Epson – produktová ofenzíva

Epson – produktová ofenzíva

Epson ohlásil novou řadu byznysových inkoustových tiskáren a projektory. Kromě toho prezentovala, jak se inkoustový tisk na trhu etabloval, a jakých úspěchů na tomto trhu Epson dosáhl – 15% nárůst obratu; plán je 2,5x tolik.

Epson dosáhl na trhu s inkoustovými tiskárnami za sedm let prosazování této technologie velký krok kupředu. Celkově drží na trhu v České republice a na Slovensku v inkoustovém tisku podíl do 10 % a třetí celkovou příčku. V ČR má v počtu prodaných inkoustových tiskáren podíl téměř 18 % (17,95 %) a v hodnotě přes 34 %, na trhu v SR pak 17,76 % a 37,55 %, a to při průměrné ceně něco přes 200 eur za jednotku. Epson těchto výsledků dosáhl přes silnou konkurenci, která má navíc velmi silné personální obsazení.

Nová řada byznysových tiskáren WorkForce

Epson EcoTank ITS L6160
Epson EcoTank ITS L6160
Epson prezentoval novou řadu byznysových inkoustových tiskáren WorkForce Pro, v jejímž čele stojí tiskárna A4 WF-C5790DWF. Epson zároveň ukázal novou generaci tiskáren EcoTank ITS, kterou charakterizuje posun v designu s vylepšenými lahvičkami pro větší kompaktnost a snadnější použití. Nové modely navazují na legendy WorkForce WF 51xx/WF56XX a WF-M5XXXX. Celkový počet prodaných kusů původní nejúspěšnější řady WF51/56 dosáhl přes 18 tisíc kusů. Nové modely byznysových tiskáren WorkForce jsou určeny pro objemy tisků 500 až 2 000 stránek za týden.

Vylepšení pro novou řadu tiskáren WorkForce

Dnes se dočkaly byznysové inkoustové tiskárny Epson WorkForce řady vylepšení:

  • Zvýšená kapacita skenování až na 280 % původní hodnoty
  • Zvýšení rychlosti tisku o 20 % na 24/24 stran za minutu s extrémně rychlým výstupem první strany
  • Vyšší kapacita tisku o 20 % až 150 %
  • Vylepšené ovládání a konstrukce – optický ovládací panel kovová konstrukce, přídavný podavač na 500 listů
  • Zvýšení kvality tisku – minimalizace bandingu, automatická detekce s opravou chybějících segmentů
  • Snížená spotřeba energie o 66 % TEC z 0,6 kWh na 0,2 kWh týdně.

Náplně v sáčcích

Výrazně se také zjednodušila výměna náplní, které už nejsou v klasických patronách (cartridge), ale v sáčcích. Pro sekretářky po mateřské: připomínají dětské pití Jupík v pytlíku, avšak jsou o dost větší.

Automatické čištění trysek

Epson také udělal další opatření pro zvýšení kvality tisku. Nozzle Verification (kontrola trysek) bez nutnosti lidského zásahu. Jde o automatické čištění konkrétní trysky po tisku, ale i když je tiskárna zaparkovaná v klidu. Při samotném tisku se při výpadku jedné trysky automaticky zvětší tiskový bod nejbližší vedlejší trysky, a tím se její výpadek zamaskuje.

Zvýšení kvality tisku došel i tzv. Edge Enhancement, tj. zejména okraje písmen. Vylepšení je patrné například když si někdo vytištěné slovo vyžlutí zvýrazňovačem.

Barevný tisk zase dostal novou tabulku barev a pro kopírování byl použit inovovaný procesor.

Tisková média

Dnes dokáží inkoustové tiskárny Epson potisknout prakticky cokoliv v kanceláři, co je potřeba a na širokou škálu médií – čtvrtky kancelářského papíru, obálky, skládané papíry, grafické výstupy (fotky). Vylepšení se dočkalo i podávání papíru.

Univerzální platforma

Epson se snažil vytvořit ze svých inkoustových tiskáren univerzální platformu pro různé systémy tisku. Nástroje a software, jako jsou Email Print for Enterprise, Epson Print Admin, Document Capture Pro a Správce zařízení Epson, přidávají zařízením další funkce, které se neomezují jen na tisk a skenování. Epson Open Platform a spolupráce s nezávislými dodavateli softwaru (Y-soft apod.) přinášejí další řešení, jako je software pro správu tisku PaperCut. Epson umožňuje uživatelům tisknout prakticky odkudkoli (Mopria, AirPrint, Google print apod.). Technologie NFC navíc podporuje tisk z mobilních zařízení.

Projektory pro doma i byznys

Epson EH-TW650
Epson EH-TW650
Kromě inkoustových tiskáren Epson připomněl ukázala projektory, které na trh uváděl koncem roku 2017. Vedle projektorů pro domácí trh: EH-TW650, EH-TW5600 a EH-TW5650, Epson předvedl první laserový interaktivní projektor pro vzdělávání EB-710Ui nebo nejnovější projektory pro vzdělávání a byznys EB-970, EB-980W, EB-990U.

V projektorech je ČR a SR vysoko nad evropským průměrem, zejména v automobilovém průmyslu a ve školství. Marcel Divín, Branch Office Manager pro ČR a SR, k tomu poznamenal: „V automobilovém průmyslu prakticky neexistuje výrobce, který by nepoužíval projektory Epson. Staly se v tomto segmentu prakticky standardem. Epson obměnil ve svých projektorech 70 % modelové řady, což bude pokračovat.“

Inkoustový tisk v byznysu – od SMB po enterprise „Dnešní inkoustová technologie Epson dokáže plně nahradit laserový tisk a nabízí něco navíc – levnější konstrukci i levnější tisk celkem. Epson původně obsadil se svými inkoustovými tiskárnami segmenty SMB a individuálních uživatelů s potřebou vysokých objemů tisku, pak se etabloval i v segmentu enterprise a velkých organizací. V poslední době však dodává i do posledního segmentu, který mu chyběl, a sice do zdravotnictví, zejména díky nízké energetické spotřebě (nutný požadavek pro případ napájení nemocnice ze záložního zdroje) a snadnému ovládání; druhá vlastnost je zase víceméně nutným požadavkem ve školství. Epson dnes tedy má tisková zařízení pro všechny segmenty. Kromě toho probíhá zpětná decentralizace tisku, zejména maloobjemového. Jde totiž o to, že uživatelé při plné centralizaci chodí k tiskárně příliš daleko (v ČR až 25 metrů, v západní Evropě cca 8 metrů). Velkoobjemové tisky však samozřejmě centralizaci vyžadují.

Plánovaný nárůst prodeje inkoustových tiskáren

Technologie inkoustového tisku ve světě stále roste. Epson dosáhl v ČR meziročního růstu obratu podle IDC 15 %. Pro nadcházející období má Epson v byznysovém inkoustovém tisku v plánu 2,5násobný nárůst. Zejména jde o boj s laserovou technologií, protože plánovaný nárůst je takový, že překračuje současnou kapacitu trhu s inkoustovým tiskem. „Je jasné, že musíme ukrojit z koláče s laserovým tiskem,“ zakončil Marcel Divín.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Umí ještě chlapi řídit IT byznys?

ITBiz.cz , 07. srpen 2018 11:00

Co mají v ČR společného obří IT korporace jako Google, HP, Microsoft, Oracle a nejnověji SAP? Mají v...

VíceRSS 

Zprávičky

Apple prý už nechce sám vyrábět autonomní auta, soustředí se na software

ČTK , 14. srpen 2018 10:55

Manažer Doug Field, který odešel z Tesly, se vrací do Applu....

Více 0 komentářů

Google prý ukládá údaje o poloze uživatelů i proti jejich vůli

ČTK , 14. srpen 2018 09:00

I s pozastavenou historií pohybu prý některé aplikace Googlu automaticky ukládají data o poloze s ča...

Více 0 komentářů

Foxconnu nečekaně klesl zisk o 2,3 %

ČTK , 14. srpen 2018 08:00

Firma čelí riziku nasycení trhu s chytrými telefony....

Více 0 komentářů

Kalendář

22. 08.

25. 08.
Human-Level AI Conference 2018
26. 08.

30. 08.
VMworld 2018 U.S.
31. 08.

05. 09.
IFA 2018

Starší zprávičky

Zranitelnost ve WhatsApp umožňuje manipulovat konverzaci

Pavel Houser , 13. srpen 2018 13:03

Útočníkům se nabízí nástroj na vytváření a šíření dezinformací, které vypadají jako zprávy z důvěryh...

Více 0 komentářů

Před 150 lety se narodil úspěšný italský podnikatel Olivetti

ČTK , 13. srpen 2018 08:00

V 80. letech byla značka Olivetti známá jako jeden z největších výrobců počítačů. Sloužily i při čes...

Více 0 komentářů

Nová služba databáze v cloudu: Oracle Autonomous Transaction Processing

Pavel Houser , 11. srpen 2018 13:46

Vytvoření systému pro řízení databáze tradičně vyžadovalo experty, kteří sestavili na míru přizpůsob...

Více 0 komentářů

Centrum kyberobrany představilo svou strategii do roku 2022

ČTK , 11. srpen 2018 12:11

Vojenské zpravodajství buduje NCKO na základě vládního akčního plánu ke kybernetické bezpečnosti z r...

Více 0 komentářů