Servery Lenovo získaly světové prvenství v 88 benchmark testech

30. listopad 2017 16:37 0 komentářů

Inovace společnosti Lenovo umožňují firemním zákazníkům posouvat výkon jejich podnikání na nejvyšší možnou úroveň.

Společnost Lenovo oznámila, že její servery, které fungující na platformě x86, vylepšily rekord v počtu získaných benchmarků pro škálovatelné procesory Intel Xeon. K dosavadním 42 prvenstvím jich získaly dalších 46.

Portfolio řešení Lenovo ThinkSystem a ThinkAgile je navržené tak, aby bylo pro zákazníky co nejjednodušší a pomohlo jim zvládat i tu nejvyšší pracovní zátěž. S celkem 88 světovými rekordy z benchmark testů potvrdilo Lenovo svoji vedoucí pozici ve výkonnosti datových center.

„Naši zákazníci požadují odbornost, která jim pomůže co nejlépe vyladit jejich hardware, software a aplikace. Dlouhodobě se zaměřujeme na inovace, které pomocí zvyšování výkonnosti, spolehlivosti a udržitelnosti zajišťují špičkový zákaznický zážitek. Nově zveřejněné benchmarky jsou důkazem, že se nám v těchto oblastech daří dosahovat stále lepších výsledků,“ říká Bev Crair, viceprezident společnosti Lenovo pro vývoj a kvalitu.

Benchmarky pro škálovatelné procesory Intel Xeon zahrnují simulaci různé pracovní zátěže od vývoje aplikací, přes správu dat a Javu, až po analytiku. Jejich součástí je také to, že Lenovo XClarity Provisioning Manager umožní zákazníkům vybrat si provozní režim, čímž se zjednodušuje obvykle velice komplexní proces a zároveň dochází ke zvýšení produktivity a efektivity. Například malé podniky, které obvykle nemají vlastního databázového administrátora, mohou využít nástroje Lenovo k tomu, aby snadno nastavily systémy podle svých specifických databázových potřeb. Zmíněné optimalizované provozní režimy jsou založené na mnohaletých zkušenostech s hardwarem a jeho zátěží, díky nimž bylo možné zahrnout stovky možných kombinací, nastavení a analýz do pouhých čtyř provozních režimů.

Lenovo se zaměřuje na oblasti, které umožňují zvýšit výkonnost a zároveň snížit složitost systému pro zákazníka. Tyto oblasti jsou rozděleny do pěti kategorií: aplikace, správa dat, vývoj aplikací, IT infrastruktura a webová infrastruktura. Světově nejlepší výsledky serverů v mnoha sledovaných parametrech umožňují zákazníkům získat výraznou výhodu, tak jako tomu je v případě sady STAC-M3, jejíž výkonnost více než sedmkrát převyšuje sadu SR650, která dosáhla v předchozím vydání žebříčku rovněž nejlepších výsledků.

Tak vysokého nárůstu bylo možné dosáhnout díky využití nedávno představených disků Intel SSD DC P4800X Optane v serverech Lenovo SR650. Zákazníci z oblasti finančnictví, kteří potřebují spravovat velké objemy dat plynoucí například ze strukturovaných datových analýz, tak mohou zaznamenat až sedminásobný nárůst rychlosti svých analytických nástrojů. V odvětví, kde platí, že čas jsou peníze, jde o výraznou výhodu.

Škálovatelné procesory Intel Xeon obsahují zbrusu nové jádro, které bylo od základů vystavěno tak, aby odpovídalo různorodým požadavkům datových center budoucnosti. Lenovo přechodem na škálovatelné procesory Intel Xeon aktivně pomáhá svým zákazníkům získat nejlepší možný výpočetní výkon.

„Intel a Lenovo mají bohatou historii vzájemné spolupráce a inovací. Naše týmy úzce spolupracovaly na optimalizaci výkonu prvních serverů Lenovo založených na škálovatelném procesoru Intel Xeon,” říká Lisa Spelman, viceprezidentka a hlavní manažerka produktů Intel Xeon a marketingu datových center ve společnosti Intel. „Výsledky této spolupráce jsou jasné. Portfolio produktů Lenovo ThinkSystem a ThinkAgile se škálovatelnými procesory Intel Xeon poskytuje špičkový výkon jak podle obecných měřítek výkonnosti, tak podle měřítek v oblasti virtualizace, analytiky či technického IT,“ dodává.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Intel Inside aneb všichni jsme načipováni

Petr Zavoral , 10. prosinec 2017 18:20
Petr Zavoral

V Havlově hře Audience přesvědčuje Sládek Ferdinanda Vaňka, aby donášel sám na sebe. Z pohledu letoš...

VíceKalendář

09. 01.

13. 01.
CES 2018
18. 01.

19. 01.
itSMF 2018
29. 01.

30. 01.
G2BTechEd

RSS 

Zprávičky

Rozhodnutí ÚS o odložení EET může vést k žalobám na stát

ČTK , 16. prosinec 2017 09:00

Tisíce a možná desítky tisíc podnikatelů a zástupců různých profesí se na třetí a čtvrtou vlnu EET u...

Více 0 komentářů

E-shopy vyjmutí plateb kartou z EET vítají, přišlo prý ale pozdě

ČTK , 16. prosinec 2017 08:00

Podle ministerstva financí ze zrušení povinnosti evidovat platby kartou pro poplatníky nevyplývá nut...

Více 0 komentářů

Nové Embarcadero RAD Studio obsahuje i licenci pro aplikační server

Pavel Houser , 15. prosinec 2017 10:00

Vývojové prostředí nabízí i nové prvky knihovny vizuálních komponent a nové možnosti grafického uživ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Botnet Necurs se vrátil a šíří nový ransomware

Pavel Houser , 15. prosinec 2017 09:00

V listopadu došlo k oživení botnetu Necurs v souvislosti s distribucí nového ransomwaru Scarab. ...

Více 0 komentářů

Jižní Korea zvažuje, že zdaní obchody s bitcoinem

ČTK , 15. prosinec 2017 08:00

Vláda se obává dopadů, které s sebou může přinést náhlý cenový propad kryptoměn....

Více 0 komentářů

O2 v dalších dvou letech vykoupí až 1,25 % vlastních akcií

ČTK , 14. prosinec 2017 10:00

Cílem nového programu je optimalizace kapitálové struktury, uvedla firma....

Více 0 komentářů

10 spotřebitelských trendů pro rok 2018

Pavel Houser , 14. prosinec 2017 09:00

Sluchátka budeme nosit 24 hodin denně, i během spánku. Umělá inteligence bude vytvářet reklamy. Koli...

Více 0 komentářů