Acer představuje Chromebook Tab 10, první Chrome OS tablet pro vzdělávání

27. březen 2018 22:37 0 komentářů

Plánovaná podpora rozšířené reality Google Expeditions AR pro pohlcující učení.

Společnost Acer dnes představila první vzdělávací tablet s operačním systémem Chrome OS, Acer Chromebook Tab 10 (D651N). Nový Acer Chromebook Tab 10 je navržen pro zákazníky společnosti Acer ve vzdělávacím sektoru a bude využíván ve třídách pro rozšíření a zdokonalování učení studentů. Přináší rychlost, jednoduchost a zabezpečení systému Chrome OS ve formátu tabletu.

„Acer Chromebook Tab 10 kombinuje pokroky v oblastech vývoje hardwaru a aplikací, aby umožnil smysluplnější výuku pro ještě větší škálu studentů,“ řekl James Lin, generální ředitel, Commercial & Detachable Notebooks, IT Products Business ve společnosti Acer. „Nový Acer Chromebook Tab 10 podporuje studenty, aby objevili nové způsoby, jak porozumět světu kolem sebe.“

Studenti toho mohou udělat více díky QXGA displeji, snadno přenosná konstrukce

Studenti mohou vidět svou třídní práci a aplikace v úžasných čistých a jasných barvách na 9,7" QXGA IPS dotykovém displeji. Díky rozlišení 2 048 × 1 536 px při hustotě 264 pixelů na palec studentům nabízí neuvěřitelně ostrý pohled na témata, která studují. Štíhlý profil a snadno přenosná konstrukce předurčuje Acer Chromebook Tab 10 k přesunu mezi učebnami i k přenášení na další místa pro nepřetržité studium. Se zařízením tak dokáže pracovat a zapojit se do výuky širší škála studentů včetně mladších lidí s menšími rukami, a to i díky intuitivnímu dotykovému displeji, na kterém mohou snadno ovládat, přibližovat a procházet své lekce.

Kromě toho Acer Chromebook Tab 10 plně podporuje Google Play, takže učitelé a studenti získají přístup k milionům aplikací pro Android, které jim umožní snadnou spolupráci, zapojení se do výuky a studium.

Kompaktní rozměry zaručují, že tablet Acer Chromebook Tab 10 bez problémů zapadne do batohu i na stůl a díky jedinečné barvě kobaltové modře vynikne, takže jej snadno najdete. Acer Chromebook Tab 10 váží jen 550 g a má rozměry pouhých 172,2 × 238,2 × 9,98 mm.

Funkce, díky kterým využijete možnosti Chrome OS naplno

Studenti mohou využívat přední 2Mpx HD webkameru, dvojici doprovodných reproduktorů a mikrofon pro hovory prostřednictvím Google Hangouts. Zadní 5Mpx fotoaparát pak studentům umožňuje zachytit videa a fotografie.

Aby Acer Chromebook Tab 10 studentům poskytl další způsoby interakce, je vybaven stylusem Wacom EMR. Studenti mohou precizně pracovat s interaktivními aplikacemi, skicovat, dělat poznámky a zachycovat nápady, které pak mohou sdílet se svými spolužáky a učiteli. Stylus Wacom EMR je pro bezpečné uložení zabudován do těla tabletu. Navíc nevyžaduje baterii a je odolný vůči náhodným pádům.

Kromě toho poskytuje Acer Chromebook Tab 10 dlouhou až 9hodinovou výdrž na baterii, což je dostatek pro 1:1 programy, kde studenti používají zařízení po celý školní den, a také doma pro projekty. ** Snadná správa a zabezpečení**

IT administrátoři mohou nový Acer Chromebook Tab 10 spravovat stejně snadno jako kterákoli jiná zařízení založená na operačním systému Chrome OS využívaná na jejich akademické půdě. Mohou provádět aktualizace, konfigurovat aplikace, spravovat rozšíření a politiky díky licenci Chrome Education.

Acer Chromebook Tab 10 může být sdílen celou školou i v laboratořích, protože systém Chrome OS podporuje přihlášení několika uživatelů. Poskytuje tak studentům rychlý přístup k informacím, aplikacím, projektům, službě Gmail a k dalšímu, když se přihlásí ke svému jedinečnému účtu. I v případě, že je zařízení ztraceno, odcizeno nebo poškozeno, studenti o svá data nepřijdou. Úložiště na Google Drive2 uchovává soubory, dokumenty a fotky bezpečně v cloudu a zajišťuje, že je vždy k dispozici ta nejaktuálnější verze. Navíc se Chrome OS automaticky aktualizuje a chrání studenty před neustále měnícími se online hrozbami, jako jsou viry a malware.

Solidní výkon a moderní porty

Acer Chromebook Tab 10 rychle reaguje a může mít spuštěno více aplikací najednou, protože je poháněn procesorem OP1 se dvěma integrovanými procesory – dvoujádrovým Cortex A72 a čtyřjádrovým Cortex-A53. Také je vybaven 4 GB paměti RAM a vestavěným 32GB úložištěm. Studenti zůstanou připojeni ke své školní síti díky rychlému a spolehlivému Wi-Fi připojení 2×2 MIMO 802.11ac a mohou se připojit k ostatním zařízením prostřednictvím rozhraní Bluetooth 4.1.

Nový Acer Chromebook Tab 10 je vybaven portem USB 3.1 typ C, který lze využít k nabíjení zařízení i ostatních produktů, pro rychlý přenos dat rychlostí až 5 Gb/s a k připojení HD displeje. Tablet je také vybaven kombinovaným konektorem jack pro sluchátka/mikrofon a čtečkou karet MicroSD.

Plánovaná podpora pro rozšířenou realitu

Acer Chromebook Tab 10 bude v budoucnu podporovat rozšířenou realitu, která studentům umožní objevovat nové způsoby výuky díky Expeditions AR. Expeditions AR je technologie rozšířené reality od Google, která zmapuje učebnu a umístí do ní 3D objekty. Ty pak mohou studenti prozkoumávat, což usnadňuje pochopení předmětů, jako je biologie, geografie a astronomie.

Cena a dostupnost

Nový Acer Chromebook Tab 10 (D651N) bude pro zákazníky ze vzdělávacího a komerčního sektoru v oblasti EMEA k dispozici v květnu za cenu od 329 €.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

USA zrušily zákaz dodávek amerického zboží čínské ZTE

ČTK , 14. červenec 2018 08:00

Firma již v rámci urovnání sporu s americkou vládou souhlasila, že zaplatí pokutu miliardy dolarů....

Více 0 komentářů

Trh PC ve 2. čtvrtletí rostl, tvrdí Gartner i IDC

ČTK , 13. červenec 2018 16:35

Růst odbytu táhla zejména poptávka firemního segmentu podpořená operačním systémem Windows 10....

Více 0 komentářů

Polovina kryptoměnových firem zanikne během čtyř měsíců od ICO

ČTK , 13. červenec 2018 10:09

Nejlepší strategií je prý mince v primární nabídce koupit a hned první den obchodů na otevřeném trhu...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Americká vláda se odvolává proti fúzi AT&T a Time Warner

ČTK , 13. červenec 2018 10:07

Ministerstvo se odvolalo proti červnovému rozhodnutí soudu, který spojení posvětil přes dřívější nám...

Více 0 komentářů

Německý soud: Rodiče mají mít přístup k facebooku mrtvé dcery

ČTK , 13. červenec 2018 09:00

Facebook nechtěl obsah účtu dívky otevřít, protože i její přátelé údajně spoléhali na to, že jejich ...

Více 0 komentářů

Broadcom koupí za 18,9 miliard dolarů CA Technologies

ČTK , 12. červenec 2018 13:01

Akvizice jsou důležité pro expanzi Broadcomu. Výběr firmy CA je však pro analytiky překvapením....

Více 0 komentářů

Čeští inženýři zlepšili brýle pro virtuální realitu, sledují ruce

ČTK , 12. červenec 2018 09:00

Dosud podobné typy brýlí pracují s polohou hlavy, nejsou ale dost citlivé na polohu samotných očních...

Více 0 komentářů