SUSE oznamuje akvizici sekcí OpenStack a Cloud Foundry od Hewlett Packard Enterprise – urychlí tak svůj růst a vstup na nové trhy

07. prosinec 2016 10:10 0 komentářů

Společnost SUSE® oznamuje, že uzavřela smlouvu s Hewlett Packard Enterprise (HPE) o akvizici dvou technologických sekcí, jež využívají OpenStack IaaS a Cloud Foundry PaaS. Kontrakt umožní SUSE rozšířit vlastní řešení OpenStack pro poskytování služeb infrastruktur určených firemním zákazníkům. Urychlí také expanzi SUSE v rostoucím segmentu trhu zaměřeného na využívání platformy Cloud Foundry jako služby pro podnikové aplikace.

Původní sekce OpenStack od HPE bude integrována do OpenStack Cloudu společnosti SUSE. Řešení Cloud Foundry PaaS umožní společnosti SUSE poskytovat všem svým zákazníkům a partnerům certifikovanou službu SUSE Cloud Foundry PaaS připravenou pro potřeby podnikové sféry. Smlouva rovněž zajišťuje společnosti SUSE pozici strategického partnera a dodavatele HPE v oblasti open source řešení pro Linux, OpenStack a Cloud Foundry.

Kromě toho společnost SUSE rozšiřuje své zapojení v rámci nadace Cloud Foundry Foundation, kde se stává platinovým členem a bude zasedat ve správní radě Cloud Foundry Foundation.

„Hnací silou této akvizice je závazek společnosti SUSE poskytovat technologie infrastruktury definované na základě open source softwaru, které budou našim zákazníkům a partnerům přinášet hodnoty na podnikové úrovni,“ říká Nils Brauckmann, CEO společnosti SUSE. „Díky tomu je zřejmé, jakým způsobem budujeme naše obchodní aktivity – kombinací přirozeného růstu a akvizice technologií. Tato strategie opětovně vysílá směrem k trhu a celosvětové komunitě v oblasti open source silný signál, že SUSE je společnost, která se neustále vyvíjí a jde kupředu.“

HPE v rámci této transakce potvrdila společnost SUSE jako svého strategického partnera pro Linux, OpenStack IaaS a Cloud Foundry PaaS. Skutečnost, že si společnost HPE zvolila SUSE jako svého hlavního partnera v oblasti open source, zdůrazňuje postavení SUSE jako společnosti poskytující vysoce kvalitní open source řešení a služby na podnikové úrovni.

„Naše investiční strategie se zaměřuje na vývoj nové generace hybridních cloudových řešení, která kombinují technologie HPE se širokým ekosystémem open source a partnerských technologií, jež podporují tradiční aplikace i ty určené primárně pro cloud,“ řekl Ric Lewis, viceprezident a generální ředitel divize Software-Defined and Cloud ve společnosti HPE. „Zákazníci nám říkají, že potřebují jednoduchá hybridní řešení. Díky partnerství se společností SUSE bude HPE i nadále poskytovat vysoce kvalitní řešení OpenStack a Cloud Foundry PaaS, která bude možné našim zákazníkům snadno implementovat do multicloudových prostředí.“

Dnešní tisková zpráva navazuje na nedávné oznámení hlubší vzájemné spolupráce mezi společnostmi SUSE a HPE v oblasti využití zkušeností SUSE s platformou OpenStack pro společné inovace zaměřené na řešení Helion OpenStack a Helion Stackato PaaS společnosti HPE. Oznámená transakce navíc zahrnuje neexkluzivní smlouvu, podle níž bude HPE zavádět technologie OpenStack IaaS a Cloud Foundry PaaS společnosti SUSE jako OEM do svých řešení Helion OpenStack a Helion Stackato.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Jak probíhá adopce cloudu

Pavel Houser , 16. únor 2018 09:45
Pavel Houser

Cloud už neznamená jen SaaS, jenže… K dispozici je řada analýz i prognóz, které dokládají, jak se po...

Více
RSS 

Zprávičky

Piezoelektrický jev u jednotlivých molekul umožní nanogenerátory elektrické energie

Pavel Houser , 18. únor 2018 08:00

Piezoelektrický jev odpovídá za vznik elektrického napětí v závislosti na vnějším mechanickém namáhá...

Více 0 komentářů

Také USA obvinily Rusko, že má na svědomí velký loňský kyberútok

ČTK , 17. únor 2018 08:00

Po Británii i Spojené státy obvinily ruskou vládu, že stojí za vlnou kybernetických útoků, která lon...

Více 2 komentářů

Lékařům nebudou letos hrozit pokuty za předpis papírového receptu

ČTK , 16. únor 2018 10:00

"Chceme mít rok na odladění systému a jeho vylepšení," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Jourová: Facebook a Twitter musejí v ochraně spotřebitelů přidat

ČTK , 16. únor 2018 09:00

Nedostatky prý neodstranil zejména Twitter, naopak změny Google+ se zdají být v souladu s unijními p...

Více 0 komentářů

Senátoři se postavili proti nadměrným sankcím kvůli GDPR

ČTK , 16. únor 2018 08:00

Pokuty musí být vždy přiměřené s tím, že dolní sazba pokuty přitom zcela jistě bude nulová," uvedl m...

Více 0 komentářů

Uber v uplynulém roce prohloubil ztrátu na 4,5 miliardy dolarů

ČTK , 15. únor 2018 11:02

Podnik současně získal více než 14 miliard dolarů z nových investic. ...

Více 0 komentářů

Vláda bude u Ústavního soudu hájit zákony o sběru dat na sítích

ČTK , 15. únor 2018 09:00

Má sběr dat o tom, komu lidé volají a kdy se připojují na internet, výrazný vliv na objasňování krim...

Více 2 komentářů