Lidé ve firmách: bude mít nová prezidentka a výkonná ředitelka Hewlett Packard, Meg Whitmanová, úspěch?

ITbiz.cz, 28. září 2011 00:00 0 komentářů
Rubriky: Personalistika
Lidé ve firmách: bude mít nová prezidentka a výkonná ředitelka Hewlett Packard, Meg Whitmanová, úspěch?

Zažíváme krásné babí léto a na výsluní se začínají vyhřívat nové osobnosti. Nejzajímavější zprávou posledních dnů je bezesporu jmenování nové prezidentky a výkonné ředitelky Hewlett Packard - Meg Whitmanové. Ostatní personální změny bychom ovšem neměli nechat bez povšimnutí! Společnosti jako je Adastra, Symantec, Gartner, Red Hat, Citrix, CSC ohlašují změny ve svých profesionálních týmech.

Meg Whitman
Meg Whitman
Hewlett Packard Společnost HP oznámila, že její představenstvo jmenovalo novou prezidentkou a výkonnou ředitelkou Meg Whitmanovou. Současně se do pozice výkonného předsedy představenstva přesunul Ray Lane, aby se urychlilo jmenování nezávislého ředitele. Tato nově oznámená obsazení nejvyšších postů v HP mají okamžitou platnost a jsou důsledkem rozhodnutí Léa Apothekera odstoupit z pozice prezidenta a generálního ředitele společnosti HP.

„Jsme šťastni, že se vedení HP ujala Meg Whitmanová. Svými zkušenostmi a úspěchy má pro práci v HP ideální předpoklady,“ uvedl Ray Lane. „Nacházíme se v kritickém období a potřebujeme dále posílit svou přední pozici na trhu, abychom mohli úspěšně nasadit naši novou strategie a chopit se příležitostí, které trh nabízí. Meg je technickou vizionářkou a má obrovské zkušenosti s úspěšným nasazováním nových strategií do praxe. Je vysoce komunikativní osobností, která se dokáže senzitivně zaměřit na zákazníky a nechybí jí silné vůdčí schopnosti. Navíc má díky osmiměsíčnímu působení v představenstvu HP velice dobrý přehled o našich produktech a trhu.“

Přidejte si Meg Whitman do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Adastra

Lukáš Houba
Lukáš Houba
Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra se rozrostla o nového člena. Do funkce Senior finance controller byl jmenován Lukáš Houba, který přišel do Adastry z pozice controllera pro západní Evropu ze společnosti Ness.

Lukáš svou kariéru zahájil ihned po studiích v roce 2004 ve společnosti ExxonMobil. Poté působil rok ve společnosti Capita Registrars v Londýně. V roce 2006 nastoupil do Maersk Czech Republic nejprve na pozici Finance Controller a poté zde pracoval jako Finance Manager. Během jeho působení v Maersk byl zodpovědný za finance a účetnictví pro Českou a Slovenskou republiku. Od roku 2009 Lukáš působil ve společnosti Ness Czech jako Senior Finance Controller. Zde měl, mimo jiné, na starost finanční a obchodní controlling pro Anglii, Švýcarsko a Německo a reportoval přímo Senior Vice Prezidentovi pro finance.

Přidejte si Lukáše Houbu do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Symantec

Veronika Siwkova
Veronika Siwkova

Symantec oznámil změnu na marketingové pozici. Novou marketingovou a PR manažerkou pro Českou a Slovenskou republiku se stává Veronika Siwková. V nové pozici bude zodpovídat za marketing a propagaci podnikových řešení a produktů.

Veronika přichází do Symantecu ze společnosti eD’ System Czech, která je největším distributorem výpočetní techniky v České republice. Zde zodpovídala jako Produkt Marketing Manažer za kompletní marketing jednotlivých značek v portfoliu (například Intel, AMD nebo Microsoft), včetně přípravy strategií, plánování veškerých marketingových aktivit nebo organizaci akcí. Dříve působila na marketingové pozici ve Velké Británii, kde nasbírala bohaté zkušenosti se zaváděním nových produktů na trh a vytvářením produktových brandů jak v B2B, tak i v B2C prostředí.

Přidejte si Veroniku Siwkovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Gartner

Jiří Krátký
Jiří Krátký
Tým společnosti KPC-Group, která je zastoupením společnosti Gartner pro Českou republiku, Slovensko a Rumunsko, posílil Jiří Krátký. Byl jmenován na pozici Business Development Director se zaměřením na privátní sektor (obdobnou pozici pro veřejnou správu zastává Dana Bérová). Společnost zároveň otevřela na Slovensku svoji kancelář, ve které nastoupil na pozici Client Manager Zsolt Géczi.

Jiří se v posledních třech letech věnoval své konzultační společnosti Aspect; předtím působil dva roky jako generální ředitel společnosti EMC Czech Republic. V letech 1999-2004 vedl českou a slovenskou pobočku společnosti Sun Microsystems, ještě předtím byl na pozici Executive Vice President společnosti Bentley Systems Central and Eastern Europe.
Jiří získal titul MCs. na ČVÚT v Praze. Vzdělání si doplnil ročním studiem na International Institute for Management Development v Lausanne.

Zsolt Gézci
Zsolt Gézci
Zsolt má desetileté zkušenosti z ICT trhu. Přichází ze společnosti Servodata Bratislava, kde zastával pozici Sales Director. Zsolt získal bakalářský titul v oboru aplikovaná informatika a na Fakultě ekonomiky a managementu Slovenské zemědělské univerzity absolvoval magisterské studium v oboru Kvantitativní management a informatika.

Přidejte si Zsolta Gézciho do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Red Hat

Věra Petrtýlová
Věra Petrtýlová
Red Hat jmenoval Věru Petrtýlovou novou marketingovou a PR manažerkou pro Východní Evropu a Rusko. Věra na nové pozici zúročí své více než 18leté zkušenosti s marketingem a PR z velkých IT firem. Dříve působila ve společnosti Symantec, kde byla 10 let zodpovědná za marketing a PR. Před svým odchodem měla na starost Českou republiku, Slovensko a region SEE (Slovensko, Chorvatsko, Makedonie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Albánie). Než nastoupila do Symantecu, pracovala více než 5 let ve společnosti Novell a na pozici marketingová manažerka zodpovídala za Českou a Slovenskou republiku.

„Přestože mám bohaté zkušenosti z velkých nadnárodních IT firem, práce pro Red Hat je pro mě zajímavou výzvou. Jsem ráda, že mohu využít své znalosti a kontakty a přispět k vylepšení marketingového systému a komunikace s médii i veřejností,“ říká Věra Petrtýlová, Senior Marketing a PR Manager pro Východní Evropu a Rusko, Red Hat.

Přidejte si Věru Petrtýlovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Citrix

Carlos Sartorius
Carlos Sartorius
Společnost Citrix oznámila jmenování Carlose Sartoriuse do funkce nového víceprezidenta a generálního ředitele regionu EMEA. Jeho úkolem se stává zvyšování růstu příjmů a maximalizace efektivity aktivit společnosti na trzích v celém regionu.

Carlos má za sebou řadu let ve vedoucí pozici regionu EMEA ve společnostech Orange Business Services, France Telecom, Avaya a do společnosti Citrix přešel z pozice  viceprezidenta a generálního ředitele EMEA HP Networking společnosti Hewlett-Packard. Zkušenosti ve vedení, provozu a prodeji do segmentu velkých i středních podniků ho  profilují k vedení společnosti Citrix v regionu EMEA v další fázi růstu společnosti.

„Carlos má za sebou úspěšnou cestu a mnoho zkušeností z našeho odvětví,“ řekl Al Monserrat, senior vice president, sales and services společnosti Citrix. „Má mimo jiné zkušenosti s prodejem a spoluprácí s prodejními kanály, spolupráci s výrobci hardwaru(“OEM”), dodavateli služeb a se způsoby prodeje velkým zákazníkům. Průběžně úspěšně vedl společnosti k růstu a řídil dynamický a rozsáhlý technologický business ve vícejazyčných a multikulturních prostředích.“

Carlos vystudoval Iberoamerickou Univerzitu v Mexiku, obor Bachelor of Science in Electrical Engineering (BSEE) in communications systems. Jeho jazyková vybavenost (mluví plynule německy, anglicky a španělsky) bude výhodou při komunikaci a spolupráci se zákazníky, patnery, analytiky, médii i kolegy. Nový viceprezident a generální manažer bude od října sídlit v Schaffhausen v Curychu a ve společnosti Citrix tak přebírá významnou pozici po Scottu Herrenovi, který se vrací po splnění svých úkolů do centrály Citrix, aby zaujal novou pracovní roli.

CSC

Jan Denemark
Jan Denemark
CSC jmenovala Jana Denemarka na pozici Business Executive Leader pro sektor finančních služeb v regionu východní Evropy. Jan byl zároveň jmenován členem top management týmu společnosti CSC v regionu, do kterého patří Bulharsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Srbsko, Turecko a pobaltské země. Ze své funkce se stává zodpovědný mimo jiné za podporu stávajících zákazníků a rozvoj nových obchodních vztahů v oblasti nabídky finančních řešeních ve všech pobočkách CSC tohoto regionu.

Jan vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, VŠE na Fakultě informatiky a statistiky. Hovoří plynně anglicky a rusky. Ve své dosavadní pracovní kariéře zastával J. Denemark různé profesionální a manažerské pozice. Byl spoluzakladatelem české IT společnosti SinTe, jejíž činností bylo poskytování softwarových produktů a konzultačních služeb zákazníkům ze sektoru finančních služeb. Společnost byla v roce 2006 prodána finanční skupině CreditInfo Group. Poté po dobu necelých pět let působil na několika pozicích ve společnosti CreditInfo. Před nástupem do společnosti CSC pracoval v české pobočce Poštové Banky na pozici manažera IT a rizik.

Přidejte si Jana Denemarka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Vláda ČR

Petr Fiala
Petr Fiala
Vláda představila nově zřízenou pozici hlavního vědeckého poradce předsedy vlády, kterým se stane politolog a bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Petr Fiala. Petr se plánuje zaměřit například na revizi metodiky hodnocení a financování výzkumu a vývoje, v současnosti ještě zastává post prorektora Masarykovy univerzity v Brně.

Petr v roce 1988 vystudoval historii a bohemistiku na Masarykově univerzitě v Brně, o rok později spoluzakládal katedru politologie, ve které byl rod roku 1993 do roku 2002 vedoucím a získal na její půdě doktorský a docentský titul. Rektorem byl jmenován v roce 2004. Na svém kontě má celou řadu publikací aj. odborných aktivit.


Komentáře


RSS 

Komentujeme

Sinclair, Jobs a Watson

Richard Jan Voigts , 31. prosinec 2016 08:00
Richard Jan Voigts

ZX Spectrum byla hračka, kterou nám dal před l...

Více

Kalendář

06. 02.

07. 02.
konference G2B TechEd
15. 02. IDC Predictions 2017
22. 02. IT mezi paragrafy
RSS 

Zprávičky

Reuters: Hlavní příčinou potíží telefonů Galaxy Note 7 je baterie

ČTK , 16. leden 2017 14:00

Hlavní příčinou samovzněcování některých chytrých telefonů Galaxy Note 7 byla baterie. Podle zdroje ...

Více 0 komentářů

Facebook v Německu spustí systém pro ověřování pravdivosti zpráv

ČTK , 16. leden 2017 07:00

Internetová sociální síť Facebook v příštích týdnech zavede v Německu systém pro ověřování pravdivos...

Více 0 komentářů

Yahoo Japan zvažuje třídenní víkend, chce zaměstnance motivovat

ČTK , 15. leden 2017 15:00

Japonská internetová společnost Yahoo Japan zvažuje, že by do roku 2020 zavedla třídenní víkend. Chc...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Uber se dohodl s Google na využití jeho map

ČTK , 15. leden 2017 12:32

Internetová firma Google nově propojila své mapy s poskytovatelem přeprav Uber. S novou aktualizací ...

Více 1 komentářů

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze představí zájemcům o studium moderní techniku i její historii

ITBiz.cz , 14. leden 2017 16:30

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze pořádá v pátek 20. ledna od 8.30 hodin první letošní Den otevř...

Více 0 komentářů

Čína chce zakázat elektrošoky pro mládež závislou na internetu

ČTK , 14. leden 2017 13:35

Čínská vláda chce zákonem zakázat používání elektrošoků a dalších fyzických trestů v táborech pro zá...

Více 5 komentářů

Za internetový prodej ohrožených brouků soud udělil podmínku

ČTK , 13. leden 2017 15:00

Český soud poprvé potrestal prodejce, který na internetu nabízel ohrožené druhy hmyzu. Jedenatřiceti...

Více 0 komentářů