VMware představil nové produkty a služby určené pro éru po PC

05. září 2011 15:55 0 komentářů

V souvislosti se svou představou o budoucnosti práce koncových uživatelů s počítači v době po PC představila společnost VMware, Inc., globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, na konferenci VMworld nová řešení, která firemnímu IT umožní získat agilnější, produktivnější a propojenější fungování podniku.

„Protože se naši zákazníci stále častěji setkávají s posunem k éře po PC, rozhodli jsme se připravit pro ně nabídku jednoduchého řešení, které jim přinese zlepšenou pracovní plochu založenou na Windows ve formě služby. To jim umožní rozšířit práci s tím, co již mají,“ říká Christopher Young, viceprezident a generální manažer pro práci koncových uživatelů s počítači, VMware. „Zároveň také investujeme do odborných znalostí a dodávek otevřených produktů, které zrychlují cestu k novému způsobu práce probíhajícímu za hranicí pracovní plochy Windows. Tato kombinace kompetentních uživatelů a flexibilního IT jako služby umožňuje nový styl práce vedoucí k propojenějšímu fungování firem.“

Rozrůstající se portfolio produktů VMware pro práci koncových uživatelů s počítači usiluje o osvobození zaměstnanců a firemního IT od více než dvě desetiletí starého, komplexního a na přístroje zaměřeného computingu. Zároveň se snaží přinést novou zkušenost s IT jako službou ještě více zaměřenou na uživatele s cílem ještě většího firemního propojení. V tomto modelu využívá především zdrojů hybridního cloudu, a zároveň udržuje dostatečně spravované bezpečné prostředí a poskytuje zaměstnancům nové možnosti spolupráce napříč aplikacemi a daty z jakýchkoli zdrojů, kdekoli a kdykoli by to uživatelé mohli potřebovat.

Umožnění naprosto nového způsobu práce

Na VMworld 2011 představil VMware několik nových produktů a služeb založených na cloudu, které organizacím pomáhají osvobodit se od zastaralých desktopových modelů a urychlit jejich cestu k novému způsobu práce v éře po PC:

VMware View™ 5 usnadňuje získání lepšího desktopu – v příštích několika týdnech bude dostupný VMware View 5, který značně usnadní správu IT a jeho kontrolu. Ten zároveň přinese uživatelům výjimečný zážitek z vysoce přesného virtualizovaného desktopu. View 5 přináší značně posílený protokol, který umožňuje téměř 75% zlepšení pásma přes LAN a WAN spojení, pokročilejší podporu 3D grafiky nebo škálovatelnou integraci sjednocené komunikace pro služby hlasových a video médií ve spolupráci s předními odborníky z oboru, jakými jsou například Avaya a Mitel. Dalším přínosem je také personalizace virtuálního desktop s vestavěnou osobní správou. Dodatečné informace k VMware View 5 naleznete na www.vmware.com/files/pdf/press-kit/vmw-view-vmworld.pdf .

ADP Dealer Services si tváří v tvář snaze poskytnout svým inženýrům a vývojářům lepší a flexibilnější škálovatelný desktop implementovalo VMware View s tím, že během několika měsíců by rádi přešli ještě o stupeň výš, tedy k VMware View 5. Kromě možnosti vybavit své zaměstnance lepším desktopem přináší VMware View také vyšší bezpečnost dat a jednodušší správu desktopu, díky čemuž dochází v ADP k současnému snižování nákladů.

„V ADP Dealer Services jsme chtěli i dále rozšiřovat virtuální desktopovou infrastrukturu, která by byla jednoduchá a škálovatelná. Zároveň jsme také chtěli spolupracovat s inovativní společností, aby byla schopná tuto infrastrukturu poskytnout,” říká Bill Naughton, ředitel informačních technologií, ADP Dealer Services. „S pracovní silou, která pokrývá mnoho různých míst, je pro nás VMware View nejlepším řešením podporujícím naši diferencovanou uživatelskou základnu s připojením přes WAN a vzdálenou konektivitu. S představením VMware View 5 a jeho PcoIP optimalizace, která redukuje využití pásmového pokrytí WAN, se ještě více zlepší výkon a snadná správa našich virtuálních desktopů.”

VMware Horizon: Výstavba platformy pro éru po PC – Nové aktualizace VMware Horizon přicházejí s dalšími přínosy k identitě, politice a oprávnění zařízení k virtualizaci aplikací Windows a propojených mobilních pracovních míst – poskytují otevřenou, uživatelsky zaměřenou platformu přinášející nejrůznější typy aplikací uvnitř sjednoceného katalogu aplikací napříč širokou škálou přístrojů.

o VMware Horizon Application ManagerTM – s využitím možností virtualizace aplikací s VMware ThinApp®, VMware Horizon Application Manager nyní nabídne centralizovanou konzoli pro správu přístupu, nasazení služby a aktualizaci virtuálních Windows aplikací nezávisle na typu zařízení a základním operačním systému. Nové možnosti budou dostupné v beta verzi na konci tohoto roku. Služba sjednocených aplikačních katalogů Horizon slibuje další přínosy jak pro IT oddělení, tak pro koncové uživatele. Sdruží oddělená identická sila do jediné firemní identity sloužící k bezpečnějšímu přístupu zaměstnanců napříč privátním i veřejným cloudem.

o VMware Horizon MobileTM – Na základě technologie VMware Mobile Virtualization Platform (MVP) představené již dříve v tomto roce na Světovém mobilním kongresu (Mobile World Congress), nabídne VMware Horizon Mobile nové doplňky, které umožní firmám stanovit a bezpečně spravovat propojená mobilní pracovní místa jednotlivých zaměstnanců, a to odděleně od jejich osobního mobilního prostředí. Výsledkem bude, že zaměstnanci znovu získají svobodu výběru jediného přístroje Android jak pro osobní, tak pracovní využití.

VMware HorizonTM Mobile bude v následujících měsících dostupný u LG, Samsung a dalších výrobců chytrých telefonů a tabletů. Tato nová aplikace přináší IT oddělením jednoduchý bezdrátový způsob, jak zajistit bezpečnost, správu a opětovné navrácení firemního mobilního pracovního prostoru do zaměstnaneckých Androidů zařízení. Horizon Mobile bude mít také přístup ke katalogu mobilních aplikací schválených společností a k firemním zdrojům dat.

„VMware pro své zákazníky mapuje cestu k ucelenému, uživatelsky zaměřenému desktopu a strategii správy aplikací,“ říká Mark Bowker, analytik senior, Enterprise Strategy Group. „VMware Horizon je výborným příkladem toho, jak společnost naplňuje své vize – centralizací identity a řízením přístupu v roli zprostředkovatele pro software jako službu, stávající a mobilní aplikace, a v budoucnu i pro další typy aplikací a firemních dat.“

Další vydání VMware Horizon by v budoucnu mělo propojit správu již existujících Windows aplikací prostřednictvím virtualizovaných aplikací a technologií publikovaných společnostmi Citrix, Microsoft a VMware, spolu se správou mobilních aplikací a aplikací založených na cloudu. Navíc VMware Horizon zprostředkuje bezpečné doručení zdrojových dat založených na cloudu, stejně jako osobních a firemních zdrojů dat. Další informace k VMware Horizon jsou k nalezení zde: www.vmware.com/files/pdf/press-kit/vmw-horizon-vmworld.pdf.

Projekty AppBlastTM a Octopus: Univerzální přístup ke cloudu
Na VMworld 2011 v Las Vegas představil VMware ukázky nových technologií pro práci koncových uživatelů s počítači – s krycími jmény AppBlast a Octopus. Ty posouvají vizi společnosti s cílem využívat univerzálních aplikací a doručování dat v éře po PC.

Projekt AppBlast poskytne univerzální nasazení jakékoli aplikace a to včetně aplikací založených na systému Windows, do jakéhokoli zařízení podporujícího HTML5 a umožní okamžitý vzdálený přístup k aplikacím bez výrazného zásahu so základního operačního systému. Projekt Octopus využije technologii pro synchronizaci dat z VMware ZimbraTM a MozyTM tak, aby umožnil spolupráci na firemní úrovni a sdílení dat či informací. Projekt Octopus nabídne velmi snadné začlenění VMware Horizon, VMware View a projektu AppBlast a vytvoří naprosto bezpečnou firemní cloudovou službu. Tyto dva projekty jsou příslibem výrazného zjednodušení přístupu a sdílení informací napříč lidmi a mobilními zařízeními.

Mapování cesty koncových uživatelů: Nové služby
Nový plán vyžaduje také pomoc zákazníkům při zmapování jejich cesty do nového modelu služeb. VMware Professional Services nabízí své konzultační služby koncovým zákazníkům přímo na místě se snahou pomoci těm, kteří se zajímají o nastavení cesty k uživatelsky zaměřeným aplikacím a modelům dodávajícím potřebná data i těm, kteří již na té správné cestě jsou. Více informací naleznete na http://www.vmware.com/services/by-product/desktop.html.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Bezpečnost IT a tygří logika

Pavel Houser , 14. únor 2017 11:00
Pavel Houser

Jak praví známý vtip, běží-li za vámi tygr, netřeba se pohybovat rychleji než šelma – stačí předběhn...

Více


Kalendář

20. 03.

24. 03.
CeBIT 2017
25. 03. INSPO 2017
28. 04. Oracle Code 2017
RSS 

Zprávičky

Blokování nelegálního hazardu na internetu není protiústavní

Pavel Houser , 22. únor 2017 13:22

Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 21 senátorů Senátu Parlamentu České republiky na zruš...

Více 0 komentářů

Amazon otevře v Polsku své páté logistické centrum

ČTK , 22. únor 2017 13:03

Česká pobočka firmy uvedla, že letos nabere v Dobrovízi u Prahy a ve své pražské kanceláři 1000 stál...

Více 0 komentářů

SpaceX a Boeing se možná zpozdí s dopravou lidí na ISS

ČTK , 22. únor 2017 09:30

Společnosti SpaceX a Boeing se možná zpozdí s nasazením svých lodí pro dopravu posádek na Mezinárodn...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Verizon koupí aktivity Yahoo za sníženou cenu 4,48 miliardy USD

ČTK , 21. únor 2017 16:05

Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se dohodl na nových podmínkách převzetí zák...

Více 0 komentářů

Jen desetina SMB firem těží z digitální transformace

ITBiz.cz , 21. únor 2017 09:00

Studie IDC a SAP ukázala, že čtyři z pěti SMB firem vidí v digitální transformaci značné výhody včet...

Více 0 komentářů

Trump si nechal registrovat tisíce internetových domén

ČTK , 21. únor 2017 08:30

Málokterá veřejná osoba je tak aktivní ve skupování internetových domén jako americký prezident Dona...

Více 4 komentářů

Mall Group ovládla internetový obchod s elektrem CZC.cz

ČTK , 20. únor 2017 16:39

Skupina Mall Group se stala jediným vlastníkem e-shopu CZC.cz. Od zakladatele obchodu Josefa Matějky...

Více 2 komentářů