it-sa 2018 s novými partnery a mezinárodním sympoziem VIS!T

31. leden 2018 15:03 0 komentářů

S 630 vystavovateli* a 12 780 odbornými návštěvníky zaznamenal veletrh it-sa 2017 nárůst o 28, resp. 25 procent ve srovnání s předchozím ročníkem. Zdůraznil tak svou pozici veletrhu zabezpečení IT s nejvyšším počtem vystavovatelů na světě. Je přední platformou pro dialog o kybernetické bezpečnosti.

Veletrh it-sa je tak atraktivní ze dvou důvodů: díky úzké spolupráci s odbornými garanty a partnery a díky renomovaným doprovodným akcím. Řady partnerů it-sa posílí v roce 2018 Sicherheitsnetzwerk München a Information Security Society Switzerland. Poprvé se na it-sa 2018 uskuteční také mezinárodní sympozium VIS!T na téma „Veřejná správa integruje zabezpečené informační technologie“. Veletrh it-sa 2018 otevře své brány na norimberském výstavišti ve dnech 9. až 11. října.

Kromě konzultací se zástupci vystavovatelů v poradním sboru sází vedení veletrhu i v roce 2018 na podporu odborných garantů Bitkom a BSI a spolupráci s partnery dále rozšiřuje.

Na seznam partnerů veletrhu zabezpečení IT přibylo sdružení Sicherheitsnetzwerk München, jehož aktivit se společnost NürnbergMesse coby pořadatel it-sa účastní, a také Information Security Society Switzerland (ISSS). „Jako jeden z nejvýznamnějších veletrhů v oblasti zabezpečení IT je it-sa už dlouho významnou referencí pro partnery ve sdružení Sicherheitsnetzwerk München. Jsme rádi, že oficiálním partnerstvím teď budeme moci naši spolupráci ještě zintenzivnit,“ říká Peter Möhring, ředitel sdružení Sicherheitsnetzwerk München. „Veletrh it-sa je i pro experty ze Švýcarska vynikající akce a ideální informační platforma zaměřená na zabezpečení IT,“ uvádí předseda ISSS Umberto Annino. Vedle odborného garanta a premium partnera, kterým je Spolkový svaz zabezpečení IT (TeleTrusT), podporu dále poskytly také následující organizace: Arbeitgeberverbände der Metall- und Elektroindustrie in Bayern (bayme vbm), Bayerisches IT-Sicherheitscluster, Bayerischer Verband für die Sicherheit in der Wirtschaft (BVSW), Deutschland sicher im Netz (DsiN), Datakontext, Verband der Internetwirtschaft (eco), český Network Security Monitoring Cluster, Open Web Application Security Project (OWASP), tech UK a Bundesverband der IT-Anwender (VOICE). Šéf veletrhu Frank Venjakob k tomu dodává: „Díky intenzivní výměně názorů se zástupci odvětví v poradním sboru veletrhu a díky našim kontaktům se sdruženími a organizacemi máme aktuální přehled o situaci na trhu. Pro další rozvoj it-sa a kongresového programu tak dostáváme důležité impulzy. Velice se těšíme na spolupráci se stávajícími i novými partnery.“

Spolkový úřad pro bezpečnost v oblasti informačních technologií organizuje u příležitosti it-sa 2018 v Norimberku mezinárodní symposium VIS!T na téma „Veřejná správa integruje zabezpečené informační technologie“. Akce se koná každé dva roky na různých místech a je určena odborníkům na zabezpečení IT z veřejné správy. Na sympoziu VIS!T budou o specifických výzvách diskutovat účastníci z Německa, Rakouska, Švýcarska a Lucemburska.

Společnost NürnbergMesse disponuje v oblasti zabezpečení prokazatelným know-how. Na akcích jako Enforce Tac (odborný veletrh zaměřený na law enforcement), it-sa, it-sa Brazílie a it-sa Indie (odborné veletrhy kybernetické bezpečnosti), FeuerTRUTZ (odborný veletrh preventivní požární bezpečnosti), Perimeter Protection (odborný veletrh zaměřený na ochranu otevřených areálů), FIRE & SECURITY INDIA EXPO, ale také U.T.SEC – Unmanned Technologies & Security se setkává přibližně 1200 vystavovatelů a cca 30 000 návštěvníků z celého světa.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Jak probíhá adopce cloudu

Pavel Houser , 16. únor 2018 09:45
Pavel Houser

Cloud už neznamená jen SaaS, jenže… K dispozici je řada analýz i prognóz, které dokládají, jak se po...

Více
RSS 

Zprávičky

T-Mobile měl úspěšný rok

Pavel Houser , 23. únor 2018 09:00

T-Mobile oznámil finanční výsledky za rok 2017. Celkové tržby z mobilních a pevných služeb včetně pr...

Více 0 komentářů

NÚKIB loni řešil méně hlášení o kybernetických incidentech

ČTK , 23. únor 2018 08:00

Na podzim NÚKIB musel řešit i útok na weby, na kterých se zobrazovaly aktuální volební výsledky....

Více 0 komentářů

Hackeři zneužili cloudový systém Tesly k těžbě kryptoměn

ČTK , 22. únor 2018 10:00

Průnik se odehrál přes konzoli systému Kubernetes pro optimalizaci cloudových aplikací. ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Dvakrát ze světa open source CRM: Sugar a SuiteCRM

Pavel Houser , 22. únor 2018 09:00

CRM systém Sugar je nabízen v několika edicích. Placené edice lze standardně provozovat formou služb...

Více 0 komentářů

Intel chce investovat 5 miliard dolarů do izraelské továrny

ČTK , 22. únor 2018 08:00

Předpokládá se, že Intel na rozšíření továrny obdrží státní podporu v hodnotě až 10 % investice....

Více 0 komentářů

Apple chce kupovat kobalt přímo od těžařů

ČTK , 21. únor 2018 11:48

Kobalt se používá v bateriích pro smartphony. Jeho cena výrazně vzrostla dále ji zvýší nástup elektr...

Více 0 komentářů

Qualcomm zvýšil nabídku na převzetí NXP na 44 miliard dolarů

ČTK , 21. únor 2018 11:00

Krok by mohl Qualcommu rovněž pomoci odvrátit snahu rivala Broadcom o jeho převzetí....

Více 0 komentářů