Lidé ve firmách: Mike Lawrie, nový prezident a výkonný ředitel společnosti CSC

Bohumila Sedlačíková , 21. březen 2012 09:01 0 komentářů
Rubriky: Personalistika
Lidé ve firmách: Mike Lawrie, nový prezident a výkonný ředitel společnosti CSC

Rubrika "lidé ve firmách" se i tento týden vrací. Pojďte se porozhlédnout po HR světě osmi společností, které Vám dnes představíme. A které to jsou? Axis Communications, Anect, Seagate Technology, SkyVera, Staton Chase International, Nestlé a CSC.

Axis Communications

Společnost Axis Communications představil čtyři nové zaměstnance – Petra Tošnera, Dalibora Smažinku, Jindřicha Světnicu a Miloše Kohouta.

Petr Tošner
Petr Tošner
Petr bude ve společnosti figurovat jako regionální marketingový ředitel pro Východní Evropu. Znamená to, že bude zodpovědný za rozvoj kompletních marketingových a komunikačních aktivit (zaměřených na distributory, partnery, tisk, zákazníky v daném regionu aj.). Petr získal titul MBA na britské Warwick Business School a kromě toho vystudoval inženýrský obor informační management na Univerzitě v Hradci Králové. Do společnosti Axis přišel po sedmi letech strávených v IBM, kde zastával řadu manažerských pozic v regionálním a místním marketingu a obchodě. Jeho poslední pozicí v IBM byl post CEE Market Development manažera. Před nástupem do IBM pracoval tři roky pro Microsoft.

Přidejte si Petra Tošnera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Dalibor Smažinka
Dalibor Smažinka
Dalibor má s IP kamerami zkušenost od roku 2005, kdy začínal jako produktový manažer pro síťovou bezpečnost, aktivní prvky a IP kamery ve VAD divizi Azlan distributorské společnosti Tech Data. Od července roku 2011 je prvním zaměstnancem nově založené české pobočky Axis Communications jako manažer pro významné zákazníky na českém a slovenském trhu. V současnosti bude zastávat post Key account manažera pro ČR a SR.

Přidejte si Dalibora Smažinku do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Jindřich Světnica
Jindřich Světnica
Jindřich bude pracovat na pozici technického školitele pro ČR a SR. Původním profesním zaměřením Jindřicha bylo IT gastronomického průmyslu, poté se začal specializovat na kamerové a zabezpečovací systémy jako produktový specialista pro IP CCTV ve společnosti Honeywll – ADI Global Distribution. Díky této zkušenosti měl možnost seznámit se s produkty Axis a nakonec se dostat do týmu společnosti. Jindřich absolvoval střední školu informatiky v Brně. V současnosti se zabývá získáváním vědomostí v oblasti osobní produktivity a efektivního způsobu plánování času.

Přidejte si Jindřicha Světnicu do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Miloš Kohout
Miloš Kohout
Miloš se stal sales engineerem pro CEE, v oblasti bezpečnostních systémů má velké zkušenosti. Na starosti bude mít předprodejní a poprodejní podporu u vybraných projektů a zákazníků regionu CEE. K tomu ještě školení Axis Academy mimo ČR a SR a péči o partnery typu ADP (Application Development Partner) a AVHS (Axis Video Hosting systém). Do Axis Communications přichází z pozice produktového manažera divize ADT Security Projects (Tyco Fire & Integrated Solutions s.r.o.). Před nástupem do Axis pracoval tři roky pro společnost ADI/Honeywell (vystřídal různé pozice od customer support až po key account manager). Miloš je absolventem SPŠSE/VOŠ v Liberci a vystudoval angličtinu na Tamworth College, Rugby (UK).

Přidejte si Miloše Kohouta do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Anect

Luboš Prajer
Luboš Prajer
Luboš Prajer se stal novým vedoucím marketingového oddělení společnosti Anect. V jeho kompetenci je starost o vedení týmu zastřešujícího marketing, public relations a řízení vztahů s obchodními partnery společnosti Anect a přípravu komunikace produktového portfolia. Luboš je součástí společnosti Anect od roku 2009, zastával pozici produktového manažera a řídil tvorbu produktů v oblastech Managed services, datových center, bezpečnosti a ICT Management & Consulting. Před nástupem do společnosti Anect pracoval od roku 1997 ve společnostech SPT Telecom, Český Telecom a Telefónica O2. V Telefónica O2 se např. zabýval řízením tvorby produktů, monitoringem jejich životního cyklu a vyhodnocováním trendů na trhu bezpečnostních produktů a služeb.

Přidejte si Luboše Prajera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Seagate Technology

Iva Bednářová
Iva Bednářová
Regionální obchodní manažerkou pro ČR a SR společnosti Seagate Technology byla jmenována Iva Bednářová. Iva je od února letošního roku součástí mezinárodního obchodního týmu v rámci Seagate EMEA a v regionu centrální jihovýchodní Evropy má na starosti ČR a srov. Její nová pozice zahrnuje zodpovědnost za rozvoj strategických vztahů se zákazníky na úrovni distribuce, v resellerské oblasti a na poli retailových řetězů. V posledních pěti letech pracovala pro společnost Asus jako country product manažerka pro komponentovou divizi s působností v ČR a SR. Iva absolvovala obor podnikové ekonomiky, management a mezinárodní obchod na VŠE v Praze.

Přidejte si Ivu Bednářovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

SkyVera

Společnost SkyVera představila dva nové produktové manažery – Ladislava Arvai(e) a Bohuslava Partyka. Ladislav vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě a své první větší pracovní zkušenosti nasbíral v technické pozici ve společnosti Siemens. Následně se stal členem týmu jako produktový manažer v distribuční spolenčosti DNS a ve společnosti Vydis zastával pozici obchodního manažera. Jako produktový manažer SkyVera se bude zabývat produktovou řadou společnosti Aruba Networks.

Bohuslav je specialistou na bezpečnostní systémy a IT produkty. Nyní se bude starat o technologie Palo Alto Networks a Zscaler, pečovat o klienty a také se zabývat propagací produktů na českém trhu. Před nástupem do společnosti SkyVera pracoval jako produktový manažer ve firmě Avnet. Na Slovensku pracoval jako výzkumný pracovník a pedagog Fakulty elektrotechniky a informatiky na Slovenské technické univerzitě a ve společnostech jako jsou Microsoft, Datalan a Ekoplyn.

Přidejte si Bohuslava Partyka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Stanton Chase International

Pavel Oplt
Pavel Oplt
Pavel Oplt obohatí pražskou pobočku mezinárodní společnosti Stanton Chase International o své zkušenosti s řízením společností nebo z oblasti management consultingu. Jeho praxe zahrnuje managerskou a obchodní činnost ve společnostech jako je Nestlé, Kraft, Eurotel nebo Telenor. Pavel se teď bude věnovat projektům v oblasti přímého vyhledávání v segmentech Consumer Products and Services a Industry.

Přidejte si Pavla Oplta do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Nestlé

Zbigniew Walkiwicz
Zbigniew Walkiwicz
Pozici ředitele prodeje Nestlé pro český a slovenský trh se sídlem v Praze přezval Zbigniew Walkiwicz. V této pozici vystřídá Mikeho Jopsona, který bude pokračovat jako ředitel Nestlé pro rozvoj spolupráce s Tesco. Dále bude zodpovědný za koordinaci oblasti prodeje Nestlé na trzích střední Evropy. Zbigniew nastoupil do společnosti v roce 1994 v Polsku, kde se ujal řady úkolů v oblasti prodeje a projektového řízení pro podporu rozvoje poptávky.

Od roku 2001 jej můžeme nalézt v centrále Nestlé ve Švýcarsku a půldruhého roku pracoval v projektovém týmu GLOBE pro rozvoj poptávky (oblast prodeje, marketingu a rozvoje prodejních kanálů). V roce 2003 se stal ředitelem prodeje Nestlé pro Ukrajinu a Moldávii. V roce 2006 se vrátil do společnosti Nestlé Polska a stal se ředitelem prodeje pro polský trh a členem evropského řídícího výboru Nestlé pro prodej. Od podzimu 2010 si dále rozšiřoval své manažerské zkušenosti jako Nestlé Country Manager pro Bulharsko, a tuto pozici zastával až do nedávna, před svým příchodem do Prahy. Vystudoval Varšavskou Polytechniku a manažerský institut IMD v Lausanne.

CSC

Mike Lawrie
Mike Lawrie
Společnost CSC oznámila nástup Mikeho Lawrieho do pozice nového prezidenta a výkonného ředitele, vystřídá Michaela W. Laphena. Rodney F. Chase, současný ředitel výkonné rady, byl jmenován předsedou představenstva bez výkonných pravomocí, a David Barram, současný ředitel výkonné rady, byl jmenován předsedou kontrolního výboru. Mike byl před příchodem do CSC výkonným ředitelem britské firmy Misys, globálního dodavatele IT řešení pro finanční společnosti, a to v letech 2006 – 2012. Od října 2008 do srpna 2010 Mike dále působil jako výkonný předseda Allscripts-Misys Healthcare Solutions, přední společnosti v oblasti řešení elektronických zdravotnických záznamů. V letech 2005 a 2006 byl generálním partnerem ValueAct Capital, investiční firmy ze San Franciska a v letech 2004 – 2005 pracoval jako CEO globální softwarové společnosti Siebel Systems.

Mike také působil 27 let na různých pozicích v IBM, kde pracoval např. jako senior viceprezident celé skupiny se zodpovědností za prodej a distribuci produktů a služeb IBM po celém světě; generální manažer IBM v regionu EMEA; a generální manažer odvětvových řešení IBM v regionu Asie/Pacifiku. Je také ředitelem bez výkonných pravomocí Juniper Networks a členem dozorčí rady Drexel University ve Filadelfii. Mike je držitelem bakalářského titulu na Ohio University a MBA na Drexel University ve Filadelfii.

„Je mi ctí, že mohu vést CSC a nadále rozvíjet naše vztahy s klienty, partnery a téměř 100 000 zaměstnanci po celém světě,“ řekl Mike Lawrie. „V rámci CSC vidím velký potenciál zlepšovat provozní a finanční výkonnost a přitom dále rozvíjet a dodávat špičkové služby a řešení, a tím přispívat našim zákazníkům k jejich úspěchu. Těším se, až budu moci zahájit svou misi a opřít se o naši tradici, schopnosti a klientskou základnu k dosažení maximální výkonnosti a hodnoty firmy.“


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30
Pavel Houser

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Manažeři France Télécom půjdou před soud kvůli sebevraždám

ČTK , 18. červen 2018 12:47

Vlna sebevražd ve France Télécom (dnes Orange) začala v roce 2008 a vyžádala si desítky životů. ...

Více 0 komentářů

Zranitelnosti chytrých aut pod lupou

Pavel Houser , 18. červen 2018 12:43

Nástroje podvodníků se zaměřují především na extendery, které poskytují přístup k uzavřeným funkcím ...

Více 0 komentářů

Foxconn otevře severoamerické ústředí ve Wisconsinu

ČTK , 18. červen 2018 00:00

Foxconn již loni oznámil, že ve Wisconsinu investuje 10 miliard dolarů do výstavby továrny na LCD....

Více 0 komentářů

Kalendář

17. 06.

21. 06.
Cyber Week 2018
19. 06.

22. 06.
Automatica 2018
23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018

Starší zprávičky

Češi obměňují počítač za šest let, dvakrát déle než vyspělý svět

ČTK , 16. červen 2018 08:00

Výpočetní techniku si na leasing v tuzemsku pořizuje 23 % firem, ve vyspělých zemích jsou to až 3/4 ...

Více 3 komentářů

Dell představuje úložiště PowerMax

Pavel Houser , 15. červen 2018 16:14

Dell oznámil uvedení několika nových úložných a serverových produktů s podporou uceleného portfolia ...

Více 0 komentářů

AT&T dokončila převzetí mediální firmy Time Warner

ČTK , 15. červen 2018 13:22

Očekává se, že spojení AT&T a Time Warner vyvolá vlnu fúzí. Comcast chce převzít Twenty-First Centur...

Více 0 komentářů

Po dohodě s USA čínská ZTE ztratila 3 miliardy dolarů tržní hodnoty

ČTK , 15. červen 2018 08:00

Americký zákaz před dohodou paralyzoval klíčové aktivity ZTE a firmě hrozil bankrot....

Více 0 komentářů