Servery Lenovo získaly světové prvenství v 88 benchmark testech

30. listopad 2017 16:37 0 komentářů

Inovace společnosti Lenovo umožňují firemním zákazníkům posouvat výkon jejich podnikání na nejvyšší možnou úroveň.

Společnost Lenovo oznámila, že její servery, které fungující na platformě x86, vylepšily rekord v počtu získaných benchmarků pro škálovatelné procesory Intel Xeon. K dosavadním 42 prvenstvím jich získaly dalších 46.

Portfolio řešení Lenovo ThinkSystem a ThinkAgile je navržené tak, aby bylo pro zákazníky co nejjednodušší a pomohlo jim zvládat i tu nejvyšší pracovní zátěž. S celkem 88 světovými rekordy z benchmark testů potvrdilo Lenovo svoji vedoucí pozici ve výkonnosti datových center.

„Naši zákazníci požadují odbornost, která jim pomůže co nejlépe vyladit jejich hardware, software a aplikace. Dlouhodobě se zaměřujeme na inovace, které pomocí zvyšování výkonnosti, spolehlivosti a udržitelnosti zajišťují špičkový zákaznický zážitek. Nově zveřejněné benchmarky jsou důkazem, že se nám v těchto oblastech daří dosahovat stále lepších výsledků,“ říká Bev Crair, viceprezident společnosti Lenovo pro vývoj a kvalitu.

Benchmarky pro škálovatelné procesory Intel Xeon zahrnují simulaci různé pracovní zátěže od vývoje aplikací, přes správu dat a Javu, až po analytiku. Jejich součástí je také to, že Lenovo XClarity Provisioning Manager umožní zákazníkům vybrat si provozní režim, čímž se zjednodušuje obvykle velice komplexní proces a zároveň dochází ke zvýšení produktivity a efektivity. Například malé podniky, které obvykle nemají vlastního databázového administrátora, mohou využít nástroje Lenovo k tomu, aby snadno nastavily systémy podle svých specifických databázových potřeb. Zmíněné optimalizované provozní režimy jsou založené na mnohaletých zkušenostech s hardwarem a jeho zátěží, díky nimž bylo možné zahrnout stovky možných kombinací, nastavení a analýz do pouhých čtyř provozních režimů.

Lenovo se zaměřuje na oblasti, které umožňují zvýšit výkonnost a zároveň snížit složitost systému pro zákazníka. Tyto oblasti jsou rozděleny do pěti kategorií: aplikace, správa dat, vývoj aplikací, IT infrastruktura a webová infrastruktura. Světově nejlepší výsledky serverů v mnoha sledovaných parametrech umožňují zákazníkům získat výraznou výhodu, tak jako tomu je v případě sady STAC-M3, jejíž výkonnost více než sedmkrát převyšuje sadu SR650, která dosáhla v předchozím vydání žebříčku rovněž nejlepších výsledků.

Tak vysokého nárůstu bylo možné dosáhnout díky využití nedávno představených disků Intel SSD DC P4800X Optane v serverech Lenovo SR650. Zákazníci z oblasti finančnictví, kteří potřebují spravovat velké objemy dat plynoucí například ze strukturovaných datových analýz, tak mohou zaznamenat až sedminásobný nárůst rychlosti svých analytických nástrojů. V odvětví, kde platí, že čas jsou peníze, jde o výraznou výhodu.

Škálovatelné procesory Intel Xeon obsahují zbrusu nové jádro, které bylo od základů vystavěno tak, aby odpovídalo různorodým požadavkům datových center budoucnosti. Lenovo přechodem na škálovatelné procesory Intel Xeon aktivně pomáhá svým zákazníkům získat nejlepší možný výpočetní výkon.

„Intel a Lenovo mají bohatou historii vzájemné spolupráce a inovací. Naše týmy úzce spolupracovaly na optimalizaci výkonu prvních serverů Lenovo založených na škálovatelném procesoru Intel Xeon,” říká Lisa Spelman, viceprezidentka a hlavní manažerka produktů Intel Xeon a marketingu datových center ve společnosti Intel. „Výsledky této spolupráce jsou jasné. Portfolio produktů Lenovo ThinkSystem a ThinkAgile se škálovatelnými procesory Intel Xeon poskytuje špičkový výkon jak podle obecných měřítek výkonnosti, tak podle měřítek v oblasti virtualizace, analytiky či technického IT,“ dodává.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Pravidlo dvou pizz

Petr Zavoral , 22. květen 2018 00:00
Petr Zavoral

Úvodem pozdrav všem nerdům a geekům. Prostě celé naší IT komunitě. Zdá se to být zbytečné, ale věřte...

VíceRSS 

Zprávičky

Nové telefony Android mají předinstalovaný malware

Pavel Houser , 24. květen 2018 15:25

Infikovány jsou telefony ve více než 100 zemích světa, včetně ČR, Německa, Velké Británie, Ruska, It...

Více 0 komentářů

Dvě třetiny tuzemských e-shopů nejsou připraveny na GDPR

ČTK , 24. květen 2018 10:00

Reklamní sdělení posílaná e-mailem tvoří v průměru až 25 % obratu on-line obchodů. ...

Více 0 komentářů

Šéf Vodafonu: Neomezené tarify zatím nebudou

ČTK , 24. květen 2018 09:00

Pokud by operátoři nabídli neomezený tarif pro LTE, využily by jej domácnosti pro připojení domácích...

Více 0 komentářů

Kalendář

25. 05.

27. 05.
openSUSE Conference 2018
25. 05.

26. 05.
ActInSpace 2018
29. 05.

31. 05.
Reklama Polygraf 2018

Starší zprávičky

Část Foxconnu chystá největší čínskou primární emisi od roku 2015

ČTK , 24. květen 2018 08:00

Jedna z divizí tchajwanského výrobce elektroniky Foxconn plánuje získat 27,1 miliardy jüanů uvedením...

Více 0 komentářů

ČBA: Češi si nemění hesla a nepoužívají antiviry na mobilech

Pavel Houser , 23. květen 2018 11:00

Zabezpečení chytrého telefonu skončilo mezi třemi nejhoršími faktory zkoumanými v rámci Indexu bezpe...

Více 4 komentářů

IT a podnikové služby patří v ČR k nejatraktivnějším oborům

Pavel Houser , 23. květen 2018 10:00

Podnikové služby překonaly např. bankovní sektor, telekomunikace či automobilový průmysl....

Více 0 komentářů

USA a Čína se blíží k dohodě ohledně ZTE

ČTK , 23. květen 2018 09:00

Dohoda Číny a USA snížila obavy z obchodní války mezi dvěma největšími ekonomikami světa....

Více 0 komentářů