Microsoft v ČR uvedl Office 365 pro domácnosti za 200 Kč na měsíc

ITbiz.cz, 05. březen 2013 11:00 9 komentářů
Microsoft v ČR uvedl Office 365 pro domácnosti za 200 Kč na měsíc

Cloudová podoba kancelářského balíku Microsoft Office začíná být pro firmu klíčovým produktem, který možná jednou úplně vytlačí tradiční oflline kancelářský balík Office. Tomu odpovídá také snaha redmondského giganta hledat pro původně převážně firemní službu nové trhy. Jedním z nich jsou také „rodiny“, co nového zde platforma přináší?

První výraznou změnou, která k Microsoftu navíc příliš nesedí, je nasazení poměrně atraktivní ceny, která nepřesáhla 209 Kč za měsíc, což je při čtyřčlenné rodině 50 Kč na osobu. „Cenovou hranici jsme ve firmě diskutovali poměrně dlouho. Pokusili jsme se udělat maximální kompromis mezi tím, co se nám skutečně ještě vyplatí a psychologickou bariérou, za kterou jsou lidé ochotni sáhnout po legální verzi softwaru,“ prohlásil na včerejší tiskové konferenci Roman Cabálek, generální ředitel Microsoftu.

Domácí vs. firemní cloudové Office

Excel jako webová aplikace
Excel jako webová aplikace
Cloudová služba pro domácnosti vychází z vlastností a funkcí kancelářského balíku Microsoft Office a tak jak je nastavena je ideálním řešením také pro SMB segment. Nová nabídka zahrnuje kompletní sadu aktuálních kancelářských aplikací, umožňuje pracovat na pěti různých zařízeních (včetně tabletů s Windows, počítačů s Windows nebo Mac) a poskytuje větší prostor pro ukládání dat v cloudovém úložišti SkyDrive i kredit na volání prostřednictvím služby Skype. Do celkového počtu zařízení se nepočítá synchronizace s dalšími přístroji (typicky mobilní telefony, další počítače, na kterých dočasně pracuji).

Trochu nás překvapilo, že sada aplikací, která je k dispozici zahrnuje také vyloženě korporátní pracovní nástroje. Vedle nezbytného Outlooku či aplikací jako je Word, Excel, PowerPoint a OneNote zde nalezneme také nástroje Publisher a Access.

Poměrně potěšující je cena, která u rodinné verze vychází na 209 Kč měsíčně, má to ale háček, je třeba si Office předplatit Office minimálně na rok (tj. za 2499 Kč), při předplatném na krátkou dobu (například na čtvrtletí) je měsíční cena asi o padesát korun vyšší. Samotná rodina je v licenčních podmínkách Microsoftu definována společným bydlištěm a ne například způsobem využití.

Změna ve vývojovém cyklu

Přihlášení
Přihlášení
Jedním z důležitých bodů, které na včerejší tiskové konferenci padly, a který se týká také byznysového prostředí, je úplně nový přístup k vývoji a uvolňování nových verzí. Microsoft bude poskytovat nové funkce a služby přednostně prostřednictvím cloudu, namísto dosavadního tříletého cyklu uvolňování nových produktů. Uživatelé tak získají přístup k novinkám okamžitě, jakmile budou připraveny a mohou tedy pracovat vždy s nejnovějšími verzemi produktů a zároveň se vyhnou nutnosti průběžných upgradů. Dalším benefitem je snazší zvykání si na změny (například v uživatelském rozhraní).

Microsoft zároveň představil nabídku Office 365 pro vysokoškoláky, tj. pro studenty a zaměstnance vysokých škol, kdy cena předplatného činí 1999 Kč na 4 roky (tj. 42 Kč měsíčně). K dispozici jsou i nové verze tradičních kancelářských sad: Office 2013 pro domácnosti, Office 2013 pro podnikatele a Office 2013 pro profesionály.

Výsledky jednoho průzkumu, aneb když je rodina jako firma

Microsoftu v nedávném celosvětovém průzkumu s 10 000 respondenty uvedlo šest z deseti Evropanů, že jejich úkoly a povinnosti jim brání v možnosti věnovat se oblíbeným činnostem. Téměř polovina (47 %) z dotazovaných pak uvádí, že mohou díky lepšímu přístupu k plnění úkolů (domácí práce, pochůzky, správa kalendáře atd.) ušetřit nejméně jednu až dvě hodiny času každý den. Evropané díky tomu mohou získat až 547,5 hodiny každý rok, což je téměř 23 volných dní využitelných na vlastní preferované aktivity. Právě na optimalizaci těchto procesů se proto Microsoft u své rodinné verze cloudových Office zaměřil.

„Když vás baví práce a máte k tomu tři děti, snažíte se zvládnout domácnost i byznys tak, abyste se ani za jedno nemuseli stydět. Čas je to, co nejvíc schází – a cokoli, co vám jej pomůže ušetřit, se cení. S nástroji v Office 365 pro domácnosti dokážu leccos zvládnout mnohem rychleji. „Uřídím“ starší děti, vyladím rodinný i pracovní život, aby si navzájem nepřekážely, šetřím čas na věcech, jako jsou nákupy, využiju i čekání ve frontách a na kroužcích. Jedno předplatné pro celou rodinu vyjde na pár korun a vašemu společnému životu přidá na pohodě,“ prohlašuje Darina Vodrážková, jednatelka společnosti DAQUAS.

Na pomoc lidem najít si čas na jejich oblíbené činnosti, spustil Microsoft v České republice stránky www.officedomu.cz. Uživatelé zde najdou tipy a triky, jak si například zorganizovat nákupní seznam a další denní povinnosti pomocí aplikace OneNote, různé návody jak pracovat s Office na dotykovém zařízení či jak ukládat dokumenty online, a mnoho dalších cest, jak využít kancelářské aplikace. Do budoucna se počítá s tím, že půjde o komunitně tvořený web, na který budou přispívat také experti z oboru, kteří zde budou sdílet své zkušenosti, jak jim technologie usnadnily život.


Komentáře

milhouse #1
milhouse 05. březen 2013 11:52

No jo, to se pak našim nepracujícím spoluobčanům opravdu vyplatí. Při jejich rodinných počtech to oněch 50 Kč/měsíc ani nebude. :D

Petr Šobáň #2
Petr Šobáň 05. březen 2013 12:11

Nějak nechápu co je na tom převratného.

Podle mě je převratná jenom cena, podle mě nehorázně předražené.

Na těch pár tabulek mi stačí i LibreOffice.

R #3
R 05. březen 2013 12:17

Prevratna je demagogia - prepocet na osobu. 200 Kc na mesiac je 2400 Kc na rok a prepocet na osobu nikoho nezaujima. Kolko stoji normalna licencia, ktoru mozem pouzivat kludne 15 rokov (Office 2000 sa dodnes pouziva)? A kto doma potrebuje M$ Office?

František Kučera #4
František Kučera 05. březen 2013 14:35

Microsoftu nestačí, že nacpal uživatelům na jejich počítače svůj proprietární software. Teď ještě chce, aby mu odevzdali svoje data a stali se na něm zcela závislými? Neděkuji, nechci.

dustin #5
dustin 05. březen 2013 22:23

Škoda, že MS současně nezajistil, aby nebylo možné provozovat kradenou MS Office. Zajímavé by pak bylo bude sledovat, kolik lidí opravdu doma MS Office potřebuje a je ochotno si zaplatit pár stovek měsíčně (což není až tak málo), nebo jim vystačí Open/LibreOffice.

kosac #6
kosac 06. březen 2013 13:05

doma jiz office radu let nepouzivam a jsem naprosto spokojen..
rad bych to prosadil ve firme, ale z nejakeho neznameho duvodu to stale nelze..

Lol Phirae 06. březen 2013 15:44

Strčte si to tam, kam slunce nesvítí. Stejně jako svoji zcela nezákonnou retail licenci Office 2013 vázanou na jeden konkrétní počítač.

e #8
e 31. březen 2013 15:42

Ze stranek microshitu:

"Dobrý den, jmenuji se Katka a musím říct, že zařízení oslavy narozenin našeho Honzíka nebylo nikdy jednodušší. A to vše díky novému Office. Koukněte se, jak vás nový Office bude bavit."

Realita:

"Dobrý den, jmenuji se 'e' a musím říct, že zařízení oslavy narozenin našeho Honzíka nebylo nikdy jednodušší. Koupil jsem mu dárek, zfoukly se svíčky na dortu a pak jsme šli do zoo."

Jezisi marja ten marketing to u nich dela fakt jen pro penize. Ze by alespon zadavatel tehle marketingove akce zapnul mozek a zkontroloval si co marketing vymyslel za hovadinu? No u takhle tezkopadnych megakorporaci je tohle pravda nekdy tezke. Totalni chaos a ve vysledku z toho vznikne naprosta sra*ka :D Staci jen ten mozek zapnout a je to jasne :D

e #9
e 31. březen 2013 15:43

zfoukly => sfoukly :D


RSS 

Komentujeme

Kdo to řekne?

Pavel Houser , 19. říjen 2016 13:00
Pavel Houser

Nemůže být to, co vypadá jako zanedbávání bezpečnosti IT, ve skutečnosti racionální strategií? Pokud...

Více

Kalendář

08. 11. Deep in Data
08. 11. Deep in Data

RSS 

Zprávičky

Sdílení sítí mezi O2 a T-Mobile vyšetřuje Evropská komise

ČTK , 25. říjen 2016 15:30

Evropská komise začala vyšetřovat dohodu o sdílení mobilních sítí mezi českými operátory O2 Czech Re...

Více 0 komentářů

Ruský hacker zadržený v Česku byl v USA obviněn

ČTK , 25. říjen 2016 10:00

Velká porota kalifornského federálního soudu obvinila Rusa zadrženého tento měsíc v České republice ...

Více 0 komentářů

Podíl uživatelů stolních PC ve firmách klesl na 73 procent

ČTK , 24. říjen 2016 14:00

Podíl zaměstnanců menších firem, kteří používají v práci stolní PC, se letos proti loňsku snížil o d...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

AT&T dohodla převzetí Time Warner, souhlas státu ale není jistý

ČTK , 24. říjen 2016 11:30

Americká telekomunikační společnosti AT&T v noci na dnešek SELČ oznámila, že se dohodla na převzetí ...

Více 0 komentářů

ČR byla v září častěji terčem kyberútoků

ČTK , 24. říjen 2016 10:00

Česká republika se v žebříčku zemí, které jsou nejčastěji terčem kyberútoků, posunula o 16 míst dopř...

Více 2 komentářů

Nejrychleji rostoucí českou IT firmou je letos DataSpring

ČTK , 21. říjen 2016 18:00

Nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR je letos společnost DataSpring, která poskytuje clou...

Více 0 komentářů

Představitelé firem AT&T a Time Warner prý jednali o možné fúzi

ČTK , 21. říjen 2016 13:00

Vedoucí představitelé americké telekomunikační společnosti AT&T a mediálního konglomerátu Time Warne...

Více 0 komentářů