VMware a HP se dohodly na začlenění VMware ESX 3i do serverů HP ProLiant

12. březen 2008 13:11 0 komentářů

VMware, Inc.
Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, a HP oznámily, že ultratenký hypervisor VMware ESX 3i bude kompletně integrován do 10 modelů serverů HP ProLiant, které budou dostupné od 31. března 2008. Společná nabídka má pomoci zákazníkům v rychlejším a snadnějším zavádění virtualizace. Virtualizace umožňuje firmám vytvářet sdílený zásobník technologických prostředků pro lepší optimalizaci jejich datových center, což vede k větší flexibilitě při uspokojování provozních požadavků a snahy o snižování nákladů.

VMware ESX 3i na serverech HP ProLiant poskytuje virtualizační funkce VMware spolu s plnou podporou pro HP System Insight Manager (SIM), rozsáhlou sadu nástrojů pro správu serveru, která je standardně dodávána se servery HP ProLiant. Tato integrovaná nabídka umožňuje zákazníkům zprovoznit základní hypervisor VMware během několika minut po nabootování serveru ProLiant a přináší rychlejší a snadnější postup zákazníkům, kteří s virtualizací teprve začínají, stejně jako možnost zvýšení výkonu pro zákazníky, kteří již používají sadu pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3 (VI3).

Společnosti HP a VMware spolupracovaly také na vytvoření softwarových balíčků, které spojují softwarovou sadu VMware Infrastructure 3 a další automatizační produkty s HP Insight Control Environment. Tyto balíčky nabízí zákazníkům kompletní řešení pro snadnou správu fyzické i virtuální platformy.

„Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s HP na zjednodušení správy datového centra pomocí VMware ESX 3i, předinstalovaného a předkonfigurovaného na systémech HP ProLiant,“ uvedla Diane Greene, prezidentka a výkonná ředitelka VMware. „Dnešní oznámení znamená velký krok směrem k urychlení zavádění virtualizace díky spojení silných stránek obou společností: světově známé platformy ProLiant a bohatých zkušeností s její správou od HP a portfolia produktů od VMware, které slouží pro virtualizaci datového centra, virtualizaci desktopu a správu a automatizaci provozu datového centra i desktopu.“

„Tyto společné nabídky od HP a VMware pomáhají zákazníkům snížit náklady a zjednodušit správu a automatizaci virtuálních prostředí, což vede ke zlepšení kvality služeb, které zákazníci provozují,“ řekl James Mouton, generální ředitel a hlavní viceprezident oddělení Industry Standard Servers v HP. „Spojení hardwaru a nástrojů pro správu od HP se špičkovými virtualizačními řešeními od VMware přináší opravdu mimořádné možnosti. Zavázali jsme se podporovat požadavky našich zákazníků na virtualizovaná prostředí.“

VMware ESX 3i, HP ProLiant a System Insight Manager: Pevný základ pro virtualizaci podle průmyslových standardů
Spojení úspěšné řady serverů HP ProLiant s robustními virtualizačními řešeními VMware urychluje postup zákazníků na cestě k provozování virtuálního datového centra.

Hypervisor VMware ESX 3i je založen na jádru virtualizační technologie VMware, kterou používá více než 100 000 zákazníků. Je to nejmenší (32MB) hypervisor svého druhu, poskytující vysoký stupeň bezpečnosti a spolehlivosti, a je to virtualizační platforma zcela nezávislá na operačním systému. VMware ESX 3i umožňuje jednoduchou konsolidaci serverů s rychlou a snadnou implementací – první virtuální stroj může začít pracovat během několika minut po nabootování serveru s předkonfigurovanými a optimalizovanými hardwarovými sestavami.

Zákazníci mohou upgradovat z hypervisoru VMware ESX 3i na sadu pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3. VI3 umožňuje automatické vyvažování zátěže, zajištění kontinuity provozu, řízení výkonu a také přenos virtuálního stroje mezi fyzickými stroji, aby byl minimalizován výpadek služby. VI3 je také kompatibilní s řešeními VMware pro virtualizaci a správu desktopů.

HP ProLiant je rodina standardních průmyslových serverů, paměťových zařízení, blade řešení a dalšího vybavení od HP, která přináší inovace, maximální kontrolu nákladů a spolehlivý provoz, což jsou klíčové prvky adaptivní infrastruktury.

VMware ESX 3i pro HP ProLiant umožňuje snadnou a okamžitou integraci s HP Systems Insight Manager (SIM), jedinou unifikovanou platformou pro správu paměťových zařízení a serverů svého druhu. Software HP Systems Insight Manager 5.2 obsahuje uživatelsky přívětivé funkce a vylepšený proces instalace a podporuje připojení a zpřístupnění pro VMware ESX 3i. Rozšířená hardwarová hlášení a správa prostředků dovolují zákazníkovi aktivně přijímat informace o „zdravotním stavu“ jejich ProLiant serverů. To umožňuje firmám vyřešit problémy se servery dříve, než mohou způsobit skutečný výpadek, eliminovat rizika a snížit potenciální náklady.

Budoucí verze VMware ESX 3i na HP ProLiant je možné nainstalovat pomocí stejného nástroje, jaký se používá pro aktualizaci systémového firmwaru ProLiant. Tato pomáhá zjednodušit časově náročnou správu během doby životnosti produktu a je příkladem efektivity procesů, které je možné dosáhnout díky úzké integraci virtualizace VMware s nástroji a platformami ProLiant.

VMware Infrastructure a HP Insight Control: Nové možnosti pro integrovanou
a automatizovanou správu fyzického a virtuálního datového centra

Zákazníci, kteří si pořídí VMware ESX 3i pro HP ProLiant, budou moci snadno integrovat svoje systémy do svých prostředí VMware Infrastructure a dosáhnout nejvyšší úrovně výkonu, dostupnosti a ovladatelnosti svých datových center. VMware Infrastructure virtualizuje servery, paměťová zařízení a sítě tak, aby přeměnila klasická datová centra, vyžadující náročnou manuální obsluhu, na automatizovaná samosprávná virtuální datová centra.

U takových datových center přináší unikátní, na operačním systému nezávislá virtualizační architektura VMware maximální spolehlivost, provozuschopnost a také bezpečnost díky omezené možnosti zásahu do systému a minimálnímu prostoru pro narušení činnosti. Předinstalace VMware ESX 3i na platformách ProLiant také dovoluje dosavadním uživatelům VI3 rozšířit kapacity jejich výpočetních zdrojů díku možnosti snadného připojení do stávajícího systému, a také omezit vlastní testování a certifikaci.

Kromě SIM 5.2 podporuje VMware ESX 3i pro HP ProLiant také nástroje pro správu z portfolia HP Insight Control, aby se sjednotila správa virtuálních a nevirtuálních strojů. Pro rozšíření možností správy v oblasti paměťových zařízení mohou zákazníci použít také HP StorageWorks pro síťové ukládání dat (SAN) a úložná řešení připojená k síti. Systém unifikované správy od HP umožňuje lepší kontrolu prostředků pomocí společné sady nástrojů.

Softwarové portfolio HP Business Technology Optimization (BTO) a HP Data Center Automation Center automatizují kompletní životní cyklus operací pro heterogenní prostředí datového centra, které obsahuje virtuální i nevirtuální systémy. Řešení HP Data Center Automation spolupracuje s HP Systems Insight Manager a poskytuje komplexní řešení pro správu virtualizovaných systémů. Systém unifikované správy od HP umožňuje lepší přehled a kontrolu prostředků a automatizuje jejich správu pomocí společné sady nástrojů.

Dostupnost
HP a VMware plánují celosvětovou dostupnost VMware ESX 3i pro HP ProLiant od 31. března 2008 pro zákazníky a obchodní partnery, kteří tak budou moci získat předinstalované jednoserverové virtualizační řešení na jednom z 10 vysoce výkonných modelů serverů ProLiant.

Zákazníci mohu získat také podpůrné služby CarePack, prodávané jako doplněk k základní nabídce nebo jako standardní součást VMware Infrastructure 3 Enterprise Edition. HP nabízí společnou podporu pro servery ProLiant i produkty VMware.

O společnosti VMware

VMware (NYSE:VMW) je globálním lídrem v oblasti virtualizačního softwaru od stolních počítačů až po datová centra. Řešení VMware využívají organizace všech velikostí s cílem snížit své investiční a provozní náklady, zajistit bezporuchovost provozu, posílit bezpečnosti a snižovat dopady na životní prostředí. Díky svým výnosům za rok 2007 ve výši 1,3 miliardy USD, více než 100 000 zákazníkům a 10 000 partnerům je VMware jednou z nejrychleji rostoucích softwarových firem.

Společnost VMware má sídlo v Palo Alto v Kalifornii. Pro podrobnější informace o společnosti navštivte prosím www.vmware.com.

O společnosti HP

HP je dodavatelem technologií pro individuální i podnikové zákazníky a instituce na celém světě. Nabídka společnosti HP zahrnuje IT infrastrukturu, globální služby, výpočetní systémy pro podniky i domácnost a technologie pro tisk a zpracování obrazu.

Za čtyři fiskální čtvrtletí končící 31. ledna 2008 dosáhly celkové tržby HP výše 107.7 miliard USD. Další informace o HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na www.hp.com.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Bezpečnost IT a tygří logika

Pavel Houser , 14. únor 2017 11:00
Pavel Houser

Jak praví známý vtip, běží-li za vámi tygr, netřeba se pohybovat rychleji než šelma – stačí předběhn...

Více


Kalendář

20. 03.

24. 03.
CeBIT 2017
25. 03. INSPO 2017
28. 04. Oracle Code 2017
RSS 

Zprávičky

110 grafických karet vytvořilo kolizi pro SHA-1 - za rok

ITBiz.cz , 25. únor 2017 19:50

Za projektem stojí Google a získal už velký mediální ohlas, i když technické podrobnosti zatím zveře...

Více 0 komentářů

Prodej chytrých telefonů v Německu loni poprvé klesl

ČTK , 25. únor 2017 14:35

Tržby poklesly i přes rostoucí průměrnou cenu smartphonu....

Více 0 komentářů

Japonská Softbank zakládá s Foxconnem společný investiční podnik

ČTK , 24. únor 2017 18:03

Japonská skupina Softbank, která investuje převážně v sektoru vyspělých technologií, a tchajwanský s...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

3D tisk ocelových konstrukcí

Pavel Houser , 24. únor 2017 17:37

Podařilo se "vytisknout" jeřábový hák....

Více 1 komentářů

Třetina operátora mobilní sítě Sigfox je na prodej

Pavel Houser , 24. únor 2017 17:17

Zájemci o investici v oblasti internetu věcí mohou získat až 34% podíl společnosti SimpleCell Networ...

Více 1 komentářů

Hodnota kybernetické měny bitcoin vystoupila na nový rekord

ČTK , 24. únor 2017 15:30

Hodnota kybernetické měny bitcoin se dnes zvýšila o 4,7 procenta a vystoupila na nový rekord 1218,85...

Více 0 komentářů

Apple v dubnu otevře v Kalifornii novou centrálu

ČTK , 24. únor 2017 11:30

Americká společnost Apple v dubnu otevře v kalifornském Cupertinu svou novou centrálu. Stěhování 12....

Více 0 komentářů