• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Seznam.cz loni zvýšil tržby o 11 % na rekord 4,12 miliardy

ČTK
13. 6. 2018
| Zprávičky

Loni se dařilo obsahovým službám, zpravodajství i prodeji programatické reklamy.
Internetová jednička Seznam.cz loni zvýšila tržby o 11 procent na rekordních 4,12 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA stoupl o 17 procent na 1,89 miliardy Kč. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl místopředseda představenstva společnosti Pavel Zima.

„V letošním roce výsledky minimálně vyrovnáme, ale naše ambice jsou samozřejmě větší,“ uvedl Zima. Loni se dařilo obsahovým službám, zpravodajství i prodeji tzv. programatické reklamy, tedy reklamy prodané a umístěné prostřednictvím služby Sklik nebo RTB. Ta již tvoří více než polovinu inzerce. Programatický nákup reklamy se dělá v online aukci. Cenu za zobrazení již neurčují pouze jednotliví provozovatelé serverů, ale odvíjí se od zájmu zadavatelů na tom kterém webu inzerovat.

Část reklamních tržeb generoval tzv. feed na domovské stránce Seznamu, který nabízí odkazy na zpravodajský obsah od partnerských vydavatelů. Umístěním jejich článků na domovskou stránku, která je nejnavštěvovanější na českém internetu, jim Seznam.cz generuje výrazně vyšší návštěvnost a roste jim tedy i příjem z reklamy.

Firma letos plánuje spuštění webu, který by shromažďoval veškerý video obsah, který Seznam.cz vytváří. Součástí webu by měl být i feed, který bude shromažďovat odkazy na videa od jiných tvůrců.

Seznam.cz patří zakladateli Ivo Lukačovičovi. Návštěvnost jeho webů se pohybuje kolem 7,8 milionu reálných uživatelů.

Rubriky: ByznysČeské ITEkomerceInternet

Související příspěvky

Umělá inteligence v IT infrastruktuře
Články

Projekt AI Gigafactory CZ dostal od vlády zelenou

12. 11. 2025
Zprávičky

EK zvažuje, jak vyloučit čínské dodavatele z komunikačních sítí v EU

12. 11. 2025
Články

Investice do infrastruktury AI měly zpomalit, ale IDC nyní svou prognózu mění

12. 11. 2025
Zprávičky

Google investuje v příštích 4 letech v Německu 5,5 miliard eur

12. 11. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Meta lákala zaměstnance OpenAI na bonus ve výši 100 milionů dolarů

Umělá inteligence se stává klíčovým prvkem bezpečnostních strategií

Pavel Houser
12. 11. 2025

Ve světle narůstajících kybernetických hrozeb stále více organizací přistupuje k umělé inteligenci (AI) jako

EK zvažuje, jak vyloučit čínské dodavatele z komunikačních sítí v EU

ČTK
12. 11. 2025

Evropská komise zkoumá možnosti, jak přinutit členské státy Evropské unie, aby ze svých telekomunikačních

Google investuje v příštích 4 letech v Německu 5,5 miliard eur

ČTK
12. 11. 2025

Americký internetový gigant Google investuje v příštích čtyřech letech v Německu 5,5 miliard eur

NÚKIB nařizuje aktualizovat MS Exchange Server

Podvodníci zneužívají zranitelnost ve službě Windows Server Update Services

Pavel Houser
11. 11. 2025

Experti ze Sophos Counter Threat Unit (CTU) odhalili, že kybernetičtí útočníci zneužívají zranitelnost ve

AWS oznamuje Fastnet, specializovaný vysokorychlostní transatlantický kabel spojující USA a Evropu

Pavel Houser
11. 11. 2025

Amazon Web Services (AWS) oznámil výstavbu Fastnetu – strategického transatlantického optického kabelu, který propojí

Fujitsu má novou platformu pro partnerskou spolupráci

SoftBank prodala za téměř 6 miliard dolarů celý svůj podíl v Nvidii

ČTK
11. 11. 2025

Japonský technologický konglomerát SoftBank prodal za 5,83 miliardy dolarů (zhruba 122,5 miliardy Kč) celý

IDC: Globální trh s tablety ve třetím čtvrtletí klesl, jedničkou zůstal Apple

ČTK
11. 11. 2025

Celosvětový trh s počítačovými tablety po šesti čtvrtletích nepřetržitého růstu ve třetím čtvrtletí klesl.

Čína osvobodí od cla vývoz čipů Nexperia pro civilní použití

ČTK
11. 11. 2025

Čína zavedla opatření, která osvobozují od vývozních omezení čipy Nexperia určené pro civilní použití.

Tiskové zprávy

Sandisk uvádí na trh nejmenší 1TB USB-C flash disk na světě

ZEBRA SYSTEMS: Omezené rozpočty a podceňování rizik jsou hlavní překážky k lepší kybernetické bezpečnosti

Red Hat podporuje digitální suverenitu Evropské unie

ČSÚ: Umělou inteligenci používá třetina populace

Společnosti Pure Storage a Cisco dodávají AI továrny pro podniky ve spolupráci s NVIDIA

Praha 6 získala od Letiště Praha 1200 licencí pro školení žáků ZŠ v otázkách kyberbezpečnosti

Zpráva dne

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Redakce
15. 10. 2025

Halloween je tady a s ním i strašidelné ceny za software! Tak neváhejte a...

Komentujeme

Christian Klein, generální ředitel SAP

Digitální suverenita nestojí na ideálech, ale na konkrétních výsledcích

Christian Klein
23. 10. 2025

Diskuse o digitální suverenitě nabývá na celém světě na intenzitě. V dnešní době geopolitické nejistoty a...

Slovník

Indoor

Bluetooth

Agenturní provize

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.