SUSE oznamuje akvizici sekcí OpenStack a Cloud Foundry od Hewlett Packard Enterprise – urychlí tak svůj růst a vstup na nové trhy

07. prosinec 2016 10:10 0 komentářů

Společnost SUSE® oznamuje, že uzavřela smlouvu s Hewlett Packard Enterprise (HPE) o akvizici dvou technologických sekcí, jež využívají OpenStack IaaS a Cloud Foundry PaaS. Kontrakt umožní SUSE rozšířit vlastní řešení OpenStack pro poskytování služeb infrastruktur určených firemním zákazníkům. Urychlí také expanzi SUSE v rostoucím segmentu trhu zaměřeného na využívání platformy Cloud Foundry jako služby pro podnikové aplikace.

Původní sekce OpenStack od HPE bude integrována do OpenStack Cloudu společnosti SUSE. Řešení Cloud Foundry PaaS umožní společnosti SUSE poskytovat všem svým zákazníkům a partnerům certifikovanou službu SUSE Cloud Foundry PaaS připravenou pro potřeby podnikové sféry. Smlouva rovněž zajišťuje společnosti SUSE pozici strategického partnera a dodavatele HPE v oblasti open source řešení pro Linux, OpenStack a Cloud Foundry.

Kromě toho společnost SUSE rozšiřuje své zapojení v rámci nadace Cloud Foundry Foundation, kde se stává platinovým členem a bude zasedat ve správní radě Cloud Foundry Foundation.

„Hnací silou této akvizice je závazek společnosti SUSE poskytovat technologie infrastruktury definované na základě open source softwaru, které budou našim zákazníkům a partnerům přinášet hodnoty na podnikové úrovni,“ říká Nils Brauckmann, CEO společnosti SUSE. „Díky tomu je zřejmé, jakým způsobem budujeme naše obchodní aktivity – kombinací přirozeného růstu a akvizice technologií. Tato strategie opětovně vysílá směrem k trhu a celosvětové komunitě v oblasti open source silný signál, že SUSE je společnost, která se neustále vyvíjí a jde kupředu.“

HPE v rámci této transakce potvrdila společnost SUSE jako svého strategického partnera pro Linux, OpenStack IaaS a Cloud Foundry PaaS. Skutečnost, že si společnost HPE zvolila SUSE jako svého hlavního partnera v oblasti open source, zdůrazňuje postavení SUSE jako společnosti poskytující vysoce kvalitní open source řešení a služby na podnikové úrovni.

„Naše investiční strategie se zaměřuje na vývoj nové generace hybridních cloudových řešení, která kombinují technologie HPE se širokým ekosystémem open source a partnerských technologií, jež podporují tradiční aplikace i ty určené primárně pro cloud,“ řekl Ric Lewis, viceprezident a generální ředitel divize Software-Defined and Cloud ve společnosti HPE. „Zákazníci nám říkají, že potřebují jednoduchá hybridní řešení. Díky partnerství se společností SUSE bude HPE i nadále poskytovat vysoce kvalitní řešení OpenStack a Cloud Foundry PaaS, která bude možné našim zákazníkům snadno implementovat do multicloudových prostředí.“

Dnešní tisková zpráva navazuje na nedávné oznámení hlubší vzájemné spolupráce mezi společnostmi SUSE a HPE v oblasti využití zkušeností SUSE s platformou OpenStack pro společné inovace zaměřené na řešení Helion OpenStack a Helion Stackato PaaS společnosti HPE. Oznámená transakce navíc zahrnuje neexkluzivní smlouvu, podle níž bude HPE zavádět technologie OpenStack IaaS a Cloud Foundry PaaS společnosti SUSE jako OEM do svých řešení Helion OpenStack a Helion Stackato.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

AI i její tvůrci před soudem

Pavel Houser , 22. duben 2018 09:30
Pavel Houser

John Kingston z anglické University of Brighton poskytl pro The Register svůj pohled na právní odpov...

VíceRSS 

Zprávičky

Obchod s kryptoměnami se stěhuje mimo burzy

ČTK , 23. duben 2018 09:00

Objem obchodování s kryptoměnami je oproti konci roku poloviční....

Více 0 komentářů

Čtvrtina Čechů vyzkoušela služby sdílené ekonomiky

ČTK , 23. duben 2018 08:00

Více než polovina lidí zná služby Zonky (74 procent) a Uber (62 procent)....

Více 0 komentářů

Před 25 lety byl zpřístupněn webový prohlížeč Mosaic

ČTK , 21. duben 2018 15:22

Mosaic se zrodil v průběhu roku 1992 v hlavě Marca Andreessena a jeho kolegy Erica Biny....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Těžba bitcoinů při kurzu pod 8 600 dolarů je ztrátová

ČTK , 20. duben 2018 11:21

Analytici se domnívají, že poptávka po hardwaru pro těžbu bitcoinů dál klesne, stejně jako cena kryp...

Více 1 komentářů

Netflixu prudce stoupají příjmy i počet odběratelů

ČTK , 20. duben 2018 09:36

Čistý zisk ve čtvrtletí stoupl na 290,1 milionu dolarů, neboli 64 centů na akcii....

Více 0 komentářů

Zájem o přijímače s digitálním rádiem je minimální

ČTK , 20. duben 2018 08:00

Český rozhlas na konci loňského roku rozšířil pokrytí digitálním signálem na 40 % populace....

Více 3 komentářů

eMan vykupuje zpět podíl Jablotronu

Pavel Houser , 19. duben 2018 14:32

Strategie obou společností se po více než 2 letech propojení rozcházejí, kontrolu nad firmou získáva...

Více 0 komentářů