Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

CERC 2018

11/30/2018 - 12/02/2018

Ve dnech 30. listopadu až 2. prosince proběhne v prostorách katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (Karlovo náměstí 13, Praha 2) CERC 2018 – středoevropské kolo soutěže nejprestižnější světové programátorské soutěže univerzit s označením International Collegiate Programming Contest (ICPC). Jedná se již o 43. ročník mezinárodní soutěže, které se zúčastní 90 týmů ze sedmi evropských zemí (Rakousko, Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko a Slovinsko). Týmy budou soutěžit o postup mezi 140 účastníků světového finále 2019 v Portu. V roce 2018 se finále konalo v Pekingu v Číně a v regionálních kolech soutěžilo 49 935 nejlepších studentů výpočetní techniky z 3 098 vysokých škol ze 111 zemí na šesti kontinentech.

ICPC je vrcholná programovací soutěž, organizovaná univerzitami po celém světě. Soutěží tříčlenné týmy studentů, z nichž má každá skupina k disposici jeden počítač a během pěti hodin musí vyřešit co nejvíce zadaných úloh. Těch je obvykle dvanáct. Řešením úlohy je kompletní program v C++, Javě nebo Pythonu, který je vyhodnocován automatickým systémem.

Na soutěž připravují své studenty učitelé (trenéři) výukou algoritmizace, programování a strategie týmové práce. Několik světových univerzit a dobrovolníků ICPC poskytuje pro tento tréning bezplatné online systémy automatického vyhodnocování řešených úloh. Soutěž podporuje kreativitu, týmovou spolupráci a inovaci při vytváření nových softwarových programů a umožňuje studentům otestovat své schopnosti pracovat pod tlakem. Je to nejstarší, největší a nejprestižnější programovací soutěž na světě.

Předkola ICPC probíhají každoročně v podzimních měsících na několika úrovních, z nichž na nejvyšší úrovni jsou regionální kola, mezi které patří i CERC 2018. Z něj do světového finále postoupí tři nejlepší týmy.

Místo konání: FEL ČVUT, Praha

Podrobnosti

Zahájení:
11/30/2018
Ukončení:
12/02/2018