Lidé ve firmách: bude mít nová prezidentka a výkonná ředitelka Hewlett Packard, Meg Whitmanová, úspěch?

ITbiz.cz, 28. září 2011 00:00 0 komentářů
Rubriky: Personalistika
Lidé ve firmách: bude mít nová prezidentka a výkonná ředitelka Hewlett Packard, Meg Whitmanová, úspěch?

Zažíváme krásné babí léto a na výsluní se začínají vyhřívat nové osobnosti. Nejzajímavější zprávou posledních dnů je bezesporu jmenování nové prezidentky a výkonné ředitelky Hewlett Packard - Meg Whitmanové. Ostatní personální změny bychom ovšem neměli nechat bez povšimnutí! Společnosti jako je Adastra, Symantec, Gartner, Red Hat, Citrix, CSC ohlašují změny ve svých profesionálních týmech.

Meg Whitman
Meg Whitman
Hewlett Packard Společnost HP oznámila, že její představenstvo jmenovalo novou prezidentkou a výkonnou ředitelkou Meg Whitmanovou. Současně se do pozice výkonného předsedy představenstva přesunul Ray Lane, aby se urychlilo jmenování nezávislého ředitele. Tato nově oznámená obsazení nejvyšších postů v HP mají okamžitou platnost a jsou důsledkem rozhodnutí Léa Apothekera odstoupit z pozice prezidenta a generálního ředitele společnosti HP.

„Jsme šťastni, že se vedení HP ujala Meg Whitmanová. Svými zkušenostmi a úspěchy má pro práci v HP ideální předpoklady,“ uvedl Ray Lane. „Nacházíme se v kritickém období a potřebujeme dále posílit svou přední pozici na trhu, abychom mohli úspěšně nasadit naši novou strategie a chopit se příležitostí, které trh nabízí. Meg je technickou vizionářkou a má obrovské zkušenosti s úspěšným nasazováním nových strategií do praxe. Je vysoce komunikativní osobností, která se dokáže senzitivně zaměřit na zákazníky a nechybí jí silné vůdčí schopnosti. Navíc má díky osmiměsíčnímu působení v představenstvu HP velice dobrý přehled o našich produktech a trhu.“

Přidejte si Meg Whitman do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Adastra

Lukáš Houba
Lukáš Houba
Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra se rozrostla o nového člena. Do funkce Senior finance controller byl jmenován Lukáš Houba, který přišel do Adastry z pozice controllera pro západní Evropu ze společnosti Ness.

Lukáš svou kariéru zahájil ihned po studiích v roce 2004 ve společnosti ExxonMobil. Poté působil rok ve společnosti Capita Registrars v Londýně. V roce 2006 nastoupil do Maersk Czech Republic nejprve na pozici Finance Controller a poté zde pracoval jako Finance Manager. Během jeho působení v Maersk byl zodpovědný za finance a účetnictví pro Českou a Slovenskou republiku. Od roku 2009 Lukáš působil ve společnosti Ness Czech jako Senior Finance Controller. Zde měl, mimo jiné, na starost finanční a obchodní controlling pro Anglii, Švýcarsko a Německo a reportoval přímo Senior Vice Prezidentovi pro finance.

Přidejte si Lukáše Houbu do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Symantec

Veronika Siwkova
Veronika Siwkova

Symantec oznámil změnu na marketingové pozici. Novou marketingovou a PR manažerkou pro Českou a Slovenskou republiku se stává Veronika Siwková. V nové pozici bude zodpovídat za marketing a propagaci podnikových řešení a produktů.

Veronika přichází do Symantecu ze společnosti eD’ System Czech, která je největším distributorem výpočetní techniky v České republice. Zde zodpovídala jako Produkt Marketing Manažer za kompletní marketing jednotlivých značek v portfoliu (například Intel, AMD nebo Microsoft), včetně přípravy strategií, plánování veškerých marketingových aktivit nebo organizaci akcí. Dříve působila na marketingové pozici ve Velké Británii, kde nasbírala bohaté zkušenosti se zaváděním nových produktů na trh a vytvářením produktových brandů jak v B2B, tak i v B2C prostředí.

Přidejte si Veroniku Siwkovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Gartner

Jiří Krátký
Jiří Krátký
Tým společnosti KPC-Group, která je zastoupením společnosti Gartner pro Českou republiku, Slovensko a Rumunsko, posílil Jiří Krátký. Byl jmenován na pozici Business Development Director se zaměřením na privátní sektor (obdobnou pozici pro veřejnou správu zastává Dana Bérová). Společnost zároveň otevřela na Slovensku svoji kancelář, ve které nastoupil na pozici Client Manager Zsolt Géczi.

Jiří se v posledních třech letech věnoval své konzultační společnosti Aspect; předtím působil dva roky jako generální ředitel společnosti EMC Czech Republic. V letech 1999-2004 vedl českou a slovenskou pobočku společnosti Sun Microsystems, ještě předtím byl na pozici Executive Vice President společnosti Bentley Systems Central and Eastern Europe.
Jiří získal titul MCs. na ČVÚT v Praze. Vzdělání si doplnil ročním studiem na International Institute for Management Development v Lausanne.

Zsolt Gézci
Zsolt Gézci
Zsolt má desetileté zkušenosti z ICT trhu. Přichází ze společnosti Servodata Bratislava, kde zastával pozici Sales Director. Zsolt získal bakalářský titul v oboru aplikovaná informatika a na Fakultě ekonomiky a managementu Slovenské zemědělské univerzity absolvoval magisterské studium v oboru Kvantitativní management a informatika.

Přidejte si Zsolta Gézciho do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Red Hat

Věra Petrtýlová
Věra Petrtýlová
Red Hat jmenoval Věru Petrtýlovou novou marketingovou a PR manažerkou pro Východní Evropu a Rusko. Věra na nové pozici zúročí své více než 18leté zkušenosti s marketingem a PR z velkých IT firem. Dříve působila ve společnosti Symantec, kde byla 10 let zodpovědná za marketing a PR. Před svým odchodem měla na starost Českou republiku, Slovensko a region SEE (Slovensko, Chorvatsko, Makedonie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Albánie). Než nastoupila do Symantecu, pracovala více než 5 let ve společnosti Novell a na pozici marketingová manažerka zodpovídala za Českou a Slovenskou republiku.

„Přestože mám bohaté zkušenosti z velkých nadnárodních IT firem, práce pro Red Hat je pro mě zajímavou výzvou. Jsem ráda, že mohu využít své znalosti a kontakty a přispět k vylepšení marketingového systému a komunikace s médii i veřejností,“ říká Věra Petrtýlová, Senior Marketing a PR Manager pro Východní Evropu a Rusko, Red Hat.

Přidejte si Věru Petrtýlovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Citrix

Carlos Sartorius
Carlos Sartorius
Společnost Citrix oznámila jmenování Carlose Sartoriuse do funkce nového víceprezidenta a generálního ředitele regionu EMEA. Jeho úkolem se stává zvyšování růstu příjmů a maximalizace efektivity aktivit společnosti na trzích v celém regionu.

Carlos má za sebou řadu let ve vedoucí pozici regionu EMEA ve společnostech Orange Business Services, France Telecom, Avaya a do společnosti Citrix přešel z pozice  viceprezidenta a generálního ředitele EMEA HP Networking společnosti Hewlett-Packard. Zkušenosti ve vedení, provozu a prodeji do segmentu velkých i středních podniků ho  profilují k vedení společnosti Citrix v regionu EMEA v další fázi růstu společnosti.

„Carlos má za sebou úspěšnou cestu a mnoho zkušeností z našeho odvětví,“ řekl Al Monserrat, senior vice president, sales and services společnosti Citrix. „Má mimo jiné zkušenosti s prodejem a spoluprácí s prodejními kanály, spolupráci s výrobci hardwaru(“OEM”), dodavateli služeb a se způsoby prodeje velkým zákazníkům. Průběžně úspěšně vedl společnosti k růstu a řídil dynamický a rozsáhlý technologický business ve vícejazyčných a multikulturních prostředích.“

Carlos vystudoval Iberoamerickou Univerzitu v Mexiku, obor Bachelor of Science in Electrical Engineering (BSEE) in communications systems. Jeho jazyková vybavenost (mluví plynule německy, anglicky a španělsky) bude výhodou při komunikaci a spolupráci se zákazníky, patnery, analytiky, médii i kolegy. Nový viceprezident a generální manažer bude od října sídlit v Schaffhausen v Curychu a ve společnosti Citrix tak přebírá významnou pozici po Scottu Herrenovi, který se vrací po splnění svých úkolů do centrály Citrix, aby zaujal novou pracovní roli.

CSC

Jan Denemark
Jan Denemark
CSC jmenovala Jana Denemarka na pozici Business Executive Leader pro sektor finančních služeb v regionu východní Evropy. Jan byl zároveň jmenován členem top management týmu společnosti CSC v regionu, do kterého patří Bulharsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Srbsko, Turecko a pobaltské země. Ze své funkce se stává zodpovědný mimo jiné za podporu stávajících zákazníků a rozvoj nových obchodních vztahů v oblasti nabídky finančních řešeních ve všech pobočkách CSC tohoto regionu.

Jan vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, VŠE na Fakultě informatiky a statistiky. Hovoří plynně anglicky a rusky. Ve své dosavadní pracovní kariéře zastával J. Denemark různé profesionální a manažerské pozice. Byl spoluzakladatelem české IT společnosti SinTe, jejíž činností bylo poskytování softwarových produktů a konzultačních služeb zákazníkům ze sektoru finančních služeb. Společnost byla v roce 2006 prodána finanční skupině CreditInfo Group. Poté po dobu necelých pět let působil na několika pozicích ve společnosti CreditInfo. Před nástupem do společnosti CSC pracoval v české pobočce Poštové Banky na pozici manažera IT a rizik.

Přidejte si Jana Denemarka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Vláda ČR

Petr Fiala
Petr Fiala
Vláda představila nově zřízenou pozici hlavního vědeckého poradce předsedy vlády, kterým se stane politolog a bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Petr Fiala. Petr se plánuje zaměřit například na revizi metodiky hodnocení a financování výzkumu a vývoje, v současnosti ještě zastává post prorektora Masarykovy univerzity v Brně.

Petr v roce 1988 vystudoval historii a bohemistiku na Masarykově univerzitě v Brně, o rok později spoluzakládal katedru politologie, ve které byl rod roku 1993 do roku 2002 vedoucím a získal na její půdě doktorský a docentský titul. Rektorem byl jmenován v roce 2004. Na svém kontě má celou řadu publikací aj. odborných aktivit.


Komentáře


RSS 

Komentujeme

Kdo to řekne?

Pavel Houser , 19. říjen 2016 13:00
Pavel Houser

Nemůže být to, co vypadá jako zanedbávání bezpečnosti IT, ve skutečnosti racionální strategií? Pokud...

Více

Kalendář

08. 11. Deep in Data
08. 11. Deep in Data

RSS 

Zprávičky

Podíl uživatelů stolních PC ve firmách klesl na 73 procent

ČTK , 24. říjen 2016 14:00

Podíl zaměstnanců menších firem, kteří používají v práci stolní PC, se letos proti loňsku snížil o d...

Více 0 komentářů

AT&T dohodla převzetí Time Warner, souhlas státu ale není jistý

ČTK , 24. říjen 2016 11:30

Americká telekomunikační společnosti AT&T v noci na dnešek SELČ oznámila, že se dohodla na převzetí ...

Více 0 komentářů

ČR byla v září častěji terčem kyberútoků

ČTK , 24. říjen 2016 10:00

Česká republika se v žebříčku zemí, které jsou nejčastěji terčem kyberútoků, posunula o 16 míst dopř...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Nejrychleji rostoucí českou IT firmou je letos DataSpring

ČTK , 21. říjen 2016 18:00

Nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR je letos společnost DataSpring, která poskytuje clou...

Více 0 komentářů

Představitelé firem AT&T a Time Warner prý jednali o možné fúzi

ČTK , 21. říjen 2016 13:00

Vedoucí představitelé americké telekomunikační společnosti AT&T a mediálního konglomerátu Time Warne...

Více 0 komentářů

Tržby i zisk Microsoftu překonaly odhady, akcie jsou na rekordu

ČTK , 21. říjen 2016 10:00

Společnost Microsoft hospodařila v prvním čtvrtletí svého fiskálního roku s vyššími tržbami i ziskem...

Více 0 komentářů

O2 zvýší od listopadu rychlost xDSL až na dvojnásobných 80 Mbit/s

ČTK , 20. říjen 2016 12:00

Operátor O2 od listopadu zvýší rychlost pevného připojení k internetu přes telefonní linky xDSL až n...

Více 2 komentářů