ABSL rozdávala diamanty

24. říjen 2017 13:43 0 komentářů

Ocenění nejúspěšnějším firmám z oboru podnikových služeb.

Na 5. výroční konferenci asociace ABSL byla předána ocenění firmám, které v uplynulém roce přispěly ke kultivaci oboru podnikových služeb v České republice a díky inovativním projektům zvýšily standard poskytovaných služeb, firemních procesů či pracovního prostředí. Ocenění s názvem ABSL Diamonds udělila odborná porota projektům v sedmi kategoriích.

Ze tří desítek nominací vybrala pětičlenná porota odborníků 7 nejzajímavějších projektů:

V kategorii Education (Nejlepší projekt v oblasti vzdělávání) byla oceněna společnost OKIN BPS za svůj komplexní vzdělávací program, který zahrnuje širokou nabídku kurzů určených jak pro zaměstnance, tak i pro zájemce z řad veřejnosti. Zaměstnancům jsou určeny různé druhy akademií – např. síťařská, jazyková či CLOUD akademie a dále i kurzy měkkých a tvrdých dovedností. Veřejnosti, zejména pak studentům a dalším zájemcům o rozvoj znalostí v oblasti IT, jsou určeny síťařské workshopy. Firma OKIN BPS touto formou nezvyšuje jen kompetence svých lidí, ale získává i přístup ke kvalifikovaným potenciálním zaměstnancům. Zhruba 40 % absolventů workshopů najde uplatnění v technických týmech OKIN BPS.

V kategorii Business Innovation (Nejlepší inovace) získala cenu společnost BlueLink International, která během 6 měsíců vyvinula a úspěšně uvedla do provozu chatbot Laura, obsluhující zákazníky, kteří kontaktují leteckou společnost Transavia prostřednictvím textových zpráv. Laura analyzuje příchozí zprávy s dotazy zákazníků, kteří se ptají na nejrůznější témata – od rezervace letenek, přes případná zpoždění, cestovní dokumenty či zavazadla, až po stížnosti. Pokud si je s dostatečnou mírou jistá, že pochopila zákazníkův požadavek, vyhledá potřebné informace ve znalostní bázi a v externích systémech a poskládá je do odpovědi. Pokud si jistá není, přenechá konverzaci na expertech. Projekt přinesl výrazné zrychlení vyřizování zákaznických dotazů – z 300 na 90 sekund.

V kategorii Customer Initiative (Nejlepší zákaznický projekt) si cenu zasloužil projekt společnosti Anheuser-Busch InBev Czech, který si kladl za cíl vylepšit proces vyřizování stížností interních i externích zákazníků ze stovky zemí světa. Centralizace těchto procesů do Prahy a zjednodušení schvalovacího procesu přineslo celou řadu výhod. O 33 % se zvýšila spokojenost zákazníků, o 20 % se snížil počet stížností, o 20 % se zvýšil objem distribuovaného piva.

V kategorii Value Creation (Nejlepší přidaná hodnota) byla oceněna společnost Siemens za svůj inovační projekt, který se zaměřuje na zlepšování dovedností vybraných talentovaných zaměstnanců. Ti následně přispívají ke zlepšování služeb a výsledky se odráží nejen na rostoucí spokojenosti zákazníků, ale i samotných zaměstnanců. Nápad, který se zrodil v pražském týmu společnosti Siemens, se nyní realizuje i v zahraničních pobočkách.

V kategorii Business Excellence (nejlepší projekt v oblasti kvality) zvítězila společnost Comdata Czech, která pro svého zákazníka, významného telco operátora, zrealizovala kompletní redesign a automatizaci back-office procesů, čímž snížila roční provozní náklady o 29 %. Zaměstnanci tohoto zákazníka se nyní mohou plně věnovat svým klientům a nemusí se zatěžovat rutinními back-office činnostmi.

V kategorii Employer Branding (budování značky zaměstnavatele) uspěla společnost CDK Global (Česká republika), která se pro své náborové kampaně nechala inspirovat ikonickou Lennonovou zdí. Z průzkumu trhu vzešla totiž informace, že ve valné většině případů mění lidé práci proto, že se u současného zaměstnavatele nudí. CDK Global kampaní ukázala, že slovo nuda nezná – zorganizovala 6 koncertů, na nichž hrála hudba Beatles a za hudební skupinou se promítala výzva slibující barevnou a dynamickou kariéru. Na stánku si pak zájemci mohli popovídat se současnými zaměstnanci a potvrdit si, že práce v této firmě lidi baví.

V kategorii Innovative Workplace (inovativní pracovní prostředí) získala ocenění společnost SAP Services, která v loňském roce přestěhovala své kanceláře do nových moderních prostor, jejichž podobu měli šanci ovlivnit i samotní zaměstnanci. Cílem celého projektu bylo jednak sestěhovat tři právní entity společnosti SAP do jednoho sídla (SAP Services, Concur a SAP Ariba), jednak nabídnout zaměstnancům prvotřídní pracovní prostředí. Při vytváření kanceláří, které se rozkládají na ploše 24 000 m2, byl důraz kladen na chytrý a efektivní způsob práce, zdravý životní styl, ekologii i volnočasové aktivity zaměstnanců.

„Děkujeme všem firmám, které své projekty nominovaly. Nebylo vůbec jednoduché výherce zvolit, protože skutečně každý z nich představuje velký přínos, a to nejen pro samotnou firmu, ale i její zaměstnance, zákazníky či partnery,“ uvedl Jonathan Appleton, ředitel asociace ABSL, a dodal: „Výhercům samozřejmě gratulujeme a těšíme se, že k letošním diamantům v příštích letech přibydou další a společně rozzáří český trh podnikových služeb.“


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Deset minut s Einsteinem

Richard Jan Voigts , 18. listopad 2017 10:45
Richard Jan Voigts

Při návštěvě Švýcarska jsme strávili den na Eidgenoessiche Technische Hochschule Zurich – Swiss Fede...

VíceRSS 

Zprávičky

Hackeři ukradli Uberu data 57 milionů zákazníků a řidičů

ČTK , 22. listopad 2017 09:15

Incident společnost rok tajila a hackerům zaplatila....

Více 1 komentářů

Tuzemské banky útok trojského koně nezaznamenaly

ČTK , 22. listopad 2017 09:00

Banky ČSOB, Sberbank a Air Bank nezaznamenaly útok trojského koně BankBot na své aplikace mobilního ...

Více 0 komentářů

ODS chce otevřít diskusi o zavedení elektronických voleb

ČTK , 22. listopad 2017 08:00

Komisaři by také např. už při vkládání výsledků měli kontrolovat, zda na lístcích není nějaký abnorm...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Vláda USA se snaží zablokovat spojení AT&T a Time Warner

ČTK , 21. listopad 2017 10:55

Americké ministerstvo spravedlnosti podalo žalobu s cílem zablokovat spojení telekomunikační společn...

Více 0 komentářů

Ve 3. čtvrtletí se prodeji PC v ČR dařilo

ČTK , 21. listopad 2017 09:00

Za první tři čtvtletí jako celek ale trh meziročně klesl o 3 % na 679 800 kusů. Stagnují i tradičn...

Více 0 komentářů

"Čínský Facebook" Tencent má hodnotu přes 500 miliard dolarů

ČTK , 21. listopad 2017 08:00

Tencent je známý hlavně díky své mobilní aplikaci WeChat....

Více 0 komentářů

Výrobce čipů Marvell kupuje za 6 mld. USD rivala Cavium

ČTK , 20. listopad 2017 14:57

Cavium využívá technologii ARM a snaží se narušit pozici Intelu na trhu mikroprocesorů pro servery....

Více 0 komentářů