ASUS v Las Vegas oslnil vzrušujícími novými produkty

05. únor 2008 13:13 0 komentářů

ASUSTeK Computer Inc.
ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, odhalil na letošní výstavě CES 2008 (Consumer Electronics Show) revoluční design a techniku ve svých výrobcích od mini desktop PC přes širokoúhlé LCD monitory až po kompaktní osobní navigační přístroje. Níže představované produkty jsou již v prodeji v Severní Americe.

V centru pozornosti stály nový mini desktop PC Nova P22 s velmi tichým provozem (25 dB), s nebývalou konektivitou ve standardu 802.11n + Bluetooth a funkcemi multimediálního přehrávání. Dále 24" monitor MK241H, který je díky zabudované podpoře vstupu HDMI pro rozlišení až do 1920 × 1200 pixelů, ideální pro high definition přehrávání. Nechyběla ani nová ucelená řada osobních navigačních přístrojů, která zahrnuje nový typ R700 s nejtenčí konstrukcí a schopností přijímat dopravní informace v reálném čase na 3D displeji.

ASUS Nova P22: Výkonný přenosný mini desktop PC s procesorem Dual Core
ASUS Nova P22 je drobný na pohled, ale silný výkonem. Počítač Nova je navržen pro uživatele vyžadující dostatek místa a ultra tichý provoz, a tak potřebuje jenom 122 krychlových palců prostoru a obsahuje robustní procesor Intel Core 2 Duo, který se chladí pasivně a aktivně modulem na rozptyl tepla, teplovodními trubicemi a ventilátory.

S podporou bezdrátového standardu 820.11n umožňuje vysoká přenosová rychlost Novy až 300 Mbps uživatelům jednoduše stáhnout 30minutové HD video za pouhých 44 sekund! Pár vestavěných reproduktorů uložených ve přední části Novy, které nabízejí pohodlný audio výstup vysoké kvality, celé těleso doplňuje.

Pro zapojení v domácím kinu Nova také podporuje reproduktorové sestavy 5.1 s připojovacími technologiemi Dolby Digital Live nebo DTS. Navíc se Nova snadno přizpůsobí jakémukoli prostředí díky svému flexibilnímu vertikálními či horizontálnímu umístění, štěrbinové mechanice a úhlednému exteriéru. Nova P22 je k dispozici za zaváděcí doporučenou maloobchodní cenu 799 USD.

MK241 24” LCD Monitor
Jelikož je navržen jako nejuniverzálnější 24” LCD monitor na současném trhu, kombinuje připravovaný typ MK241H přirozenou HDMI podporu pro obraz v kvalitě HD, vestavěnou web kameru, integrovaný mikrofon a reproduktory pro maximální audiovizuální zážitek. Exkluzivní technologie společnosti ASUS Color-Rich vylepšuje kvalitu obrazu tím, že zobrazuje o 30 % více barev. Zavádějící doporučená maloobchodní cena je 539 USD.

ASUS R700: Osobní navigační přístroj
Legendární zaujetí společnosti ASUS o průmyslový design a funkčnost se projevuje i na novém přístroji R700. Je to první osobní navigační přístroj (personal navigation device, PND), který obsahuje 3D navigační procesor integrující dopravní informace v reálném čase, a díky tomu uživateli poskytuje nejrychlejší cestovní trasy.

R700 je pouze 1,3 cm tenký a chlubí se dotykovou obrazovkou velikosti 4,3". Dokáže hlasově přehrávat příchozí textové zprávy, vytáčet hovory pomocí Bluetooth připojení, přehrávat MP3 hudební a video a zobrazovat fotografie. R700 navíc s bezpečnostní funkcí ve formě malého světelného senzoru, který přizpůsobuje podsvícení obrazovky na základě jasu okolního prostředí. Zaváděcí doporučená maloobchodní cena je 399 USD.

ASUS P527 GPS smartphone: Revoluce v mobilních telefonech
Nový GPS smartphone, který v sobě kombinuje funkce mobilního telefonu, navigátoru a PDA, získal prestižní ocenění veletrhu CES za inovaci v designu a technice za rok 2008. Asus P527 je navržen tak, aby uživatelům poskytoval jednoduchý přístup k nejnovějším technologiím GPS. Travelog a Location Courier byly mezi spoustou všestranných funkcí korunovány jako nejunikátnější funkce tohoto telefonu.

Zatímco Travelog umožňuje uživateli zaznamenávat cestovní trasy a exportovat data do Google Earth, Location Courier slouží jako zařízení SOS, které zasílá GPS polohu uživatele na pět přednastavených telefonních čísel. V takovýchto naléhavých případech budou odeslány SMS zprávy na přednastavená čísla zmáčknutím jediného tlačítka. Asus P527 je prvním mobilním produktem ASUS uváděným na trh v USA.

WiMAX dnes a zítra
ASUS zároveň poodhalil své rozsáhlé produktové plány na připravenost WiMAX – širokopásmového standardu následující generace. Výkonný ředitel společnosti ASUS Jonney Shih se zmínil v rámci své prezentace na plán aktivace technologie WiMAX pro Severní Ameriku, který bude sahat od tradičních, ultrapřenosných a módních notebooků až po populární Eee PC.

K panu Shihovi se v diskuzi o plánu vstupu technologie WiMAX na trh připojí Sean Maloney, výkonný viceprezident a generální ředitel skupiny prodeje a marketingu společnosti Intel, a Atish Gude, senior viceprezident mobilních širokopásmových služeb společnosti Sprint Nextel.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.

O společnosti ASUS

ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) je předním výrobcem kompletních 3C řešení. Portfolio jejích produktů zahrnuje notebooky, základní desky, grafické karty, optická zařízení, informační systémy, stolní PC, servery, bezdrátová zařízení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky prvotřídním technologickým schopnostem a díky rozmístění poboček a zastoupení po celém světě je společnost ASUSTeK schopna poskytovat inovativní řešení spotřebitelům, firmám i zákazníkům z řad originálních výrobců zařízení (OEM/ODM).

Společnost je dlouhodobě jedničkou v oblasti základních desek a grafických karet pro počítače a patří mezi deset nejvýznamnějších světových výrobců notebooků, optických zařízení, širokopásmových modemů a celé řady dalších produktů.

ASUS má celosvětově více než 100 tisíc zaměstnanců včetně špičkového výzkumného a vývojového týmu. V roce 2006 dosáhl obratu 16,5 miliardy dolarů. Renomovaný časopis Business Week jej již devátým rokem po sobě zařadil na seznam InfoTech 100, list Wall Street Journal označil ASUS pro její špičkové produkty za jedničku na Tchajwanu.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Google vs. Oracle: Kdo tahá za kratší konec?

Pavel Houser , 04. duben 2018 11:30
Pavel Houser

Po 8 letech právních sporů vstoupila soudní tahanice mezi Googlem a Oraclem do dalšího kola. Nakolik...

VíceRSS 

Zprávičky

Před 25 lety byl zpřístupněn webový prohlížeč Mosaic

ČTK , 21. duben 2018 15:22

Mosaic se zrodil v průběhu roku 1992 v hlavě Marca Andreessena a jeho kolegy Erica Biny....

Více 0 komentářů

Těžba bitcoinů při kurzu pod 8 600 dolarů je ztrátová

ČTK , 20. duben 2018 11:21

Analytici se domnívají, že poptávka po hardwaru pro těžbu bitcoinů dál klesne, stejně jako cena kryp...

Více 0 komentářů

Netflixu prudce stoupají příjmy i počet odběratelů

ČTK , 20. duben 2018 09:36

Čistý zisk ve čtvrtletí stoupl na 290,1 milionu dolarů, neboli 64 centů na akcii....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Zájem o přijímače s digitálním rádiem je minimální

ČTK , 20. duben 2018 08:00

Český rozhlas na konci loňského roku rozšířil pokrytí digitálním signálem na 40 % populace....

Více 3 komentářů

eMan vykupuje zpět podíl Jablotronu

Pavel Houser , 19. duben 2018 14:32

Strategie obou společností se po více než 2 letech propojení rozcházejí, kontrolu nad firmou získáva...

Více 0 komentářů

Facebook reaguje na nové normy EU, cílená reklama ale nepřestane

ČTK , 19. duben 2018 10:26

Facebook se začal dotazovat svých uživatelů, zda může v jejich fotografiích a videích používat techn...

Více 2 komentářů

Ruské úřady vs. Telegram

ČTK , 19. duben 2018 08:00

Začaly se objevovat informace o rozsáhlých výpadcích služeb, které se sporem nijak nesouvisejí....

Více 0 komentářů