Lenovo dává nový impuls k proměně pracovního prostředí ve firmách

28. březen 2018 11:43 0 komentářů

Zařízení pro videokonferenční řešení Skype Room Systems poskytuje kontrolu nad zasedacími místnostmi, propojuje jednotlivé účastníky porady a zajistí i analytiku.

Společnost Lenovo představila zařízení ThinkSmart Hub 500, jež se dokáže vypořádat s nástrahami zasedacích místností ve firmách a pomáhá jim tak pokročit v digitální transformaci moderních pracovišť.

Zařízení Lenovo ThinkSmart Hub 500 určené pro videokonferenční řešení Skype Room Systems řídí spolupráci v moderních zasedacích místnostech. Prostřednictvím služby Skype dokáže jednoduše propojit účastníky firemní porady s jejich kolegy, kteří se nemohou účastnit porady osobně, a umožňuje jim tak vzájemně sdílet obsah. Díky tomuto zařízení už nikdo nemusí zažívat nepříjemnosti spojené se sdílením obrazovky vlastního notebooku nebo s rozplétáním změti kabelů. ThinkSmart Hub 500 vznikl ve spolupráci s firmou Microsoft. Jde o zařízení typu „vše v jednom“ s displejem o úhlopříčce 11,6. Displej je otočný o 360 stupňů a disponuje operačním systémem Microsoft Windows 10 IoT Enterprise.

Chytřejší kancelář můžete mít už dnes

Pokračující vývoj na poli technologií dal vzniknout ještě chytřejším zařízením, která firmám umožňují vylepšit a modernizovat prostory určené k poradám a spolupráci. Celých 92 % firem se plánuje připojit k Workplace Transformation Initiatives (WTI) a vybudovat chytré kanceláře. Ty vylepšují práci jednotlivcům i týmům přímo na místě a také spolupráci s jejich kolegy, kteří se zrovna nacházejí mimo kancelář. Exponenciální nárůst počtu chytrých kanceláří vytváří příležitosti pro výrobce hardwaru i softwaru, prodejce či systémové integrátory, kteří mohou těžit ze sílící ochoty zákazníků navyšovat investice do WTI.

Efektivní porady v zasedacích místnostech

Většina zasedacích místností je v současnosti vybavena pouze projektorem, promítacím plátnem, obrazovkou a telefony s hlasitým odposlechem. Jen zřídkakdy je v nich možné pořádat videokonference a jednotlivá hardwarová zařízení nebývají připojena k žádné společné platformě. Pouhá příprava porady tak může často přesáhnout deset minut, během nichž dochází k plýtvání cenného času, který by mohl být jinak využit ke kreativní práci.

Lenovo ThinkSmart Hub 500 dokáže zasedací místnosti zcela proměnit. Snadno se uvádí do provozu a má jednoduché ovládání. Hub 500 dokáže z jakéhokoli prostoru udělat místo pro setkávání přes Skype. Zvuk Dolby Audio Premium, mikrofony pokrývající okolí v celém rozsahu 360 stupňů, dotykový displej, pomocí něhož lze poradu řídit, velké externí obrazovky – to všechno je výbava vyvinutá tak, aby mohla fungovat na platformě Skype Room Systems. Dohromady spolu tvoří ideálního průvodce konferencemi a poradami v malých a středně velkých zasedacích místnostech.

„Pracovní potřeby lidí se mění a podniky jim musí poskytnout nástroje umožňující efektivitu a týmovou práci jak přímo ve vlastní kanceláři, tak s kolegy po celém světě. Jednou z věcí, jež zjevně vyžadují změnu, je způsob konání porad. Často se stává, že firmy nemají vhodné technologie na to, aby dokázaly porady zahájit dostatečně rychle. Tento promarněný čas je může kvůli ztracené produktivitě stát i miliony dolarů. Těší nás, že ThinkSmart Hub 500 dokáže pomoci tento problém vyřešit,“ řekl Christian Teismann, senior viceprezident a generální manažer skupiny Lenovo PCSD.

„Lenovo neustále dodává na trh inovativní zařízení a řešení, která vycházejí vstříc specifickým požadavkům zákazníků z řad podniků. ThinkSmart Hub 500 v tomto ohledu není výjimkou,“ řekl Peter Han, viceprezident společnosti Microsoft. „Tato druhá generace řešení Skype Room Systems od společnosti Lenovo promění zasedací místnosti a umožní v nich bohatou spolupráci pomocí videohovorů přes Skype,“ dodává Han.

Lenovo ThinkSmart Hub 500 bude dostupný v České republice v druhé polovině dubna 2018.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Google vs. Oracle: Kdo tahá za kratší konec?

Pavel Houser , 04. duben 2018 11:30

Po 8 letech právních sporů vstoupila soudní tahanice mezi Googlem a Oraclem do dalšího kola. Nakolik...

VíceRSS 

Zprávičky

Těžba bitcoinů při kurzu pod 8 600 dolarů je ztrátová

ČTK , 20. duben 2018 11:21

Analytici se domnívají, že poptávka po hardwaru pro těžbu bitcoinů dál klesne, stejně jako cena kryp...

Více 0 komentářů

Netflixu prudce stoupají příjmy i počet odběratelů

ČTK , 20. duben 2018 09:36

Čistý zisk ve čtvrtletí stoupl na 290,1 milionu dolarů, neboli 64 centů na akcii....

Více 0 komentářů

Zájem o přijímače s digitálním rádiem je minimální

ČTK , 20. duben 2018 08:00

Český rozhlas na konci loňského roku rozšířil pokrytí digitálním signálem na 40 % populace....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

eMan vykupuje zpět podíl Jablotronu

Pavel Houser , 19. duben 2018 14:32

Strategie obou společností se po více než 2 letech propojení rozcházejí, kontrolu nad firmou získáva...

Více 0 komentářů

Facebook reaguje na nové normy EU, cílená reklama ale nepřestane

ČTK , 19. duben 2018 10:26

Facebook se začal dotazovat svých uživatelů, zda může v jejich fotografiích a videích používat techn...

Více 2 komentářů

Ruské úřady vs. Telegram

ČTK , 19. duben 2018 08:00

Začaly se objevovat informace o rozsáhlých výpadcích služeb, které se sporem nijak nesouvisejí....

Více 0 komentářů

Arbes převzal slovenský Finamis a posiluje v oblasti řešení pro kapitálové trhy

ITBiz.cz , 18. duben 2018 16:30

Arbes Technologies za nezveřejněnou sumu získala majoritní podíl ve slovenské společnosti Finamis, k...

Více 0 komentářů