• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Nová data Salesforce ukazují „superuživatele“ umělé inteligence

itbiz
27. 10. 2023
| Články

75 % uživatelů technologií generativní umělé inteligence chce automatizovat úkoly v práci a používat generativní AI pro pracovní komunikaci.

Společnost Salesforce zveřejnila svou novou studii Generative AI Snapshot Research. Z průzkumu vyplývá, že 49 % lidí již použilo generativní AI, přičemž více než třetina těchto uživatelů využívá technologii AI denně a plánuje ji používat ještě více. Z údajů však také vyplývá, že polovina lidí tuto technologii nikdy nepoužila a 64 % z nich by ji používalo více, kdyby byla bezpečná/zabezpečená.
„Tato data ukazují, jak rychle se generativní umělá inteligence za necelý rok rozšířila,“ říká Clara Shih, generální ředitelka společnosti Salesforce AI. „Za svou kariéru jsem ještě nezažila, aby se nějaká technologie ujala tak rychle. Aby AI skutečně změnila způsob, jakým lidé žijí a pracují, musí nyní organizace vyvinout AI, která bude zakořeněná, důvěryhodná a snadno dostupná pro všechny, aby mohli vykonávat příjemnější a produktivnější práci.“

Superuživatelé
Podle průzkumu jsou uživatelé generativní umělé inteligence mladou sebevědomou skupinou „superuživatelů“, což znamená, že tuto technologii používají často a věří, že jsou na dobré cestě k jejímu zvládnutí.
• 65 % uživatelů generativní umělé inteligence jsou mileniálové nebo generace Z a 72 % z nich je zaměstnaných.
• Téměř 6 z 10 uživatelů je přesvědčeno, že jsou na cestě ke zvládnutí této technologie.
• 70 % příslušníků generace Z uvádí, že tuto technologii používá, a 52 % z nich věří, že jim pomůže při informovaném rozhodování.
Uživatelé navíc v nejbližší době nepoleví ve svém úsilí o využívání AI, protože 52 % z nich tvrdí, že tak činí častěji v porovnání s dobou, kdy s AI začínali.

Více než jen zábava
Uživatelé generativní umělé inteligence tuto technologii stále zkoumají a snaží se rozšířit její využití na pracovišti a interakci s podniky:
• 75 % uživatelů chce automatizovat úkoly v práci a používat generativní AI pro pracovní komunikaci.
• 38 % používá generativní umělou inteligenci pro zábavu a 34 % pro učení se o tématech, která je zajímají.
• 62 % by generativní umělou inteligenci používalo více, kdyby byla bezpečnější.

Než začnou AI využívat, hledají uživatelé větší bezpečnost, vzdělání a větší integraci do svého života:
• 70 % uživatelů, kteří generativní umělou inteligenci nepoužívají, by ji používalo, kdyby o této technologii věděli více.
• 64 % by generativní umělou inteligenci používalo více, kdyby byla bezpečnější.
• 45 % by generativní umělou inteligenci používalo více, pokud by byla integrována do technologií, které již využívají.

Rubriky: Technologie

Související příspěvky

Huawei AI ilustracni
Zprávičky

Čína zvažuje omezení přístupu k čipům H200 navzdory Trumpovu povolení

10. 12. 2025
Zprávičky

České firmy podle EIB využívají nástroje umělé inteligence nadprůměrně

10. 12. 2025
Zprávičky

Evropská komise vyšetřuje kvůli obsahu na webu pro účely AI firmu Google

9. 12. 2025
Flexibilní elektronika naráží na polovodiče typu n
Zprávičky

Trump schválil za určitých podmínek vývoz některých čipů Nvidia do Číny

9. 12. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB

Intel prohrál odvolací soud proti pokutě od EU, nakonec ale zaplatí méně

ČTK
10. 12. 2025

Druhý nejvyšší soud Evropské unie zamítl odvolání amerického výrobce čipů Intel proti pokutě od

IDC: Globální trh se skládacími smartphony příští rok vzroste o 30 %

ČTK
10. 12. 2025

Růst globálního trhu se skládacími chytrými telefony v příštím roce výrazně zrychlí, zejména díky

Huawei AI ilustracni

Čína zvažuje omezení přístupu k čipům H200 navzdory Trumpovu povolení

ČTK
10. 12. 2025

Čína se zřejmě chystá omezit přístup k pokročilým čipům H200 společnosti Nvidia, přestože americký

České firmy podle EIB využívají nástroje umělé inteligence nadprůměrně

ČTK
10. 12. 2025

České firmy v evropském srovnání nadprůměrně využívají nástroje umělé inteligence (AI). Zaměřují se přitom

Microsoft oznámil miliardové investice do infrastruktury AI v Indii a Kanadě

ČTK
10. 12. 2025

Americká technologická společnost Microsoft v příštích dvou letech investuje v Kanadě více než 7,5

Evropská komise vyšetřuje kvůli obsahu na webu pro účely AI firmu Google

ČTK
9. 12. 2025

Evropská komise (EK) začala vyšetřovat americkou společnost Google z technologické skupiny Alphabet. Podezírá ji,

Flexibilní elektronika naráží na polovodiče typu n

Trump schválil za určitých podmínek vývoz některých čipů Nvidia do Číny

ČTK
9. 12. 2025

Bílý dům za určitých podmínek povolí vývoz čipů H200 společnosti Nvidia do Číny. Americký

Paramount Skydance nabízí 108,4 miliardy dolarů za celou Warner Bros. Discovery

ČTK
9. 12. 2025

Mediální konglomerát Paramount Skydance předloží akcionářům skupiny Warner Bros. Discovery nabídku na převzetí celé

Tiskové zprávy

NÚKIB podporuje upozornění Spojeného království na škodlivé kybernetické aktivity čínských společností I-S00N a Integrity Tech

Datová suverenita v EU: Může k ní pomoci sekundární software?

1,57 milionu kompromitovaných účtů: Fortinet varuje před bezprecedentním nárůstem kybernetických ohrožení během období předvánočních nákupů

AWS re:Invent 2025 přineslo efektivnější práci s daty, kreativnější řešení od Adobe i autonomní auta

Firmy digitalizují: tisk dokumentů se za posledních 10 let snížil o třetinu

N‑able představuje program kybernetické záruky pro MSP, který zvyšuje odolnost proti kyber útokům

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Neocloudy – nové slovo, prudký růst?

Pavel Houser
24. 11. 2025

Opět se vše točí kolem GPU a AI. Poskytovatelé cloudových služeb nového typu („neoclouds“) mají v...

Slovník

PSTN

Off-line

SGSN

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.