Acer uvádí dva odolné 12" Chromebooky pro používání v učebnách

24. January 2019 15:20 0 komentářů

Vzdělávání usnadňující poměr stran displeje 3:2 pro větší obraz na výšku — to usnadňuje prohlížení webových stránek a zviditelňuje více obsahu.

Společnost Acer dnes na veletrhu BETT Show představila své první 12" Chromebooky určené pro studenty a zákazníky ze vzdělávacího sektoru, Acer Chromebook Spin 512 a Acer Chromebook 512. Nové Chromebooky se mohou pochlubit poměrem stran 3:2, který je podobný jako poměr stran v knihách, mobilních médiích či jako přo používání pera a papíru.

360° panty konvertibilního modelu Acer Chromebook Spin 512 (R851TN) umožňují studentům využívat displej překrytý antimikrobiálním sklem Corning® Gorilla® Glass2, 3 ve čtyřech režimech: notebook, tablet, displej a stan. Přiložený dokovatelný EMR (Eletro-magnetic Resonance) stylus umožňuje přirozené vytváření poznámek a skicování, přičemž jej lze pohodlně vložit do připraveného slotu v zařízení. Acer Chromebook 512 (C851/C851T) se může pochlubit tradiční notebookovou konstrukcí bez nebo s možností dotykového ovládání.

„Nové Chromebooky Acer Chromebook 512 a Spin 512 jsou vybaveny displejem s poměrem stran 3:2, takže studenti budou mít větší pracovní plochu pro vzájemnou spolupráci, výzkum a práci na projektech pro vzdělávání a úspěchy,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Commercial and Detachable Notebooks, IT Products Business ve společnosti Acer. „Díky odolným konstrukcím a unikátní výbavě, jako je dvojice webových kamer, displej překrytý antimikrobiálním sklem Corning® Gorilla® Glass2,3 a klávesnice uzpůsobená pro dětské ruce, odolají tyto nové Chromebooky Acer ještě většímu množství nástrah, které jsou ve vzdělávacím prostředí běžné.“

Vyšší displej, výkon a další doplňky zvyšující produktivitu

Nové displeje Chromeboků Acer se mohou pochlubit poměrem stran 3:2 zvyšujícím produktivitu práce pro 18 % více prostoru na výšku v porovnání s obdobně širokým displejem s poměrem stran 16:9. Výsledkem je, že studenti na displeji uvidí více textu, mapy, fotografie a školní úlohy v jediném zobrazení. 12" HD+ displeje mají rozlišení 1 366 × 912 px a využívají technologii IPS4. Navíc díky vyššímu displeji snáze uvidí více obsahu a budou si moci přečíst celé webové stránky odshora dolů.

Tyto Chromebooky Acer díky čtyřjádrovému procesoru osmé generace Intel® Pentium® Silver N5000 nebo čtyřjádrovému Intel® Celeron® N4100 rychle nabíhají pro efektivnější práci studentů a potřebují méně energie, přitom poskytují více výkonu. Graficky náročné projekty budou v učebnách plynulejší a rychle reagující software udrží krok s pozorností studentů. Kromě toho nabízí Chromebook 512 dvoujádrový procesor Intel® Celeron® N4000.

Acer Chromebook 512 lze otevřít do plného úhlu 180°, aby ležel naplocho na stole pro sdílení s ostatními studenty během výuky či pro školní projekty. Navíc má Chromebook 512 mechanicky ukotvené klávesy, které se obtížně vyjímají, díky čemuž se tento Chromebook skvěle hodí do sdílených prostředí školních tříd.

Acer Chromebook Spin 512 je vybaven 8Mpx do prostoru směřující kamerou na víku, zatímco verze s klasickou konstrukcí má volitelnou 5Mpx kameru, takže studenti mohou zachycovat vysoce kvalitní obrázky a videa pro své školní projekty. Studenti také mohou pro spojení s ostatními během videohovorů a Google Hangoutů využívat webkameru Acer HD nacházející se nad displejem. Odolnost na armádní úrovni; splňují bezpečnostní normy pro hračky

Nový Acer Chromebook Spin 512 i Chromebook 512 splňují nejpřísnější vojenské standardy MIL-STD 810G, takže odolají pádu z výšky až 122 cm a zvládnou až 60kg zátěž směřující dolů, a to díky zesílené konstrukci a nárazníku tlumícímu nárazy. Kromě toho byly tyto nové Chromebooky Acer navrženy pro používání mladšími dětmi; byly certifikovány tak, aby splňovaly dvojici předních bezpečnostních standardů pro hračky: ASTM F963-16 a UL/IEC 60950-1.

Klávesnice je odolná vůči polití vodou. Odtokový systém odvádí vodu pryč od vnitřních komponent do spodní části šasi a poskytuje tak ochranu proti polití vodou o objemu až 330 ml. Kromě toho je klávesnice snadno servisovatelná lokálním IT oddělením a touchpad je odolný vůči vlhkosti.

Dotykový displej notebooku Acer Chromebook Spin 512 je překrytý antimikrobiálním sklem Corning® Gorilla® Glass2, 3, které je jak odolné vůči poškrábání, tak vůči bakteriím. Ideální pro studenty, kteří Chromebook mezi sebou sdílí nebo jej v průběhu dne využívají v různých prostředích.

Možnosti připojení

Studenti se mohou připojit k internetu prostřednictvím Intel Wireless-AC 2x2 802.11ac MU-MIMO pro rychlé a spolehlivé gigabitové Wi-Fi připojení. MU-MIMO je standard, který nabízí vyšší přenosové rychlosti a poradí si s vícero připojenými zařízeními najednou.

Periferní zařízení lze připojit přes Bluetooth 5.0 nebo do dvou portů USB 3.1 Type-C Gen 1, které lze využít k nabíjení Chromebooku i jiných produktů, rychlému až 5Gb/s přenosu dat a připojení externího monitoru. Acer Chromebooky jsou také vybaveny dvěma porty USB 3.0. Chromebook Spin 512 se promění do čtyř režimů pro výuku kdekoli Chromebook Spin 512 je vybaven panty, které umožňují přetočení jeho víka o 360° a využívání Chromebooku ve čtyřech režimech. Patří mezi ně režim tablet pro čtení digitálních učebnic, notebook pro psaní na klávesnici, režim displej pro přesun obrazovky blíže k očím a režim stan pro sledování videí, prezentace a vzájemnou spolupráci. Čtyři režimy použití těží z 8Mpx kamery s automatickým zaostřováním směřující do okolí a klasické HDR webkamery s velkou 88° šířkou záběru.

Chromebook Spin 512 obsahuje dokovatelný Wacom EMR stylus, který studentům umožňuje vytvářet poznámky, tvořit projekty, zachycovat nápady a komunikovat s aplikacemi a webovými stránkami snadno a přirozeně. Chcete-li jej uchovávat v bezpečí, stačí stylus pohodlně uložit do připraveného slotu.

Dlouhá až 12hodinová výdrž na baterii

Acer Chromebook Spin 512 i Chromebook 512 se mohou pochlubit dlouhou, až 12hodinovou5 výdrží na baterii, což stačí na několik dní používání v učebně nebo pro podporu studentů v 1:1 programech od rána do večera. Snadné nasazení, správa a zabezpečení; podpora Google Play IT správci mohou snadno provádět aktualizace, konfigurovat aplikace, využívat rozšíření a politiky a další možnosti díky na webu založené správě6, s níž se Chromebooky snadno nasazují i spravují. Uchycení pro zámky Kensington umožňují zajištění Chromebooků proti krádeži například v laboratořích.

Studenti budou neustále v bezpečí, protože je systém Chrome OS automaticky aktualizován a chráněn před neustále se měnícími online hrozbami, jako jsou viry a malware. Rodiče mohou do Chromebooků nainstalovat aplikaci Family Link, která usnadňuje nasazení základních digitálních pravidel pro jejich děti zkoumající internet. Rodiče mohou nastavit denní časové limity obrazovky, přizpůsobit seznam webových stránek a aplikací, které jejich děti mohou používat, a dokonce i spravovat účet Google svého dítěte a v případě potřeby v Chromebooku vzdáleně uzamknout sledované účty.

Zařízení Acer s operačním systémem Chrome OS podporují přihlášení více uživatelů, takže se každý student může jednoduše přihlásit ke svému jedinečnému účtu, aby zajistil, že jeho projekt, Gmail a další informace zůstanou v bezpečí, i když dojde ke ztrátě či krádeži Chromebooku. Uložení na Disku Google7 chrání soubory, dokumenty a fotografie bezpečně uložené v cloudu a zajišťuje, že je k dispozici vždy nejnovější verze.

Nastavení usnadnění přístupu se synchronizují v jakémkoli zařízení s operačním systémem Chrome OS tak, aby studenti mohli přecházet mezi sdílenými zařízeními nebo se přihlásit doma pomocí svého účtu Gmail for Education a automaticky si nastavení přístupu aktualizovat. Také tyto nové Chromebooky plně podporují Google Play™, takže studenti budou mít přístup k Android a webovým Chrome aplikacím pro výuku, výzkum, zábavu a další činnosti.

Acer na veletrhu BETT Show vystavuje od 23. do 26. ledna na stánku B100 v hale N1-19, kde budou nové modely Acer Chromebook 512 a Spin 512 vystaveny.

Cena a dostupnost

Tyto nové Chromebooky Acer budou v oblasti EMEA pro firemní zákazníky a zákazníky z oblasti vzdělávání k dispozici buď se 32 nebo 64GB eMMC úložiště a se 4 nebo 8 GB paměti RAM, a to ve druhém čtvrtletí 2019.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů