Oficiální prohlášení: Testy prokázaly, že originální kazety HP LaserJet s černým tonerem nabízejí zákazníkům vyšší spolehlivost

17. září 2008 08:53 0 komentářů

HP

Společnost HP dnes zveřejnila výsledky nezávislé studie, při které byla srovnávána spolehlivost a kvalita originálních tiskových kazet HP LaserJet s černým tonerem oproti tzv. renovovaným kazetám. Renovátoři neboli refileři často tvrdí, že jejich kazety jsou stejně spolehlivé a poskytují stejnou kvalitu tisku jako originální kazety HP. Ve skutečnosti však renovované kazety stále vykazují celou řadu problémů(1)(2).

Jedna z předních světových organizací, zabývající se hodnocením kvality, QualityLogic, otestovala více než 160 renovovaných kazet a výsledky porovnala s testy původních kazet HP, vyrobených v roce 2008(1). Do studie byly zahrnuty produkty značek Impega, Kores, Pelikan, Armor, Verbatim, Dataproducts a RuTONE. Testy jednoznačně prokázaly, že originální kazety HP poskytují nesrovnatelně lepší výsledky než kazety renovované:

* 51 renovovaných kazet z celkového počtu 168 testovaných vykázalo nějaký problém nebo závadu.(2) U některých se závada projevila hned po vybalení, některé neměly udávanou výtěžnost a jiné produkovaly výtisky, které byly v podstatě nepoužitelné. U originálních kazet HP LaserJet se žádné problémy a závady nevyskytly
* kvalita tisku renovovaných kazet v mnoha případech neodpovídá profesionálním požadavkům, velice často také v průběhu používání kazety postupně klesá. Součástí testů byla i anketa mezi zástupci různých podniků a průmyslových odvětví. Respondentům byly předloženy ukázkové výtisky s žádostí o jejich subjektivní zhodnocení a posouzení vhodnosti pro různé účely. Na základě toho pak společnost QualityLogic sestavila stupnici, podle které ohodnotila výtisky jednotlivých testovaných kazet. Ukázalo se, že přes 30 procent stránek, vytištěných s renovovanými kazetami, má jen omezenou nebo žádnou využitelnost. Oproti tomu bylo přes 96 % stránek, vytištěných s originálními kazetami HP, shledáno jako plně vyhovující pro veškeré účely(3)
* v případě 47 ze 168 testovaných renovovaných kazet bylo za nepoužitelné či omezeně použitelné označeno dokonce 50 procent vytištěných stránek a více(2)(3)
* na základě výsledků QualityLogic vypracovala společnost HP nákladovou analýzu, do které započetla ztráty, vzniklé v důsledku nízké spolehlivosti kazet a nutnosti opakovat tisk kvůli nízké kvalitě. Z této analýzy vyplynulo, že při použití originálních kazet HP může zákazník dosáhnout až 55 procent úspor oproti tisku s použitím kazet renovovaných(4)

"Originální kazety HP umožňují podnikům soustředit se na jejich podnikatelské aktivity. Testy opět prokázaly, že HP nabízí zákazníkům jen spolehlivé produkty špičkové kvality," uvedl Vincent Vanderpoel, viceprezident a generální ředitel IPG EMEA LaserJet and Enterprise solutions. "Originální spotřební materiály HP nabízejí nejen nesrovnatelně vyšší kvalitu než tzv. produkty renovované, ale po započtení všech souvisejících nákladů vychází jejich použití také podstatně levněji."

Dave Jollota, prezident QualityLogic Imaging Test Solutions Group, k tomu dodává: "Naše studie opět prokázala, že originální tiskové kazety HP předčí tzv. renovované produkty jak kvalitou, tak spolehlivostí. Téměř jedna třetina stránek vytištěných s renovovanými kazetami byla jen omezeně použitelná či zcela nepoužitelná. To znamená, že zákazníci by měli dobře zvážit nákup těchto sekundárních produktů, protože jim to může způsobit celou řadu problémů a zvýšení nákladů."

Originální černý toner HP


Společnost HP je předním světovým dodavatelem produktů pro černobílý laserový tisk. Tonery do svých laserových tiskových zařízení neustále vyvíjí s ohledem na rostoucí potřeby zákazníků. Originální tonery HP jsou tedy jedním z klíčových faktorů kvality a spolehlivosti tiskáren HP LaserJet.

Nabídka černých tonerů HP je rozdělena do tří kategorií označovaných jako Typ I, II a III. Složení každého typu toneru je jedinečné a uzpůsobené specifickým potřebám cílových zákazníků, pro které je daný typ tiskáren určen. Tyto potřeby se značně liší. Někteří zákazníci potřebují především tiskové zařízení s malým půdorysem a nízkými pořizovacími náklady, jiní požadují co nejvyšší rychlost tisku s možností tisknout na různá tisková média, pro další je nejdůležitější možnost využívání tiskárny více uživateli v pracovní skupině apod. Z toho důvodu se nesnažíme vyrábět "univerzální produkty pro každého".

Originální tonery HP jsou tvořeny jemnými částicemi, které v kombinaci s dalšími špičkovými technologiemi HP umožňují dosahovat trvale profesionální kvality tisku za přijatelných pořizovacích i provozních nákladů.

O společnosti QualityLogic


QualityLogic, Inc. je přední světová organizace zabývající se hodnocením kvality. Provádí testy tiskáren i dalších produktů pro všechny nejvýznamnější výrobce.

O společnosti HP


HP se zaměřuje na zjednodušení používání technologií pro všechny své zákazníky – od domácích uživatelů až po velké společnosti. S produkty, které zahrnují tisková řešení, osobní počítače, software, služby a IT infrastrukturu, patří HP pozice největší světové IT společnosti. Dne 26. srpna 2008 dokončilo HP akvizici společnosti EDS. Další informace o HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.cz.

(1) V rámci testovací studie provedené v roce 2008 společností QualityLogic Inc. a sponzorované HP byly originální tiskové kazety HP LaserJet porovnávány s tzv. renovovanými kazetami sedmi výrobců, prodávanými v Evropě jako alternativní kazety k originálním kazetám HP 10A (HP Q2610A) a HP 42A (HP Q5942A) pro tiskárny HP LaserJet 2300 (Q2473A), HP LaserJet 4350 (Q5407A). Od každé značky bylo v rámci studie testováno 24 kazet. Všechny testované značky jsou prodávány v Evropě. Pro účely studie však byly kazety dvou značek zakoupeny v USA. Více informací o prováděných testech najdete ve zprávě společnosti QualityLogic na stránkách www.QualityLogic.com/tonertest.pdf .
(2) U testovaných kazety zjistila společnost QualityLogic následující problémy a závady:
vadný produkt již při dodání (Dead on Arrival – DOA) – z kazet ve velkém množství unikal toner (1 cm³ a více) ještě před instalací do tiskárny nebo v jejím průběhu, kvalita tisku klesla pod hranici využitelnosti po vytištění 10 nebo méně stránek nebo s kazetou nebylo vůbec možné tisknout
nedostatečná výtěžnost (Premature Failure – PF) – to znamená, že skutečná výtěžnost kazety (tj. počet vytištěných stran) dosáhla 75 % nebo méně uváděné průměrné výtěžnosti pro danou kazetu nebo z kazety začal v průběhu používání ve velké míře unikat toner (1 cm3 nebo více)
nízká kvalita tisku – 50 % a více vytištěných stránek bylo vyhodnoceno jako omezeně použitelných či zcela nepoužitelných (do této skupiny již nebyly zahrnuty kazety označené jako DOA nebo PF)
(3) Studie QualityLogic obsahovala i anketu, při které zákazníci hodnotili vytištěné stránky následujícím způsobem:
vhodné pro jakýkoliv účel včetně distribuce mimo společnost
omezené využití (kvalita přijatelná pro tisk interních dokumentů, ale nedostačující pro externí distribuci)
omezené využití (kvalita přijatelná pro tisk dokumentů pro osobní použití, ale nedostačující pro externí distribuci)
naprosto nepoužitelné
Jako stránky s omezeným využitím byly označeny takové výtisky, jejichž kvalita neodpovídala požadavkům na dokumenty určené pro komunikaci se zákazníky, dodavateli a distributory. Některé takové dokumenty však lze používat pro interní komunikaci v rámci firmy. Jiné mohou postačovat pro osobní účely, jako např. tisk náhledů apod. Jako naprosto nepoužitelné byly označeny stránky, které se nehodí ani jako náhled.
(4) Společnost HP provedla kalkulaci nákladů na základě průměrných výsledků studie 2008 QualityLogic Monochrome Toner Reliability Comparison Study (Srovnávací studie spolehlivosti tonerových kazet). Do kalkulace byly započteny náklady spojené s předčasnou výměnou vadných kazet, náklady na opakovaný tisk i odhadované zvýšené náklady na práci. Současně byla kalkulace založena na předpokladu, že zákazník tiskne přibližně stejné množství dokumentů pro externí a interní využití i pro osobní potřebu. Odhad pracovních nákladů byl proveden na základě průměrných mezd technických a administrativních pracovníků v západní Evropě podle studie Mercer 2007/2008 Global Pay Study. Při kalkulaci bylo použito odhadované ceny originální tonerové kazety HP 125 eur a cen renovovaných kazet o 36 % nižších. Skutečné ceny, náklady a úspory se mohou lišit.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Jak probíhá adopce cloudu

Pavel Houser , 16. únor 2018 09:45
Pavel Houser

Cloud už neznamená jen SaaS, jenže… K dispozici je řada analýz i prognóz, které dokládají, jak se po...

Více
RSS 

Zprávičky

Pokles prodeje smartphonů potvrzuje i Gartner

ČTK , 24. únor 2018 12:04

Meziroční nárůst čtvrtletního prodeje zaznamenaly v rámci první pětky pouze Huawei a Xiaomi....

Více 0 komentářů

Broadcom snížil nabídku na rivala Qualcomm na 117 miliard dolarů

ČTK , 23. únor 2018 10:00

Převzetí Qualcommu by bylo největší akvizicí v historii technologického sektoru....

Více 0 komentářů

T-Mobile měl úspěšný rok

Pavel Houser , 23. únor 2018 09:00

T-Mobile oznámil finanční výsledky za rok 2017. Celkové tržby z mobilních a pevných služeb včetně pr...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

NÚKIB loni řešil méně hlášení o kybernetických incidentech

ČTK , 23. únor 2018 08:00

Na podzim NÚKIB musel řešit i útok na weby, na kterých se zobrazovaly aktuální volební výsledky....

Více 0 komentářů

Hackeři zneužili cloudový systém Tesly k těžbě kryptoměn

ČTK , 22. únor 2018 10:00

Průnik se odehrál přes konzoli systému Kubernetes pro optimalizaci cloudových aplikací. ...

Více 0 komentářů

Dvakrát ze světa open source CRM: Sugar a SuiteCRM

Pavel Houser , 22. únor 2018 09:00

CRM systém Sugar je nabízen v několika edicích. Placené edice lze standardně provozovat formou služb...

Více 0 komentářů

Intel chce investovat 5 miliard dolarů do izraelské továrny

ČTK , 22. únor 2018 08:00

Předpokládá se, že Intel na rozšíření továrny obdrží státní podporu v hodnotě až 10 % investice....

Více 0 komentářů