• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Kdo je Extreme Networks?

Richard Jan Voigts
19. 9. 2018
| Články

Síťařská společnost Extreme Networks vznikla v roce 1996, má u nás řadu velkých instalací, je trojkou na trhu v enterprise networkingu, přesto však u nás není příliš známá. Co Extreme Networks dělá a jaká je její pozice na trhu vysvětlil Michal Zlesák, Sales Director CEE.
Extreme Networks vyrostla díky akvizicím firem Enterasys (Cabletron), Zebra Wireless (divize Motorola), Brocade Networking a Awaya Networking. Například při převzetí Enterasys byla dokonce menší než akvírovaná firma. Dnes je Extreme Networks díky těmto akvizicím trojkou v enterprise networkingu, hned za společnostmi Cisco a HP Enterprise. Z hlediska podpory, na kterou má vlastní lidi, a nikoliv outsourcovanou firmu, je dokonce vnímána jako jednička. „Člověk, který případ v oddělení podpory u Extreme Networks přebírá, jej také dokončí,“ tvrdí Michal Zlesák. Podle analytické společnosti Gartner splňuje 4,8 bodů z 5 a Extreme Networks by doporučilo 99 % zákazníků na základě zkušenosti. V přehledu Gartner Magic Quadrant pro networking je Extreme Networks v pozici lídrů a v Magic Q pro datacentra je v pozici „challengers“ – vyzyvatelů.

Orientace na zákazníka

Filozofií Extreme Networks je orientace na zákazníka. Poskytuje jim řešení, jež vznikla přímo z jejich potřeb. Snaží se naplnit jednak potřeby IT, jednak vlastníků a managementu tak, aby jim její řešení přinášelo obchodní hodnotu. Toho dosáhli například u nás ve Škoda Auto díky automaticky přizpůsobitelné síti, která funguje výhradně na vrstvě L2 OSI (Open System Interconnection, L2 zajišťuje logiku řízení a přenosu).

Extreme Networks má řadu menších i velkých zákazníků a pokrývá řadu průmyslových vertikál, včetně zdravotnictví (Nemocnice Na Homolce), státní správy, hospitality (veřejné služby, například v USA poskytují sítě pro ligu amerického fotbalu NFL s rekordem 30 tisíc současně připojených bodů), výrobní sféru (Škoda Auto, Siemens, TDK), transport (zde zase díky akvírované Zebra Wireless), retail (Wall Mart – přes 100 tisíc AP, opět Zebra Wireless).

Diferenciace a prioritizace síťového provozu a SDN

V sítích dnes roste komplexnost, je připojeno stále více zařízení, od sítí se stále více očekává, existuje více aplikací v reálném čase (videostreamingu), ale také existuje stále více komplexních hrozeb. Kvůli tomu je zapotřebí diferenciace a prioritizace síťového provozu, sítě by se měly stavět jako jednoduché (např. s minimem síťových protokolů), bezpečné (hypersegmentace, komunikace pouze na L2 kvůli virtualizaci a SDN) a jako inteligentní (pro možnost řízení a multi-vendor prostředí). Toto vše souvisí a je založeno na SDN (Software Defined Networks, kde je Extreme Networks jedním z lídrů.

V České republice má Extreme Networks distribuční a partnerskou síť.

Rubriky: ByznysČeské ITHardwareSecurityTechnologieTelekomunikaceVeřejná správa

Související příspěvky

Zprávičky

Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse

5. 12. 2025
Zprávičky

Evropská komise vyšetřuje Metu kvůli integraci umělé inteligence do WhatsAppu

5. 12. 2025
Nová éra práce s daty: proč firmy potřebují konvergované úložiště a AI v srdci infrastruktury
Články

Nová éra práce s daty: proč firmy potřebují konvergované úložiště a AI v srdci infrastruktury

5. 12. 2025
Zprávičky

AI souhrny ve vyhledávání snížily návštěvnost webů až o tři čtvrtiny

4. 12. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse

ČTK
5. 12. 2025

Výkonný ředitel americké internetové společnosti Meta Platforms Mark Zuckerberg se chystá výrazně omezit výdaje

Wikipedia jedná s technologickými giganty o zpoplatnění dat pro AI

ČTK
5. 12. 2025

Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té,

Evropská komise vyšetřuje Metu kvůli integraci umělé inteligence do WhatsAppu

ČTK
5. 12. 2025

Evropská komise (EK) zahájila antimonopolní vyšetřování americké společnosti Meta Platforms, a to kvůli zavedení

AI souhrny ve vyhledávání snížily návštěvnost webů až o tři čtvrtiny

ČTK
4. 12. 2025

Návštěvnost tuzemských webů letos klesla po zavedení umělou inteligencí generovaných souhrnů ve vyhledávačích, tzv.

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

OpenAI koupí firmu Neptune, chce si posílil schopnosti v trénování modelů AI

ČTK
4. 12. 2025

Americká společnost OpenAI se dohodla na akvizici start-upu Neptune, který poskytuje nástroje pomáhající firmám

Více než pětina firem zaznamenala v uplynulém roce kybernetický útok na své průmyslové technologie

Pavel Houser
4. 12. 2025

21,5 % organizací zažilo v uplynulém roce kybernetický incident týkající se jejich průmyslových řídicích

Meta začíná v Austrálii deaktivovat účty dětem mladším 16 let

ČTK
4. 12. 2025

Americká internetová společnost Meta, která provozuje sociální sítě Facebook a Instagram, dnes začíná v

Anthropic plánuje příští rok nabídku akcií, mohla by patřit mezi největší

ČTK
3. 12. 2025

Start-up zabývající se umělou inteligencí (AI) Anthropic najal právnickou firmu Wilson Sonsini, aby pro

Tiskové zprávy

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

HP ocenilo při slavnostním setkání v Amsterdamu nejlepší obchodní partnery roku 2025

Top partnerem roku Dell Technologies se stala společnost Data Force

HPE pomocí AI přináší revoluci do odvětví počítačových sítí a mění budoucnost provozu IT prostřednictvím strategie samořídících sítí

HPE utváří budoucnost hybridního cloudu díky inovacím v oblasti virtualizace, bezpečnosti a umělé inteligence

Od specialistů na umělou inteligenci po manažery udržitelnosti: nové pozice mění český trh práce

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Neocloudy – nové slovo, prudký růst?

Pavel Houser
24. 11. 2025

Opět se vše točí kolem GPU a AI. Poskytovatelé cloudových služeb nového typu („neoclouds“) mají v...

Slovník

Abakus

Managing director

Strach ze ztráty

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.