Rozsáhlá iniciativa IBM řeší posun v toku světových dat

25. září 2008 09:21 0 komentářů

IBM_logo

Společnost IBM představila svou dosud největší kolekci nového hardwaru, softwaru a služeb řešící problematiku efektivního ukládaní dat - stavebních bloků nejsilnějšího portfolia pro informační infrastrukturu na světě. Nové produkty IBM pomohou firmám, státním úřadům a dalším institucím transformovat statická data uchovávaná v samostatných silech na více dynamické informace přístupné jednotlivcům v prostředí tzv. „cloud computingu“.

Zatímco spotřebitelé nyní chtějí mít možnost přenášet své informace podle potřeby – zkvalitňovat péči o své zdraví, svou bezpečnost, využívat možnosti zábavy, společenského života a spotřebitelského komfortu kdykoli po celém světě a v reálném čase – firmy zápolí se zastaralými datovými centry, jež nezvládají zvýšené nároky na správu informací.

Rozšiřování mobilního webu, propojené senzory prakticky všude od aut až po potrubní instalace, online lékařské záznamy a explozivní růst dat webu 2.0 a společenských sítí povede podle IBM do roku 2020 k 16násobnému nárůstu „informační stopy“ každého jednotlivce. Aby infrastruktura zvládla tyto nároky, je třeba jí začít přizpůsobovat už dnes.

Proto nyní IBM v rámci své strategie New Enterprise Data Center (Nové podnikové datové centrum) uvedla základní prvky informační infrastruktury. Tyto prvky se zaměřují na dostupnost, shodu s předpisy pro ochranu a uchovávání dat a na aspekty zabezpečení, které jsou pro redesign datových center zásadní. IBM napříč celým svým portfoliem představuje více než 30 nových a inovovaných produktů a služeb.

Dostupnost v internetovém měřítku:


Dnešní infrastruktura není konstruována tak, aby dokázala efektivně zvládnout požadavky pro odhadované dvě miliardy lidí, kteří budou na webu do roku 2011 (3), ani očekávaný jeden bilión propojených objektů jako jsou auta, fotoaparáty, inteligentní dálnice nebo potrubí, z nichž se bude skládat „internet věcí.“ Firmy musí být připraveny na tuto novou fázi tzv. cloud computingu a poskytnout spotřebitelům vzdálený přístup k datům a systémům z jakéhokoli zařízení na libovolném místě. S ohledem na tyto potřeby představila IBM řadu produktů, jež zajistí globální dostupnost informací.

Nejdůležitější nové produkty:


• Zcela nový, vysoce škálovatelný revoluční diskový úložný systém pro zvládání současné rozmanité směsi informací – od webu 2.0 až po tradiční aplikace jako finanční služby. Nové řešení podnikového diskového systému, které vychází z lednové akvizice společnosti XIV, používá jedinečnou grid architekturu s jednodušší správou, lepším škálováním výkonu, samočinnými funkcemi ladění a odstraňování problémů a přidělováním diskového prostoru metodou „thin provisioning“. Snižuje náklady a komplikace spojené s uchováváním informací a zároveň umožňuje konzistentně rychlý přístup k datům pro dnešní dynamické pracovní úlohy. Další informace o systému IBM XIV najdete zde: www.ibm.com/systems/storage/disk/xiv/index.html

• Pro náročná středně velká datová centra uvádí IBM nový diskový úložný systém, který umožňuje podle potřeby přidávat různé typy rozhraní, zvyšovat výkon, rozšiřovat kapacitu a průběžně upravovat konfiguraci. Další informace o systému DS5000 najdete zde: www.ibm.com/systems/storage/disk/ds5000/index.html

• IBM nabízí nový software pro virtualizaci úložného systému, který pomůže klientům efektivněji spravovat a konsolidovat objemy firemních dat. Zákazníci s tímto úložným řešením dosáhnou výhodnější míry využití, vyšší energetické účinnosti, dostupnosti a škálovatelnosti kritických aplikací. Další informace o řešení SVC najdete zde: www.ibm.com/systems/storage/software/virtualization/svc/indexhtml.

Konsolidace a uchovávání:


Dnešní informační infrastruktura trpí obrovskou neefektivitou jak kvůli duplicitním zdrojům stejných informací, tak kvůli vysokým cenám energií. Přední analytici uvádějí, že 50 procentům datových center dojde v průběhu roku 2008 energie nebo místo (4) a že energie spotřebovávaná datovými centry v USA vzroste v příštích pěti letech z 1,5 procenta na 2,5 procenta celkové národní spotřeby energie. (5) S ohledem na tyto potřeby představila IBM řadu produktů na podporu konsolidace a udržení datových center.

Nejdůležitější nové produkty:


• IBM představila nový software a hardware pro deduplikaci dat, který pochází z dubnové akvizice společnosti Diligent Technologies a pomůže klientům omezit nadbytečná data až v poměru 25:1. (6) Další informace o produktu IBM ProtecTier najdete zde: www.ibm.com/systems/storage/tape/ts7650g/index.html

• Na podporu udržování a zálohování kopií kritických dat mimo firemní provozovny a pro zajištění nepřetržité dostupnosti e-mailu, důležitých podnikových aplikací a jejich dat v případě katastrofy uvádí IBM produkty Onsite and Remote Data Protection, které získala akvizicí společnosti Arsenal. Další informace najdete zde: www.ibm.com/services/us/index.wss/offerfamily/bcrs/a1026934

• IBM představuje další rozšíření funkcí diskového pole kategorie enterprise. Mezi nové funkce patří ochrana technologií RAID 6 a nový typ disků, který při stejných rozměrech poskytne o 50 procent větší úložnou kapacitu. (8) Pomůže tak klientům udržet náklady na provoz datového centra včetně odběru energie na přijatelné úrovni. Další informace o řešení DS8000 najdete zde: www.ibm.com/systems/storage/disk/ds8000/index.html

Zabezpečení:


Zajištění bezpečnosti informací v datovém centru a jejich dostupnosti pouze pro oprávněné osoby je zásadní úlohou všech datových center. Nedávné napadení datového centra s krádeží dat a zneužitím informací o kreditních kartách spotřebitelů způsobilo jedné společnosti škody přes 60 miliónů dolarů. (9)

• Společnost IBM uvedla na trh další vylepšení svého špičkového řešení pro dlouhodobé ukládání dat s garancí nepřepisovatelnosti dat o nové diskové jednotky s kapacitou zvětšenou o 33 procent. (11) Na rozdíl od řešení EMC Centera (12) lze systém IBM rozčlenit na oddíly pro provoz aplikací různých dodavatelů. Díky tomu, že využívá disky i pásky, umožňuje klientům snížit jejich celkové náklady na vlastnictví a spotřebu energie až o 50 procent. (13) Další informace o řešení DR550 najdete zde: www.ibm.com/systems/storage/disk/dr/index.html

V rámci této produktové premiéry bylo představeno přes 30 nových produktů a služeb divizí IBM Systems and Technology Group, IBM Software Group a IBM Research, které představují infrastrukturní pilíř strategie IBM New Enterprise Data Center. V kombinaci s novými produkty podnikové divize IBM Global Technology Services přizpůsobuje IBM využití úložného prostoru přímým podnikatelským prioritám klientů, pomáhá jim snižovat rizika, náklady, komplikace a pracnost plánování rozsáhlých datových migrací. Strategické poradenství a implementační služby IBM pomohou klientům vyřešit nejpalčivější problémy při implementaci. Celý seznam všech oznámených produktů a služeb najdete zde: www.ibm.com/systems/storage/product/showcase/index.html.

Formou vlastních inovací, vývojové práce a akvizic představují nové produkty celkovou investici dvou miliard dolarů, tři roky výzkumu a vývoje a práci globálního týmu více než 2 500 technických odborníků a výzkumníků zabývajících se technologiemi ukládání dat v devíti zemích včetně Francie, Německa, Izraele, Japonska, Mexika, Singapuru, Švýcarska, Spojených států a Velké Británie. Strategické části dosud nejsilnějšího portfolia řešení pro informační infrastrukturu, které bylo nyní představeno, pocházejí z klíčových akvizic společností XIV, Diligent, Cognos, Arsenal, Optim, FilesX, Softek a NovusCG, ke kterým došlo během posledních 24 měsíců.

Další informace o společnosti IBM, jejích systémech pro ukládání dat a řešeních pro informační infrastrukturu najdete na webu www.ibm.com/information_infrastructure.

3: Zdroj: "Worldwide Internet Users Top 1 Billion in 2005." Computer Industry Almanac. 4 Jan. 2006. 30 July 2008, http://www.c-i-a.com/pr0106.htm
4: Zdroj: Zpráva EPA pro Kongres o efektivitě serverů a datových center, která byla prezentována 2. srpna 2007
5: Zdroj: tisková zpráva z 29. listopadu 2006: Gartner uvádí, že 50 procent datových center bude mít do roku 2008 nedostatečnou napájecí a chladicí kapacitu: http://www.gartner.com/it/page.jsp?id=499090
6: Zdroj: Gartner’s “Cool Vendors In Data Protection, 2008. ID Number: G00155726
8: Zdroj: Porovnání IBM z 3. září 2008. Předchozí verze systému DS8000 podporovala „výkonově optimalizované“ jednotky fibre channel s kapacitou 73, 146 a 300 GB. Nová verze DS8000 R4 navíc podporuje jednotky fibre channel o kapacitě 450 GB.
9: Zdroj: http://www.technewsworld.com/story/64072.html?welcome=1218640804
11: Zdroj: Nový systém IBM DR550 má nyní 1TB jednotky, zatímco IBM DR550 předchozí generace měl 750GB jednotky, což představuje 33procentní navýšení kapacity.
12: Zdroj: Porovnání vycházející z publikovaných specifikací, vlastností a výhod. Vlastnosti produktů IBM DR550 a EMC Centera jsou porovnány na základě specifikací publikovaných v dokumentu
www.emc.com/collateral/hardware/specification-sheet/c932-centera-cas-ss.pdf
13: Zdroj: Výsledky Studie celkových nákladů na vlastnictví úložného systému DR550, kterou v roce 2007 vypracovala IBM. Kombinované páskové a diskové řešení snižuje celkové náklady na vlastnictví o 50 %.

O společnosti IBM


Další informace o společnosti IBM najdete na webu: ibm.com/cz.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Další na řadě je bezpečnost

Richard Jan Voigts , 09. říjen 2017 00:00
Richard Jan Voigts

Co všechno lze automatizovat pomocí strojového učení? Larry Ellison, technologický ředitel společnos...

VíceKalendář

21. 10. WordCamp Brno 2017
24. 10. VeeamON Forum 2017
25. 10.

26. 10.
Profesia days 2017
RSS 

Zprávičky

Firmu Moravia IT koupil britský konkurent RWS Holding

ČTK , 19. říjen 2017 21:26

Mezi zákazníky firmy specializující se na lokalizaci a testování softwaru patří např. Microsoft, IBM...

Více 0 komentářů

Státní ústav pro kontrolu léčiv hájí elektronické recepty

ČTK , 19. říjen 2017 10:00

V ČR se vydá 60-70 milionů papírových receptů ročně. Podle ministerstva je elektronizace zdravotnict...

Více 0 komentářů

Ransomware Locky v září masivně útočil ve světě i v ČR

Pavel Houser , 19. říjen 2017 09:30

Locky se neobjevil v Top 10 škodlivých kódů od listopadu 2016....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Podnikové služby tvoří už 5 % českého HDP

Pavel Houser , 19. říjen 2017 09:00

Podnikové služby v ČR rostly o 19 %, největší boom zažívají centra poskytující IT služby....

Více 0 komentářů

Komárkova KKCG koupila 70 % firmy AutoCont

ČTK , 19. říjen 2017 08:00

Důvodem k prodeji byla možnost expanze AutoContu na další trhy....

Více 0 komentářů

Seznam loni zvýšil čistý zisk o 9 % na 1,1 miliardy Kč

ČTK , 18. říjen 2017 10:00

Největší podíl na tržbách měly příjmy z reklamy ve vyhledávání, tedy z reklamního systému Sklik. ...

Více 0 komentářů

Dopravní podnik spustil v 6 stanicích metra wi-fi připojení k internetu

ČTK , 18. říjen 2017 08:00

Ve stanicích je rozmístěno 75 vysílačů a dodavatelská firma musela vybudovat veškerou infrastrukturu...

Více 0 komentářů