Nový systém SGI UV pro SAP HANA umožňuje velkým podnikům obchodovat v reálném čase

04. listopad 2014 11:22 0 komentářů

Zákazníci, včetně Sigma-Aldrich Corporation, rychle akceptují nově certifikované zařízení od SGI pro platformu SAP HANA pro jeho jedinečný výkon a jednoduchost dosažení extrémního rozsahu škálování při nižších celkových nákladech na vlastnictví

Společnost SGI, světový lídr v oblasti vysoce výkonných řešení pro výpočty, analýzu a správu dat, společně s globálním technologickým partnerem - firmou SAP, představila systém SGI UV na platformě SAP HANA. Jde o účelově zaměřené, „in-memory“ (v operační paměti serveru) výpočetní zařízení pro rychle se rozšiřující prostředí s platformou SAP HANA. Nový systém od SGI, který je certifikován pro SAP, je již dnes k dispozici jako 4 nebo 8 socketový single-node systém s kapacitou do 6 TB in-memory výpočetního výkonu. Platforma byla navržena tak, aby umožnila největším podnikům dosáhnout provozu v reálném čase, aby díky platformě SAP HANA podpořila, v rozsáhlém měřítku, lepší porozumění podnikovému provozu a pomohla také snižovat náklady.

Systém SGI UV pro SAP HANA využívá unikátní scale-up, single-node architekturu, která byla navržena tak, aby dodávala výkon při bezprecedentní kapacitě této platformy. Jednoduchost provozu jediného uzlu umožní podnikům spouštět aplikace oproštěné od režie a komplikací, kterou generují clusterová zařízení a snížit čas potřebný k instalaci, neboť neobsahuje žádné klastrové uzly ani síť nebo SAN, a tudíž není potřeba nic konfigurovat ani spravovat. Nebude potřeba ani žádné dělení databáze nebo I/O re-balancing, pokud by se systém od SGI v budoucnu zvětšoval. Provozní náklady jsou nižší, vysoká dostupnost je zjednodušena a kapacita může být bez problémů zvýšena při téměř lineárním nárůstu výkonu.

"Velké podniky vyžadují výkon, jednoduchost a nižší celkové náklady na provoz, aby dosáhly transformace businessu díky platformě SAP HANA," uvedl Jorge Titinger, prezident a generální ředitel společnosti SGI. "Jsme hrdí na to, že přinášíme naše UV technologie a odbornou znalost in-memory výpočtů do podnikového prostředí a poskytujeme uživatelsky jednoduché zařízení, které spojuje výkon platformy SAP HANA s extrémní kapacitou. Tato certifikace značí závazek společnosti SGI poskytovat provozní jednoduchost single-node architektury v širším měřítku k tomu, aby bylo využito konkurenční výhody, kterou SAP HANA přináší svým zákazníkům v podnikatelské sféře."

Řada SGI UV představuje pro platformu SAP HANA model SGI UV 300H, nový přírůstek do serverové řady SGI UV™, který byl navržen právě pro SAP HANA a spojuje sedmou generaci technologie od SGI a více než 100 patentů pro „in-memory“ technologie s 15-ti jádrovými procesory Intel Xeon E7 8890 v2. Zařízení je certifikováno společností SAP pro 4 nebo 8 socketů a až 6 TB sdílené paměti při využití 32GB modulů DIMM (při využití 64GB paměťových modulů DIMM je kapacita dvojnásobná) propojených pomocí ultrarychlých spojů SGI NUMAlink® 7. Architektura SGI UV 300H je navržena tak, aby škálovala až do rozsahu 32 socketů a 24 TB sdílené paměti jako systém tvořený jediným uzlem (single-node). Disková pole NetApp® E2700 RAID array poskytují zálohování dat a souborů protokolu pro případ výpadku napájení. Zařízení je dodáváno předkonfigurované včetně aplikační platformy SAP HANA a běží na Linuxové distribuci SUSE Linux Enterprise Server. Zařízení je implementováno prostřednictvím oddělení profesionálních služeb společnosti SGI a firma SAP nabízí pro platformu SAP HANA licencování a first-line podporu tohoto řešení.

Sigma-Aldrich volí pro SAP HANA SGI UV

Vědecko-výzkumná a technologická společnost Sigma-Aldrich Corporation si pro své aplikační prostředí, založené na SAP HANA, vybrala systém SGI UV, který umožňuje uživatelům lépe vykonávat analýzy v reálném čase a aktivně obhospodařovat svých 270.000 chemikálií, biochemikálií a dalších důležitých produktů prostřednictvím více než 1,4 milionu vědců a technologů. Sigma-Aldrich nasadí 24 systémů SGI UV pro SAP HANA, aby podpořila high-availability a disaster recovery konfigurace napříč několika datovými centry. Celkově toto řešení poskytne více než 50 TB in memory výpočetního výkonu pro běh podnikových aplikací založených na SAP-HANA. Díky tomuto rozšíření dojde k hladkému průběhu high-availability a disaster recovery operací, což napomůže poskytování strategických údajů a výpočtů.

"S působností ve 37 zemích je společnost Sigma-Aldrich jednou z vedoucích vědecko-výzkumných internetových, tzv. „e-commerce“ platforem ve svém odvětví a podporuje miliony vědců po celém světě v jejich úsilí o zvýšení kvality života," uvedl Silji Abraham, viceprezident a generální ředitel informačních technologií firmy Sigma-Aldrich. "Naším cílem je jednoduše transformace na opravdovou, „real-time“ společnost, díky využití ohromného výpočetního výkonu aplikační platformy SAP HANA pro všechny transakce a analytické systémy. Jádrem této transformace je touha poskytnout našim zákazníkům po celém světě nejlepší produkty a řešení, abychom jim pomohli urychlit výzkum a najít řešení."

Abraham pokračuje: "SGI nám pro platformu SAP HANA nabídla jedinečnou „scale-up“ technologii, která je mimo běžné limity. To nám umožňuje realizovat naši vizi transformace celého našeho podniku na "real-time“ společnost, "bez toho, aniž bychom se museli obávat o naši schopnost podporovat exponenciální růst tzv. „Big data."

"Vítáme dostupnost nového systému SGI UV pro SAP HANA na trhu," sdělil Steve Lucas, prezident pro oblast Platform Solutions, SAP. "Těšíme se na spolupráci s firmou SGI, abychom dále umožnili velkým podnikovým zákazníkům využít výhod operací v reálném čase se SAP HANA napříč celými jejich společnostmi."

"SGI přináší 20 let odborných znalostí a vedoucího postavení v odvětví rozsáhlých, „in memory“ výpočtů," řekl Earl Joseph, programový viceprezident IDC. "Jejich škálovatelná, single-node architektura je významnou nádstavbou pro zařízení, certifikovaná pro SAP HANA. Toto řešení poskytuje solidní rostoucí potenciál pro rozsáhlé, na výkon náročné, aplikace a dokáže výrazně zvýšit efektivitu provozu."

SGI podporuje SAP Co-Innovation Lab

SGI také oznámila, že se stala členem SAP Co-Innovation Lab, která je součástí celosvětové sítě laboratoří SAP. Jako člen laboratoře, bude SGI spolupracovat s firmou SAP na vývoji a testování inovativních, nových technologií a řešení pro Big Data s pomocí 16-ti socketového systému SGI UV. SGI a SAP, spolu s dalšími partnery jako jsou Národní bezpečnostní služby SAP (SAP NS2TM) a společnost Intel, budou pracovat na prozkoumání celé řady aktuálních témat jako jsou pokročilé analytiky, včetně analýzy genomu a další.

Dostupnost a podpora

Systém SGI UV pro SAP HANA se 4 nebo 8 sockety je aktuálně v prodeji a je připraven k dodávkám. Tento systém instaluje oddělení profesionálních služeb SGI a firma SAP nabízí licencování pro SAP HANA a first-line support pro toto řešení.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Zpoždění letadel i přežití pacientů: Jak to ten Google dělá?

Pavel Houser , 17. březen 2018 12:00
Pavel Houser

Bez dalších podrobností Google před časem oznámil, že v rámci služby Letenky dokáže odhadovat zpoždě...

VíceRSS 

Zprávičky

Salesforce.com koupí za 6,5 miliardy dolarů MuleSoft

ČTK , 22. březen 2018 09:00

MuleSoft dodává software, který poskytuje podnikům nástroj na automatickou integraci aplikací....

Více 0 komentářů

Amazon překonal v tržní kapitalizaci Alphabet

ČTK , 22. březen 2018 08:00

Za poslední rok akcie Amazonu stouply o 81 %. ...

Více 0 komentářů

Levné telefony volaly potají do ciziny

Pavel Houser , 21. březen 2018 17:34

Českou republikou se začal šířit nový fenomén: Zavirované telefony z výroby bez vědomí majitelů vytá...

Více 0 komentářů

Kalendář

19. 03.

22. 03.
IBM Think 2018
20. 03.

23. 03.
Amper 2018
06. 04.

08. 04.
CEEhacks Smart Mobility Hackathon Prague 2018

Starší zprávičky

PPF koupila aktiva Telenoru ve čtyřech zemích za 71 miliard Kč (aktualizace)

ČTK , 21. březen 2018 12:34

Telenor v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku poskytuje služby více než 9 milionům klientů....

Více 0 komentářů

Rychlonabíjení pomůže k rozšíření elektrobusů

ČTK , 21. březen 2018 10:00

Elektrobusy s velkými bateriemi mají problémy s údržbou a váhou, Navíc nevydrží jezdit celý den. ...

Více 1 komentářů

ČOI: V Česku rychle přibývá rizikových internetových obchodů

ČTK , 21. březen 2018 09:00

Loni obchodní inspekce zjistila při kontrolách e-shopů pochybení v 88 % případů....

Více 0 komentářů

Elektrotechnický průmysl se v ČR rozvíjí, není ale dost zaměstnanců

ČTK , 21. březen 2018 08:00

Obor stejně jako česká ekonomika roste - rychleji, než je evropský průměr....

Více 0 komentářů