Nová verze Red Hat Enterprise Linux: lepší podpora hybridních cloudů

19. duben 2018 15:05 0 komentářů

Red Hat Enterprise Linux 7.5 přináší do hybridních prostředí konzistenci, zabezpečení na míru, spolupráci se systémy Windows a snižuje náklady spojené s ukládáním dat.

Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil všeobecnou dostupnost nejnovější verze přední linuxové platformy Red Hat Enterprise Linux 7.5. Nová verze přináší dokonalejší bezpečnost i mechanismy pro zajištění souladu s právními předpisy a nařízeními, nástroje umožňující snížit náklady spojené s ukládáním dat, větší použitelnost nebo pokročilou integraci s infrastrukturou založenou na Microsoft Windows – ať již v tradičním on-premise modelu nebo v cloudu Microsoft Azure. To vše činí z Red Hat Enterprise Linux 7.5 skvělý základ pro hybridní cloudová prostředí.

Podnikové informační architektury se stále více rozrůstají do různorodých prostředí, od tradičních hardwarových řešení až po privátní a veřejné cloudy. Firmy v této souvislosti často usilují o spojení dosavadní infrastruktury a aplikací s moderními digitálními technologiemi. Red Hat Enterprise Linux 7.5 může být efektivní odpovědí na tyto výzvy, protože zjednodušuje infrastrukturu, usnadňuje správu hybridních prostředí a snižuje související náklady.

Větší bezpečnost hybridních cloudů

Hybridní IT prostředí nabízí firmám nejen nové významné možnosti, ale může vytvářet také jedinečné bezpečnostní výzvy, protože IT týmy musí řešit bezpečnost na více „provozních“ úrovních. Aby bylo možné lépe vyhovět různým bezpečnostním potřebám v prostředí hybridního cloudu, je součástí Red Hat Enterprise Linux 7.5 i řada pokročilých prvků pro řízení bezpečnosti, které eliminují rizika, ale IT provoz nijak nekomplikují či neomezují.

Hlavní komponentou těchto nových mechanismů je automatizace bezpečnosti, za kterou stojí integrace protokolu OpenSCAP s automatizační technologií Red Hat Ansible Automation. Scénáře Ansible tak lze vytvářet přímo z OpenSCAP skenů a následně je využívat k rychlejším a konzistentnějším nápravám nežádoucích stavů v hybridních IT prostředích. Navíc novinky v technologii Network-Bound Disk Encryption podporující automatické dešifrování datových svazků zajišťují lepší ochranu citlivých dat napříč různými prostředími.

Výkonnější a efektivnější ukládání dat

Jak se podniky snaží rozšířit stávající investice do informačních technologií, aby jednak podpořili nasazení hybridního cloudu a jednak snížili režijní náklady, stává se důležitou součástí strategie optimalizace úložišť. Interní průzkumy Red Hat deklarují, že díky mechanismu virtual data optimizer (VDO) může Red Hat Enterprise Linux 7.5 snížit náklady spojené s ukládáním dat v cloudech i tradičních on premise prostředích až o 83 %. VDO využívá před uložením dat na disk deduplikaci i kompresi – výsledkem je nižší redundance dat i vyšší efektivita využití úložné kapacity.

Snadnější správa

Red Hat Enterprise Linux 7.5 přichází s vylepšenou řídící administrátorskou konzolí, díky které jsou komplexní správcovské úkony výrazně jednodušší. Přehledné webové rozraní i všechna vylepšení jsou navrženy tak, aby zjednodušovaly mnohé činnosti spojené se správou linuxových systémů, a to včetně nastavení sítí nebo úložišť. Nejnovější verze tak usnadní i výchovu nových linuxových správců, odborníků na technickou podporu a vývojářů.

Součástí Red Hat Enterprise Linux 7 jsou také nové funkce a integrační možnosti pro spolupráci s infrastrukturami založenými na systémech Windows. Jde například o dokonalejší správu a komunikaci (v případě platformy Windows Server), bezpečný přenos data v cloudech Microsoft Azure nebo o zvýšení výkonu v prostředích s komplexní architekturou Microsoft Active Directory. Nejnovější verze přední linuxové platformy tak může usnadnit přechod organizacím, které chtějí propojit škálovatelná a flexibilní prostředí využívající Red Hat Enterprise Linux 7.5 se stávajícími IT prvky založenými na technologiích Windows.

Linuxové kontejnery pro produkční prostředí

Klíčovým prvkem digitální transformace je v mnoha firmách technologie kontejnerů, respektive kontejnerizované aplikace a infrastruktura založená právě na kontejnerech. Platforma Red Hat Enterprise Linux 7.5 proto ještě více posiluje vůdčí roli společnosti Red Hat v oblasti kontejnerových technologiích vhodných pro produkční nasazení. Nová verze Red Hat Enterprise Linux přináší vylepšení bezpečnosti včetně přidání proaktivních technik a mechanismů pro zajištění souladu s právními předpisy a nařízeními. Řízení bezpečnosti i přístupů na úrovni hostitele se navíc dočkalo dalšího zjemnění.

Red Hat Enterprise Linux 7.5 se nyní může pochlubit i plnou podporou open source utility Buildah, která vývojářům pomáhá s vytvářením a úpravou obrazů linuxových kontejnerů, a to bez nutnosti využívat plnohodnotné běhové prostředí nebo procesů běžících na pozadí. Díky tomu mohou IT týmy vytvářet a nasazovat kontejnerizované aplikace rychleji a nepotřebují k tomu plnohodnotné kontejnerové prostředí. Výhodou tohoto přístupu je i vyšší bezpečnost, mimo jiné i díky menšímu počtu potenciálně zneužitelných prvků.

Architektura dle vlastního výběru

S cílem nabídnout zákazníkům maximální flexibilitu při výběru výpočetní architektury je platforma Red Hat Enterprise Linux 7.5 dostupná pro všechny podporované typy včetně x86, IBM Power, IBM z a 64bitových ARM procesorů. Nejnovější verze přináší i podporu jedno-hostitelské KVM virtualizace a formátu OCI (Open Container Initiative) do prostředí systémů IBM.

Všeobecná dostupnost

Pro zákazníky s aktivní subskripcí k platformě Red Hat Enterprise Linux je nejnovější Red Hat Enterprise Linux 7.5 k dispozici na zákaznickém portálu společnosti Red Hat.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Pravidlo dvou pizz

Petr Zavoral , 22. květen 2018 00:00
Petr Zavoral

Úvodem pozdrav všem nerdům a geekům. Prostě celé naší IT komunitě. Zdá se to být zbytečné, ale věřte...

VíceRSS 

Zprávičky

V Amazonu prý manažeři vyhoří, navíc je o ně zájem jinde

ČTK , 22. květen 2018 10:00

Amazon přišel o dalšího klíčového muže. Firmu opustil Jim Freeman, který stál za virtuální asistentk...

Více 0 komentářů

Výrobce Nokií získává 100 milionů dolarů pro financování dalšího růstu

Pavel Houser , 22. květen 2018 09:00

Současná tržní hodnota firmy HMD Global, který stojí za telefony Nokia, přesahuje miliardu dolarů....

Více 0 komentářů

Fujifilm hodlá žalovat Xerox kvůli odstoupení od dohody o spojení

ČTK , 22. květen 2018 08:00

Japonská společnost Fujifilm Holdings plánuje zažalovat amerického výrobce kopírek a tiskáren Xerox ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Umělá inteligence v dohledné době většinu odvětví zásadně nepromění

Pavel Houser , 21. květen 2018 11:56

AI bude ale významně přispívat k obchodním výsledkům, ať už cestou úspor nebo růstem obratu. ...

Více 1 komentářů

Británie hodlá vypsat tendry na rivala systému Galileo už letos

ČTK , 21. květen 2018 11:42

Británie preferuje zůstat členem programu Galileo. Pokud však bude odříznuta, je připravena reagovat...

Více 0 komentářů

Apple začal irské vládě splácet daňový nedoplatek

ČTK , 21. květen 2018 08:00

Doplacení nařídila Evropská komise, podle níž Irsko řadu let poskytovalo Applu neoprávněné daňové vý...

Více 0 komentářů

ČR má v Evropě 3. nejvyšší platbu za 1 GB mobilních dat

ČTK , 20. květen 2018 16:04

Ve výši průměrného měsíčního tarifu patří ČR s 33 dolary k evropskému průměru....

Více 0 komentářů