• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Bílý dům zrušil Trumpovy příkazy, které se pokoušely zakázat Tiktok a WeChat

ČTK
10. 6. 2021
| Zprávičky

Bílý dům zrušil exekutivní příkazy, kterými se bývalý americký prezident Donald Trump pokusil zakázat ve Spojených státech oblíbené čínské komunikační aplikace Tiktok a WeChat. Nová administrativa prezidenta Joea Bidena chce sama prověřit, zda aplikace ohrožují americkou národní bezpečnost, jak argumentoval Trump. Dnes to podle agentur oznámil Bílý dům.

Prezident Joe Biden pověřil nynější vedení ministerstva obchodu, aby zanalyzovalo aplikace, které vyrábí, dodává nebo kontroluje Čína. Americkým úředníkům dělají starosti především ty, které shromažďují osobní údaje uživatelů nebo jsou napojeny na čínské vojenské či zpravodajské aktivity.

Vláda Donalda Trumpa se snažila zablokovat novým uživatelům možnost tyto aplikace vůbec stahovat. Američanům také zakázala blíže nespecifikované obchodní transakce s čínskými společnostmi, které platformy TikTok a WeChat vlastní. Soudy však Trumpovy exekutivní příkazy zablokovaly, a ty tak nikdy nenabyly účinnosti.

Bidenova administrativa nyní vydala nové exekutivní příkazy, které ty staré ruší. Kromě těch namířených proti TikToku a WeChat zneplatňují i nařízení proti osmi dalším softwarovým aplikacím pro komunikaci a finanční technologie vydaná v lednu.

TikTok má ve Spojených státech 100 milionů uživatelů. Aplikace WeChat není v zemi tak oblíbená. Celosvětově má více než jednu miliardu uživatelů, avšak převážně v Číně.

Trumpovy exekutivní příkazy vzbudily nevoli Pekingu. Analytici v době jejich vydání upozorňovali, že není jisté, zda má prezident zákonnou pravomoc aplikace v USA zakázat.

Rubriky: InternetTelekomunikace

Související příspěvky

6G sítě jsou klíčem k budoucnosti s robotizovaným průmyslem
Články

Čip využívající spinové vlny funguje poprvé bez externích magnetů

13. 2. 2026
Zprávičky

Rusko zcela zablokovalo aplikaci WhatsApp, lidem doporučuje domácí platformu MAX

13. 2. 2026
Zprávičky

Evropská rada vydavatelů podala stížnost na Google kvůli AI souhrnům

12. 2. 2026
Zprávičky

Plaga: Zákaz přístupu dětí na sociální sítě by bylo nejlíp vyjednat na úrovni EU

11. 2. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

ČNB vydala prvních šest povolení poskytovatelům služeb s kryptoaktivy

Redakce
13. 2. 2026

Česká národní banka (ČNB) vydala prvních šest povolení poskytovatelům služeb souvisejících s kryptoaktivy podle

Zákony informatiky: Když Brooksův zákon neplatí

OpenAI znovu obvinila DeepSeek z neoprávněného využívání svých modelů

ČTK
13. 2. 2026

Americká společnost OpenAI znovu obvinila čínský start-up zabývající se umělou inteligencí (AI) DeepSeek z

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Hodnota Anthropicu se díky nové investici více než zdvojnásobila na 380 mld. dolarů

ČTK
13. 2. 2026

Americký start-up zaměřený na umělou inteligenci (AI) Anthropic získal v nejnovějším investičním kole 30

Umělá inteligence v IT infrastruktuře

SoftBank dosáhla čtvrté čtvrtletí za sebou zisku, sází na investici do OpenAI

ČTK
13. 2. 2026

Japonská skupina SoftBank ve třetím finančním čtvrtletí vykázala čistý zisk 248,6 miliardy jenů (zhruba

Rusko zcela zablokovalo aplikaci WhatsApp, lidem doporučuje domácí platformu MAX

ČTK
13. 2. 2026

Rusko zcela zablokovalo komunikační platformu WhatsApp, řekl včera mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Aplikace, jejímž

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Google získal od EU povolení pro převzetí společnosti Wiz za 32 miliard dolarů

ČTK
12. 2. 2026

Americká internetová společnost Google získala od unijních úřadů povolení převzít za 32 miliard dolarů

Evropská rada vydavatelů podala stížnost na Google kvůli AI souhrnům

ČTK
12. 2. 2026

Evropská rada vydavatelů (EPC) předložila Evropské komisi stížnost na americkou internetovou společnost Google kvůli

Paramount vylepšil svou nepřátelskou nabídku na převzetí Warner Bros

ČTK
12. 2. 2026

Společnost Paramount Skydance vylepšila nabídku na převzetí firmy Warner Bros. Discovery (WBD) ve snaze

Tiskové zprávy

Chytré technologie chrání přírodu: drony, senzory a AI pomáhají v místech, kde lidské síly nestačí

IBM představuje autonomní úložiště s novým portfoliem FlashSystem poháněným agentní AI

Jednotná správa tisíců kamer: Konica Minolta umožní propojení všech značek do jednoho systému

Společnost QNAP oficiálně představuje myQNAPcloud One: Sdílené cloudové úložiště pro zálohy NAS a škálovatelné objektové úložiště

E-šmejdi se loni pokusili ukrást přes 14 miliard korun, 12 miliard banky svým klientům zachránily

Den otevřených dveří FEL ČVUT: Projděte se studiem i výzkumem špičkových robotů, AI, energetiky, elektroniky a bioinformatiky

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Úno 26
Celý den

IT ve zdravotnictví

Bře 12
Celý den

IT Security Worshop

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

Daily Reach

Short pozice

Reklamní nosiče

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.