VMware přináší nové funkce pro virtuální infrastrukturu

05. prosinec 2007 13:08 0 komentářů

VMware, Inc.
Společnost VMware, Inc., lídr v oblasti virtualizačního softwaru, představuje novou verzi VMware Infrastructure, která zákazníkům VMware umožní usměrnit správu svých IT prostředí díky vyšší úrovně automatizace, zvýší celkovou dostupnost infrastruktury a posílí výkon pro pracovní zátěž. Nadcházející verze VMware Infrastructure bude obsahovat nové komponenty VMware ESX Server 3.5 a VirtualCenter 2.5; její součástí bude také upravené balení a ceny, a to včetně nových nabídek speciálně zaměřených na středně velká a menší IT prostředí.

„Tato verze staví na téměř deseti letech neustálých inovací,” uvádí Raghu Raghuram, viceprezident společnosti VMware pro produkty a řešení. „Nové funkce, jako je první řešení, které přesouvá disky virtuálního stroje napříč datovými sklady, poskytují lákavou hodnotu zákazníkům všech velikostí, ať již se jedná o malé firmy či velké podniky.”

VMware Infrastructure představuje třetí generaci virtualizační sady společnosti VMware, připravenou pro výrobu. Podle nedávného průzkumu zákazníků VMware, 90 procent dotazovaných firem využívá VMware Infrastructure ve výrobních prostředích. Společnost VMware, která získala více než 120 průmyslových a technologických ocenění, poskytuje velmi očekávané úplné řešení, jenž uspokojuje poptávku zákazníků po firmwarovém hypervisoru příští generace, vylepšených funkcích virtuální infrastruktury a pokrokovém řešení pro správu a automatizaci.

„Zákazníci neustále hledají další způsoby, jak těžit ze své virtualizované infrastruktury a maximalizovat výnosy z investic, které dokáže software jejich společnostem zajistit,” říká John Humphreys, programový viceprezident IDC. „Představením produktů VMware ESX Server 3.5 a VMware VirtualCenter 2.5 zvyšuje VMware laťku nejen tím, že posiluje stávající funkce, ale i tím, že navíc posouvá virtualizaci na vyšší úroveň prostřednictvím nových funkcí pro vyšší mobilitu a dostupnost služeb. Tyto nové funkce dokáží pokrýt nové případy použití, což dále pomáhá zvyšovat počet nových zákazníků, jež si v daném odvětví osvojí virtualizaci.”

Vylepšení virtualizační platformy pomáhají zajistit nové úrovně výkonnosti, škálovatelnost a kompatibilitu pro běh nejnáročnější pracovní zátěže na virtuálních strojích:


 • Rozšířené možnosti skladování a síťování, jako je podpora lokálního ukládání SATA, 10 GB ethernet a rozšiřující možnosti skladování a síťování Infiniband pro virtuální infrastrukturu

 • Podpora TCP Segment Offload a rámce Jumbo snižují režii CPU spojenou se zpracováváním vstupů a výstupů sítě

 • Podpora hardwarových hnízděných tabulek stránek jako například při výpomoci procesoru v rámci virtualizace paměti

 • Podpora paravirtuálních linuxovskýxh hostujících operačních systémů umožňuje vyšší výkon prostřednictvím operačních systémů, jež pracují s virtualizací

 • Podpora virtuálních strojů pomocí 64GB RAM a fyzických strojů s pamětí o velikosti až 128GB

Nové funkce virtuální infrastruktury pomáhají zajišťovat vyšší dostupnost a odolnost infrastruktury:


 • VMware Storage VMotion umožňuje migraci disků virtuálních strojů za provozu z jednoho systému pro skladování dat do jiného systému bez narušení běhu či odstávky. VMware VMotion se stal nepostradatelným nástrojem mnoha správců infrastruktury pro dynamické vyvažování pracovní zátěže jejich serverů a odstranění doby odstávky potřebné pro údržbu serveru. Storage VMotion rozšiřuje VMotion na úložné zdroje virtuálního stroje, jmenovitě virtuální disky. Pomocí Storage VMotion mohou správci dynamicky vyvažovat zátěž pro skladování a zvládat úzká místa výkonnosti prostřednictvím migrace disků virtuálního stroje na nejlepší dostupný zdroj skladování. Správci mohou minimalizovat narušení služeb, ke kterým dříve docházelo při upgradu skladovacích polí, a správce skladování mají možnost zlepšovat a spravovat skladovací infrastrukturu bez nutnosti provádět rozsáhlou koordinaci s vlastníky aplikaci a serverů.

 • VMware Update Manager automatizuje správu záplat a aktualizací pro hostitele VMware ESX Server a virtuální stroje. Update Manager zvládá jedno z nejvýznamnějších bolestivých míst každého oddělení výpočetní techniky: stopování úrovní záplat a manuální aplikaci nejnovějších oprav závad/bezpečnosti. Záplatování offline virtuálních strojů vynucuje vyšší úroveň shody se standardy pro záplaty než u fyzických prostředí. Integrace s VMware Distributed Resource Scheduler (DRS) zajišťuje možnost záplatovat hostitele VMware ESX Serveru bez odstávek. Nová řešení pro správu virtuální infrastruktury pomáhají poskytovat vyšší automatizaci pro usměrněné řízení IT prostředí.

 • VMware Distributed Power Management představuje experimentální funkci, která snižuje spotřebu energie v datovém středisku prostřednictvím inteligentního vyvažování zátěže. V kombinaci s VMware DRS byl Distributed Power Management navržen tak, aby automaticky vypínal servery, které nejsou v dané chvíli nutné k dosažení požadované úrovně služeb, a automaticky servery zase zapínal společně s nárůstem poptávky po výpočetních zdrojích.

 • VMware Guided Consolidation, funkce střediska VMware VirtualCenter umožňuje společnostem zahájit konsolidaci serverů pomocí průvodce krok za krokem. Pomocník objeví fyzické servery, identifikuje kandidáty na konsolidaci, převede je na virtuální stroje a inteligentně je umístí na nejlepší VMware ESX Server nebo hostitele VMware Serveru. Vedená konsolidace pomáhá urychlit a usnadnit proces konsolidace pro uživatele s nízkými znalostmi virtualizace.

Dostupnost, balení a ceny
Nová verze VMware Infrastructure bude k dispozici na přelomu letošního roku. Současně s tím vstoupí v platnost nové ceny a produkt bude prodáván v novém balení.

Nabízeny budou následující alternativy VMware Infrastructure:


 • VMware ESX Server 3i, poskytuje partitioning jednoho serveru a bude dodáván vestavěný jako firmware serverových systémů či jako samostatná položka pro instalaci pevného disku. Při nákupnu samostatné položky pro instalaci pevného disku bude ceníková cena za ESX Server 3i 495 USD na dva procesory.

 • VMware Infrastructure 3 Foundation (dříve nazývaná „Starter”) bude zahrnovat VMware ESX Server, VMware ESX Server 3i, VMware Consolidated Backup a nový produkt VMware Update Manager. Narozdíl od předchozí verze VMware Infrastructure 3 Starter nebude mít VMware Infrastructure 3 Foundation omezení konektivity sdíleného skladování, využití paměti či počtu CPU fyzického serveru. Ceníková cena VMware Infrastructure Foundation bude 995 USD na dva procesory 2.

 • VMware Infrastructure 3 Standard je navržen tak, aby v IT prostředích zajistil vyšší úroveň odolnosti při vyšší hodnotě. Vedle funkcí VMware Infrastructure 3 Foundation bude zahrnovat VMware Infrastructure 3 Standard funkci VMware HA, která zajišťuje automatické restartování virtuálních strojů ovlivněných selháním hardware. Ceníková cena VMware Infrastructure 3 Standard bude 2 995 USD na 2 procesory.

 • VMware Infrastructure 3 Enterprise obsahuje úplnou škálu funkcí virtuální infrastruktury pro řízení zdrojů, mobilitu pracovní zátěže a vysokou dostupnost. Navíc k funkcím řady VMware Infrastructure 3 Standard obsahuje tato alternativa VMware VMotion, VMware Storage VMotion a VMware DRS s Distributed Power Management (DPR). Ceníková cena VMware Infrastructure 3 Enterprise bude 5 750 na dva procesory.

 • VMware VMotion, Storage VMotion a DRS s DPM budou rovněž prodávány samostatně s VMware Infrastructure 3 Foundation a Standard.

 • Stávající zákazníci VMware Infrastructure s platnou smlouvou na podporu a subskripci obdrží nové produkty a funkce zahrnuté v každé edici bez dalších nákladů.
 • Více informací o této nabídce pro segment SMB naleznete na adrese www.vmware.com/smb.

  O společnosti VMware

  VMware (NYSE:VMW) je globálním lídrem v oblasti virtualizačního softwaru pro systémy průmyslového standardu. Řešení VMware využívají organizace všech velikostí s cílem zjednodušit své IT, plně využít své stávající investice do výpočetní techniky a rychleji reagovat na proměnlivé obchodní požadavky. Společnost VMware má sídlo v Palo Alto v Kalifornii a jejím většinovým vlastníkem je EMC Corporation (NYSE:EMC).

  Pro podrobnější informace o společnosti navštivte prosím www.vmware.com.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Telefony vodní i podvodní

Pavel Houser , 16. červen 2017 13:00
Pavel Houser

Jako zajímavou technickou kuriozitu lze uvést, že všech 28 států NATO schválilo protokol Janus, kter...

Více


Kalendář

25. 06.

29. 06.
Cisco Live 2017
22. 07.

27. 07.
Black Hat 2017
27. 07.

30. 07.
Defcon 2017
RSS 

Zprávičky

Konica Minolta umožňuje skenovat dokumenty mobilním telefonem

Pavel Houser , 26. červen 2017 16:04

Nová aplikace podle dodavatele zrychlí ve firmách zpracování dokumentů. Uživatelé mohou s každým dok...

Více 0 komentářů

Gartner: Klíčové bezpečnostní technologie pro rok 2017

Pavel Houser , 26. červen 2017 15:54

Technologií, které by manažeři IT měli podle Gartneru věnovat pozornost, je zabezpečení kontejnerů....

Více 0 komentářů

Toshiba vypadne z hlavního indexu tokijské burzy Nikkei 225

ČTK , 26. červen 2017 10:00

Společnost dosud nezveřejnila auditované výsledky za uplynulý finanční rok, protože auditoři jí výsl...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Britský parlament se stal terčem kybernetického útoku

ČTK , 25. červen 2017 09:00

Mluvčí Dolní sněmovny potvrdila, že parlament odhalil neoprávněné pokusy o přístup....

Více 0 komentářů

VZLUSAT-1, první česká nanodružice

ČTK , 24. červen 2017 18:13

V pátek indická raketa PSLV-C38 vynesla na oběžnou dráhu českou technologickou nanodružici VZLUSAT-1...

Více 0 komentářů

BlackBerry se vrací k zisku, tržby však zaostaly za očekáváním

ČTK , 24. červen 2017 09:46

Kanadský výrobce chytrých telefonů BlackBerry v prvním finančním čtvrtletí vydělal 671 milionů dolar...

Více 0 komentářů

Operátoři díky výměně kmitočtů zrychlí mobilní internet

ČTK , 23. červen 2017 12:36

Mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone si vyměnili kmitočty v pásmu 1800 MHz pro provoz rychlých ...

Více 0 komentářů