu několika technologicky orientovaných firem. V personální rubrice tak dnes informujeme o výměnách v telekomunikační skupině Telefónica O2. Představíme také nového generálního ředitele společnosti Tech Data Distribution, kterým se stal Tomáš Cígler.

Telefónica 02

Perdomo

Od 1. září 2010 dochází ve společnosti Telefónica O2 Czech Republic k personálním změnám. Současný ředitel divize rezidentních zákazníků, Jose Perdomo, přechází donově vzniklé divize Global New Services, která byla vytvořena v rámci nového provozního modelu celé skupiny Telefónica ve Španělsku. V jeho kompetenci bude vedení divize "eHealth", která se zaměřuje na zdravotní a asistenční služby na bázi moderních telekomunikačních technologií.

Jose Perdomo bude v nové funkci zodpovědný za vedení týmu rozvoje a finální dodávky produktů a služeb z oblasti "eHealth" napříč celou skupinou Telefónica. Bude spolupracovat také s českým týmem, který má, v rámci Bravo O2 projektu "Růst díky inovacím", oblast eHealth na starosti.

"Tato změna je pro Joseho Perdomu velkou příležitostí a zároveň výzvou pracovat napříč třemi regiony naší skupiny - Španělsko, Evropa, Latinská Amerika. Chtěl bych mu touto cestou poděkovat za dva roky skvělé práce a podpory a zejména za jeho přínos k rozvoji a zajištění obchodních a marketingových aktivit v segmentu rezidentních zákazníků a malých firem. Jsem si jist, že i v nové pozici bude pro společnost velkým přínosem. Přeji mu hodně úspěchů," uvádí k odchodu Luis Malvido, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Tech Data

Cigler

Novým generálním ředitelem společnosti Tech Data Distribution byl jmenován Tomáš Cígler (35). Nahradí Martina Tolara, který oznámil svůj odchod na manažerskou pozici ve společnosti Microsoft.

Do nové funkce uvedl Tomáše Cíglera jeho nový přímý nadřízený, regionální ředitel společnosti Tech Data pro východní Evropu, Irek Dabrowski. „Jsem velmi rád, že můžu oznámit jmenování Tomáše Cíglera na pozici generálního ředitele pražské pobočky Tech Data. Rád bych Tomášovi poblahopřál k tomuto zásadnímu kroku v jeho kariéře a popřál mu nejen šťastné vykročení, ale zejména entusiasmus a pozitivní přístup v řešení všech nových výzev.“

Tomáš Cígler funkci generálního ředitele (Country Managera) Tech Data Distribution oficiálně přebírá k 1. 8. 2010, zodpovědnosti za chod společnosti se však ujal již nyní. V Tech Data pracuje od roku 1998 a doposud zde řídil český Azlan a také divizi Datech s odpovědností za český, slovenský, maďarský a polský trh.

Přidejte si Tomáše Cíglera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Aukro

Zabojnikova

Dosavadní výkonná ředitelka společnosti Aukro Pavlína Zábojníková se nově stala regionální ředitelkou pro ČR a SR.

Kromě českého a slovenského Aukra přebírá zodpovědnost za všechny online servisy v českém portfoliu, do kterého patří inzertní motoristický server otoMoto, nákupní rádce Heuréka, realitní server Bezrealitky.cz a weby pro cestování a turistiku Hotel.cz, Spa.cz, Turistik.cz a Hory.cz.

Na pozici regionální ředitelky bude mít za úkol další posilování tržních podílů jednotlivých online služeb a rozvoj aktivit v oblasti e-commerce. Pro Aukro pracuje Pavlína Zábojníková od dubna 2007, ve vrcholném managementu společnosti působí od loňského června.

Pavlína Zábojníková vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, obor Ekonomika a management. Po jejím absolvování pracovala jako projektová manažerka u Evropského sociálního fondu, kde měla na starost národní projekty v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. Hovoří anglicky a německy. Jejími zájmy jsou cestování a sport.

Přidejte si Pavlínu Zábojníkovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

CCV Informační systémy

MProchazka

Novým ředitelem divize CCV Business Solutions byl s účinností od 1. července 2010 jmenován Marek Procházka (34 let). Jeho hlavním úkolem bude další rozvoj partnerské a zákaznické orientace této divize, která se zaměřuje na specializovaná oborová řešení podnikových informačních systémů Microsoft Dynamics. Do společnosti CCV Informační systémy přichází z pozice Customer Service Senior Manager ve firmě Cegedim CIS se specializací na systémy řízení vztahů se zákazníky.

„Od jmenování Marka Procházky do pozice ředitele divize Business Solutions si slibujeme další posílení našeho zákaznicky orientovaného přístupu a rozvoj v oblasti oborových řešení. Cílem CCV Informační systémy je přitom udržet dvouciferné tempo růstu a pozici jednoho z nejpreferovanějších dodavatelů informačních systémů v rámci vybraných odvětví,“ říká Václav Pinkava, výkonný ředitel společnosti.

„V silné a rostoucí ryze české firmě, která na trhu působí dvě desítky let, mám dobrou příležitost uplatnit své zkušenosti s komunikací se zahraničními partnery pro posílení produktového a partnerského potenciálu specializovaných řešení,“ komentuje svou novou funkci Marek Procházka a dodává, že klíčovými faktory, které vedly k jeho rozhodnutí nastoupit právě v CCV Informační systémy, byly dobré a dlouhodobé reference zákazníků a transparentní přístup.

Marek Procházka má za sebou bohaté mezinárodní zkušenosti z oboru ICT. Před nástupem do CCV Informační systémy působil více než 9 let ve společnosti Cegedim CIS, kde zastával postupně funkce International Technician, Technical Manager a nakonec Customer Service Senior Manager. Jeho náplní práce bylo řízení týmu specialistů CRM systému a vedení mezinárodních projektů v Pobaltí, Adriatické oblasti, zemích bývalého Sovětského svazu, na Středním východě, v Severní Africe a Latinské a Jižní Americe.

Marek Procházka vystudoval matematiku a počítačovou geometrii na Slezské univerzitě v Opavě. Mezi jeho koníčky patří hra na kytaru, jízda na lyžích a horském kole, fotografování a IT a audio technika.

Přidejte si Marka Procházku do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

LANGMaster.com

Vinklerova

Společnost LANGMaster.com ohlásila personální změnu, kdy na pozici obchodního ředitele nastoupila 1. července 2010 Lubomíra Vinklerová, která postupně přebírá většinu obchodních projektů.

Ve funkci nahradila Jana Průchu, který odešel ze všech výkonných funkcí společnosti. Pozici generálního ředitele společnosti LANGMaster přebírá zakladatel společnosti Pavel Zika, který i nadále bude zastřešovat vývoj všech LANGMaster technologií a technickou realizaci všech projektů. Lubomíra Vinklerová vystudovala Vysokou veterinární školu, fakultu všeobecného veterinárního lékařství v Brně.

V letech 1991 – 1996 vedla vlastní veterinární praxi. Od roku 1997 se pohybuje v obchodním prostředí, kde nejdříve sbírala zkušenosti jako Senior Consultant v mezinárodní konzultační společnosti Mercuri International. Následně využila nabídky působení v nadnárodní společnosti Pfizer. Na pozici Training and HR Development managera se během dvou fúzí, kterými společnost po dobu jejího působení prošla, věnovala stabilizaci a rozvoji zaměstnanců a vytváření a zavádění systémů v rámci HR oddělení.

Do obchodního prostředí se vrátila v roce 2001 jako obchodní ředitelka mezinárodní kosmetické společnosti Mary Kay, kde působila 4 roky. Ke společnosti LANGMaster přichází z finančně poradenské skupiny WPB Group, kde pracovala na pozici personální ředitelky pro všechny společnosti holdingu.

Přidejte si Lubomíru Vinklerovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Komentáře

RSS 

Komentujeme

AI i její tvůrci před soudem

Pavel Houser , 22. duben 2018 09:30
Pavel Houser

John Kingston z anglické University of Brighton poskytl pro The Register svůj pohled na právní odpov...

VíceRSS 

Zprávičky

Před 25 lety byl zpřístupněn webový prohlížeč Mosaic

ČTK , 21. duben 2018 15:22

Mosaic se zrodil v průběhu roku 1992 v hlavě Marca Andreessena a jeho kolegy Erica Biny....

Více 0 komentářů

Těžba bitcoinů při kurzu pod 8 600 dolarů je ztrátová

ČTK , 20. duben 2018 11:21

Analytici se domnívají, že poptávka po hardwaru pro těžbu bitcoinů dál klesne, stejně jako cena kryp...

Více 0 komentářů

Netflixu prudce stoupají příjmy i počet odběratelů

ČTK , 20. duben 2018 09:36

Čistý zisk ve čtvrtletí stoupl na 290,1 milionu dolarů, neboli 64 centů na akcii....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Zájem o přijímače s digitálním rádiem je minimální

ČTK , 20. duben 2018 08:00

Český rozhlas na konci loňského roku rozšířil pokrytí digitálním signálem na 40 % populace....

Více 3 komentářů

eMan vykupuje zpět podíl Jablotronu

Pavel Houser , 19. duben 2018 14:32

Strategie obou společností se po více než 2 letech propojení rozcházejí, kontrolu nad firmou získáva...

Více 0 komentářů

Facebook reaguje na nové normy EU, cílená reklama ale nepřestane

ČTK , 19. duben 2018 10:26

Facebook se začal dotazovat svých uživatelů, zda může v jejich fotografiích a videích používat techn...

Více 2 komentářů

Ruské úřady vs. Telegram

ČTK , 19. duben 2018 08:00

Začaly se objevovat informace o rozsáhlých výpadcích služeb, které se sporem nijak nesouvisejí....

Více 0 komentářů