Kim Dotcom: Cisco a Intel mají v hardware zadní vrátka pro NSA
Kim Dotcom, zakladatel zaniklého Megauploadu a provozovatel služby Mega, která slouží k bezpečnému anonymnímu sdílení souborů a jako cloudové úložiště, se nechal ku příležitosti aféry Snowden slyšet, že bezpečnostní zadní vrátka nejsou pouze doménou amerických softwarových firem, ale také výrobců hardware.
Informace se koncem minulého týden objevila na Dotcomově twitteru s tím, že byly slíbeny další podrobnosti, které zatím ale Dotcom nezveřejnil. Kde k informaci autor přišel a jak ji hodlá dokázat, není jasné. Jisté naopak ale je, že na rozdíl od některých jiných internetových opinion leaderů, Dotcom zatím nikdy otevřeně nelhal a nesnažil se přilákat na sebe pozornost za každou cenu.
Nutno ovšem podotknout, že zejména ve vztahu k vlastní službě Megaupload se Kim několikráte uchýlil k překrucování faktů jak o samotném zásahu, tak i o průběhu vyšetřování a obecně má trochu sklon ke zveličování.
Komentáře

Muze mi nekdo vysvetlit jak by takova bezpecnostni dira v Intel CPU fungovala kdyz na nem jeden FOSS Linux?
Myslim ze se spise jedna o Intel Ethernet sitovky a chipy, ktere uz mnoho let maji cim dale tim slozitejsi nedokumentovany firmware a dosti vykonne procesorove jadra, primo posazene mezi PCIe sbernici s neomezenym pristupem pres DMA do pameti a sitovy kabel... Prepsani FW a vytvoreni HW injektoru shellcode nebo rootkitu uz nekdo na starsich modelech demonstroval... Je to naprosto idealni misto pro HW backdoor.
Je to hovadina. Aj keby dali hocico do mikrokodu, tak nemaju sancu tam urobit sledovanie. Nedokazu odtial poslat ani jeden paket po sieti. Ale mozno aj preto sa vyvijaju nove procesory, kde budu integrovane aj sietove veci.
Pri Apple a Cisco tomu verim, to su typicke priklady uzavreteho SW, ktory ma pristup k obrovksemu mnozstvu sukromnych dat.
Mají. Snadno. Packety odesílá až síťovka. A v gigovce je tolik místa, že se tam v klidu složí osekaný tučňák čekající na instrukce. Root access included. Řešeno rok-dva zpátky na ABCL dokonce s menší síťovkou. Jeden z dobrých důvodů k asymetrickému NATu - tahle prasárna tím jen-tak neproleze, pokud sama nevyvolá spojení.