Společnost HP představila zásadní inovace v rámci portfolia Information Optimalization Solutions

08. červen 2012 10:36

Společnost HP představila zásadní inovace v rámci svého portfolia Information Optimization Solutions, které byly vyvinuty se záměrem pomoci organizacím vytěžit skutečné maximum z jejich dat. A to bez technologických omezení plynoucích z nárůstu objemu informací uložených formou provozních, aplikačních a výpočetních dat.

Extrémní objem, různorodost a rychlost nárůstu informací se staly velkou zátěží pro organizace všech velikostí a typů. Podle průzkumu, provedeného na zakázku HP, jsou pouze 2 % vedoucích technických a ekonomických pracovníků přesvědčena o tom, že mají k dispozici korektní informace, nezbytné pro dosažení celopodnikových cílů, ve správný čas.(1)

Tradiční přístup ke správě informací, který se spoléhá na zastaralou informační architekturu, infrastrukturu a analýzu, selhává při hledání konceptů a hodnot v různých informacích. Stejně tak nedokáže poskytnout ani cenově efektivní škálovatelnost a zpracování obrovského množství informací zahrnutých v nestrukturovaných i strukturovaných datech v reálném čase.

Tyto nedostatky se stávají ještě markantnějšími v současné době, kdy je potřeba zpracovávat informace od zákazníků nejen z webu, telefonátů a e-mailů, ale rovněž např. ze sociálních sítí, jako je Twitter, Facebook či YouTube, které leží zcela mimo pomyslné mantinely firemního prostředí. Roste rovněž poptávka po možnosti sbírání a vyhodnocování informací z tradičních „kamenných“ prodejen.

HP vyvinulo a implementovalo do svých stávajících řešení řadu inovací, díky nimž nyní vytvořilo unikátní a nejrozsáhlejší portfolio řešení pro optimalizaci informací. Jedinečné intelektuální vlastnictví a technologie HP dokážou komplexně vyřešit problémy zákazníků týkající se zpracovávání velkých objemů dat. Pouze HP v současnosti nabízí organizacím možnost spravovat, porozumět a využít skutečně 100 % informací – zejména díky novým řešením HP konvergované infrastruktury, technologiím od převzatých společností Autonomy a Vertica, a službám HP pro správu dat.

„Velké množství dat představuje velké příležitosti, ale i možné problémy pro organizace,“ řekl Bill Veghte, provozní ředitel HP. „Výkonná řešení HP Information Optimization nabízejí technologie a expertízu potřebnou pro úspěch organizací na současném trhu díky možnosti zpracování kterýchkoli datových typů, zdrojů a prostředí. V cloudovém i hybridním prostředí dokážou řešení HP zajistit organizacím s velkými objemy dat nové příležitosti a konkurenční výhodu.“

Nové možnosti správy objemných dat

Řada organizací, které se potýkají s dramatickým nárůstem informací, zkouší využívat opensource technologii Apache™ Hadoop™ a řešit tak potřeby pro ukládání a správu petabajtů informací.

Nově představené řešení HP AppSystem for Apache Hadoop představuje unikátní systém pro podnikovou sféru, který dokáže zjednodušit a urychlit nasazení nových technologií pro zpracování informací při současné analýze a optimalizaci výkonu v extrémních zátěžích platformy Hadoop. Jedná se o kombinaci nástrojů konvergované infrastruktury HP, běžné správy a pokročilé integrace prostřednictvím řešení Vertica 6, která ve výsledku přináší organizacím možnost zpracovávat velké objemy dat a analyzovat je v reálném čase.

Díky následujícím novým službám si mohou zákazníci zvolit nejvhodnější řešení pro optimalizaci zpracování svých dat:

• HP Big Data Strategy Workshop nabízí zákazníkům snížení rizik a urychlení strategického rozhodování díky zprostředkování podrobného přehledu dílčích problémů a výzev souvisejících se zpracováním objemných dat a doporučení dostupných řešení. Zákazníci se naučí skloubit firemní IT prostředí a obchodní cíle typické pro podnikovou sféru, aby dokázali najít klíčové faktory úspěchu i metody, jak vylepšit svou IT infrastrukturu pro dokonalé zpracování velkých dat.

• HP Roadmap Service for Apache Hadoop umožňuje organizacím zhodnotit a naplánovat nasazení platformy Hadoop. Mohou využít obrovského množství praktických postupů, zkušeností a organizačních rozhodnutí, jejichž výsledkem je strategický plán, který maximálně usnadní nasazení platformy Hadoop.

• Služby HP Always On Support Services jsou dostupné pro nové řešení HP AppSystem for Apache Hadoop a referenční architektury využívající komponenty HP.

Zpracování skutečně všech informací, kdekoli a jakýmkoli způsobem

Prostřednictvím nově uvedeného řešení HP Vertica 6, nejnovější verze HP Vertica Analytics Platform, mají nyní organizace možnost připojit se k různým typům informacím, analyzovat je a spravovat odkudkoli a prostřednictvím jakéhokoli rozhraní. Unikátní architektura Vertica FlexStore nabízí vysoce flexibilní prostředí pro analýzu objemných dat (včetně integrace s technologiemi Autonomy a Hadoop), resp. jakéhokoli jiného strukturovaného, nestrukturovaného či částečně strukturovaného zdroje dat.

Společně s uvedením řešení Vertica 6 rozšířila Vertica také své prostředí pro distribuované výpočty, aby zajistila možnost paralelního zpracování pokročilého analytického jazyka R. Díky rozšířené podpoře pro cloudové a software-as-a-service (SaaS, software jako služba) implementace, stejně jako větší přizpůsobivosti prostředím s různorodými zátěžemi, je Vertica 6 nejrobustnější a nejobsáhlejší současnou platformou pro analýzu objemných dat.

HP si stanovilo strategii nabídnout zpracování 100 % dat každé organizace. Oznámila proto další nové možnosti pro zahrnutí rozhraní Autonomy Intelligent Data Operating Layer (IDOL) 10 engine do každého uzlu Hadoop; uživatelé tak mohou využívat více než 500 HP IDOL funkcí, včetně automatické kategorizace, tvorby clusterů, dedukcí a hyperlinků. Kombinace Autonomy IDOL a Vertica 6 s HP AppSystem for Apache Hadoop zákazníkům poskytuje bezkonkurenční platformu pro zpracování a pochopení vysoce různorodých dat velkého objemu.

Přesněji zacílený digitální marketing

Pro další rozšíření své špičkové platformy digitálního marketingu HP rovněž oznámilo uvedení nového řešení Autonomy, dostupného pod označením Optimost Clickstream Analytics. Profesionálům z oblasti marketingu poskytuje komplexní přehled o aktivitách návštěvníků a zákazníků na webu a v sociálních sítích i v průběhu on-line nákupních transakcí.

Autonomy Optimost Clickstream Analytics spojuje řešení Vertica Analytics Platform a Autonomy IDOL, a poskytuje tak marketérům přístup k různorodým datům, díky nimž mohou zpracovávat, kombinovat i analyzovat informace jakoukoli dostupnou metodou.

Doplňující informace o novinkách společnosti HP v rámci konference HP Discover a jejích hlavních událostech jsou dostupné na webových stránkách www.hp.com/go/hpdiscover2012.


RSS 

Komentujeme

Bezpečnost IT a tygří logika

Pavel Houser , 14. únor 2017 11:00
Pavel Houser

Jak praví známý vtip, běží-li za vámi tygr, netřeba se pohybovat rychleji než šelma – stačí předběhn...

Více


Kalendář

20. 03.

24. 03.
CeBIT 2017
25. 03. INSPO 2017
28. 04. Oracle Code 2017
RSS 

Zprávičky

Procesor Exynos 9 Series má zvýšit výkon mobilních zařízení

Pavel Houser , 27. únor 2017 14:43

Procesor je vyrobený 10nm FinFET technologií.

...

Více 0 komentářů

Navrhované daňové změny mohou způsobit odliv IT specialistů

ITBiz.cz , 27. únor 2017 12:00

Návrh ČSSD na zavedení daňové progrese by mohl výrazným způsobem ohrozit oblast podnikových služeb, ...

Více 7 komentářů

V USA zemřel hráč PC her během 24hodinového herního maratonu

ČTK , 27. únor 2017 10:00

Ve Spojených státech zemřel hráč počítačových her během 24hodinového herního maratonu, jehož cílem b...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Samsung představil nové Gear VR s ovladačem

ITBiz.cz , 26. únor 2017 20:23

Samsung představil zcela nové brýle Gear VR s ovladačem, kterými rozšiřuje vlastní portfolio zařízen...

Více 0 komentářů

3 nové smartphony Nokia s Androidem

ITBiz.cz , 26. únor 2017 20:12

Znovuzrození se dočkala Nokia 3310....

Více 1 komentářů

Acer uvádí smartphony Liquid Z6E

ITBiz.cz , 26. únor 2017 19:38

Technologie BlueLightShield snižuje míru vystavení modrému světlu....

Více 0 komentářů

V Barceloně začíná Mobile World Congress 2017

ITBiz.cz , 26. únor 2017 16:14

LG G6 je jednou z prvním novinek představených v Barceloně. Smarpthone pro sledování videa a fotogra...

Více 0 komentářů