Lidé ve firmách: kdo a kam přešel

ITbiz.cz, 04. srpen 2010 09:43 0 komentářů
Rubriky: Personalistika

Manažeři
Poslední období bylo bohaté na změny v managementu několika technologicky orientovaných firem. V personální rubrice tak dnes informujeme o výměnách v telekomunikační skupině Telefónica O2. Představíme také nového generálního ředitele společnosti Tech Data Distribution, kterým se stal Tomáš Cígler.

Telefónica 02

Perdomo

Od 1. září 2010 dochází ve společnosti Telefónica O2 Czech Republic k personálním změnám. Současný ředitel divize rezidentních zákazníků, Jose Perdomo, přechází donově vzniklé divize Global New Services, která byla vytvořena v rámci nového provozního modelu celé skupiny Telefónica ve Španělsku. V jeho kompetenci bude vedení divize "eHealth", která se zaměřuje na zdravotní a asistenční služby na bázi moderních telekomunikačních technologií.

Jose Perdomo bude v nové funkci zodpovědný za vedení týmu rozvoje a finální dodávky produktů a služeb z oblasti "eHealth" napříč celou skupinou Telefónica. Bude spolupracovat také s českým týmem, který má, v rámci Bravo O2 projektu "Růst díky inovacím", oblast eHealth na starosti.

"Tato změna je pro Joseho Perdomu velkou příležitostí a zároveň výzvou pracovat napříč třemi regiony naší skupiny - Španělsko, Evropa, Latinská Amerika. Chtěl bych mu touto cestou poděkovat za dva roky skvělé práce a podpory a zejména za jeho přínos k rozvoji a zajištění obchodních a marketingových aktivit v segmentu rezidentních zákazníků a malých firem. Jsem si jist, že i v nové pozici bude pro společnost velkým přínosem. Přeji mu hodně úspěchů," uvádí k odchodu Luis Malvido, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Tech Data

Cigler

Novým generálním ředitelem společnosti Tech Data Distribution byl jmenován Tomáš Cígler (35). Nahradí Martina Tolara, který oznámil svůj odchod na manažerskou pozici ve společnosti Microsoft.

Do nové funkce uvedl Tomáše Cíglera jeho nový přímý nadřízený, regionální ředitel společnosti Tech Data pro východní Evropu, Irek Dabrowski. „Jsem velmi rád, že můžu oznámit jmenování Tomáše Cíglera na pozici generálního ředitele pražské pobočky Tech Data. Rád bych Tomášovi poblahopřál k tomuto zásadnímu kroku v jeho kariéře a popřál mu nejen šťastné vykročení, ale zejména entusiasmus a pozitivní přístup v řešení všech nových výzev.“

Tomáš Cígler funkci generálního ředitele (Country Managera) Tech Data Distribution oficiálně přebírá k 1. 8. 2010, zodpovědnosti za chod společnosti se však ujal již nyní. V Tech Data pracuje od roku 1998 a doposud zde řídil český Azlan a také divizi Datech s odpovědností za český, slovenský, maďarský a polský trh.

Přidejte si Tomáše Cíglera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Aukro

Zabojnikova

Dosavadní výkonná ředitelka společnosti Aukro Pavlína Zábojníková se nově stala regionální ředitelkou pro ČR a SR.

Kromě českého a slovenského Aukra přebírá zodpovědnost za všechny online servisy v českém portfoliu, do kterého patří inzertní motoristický server otoMoto, nákupní rádce Heuréka, realitní server Bezrealitky.cz a weby pro cestování a turistiku Hotel.cz, Spa.cz, Turistik.cz a Hory.cz.

Na pozici regionální ředitelky bude mít za úkol další posilování tržních podílů jednotlivých online služeb a rozvoj aktivit v oblasti e-commerce. Pro Aukro pracuje Pavlína Zábojníková od dubna 2007, ve vrcholném managementu společnosti působí od loňského června.

Pavlína Zábojníková vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, obor Ekonomika a management. Po jejím absolvování pracovala jako projektová manažerka u Evropského sociálního fondu, kde měla na starost národní projekty v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. Hovoří anglicky a německy. Jejími zájmy jsou cestování a sport.

Přidejte si Pavlínu Zábojníkovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

CCV Informační systémy

MProchazka

Novým ředitelem divize CCV Business Solutions byl s účinností od 1. července 2010 jmenován Marek Procházka (34 let). Jeho hlavním úkolem bude další rozvoj partnerské a zákaznické orientace této divize, která se zaměřuje na specializovaná oborová řešení podnikových informačních systémů Microsoft Dynamics. Do společnosti CCV Informační systémy přichází z pozice Customer Service Senior Manager ve firmě Cegedim CIS se specializací na systémy řízení vztahů se zákazníky.

„Od jmenování Marka Procházky do pozice ředitele divize Business Solutions si slibujeme další posílení našeho zákaznicky orientovaného přístupu a rozvoj v oblasti oborových řešení. Cílem CCV Informační systémy je přitom udržet dvouciferné tempo růstu a pozici jednoho z nejpreferovanějších dodavatelů informačních systémů v rámci vybraných odvětví,“ říká Václav Pinkava, výkonný ředitel společnosti.

„V silné a rostoucí ryze české firmě, která na trhu působí dvě desítky let, mám dobrou příležitost uplatnit své zkušenosti s komunikací se zahraničními partnery pro posílení produktového a partnerského potenciálu specializovaných řešení,“ komentuje svou novou funkci Marek Procházka a dodává, že klíčovými faktory, které vedly k jeho rozhodnutí nastoupit právě v CCV Informační systémy, byly dobré a dlouhodobé reference zákazníků a transparentní přístup.

Marek Procházka má za sebou bohaté mezinárodní zkušenosti z oboru ICT. Před nástupem do CCV Informační systémy působil více než 9 let ve společnosti Cegedim CIS, kde zastával postupně funkce International Technician, Technical Manager a nakonec Customer Service Senior Manager. Jeho náplní práce bylo řízení týmu specialistů CRM systému a vedení mezinárodních projektů v Pobaltí, Adriatické oblasti, zemích bývalého Sovětského svazu, na Středním východě, v Severní Africe a Latinské a Jižní Americe.

Marek Procházka vystudoval matematiku a počítačovou geometrii na Slezské univerzitě v Opavě. Mezi jeho koníčky patří hra na kytaru, jízda na lyžích a horském kole, fotografování a IT a audio technika.

Přidejte si Marka Procházku do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

LANGMaster.com

Vinklerova

Společnost LANGMaster.com ohlásila personální změnu, kdy na pozici obchodního ředitele nastoupila 1. července 2010 Lubomíra Vinklerová, která postupně přebírá většinu obchodních projektů.

Ve funkci nahradila Jana Průchu, který odešel ze všech výkonných funkcí společnosti. Pozici generálního ředitele společnosti LANGMaster přebírá zakladatel společnosti Pavel Zika, který i nadále bude zastřešovat vývoj všech LANGMaster technologií a technickou realizaci všech projektů. Lubomíra Vinklerová vystudovala Vysokou veterinární školu, fakultu všeobecného veterinárního lékařství v Brně.

V letech 1991 – 1996 vedla vlastní veterinární praxi. Od roku 1997 se pohybuje v obchodním prostředí, kde nejdříve sbírala zkušenosti jako Senior Consultant v mezinárodní konzultační společnosti Mercuri International. Následně využila nabídky působení v nadnárodní společnosti Pfizer. Na pozici Training and HR Development managera se během dvou fúzí, kterými společnost po dobu jejího působení prošla, věnovala stabilizaci a rozvoji zaměstnanců a vytváření a zavádění systémů v rámci HR oddělení.

Do obchodního prostředí se vrátila v roce 2001 jako obchodní ředitelka mezinárodní kosmetické společnosti Mary Kay, kde působila 4 roky. Ke společnosti LANGMaster přichází z finančně poradenské skupiny WPB Group, kde pracovala na pozici personální ředitelky pro všechny společnosti holdingu.

Přidejte si Lubomíru Vinklerovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Umí ještě chlapi řídit IT byznys?

ITBiz.cz , 07. srpen 2018 11:00

Co mají v ČR společného obří IT korporace jako Google, HP, Microsoft, Oracle a nejnověji SAP? Mají v...

VíceRSS 

Zprávičky

Čtvrtletní zisk Lenova překonal očekávání

ČTK , 16. srpen 2018 12:23

Tržby se ve čtvrtletí, které skončilo v červnu, zvýšily meziročně o 19 % na 11,9 miliardy dolarů....

Více 0 komentářů

Uber snížil ve 2. čtvrtletí ztrátu na 891 milionů USD

ČTK , 16. srpen 2018 08:00

Firma vybudovala nové služby, jako dodávku potravin, protože hledá příjmy i mimo hlavní podnikání. ...

Více 0 komentářů

Vědci vyvíjejí čárový kód pro steaky

ČTK , 15. srpen 2018 13:02

Technologii na bázi jedlého, netoxického oxidu křemičitého vyvíjí poradenská firma PWC....

Více 0 komentářů

Kalendář

22. 08.

25. 08.
Human-Level AI Conference 2018
26. 08.

30. 08.
VMworld 2018 U.S.
31. 08.

05. 09.
IFA 2018

Starší zprávičky

Internetové bankovnictví používá 65 % lidí

Pavel Houser , 15. srpen 2018 09:00

Debetní kartu momentálně vlastní přes 80 % lidí. Boom zažívá mobilní bankovnictví....

Více 0 komentářů

UPC loni zvýšila tržby o 9 % na 4,3 miliardy Kč

ČTK , 15. srpen 2018 08:00

Ztráta společnosti klesla o desetinu na 223,5 milionu korun. Společnost to uvedla ve výroční zprávě....

Více 0 komentářů

Apple prý už nechce sám vyrábět autonomní auta, soustředí se na software

ČTK , 14. srpen 2018 10:55

Manažer Doug Field, který odešel z Tesly, se vrací do Applu....

Více 0 komentářů

Google prý ukládá údaje o poloze uživatelů i proti jejich vůli

ČTK , 14. srpen 2018 09:00

I s pozastavenou historií pohybu prý některé aplikace Googlu automaticky ukládají data o poloze s ča...

Více 0 komentářů