Finská hvězda Formule 1 Valtteri Bottas pomáhá společnosti Epson ukázat světu, proč je základní vzdělávání ve Finsku na nejvyšší úrovni

16. únor 2018 16:17 0 komentářů

Valtteri Bottas, pilot stáje Mercedes-AMG Petronas Motorsport, vystupuje v novém videu společnosti Epson a návštěvou své bývalé základní školy ve Finsku pomáhá upozornit na důležitost interaktivních technologií a velkých promítacích ploch pro kvalitnější výuku ve školách. Krátké video #FinnishClass dokládá aktivnost a pozornost žáků ve třídě ve Finsku, které je v oblasti základního vzdělávání světovou jedničkou.

V této třídě využívají učitelé k výuce interaktivní projektor od společnosti Epson, předního světového výrobce projektorů . Na video společnosti Epson se můžete podívat ZDE.

Finsko podle Zprávy o globální konkurenceschopnosti 2017–2018 Světového ekonomického fóra nejen obsadilo celosvětově první místo v oblasti základního vzdělávání již druhý rok v řadě, ale umístilo se také na druhé příčce v oblasti vyššího vzdělávání. Vzhledem k tomu, že finští studenti za celý svůj školní život absolvují pouze jednu standardizovanou zkoušku, je na učitelích, aby hledali ty nejúčinnější metody výuky pro své třídy. Jako přední světový výrobce interaktivních projektorů je společnost Epson přesvědčena, že pro motivaci studentů a jejich aktivního zapojení do výuky je klíčová podpora spolupráce a interaktivních technologií. Zdá se, že Finsko toto nadšení pro inovaci sdílí, protože využití interaktivních projektorů je zde v poměru o 57 % vyšší než ve zbytku světa.

Co se velikosti projekční plochy týče, průzkum trhu ukazuje, že 50 % studentů má potíže s přečtením obsahu zobrazeného na standardní 70" projekční ploše . A pokud se jedná o efektivní přístupy k výuce, při použití vizuálních materiálů jsou si studenti schopni zapamatovat až 80 % prezentovaných informací. V případě interaktivní výuky je to dokonce až 90 % učiva. Z klasických ústních přednášek si studenti obvykle pamatují pouze 25 % probírané látky . Video #FinnishClass zachycuje, jak velký účinek má technologie, která do tříd přináší interaktivní dynamiku a snadno čitelný obsah. Je samozřejmé, že se výuka stane mnohem zábavnější, když se připojí sportovní hvězdy světového formátu, zejména pokud jsou bývalými žáky vaší školy.

Michal Holovský, Business Account Manager VI ve společnosti Epson Europe CZ & SK, říká: „Portfolio interaktivních projektorů společnosti Epson kombinuje výhody velkých projekčních ploch a interaktivních řešení výuky, čímž umožňuje, aby novodobé přístupy ke vzdělávání v zemích, jako je Finsko, rozvíjely studenty v maximální možné míře. Je úžasné vidět vliv našich produktů ve třídách a jsme nadšeni rolí, kterou budou řešení společnosti Epson hrát ve školách po celém světě.“ „Bylo skvělé vrátit se do rodného města ve Finsku, kde moje cesta k motosportu začala,“ říká Valtteri. „Moc jsem si užil návštěvu své bývalé třídy a zapojil se do interaktivní výuky, i když jsem nebyl ve stejné třídě jako žáci. Jsem velice hrdý na to, že jsem Fin, a velmi mě těší, že společnost Epson usiluje o maximalizaci zážitku z výuky pro celou třídu.“


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Zpoždění letadel i přežití pacientů: Jak to ten Google dělá?

Pavel Houser , 17. březen 2018 12:00
Pavel Houser

Bez dalších podrobností Google před časem oznámil, že v rámci služby Letenky dokáže odhadovat zpoždě...

VíceRSS 

Zprávičky

Levné telefony volaly potají do ciziny

Pavel Houser , 21. březen 2018 17:34

Českou republikou se začal šířit nový fenomén: Zavirované telefony z výroby bez vědomí majitelů vytá...

Více 0 komentářů

PPF koupila aktiva Telenoru ve čtyřech zemích za 71 miliard Kč (aktualizace)

ČTK , 21. březen 2018 12:34

Telenor v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku poskytuje služby více než 9 milionům klientů....

Více 0 komentářů

Rychlonabíjení pomůže k rozšíření elektrobusů

ČTK , 21. březen 2018 10:00

Elektrobusy s velkými bateriemi mají problémy s údržbou a váhou, Navíc nevydrží jezdit celý den. ...

Více 1 komentářů

Kalendář

19. 03.

22. 03.
IBM Think 2018
20. 03.

23. 03.
Amper 2018
21. 03. IT Security Workshop 2018

Starší zprávičky

ČOI: V Česku rychle přibývá rizikových internetových obchodů

ČTK , 21. březen 2018 09:00

Loni obchodní inspekce zjistila při kontrolách e-shopů pochybení v 88 % případů....

Více 0 komentářů

Elektrotechnický průmysl se v ČR rozvíjí, není ale dost zaměstnanců

ČTK , 21. březen 2018 08:00

Obor stejně jako česká ekonomika roste - rychleji, než je evropský průměr....

Více 0 komentářů

Šéf bezpečnosti Facebooku odchází, firmu vyšetřují v Británii

ČTK , 20. březen 2018 17:37

Cena akcií společnosti Facebook dnes pokračuje v poklesu poté, co se v pondělí propadla o téměř 7 %....

Více 0 komentářů

O PSD2 neslyšeli 4 z 5 lidí

ITBiz.cz , 20. březen 2018 12:31

Směrnice PSD2 nabyla účinnosti 13. ledna 2018. Jejím cílem bylo vytvoření jednotného integrovaného t...

Více 0 komentářů