Atos představil nový otevřený hybridní cloud, který firmám umožňuje přejít do Google Cloudu

03. July 2019 19:36 0 komentářů

Otevřený hybridní cloud od Atosu je hybridní cloudové prostředí založené na platformě Anthos a open-source platformách Kubernetes a OpenStack.

Společnost Atos, která patří ke světové špičce v oblasti digitální transformace, vyvinula otevřený hybridní cloud, který firmám umožňuje hladký přechod od tradičních operací ke cloudově nativním. Toto plně řízené on-premise řešení také urychluje převedení podniků na hybridní cloudovou strategii, neboť obsahuje klíčové komponenty platformy Anthos od Google Cloudu.

Otevřený hybridní cloud od Atosu je hybridní cloudové prostředí založené na platformě Anthos a open-source platformách Kubernetes a OpenStack. Zákazníkům pomůže přijmout hybridní cloudová řešení pro zvýšení provozní efektivity a rychlejší zavádění aplikací.

„Otevřený hybridní cloud od Atosu urychluje cestu k novým funkcím hybridních cloudů, které využívají systém Anthos. Podniky díky tomu mohou využít jak výhody našeho otevřeného hybridního cloudu, tak cloudů v systému Anthos. Firmy jistě ocení agilitu, rychlost nasazení, flexibilitu a optimalizaci nákladů, a to vše na bezpečné a řízené platformě,” vyjmenovává přínosy nového řešení Eric Grall, výkonný senior viceprezident oddělení Global Operations ve společnosti Atos.

Bezpečné cloudově nativní operace s vestavěnou umělou inteligencí Toto plně řízené, privátní cloudové řešení v režimu on-premise zaručuje podnikům při přechodu do cloudu nejvyšší zabezpečení a ochranu. Ke službám Anthos navíc přidává možnost využít distribuční model Infrastruktura jako služba (IaaS), tedy model, v němž si zákazník infrastrukturu pronajímá a platí za její skutečné využití. Otevřený hybridní cloud od Atosu dále přináší možnost provozovat systém Kubeflow3 a využívat odborné znalosti společnosti Google v oblastech umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML).

Bezpečný hybridní cloud

Atos uplatňuje své odborné znalosti v oblasti komplexního řízení a správy cloudů, zabezpečení a ochrany a také v oblasti požadavků na kontrolu a řízení přístupu, které vyžadují evropské a globální předpisy. V oboru řízených bezpečnostních služeb (MSS) je Atos celosvětovým lídrem. Jeho modulární řešení pro správu identit a přístupu a šifrované produkty pro vojenské účely umožňují firmám mít svá data vždy plně pod kontrolou a v bezpečí. To zvyšuje důvěru v jejich obchodní procesy a služby.

Plodné partnerství

Otevřený hybridní cloud je projektem propojujícím Atos a Google. Díky odborným znalostem společnosti Atos v oblastech cloudového orchestračního řízení, migrace a managementu byli společní klienti schopni využít cloud k transformaci a inovacím a rychleji reagovat na potřeby svých zákazníků.

„Jsme rádi, že Atos staví své služby a řešení na platformě Anthos. Zákazníci tak mohou mít prospěch z technologie Google Cloud a zároveň z rozsáhlých zkušeností společnosti Atos v oblasti podnikové transformace,” pochvaluje si spolupráci Kevin Ichhpurani, viceprezident oddělení Global Partners and Ecosystem společnosti Google Cloud.

Od začátku globálního partnerství se společností Google Cloud v dubnu loňského roku přivedl Atos do služby Google Cloud několik významných klientů, včetně globálních společností v odvětví průmyslu, farmaceutického průmyslu, telekomunikací a vysílání. Za přínos k růstu zákaznické základny a k dosahu ekosystému Google Cloud byl Atos vyznamenán na konferenci Google Cloud Next ’19, která se konala letos v dubnu. Od Googlu zde získal ocenění Global Breakthrough Partner of the Year za rok 2018.

„Společnost Atos prokázala své zkušenosti v oblasti služeb Google Cloud a v uplynulém roce ukázala své odhodlání přispět k úspěchu zákazníků,” komentuje ocenění Atosu Carolee Gearhart, viceprezidentka oddělení Worldwide Channel Sales ve společnosti Google Cloud. „Stále více zákazníků vyhledává náš ekosystém, aby se jim podařilo úspěšně fungovat v cloudu. Proto jsme rádi, že naše partnerství s Atosem pokračuje,” dodává.

Dostupnost

Beta přístup k otevřenému hybridnímu cloudu je k dispozici již nyní, obecně dostupný by cloud měl být ve druhé polovině kalendářního roku 2019.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Průzkum: Chytrým mobilem platí již téměř třetina Čechů

ČTK , 20. August 2019 14:40

Podíl Čechů platících svým chytrým mobilem je 31 %, zatímco v roce 2016 to bylo pouze 13 %. ...

Více 0 komentářů

Startup vyvinul pro umělou inteligenci největší čip na světě

ČTK , 20. August 2019 10:24

Nově vyvinutý čip obsahuje 1,2 bilionu tranzistorů....

Více 0 komentářů

Nordic Telecom si stěžuje u ÚOHS

Pavel Houser , 20. August 2019 08:00

Vnitro u zakázky pro záchranné sbory argumentuje utajením a chce uplatnit výjimku ze zákona o zadává...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Huawei bude moci nakupovat americké součástky o 90 dní déle

ČTK , 19. August 2019 15:33

Ministerstvo obchodu USA také oznámilo, že zařadí na černou listinu zhruba 50 přidružených firem Hua...

Více 0 komentářů

Bezpečnostní rady státu jedná o kybernetickém útoku na ministerstvo zahraničí

ČTK , 19. August 2019 11:36

Ministerstvo zahraničí čelilo kybernetickému útoku v červnu....

Více 0 komentářů

V Irsku končí první šetření velké firmy okolo pravidel GDPR

ČTK , 19. August 2019 08:00

Celý proces zřejmě bude trvat měsíce, protože firma musí dostat čas na to, aby se mohla k vyšetřován...

Více 0 komentářů

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů