it-sa 2018 s novými partnery a mezinárodním sympoziem VIS!T

31. leden 2018 15:03 0 komentářů

S 630 vystavovateli* a 12 780 odbornými návštěvníky zaznamenal veletrh it-sa 2017 nárůst o 28, resp. 25 procent ve srovnání s předchozím ročníkem. Zdůraznil tak svou pozici veletrhu zabezpečení IT s nejvyšším počtem vystavovatelů na světě. Je přední platformou pro dialog o kybernetické bezpečnosti.

Veletrh it-sa je tak atraktivní ze dvou důvodů: díky úzké spolupráci s odbornými garanty a partnery a díky renomovaným doprovodným akcím. Řady partnerů it-sa posílí v roce 2018 Sicherheitsnetzwerk München a Information Security Society Switzerland. Poprvé se na it-sa 2018 uskuteční také mezinárodní sympozium VIS!T na téma „Veřejná správa integruje zabezpečené informační technologie“. Veletrh it-sa 2018 otevře své brány na norimberském výstavišti ve dnech 9. až 11. října.

Kromě konzultací se zástupci vystavovatelů v poradním sboru sází vedení veletrhu i v roce 2018 na podporu odborných garantů Bitkom a BSI a spolupráci s partnery dále rozšiřuje.

Na seznam partnerů veletrhu zabezpečení IT přibylo sdružení Sicherheitsnetzwerk München, jehož aktivit se společnost NürnbergMesse coby pořadatel it-sa účastní, a také Information Security Society Switzerland (ISSS). „Jako jeden z nejvýznamnějších veletrhů v oblasti zabezpečení IT je it-sa už dlouho významnou referencí pro partnery ve sdružení Sicherheitsnetzwerk München. Jsme rádi, že oficiálním partnerstvím teď budeme moci naši spolupráci ještě zintenzivnit,“ říká Peter Möhring, ředitel sdružení Sicherheitsnetzwerk München. „Veletrh it-sa je i pro experty ze Švýcarska vynikající akce a ideální informační platforma zaměřená na zabezpečení IT,“ uvádí předseda ISSS Umberto Annino. Vedle odborného garanta a premium partnera, kterým je Spolkový svaz zabezpečení IT (TeleTrusT), podporu dále poskytly také následující organizace: Arbeitgeberverbände der Metall- und Elektroindustrie in Bayern (bayme vbm), Bayerisches IT-Sicherheitscluster, Bayerischer Verband für die Sicherheit in der Wirtschaft (BVSW), Deutschland sicher im Netz (DsiN), Datakontext, Verband der Internetwirtschaft (eco), český Network Security Monitoring Cluster, Open Web Application Security Project (OWASP), tech UK a Bundesverband der IT-Anwender (VOICE). Šéf veletrhu Frank Venjakob k tomu dodává: „Díky intenzivní výměně názorů se zástupci odvětví v poradním sboru veletrhu a díky našim kontaktům se sdruženími a organizacemi máme aktuální přehled o situaci na trhu. Pro další rozvoj it-sa a kongresového programu tak dostáváme důležité impulzy. Velice se těšíme na spolupráci se stávajícími i novými partnery.“

Spolkový úřad pro bezpečnost v oblasti informačních technologií organizuje u příležitosti it-sa 2018 v Norimberku mezinárodní symposium VIS!T na téma „Veřejná správa integruje zabezpečené informační technologie“. Akce se koná každé dva roky na různých místech a je určena odborníkům na zabezpečení IT z veřejné správy. Na sympoziu VIS!T budou o specifických výzvách diskutovat účastníci z Německa, Rakouska, Švýcarska a Lucemburska.

Společnost NürnbergMesse disponuje v oblasti zabezpečení prokazatelným know-how. Na akcích jako Enforce Tac (odborný veletrh zaměřený na law enforcement), it-sa, it-sa Brazílie a it-sa Indie (odborné veletrhy kybernetické bezpečnosti), FeuerTRUTZ (odborný veletrh preventivní požární bezpečnosti), Perimeter Protection (odborný veletrh zaměřený na ochranu otevřených areálů), FIRE & SECURITY INDIA EXPO, ale také U.T.SEC – Unmanned Technologies & Security se setkává přibližně 1200 vystavovatelů a cca 30 000 návštěvníků z celého světa.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Pravidlo dvou pizz

Petr Zavoral , 22. květen 2018 00:00
Petr Zavoral

Úvodem pozdrav všem nerdům a geekům. Prostě celé naší IT komunitě. Zdá se to být zbytečné, ale věřte...

VíceRSS 

Zprávičky

Žaloba: Facebook používal data uživatelů jako strategickou zbraň

ČTK , 27. květen 2018 08:00

S Facebookem se soudí startup Six4Three, který nabízel vyhledávání fotek přátel v plavkách....

Více 0 komentářů

USA vyšetřují manipulace s cenami kryptoměn

ČTK , 26. květen 2018 08:00

Podezření na falešné obchody, kdy investor současně prodává a nakupuje stejné finanční nástroje, aby...

Více 0 komentářů

Hospodářská komora: Zavedení GDPR vyjde české firmy na 25 miliard korun

ČTK , 25. květen 2018 16:00

Podle komory by podnikatelům pomohlo, kdyby jim stát průběžně sděloval, jaké nedostatky v rámci kont...

Více 1 komentářů

Starší zprávičky

Baterie lithium-síra mají vystřídat li-ion

Pavel Houser , 25. květen 2018 10:00

Ještě pravděpodobně přijde jedna generace li-ion, která opět navýší kapacitu, ale pak už začne naráž...

Více 0 komentářů

Lenovo: propad do ztráty

ČTK , 25. květen 2018 09:00

Tržby ale ve finančním roce do konce března stouply o 5 % na 45,35 miliardy dolarů....

Více 0 komentářů

Trh IT i kancelářské techniky v ČR klesl

Pavel Houser , 25. květen 2018 08:00

V rámci přenosných počítačů se podle GfK dařilo segmentu ultratenkých a herních zařízení....

Více 0 komentářů

Nové telefony Android mají předinstalovaný malware

Pavel Houser , 24. květen 2018 15:25

Infikovány jsou telefony ve více než 100 zemích světa, včetně ČR, Německa, Velké Británie, Ruska, It...

Více 0 komentářů