Budoucnost fintechu v Česku podle jeho evangelizátorů

20. December 2018 16:10 0 komentářů

Čtyři šéfové předních českých fintech společností debatovali 12. prosince o novinkách a příležitostech, které aktuálně ve světě fintech přicházejí.

V moderované debatě se utkali CEO Twisto Michal Šmída, CEO Zonky Pavel Novák, CEO Fundlift Radek Musil a CEO Roger Adam Šoukal.

Michal Šmída vyzdvihl založení České fintech asociace (ČEFTAS) a fakt, že za poslední dva roky v Česku vzniklo poměrně hodně nových zajímavých projektů. Připomněl, že fintech vznikl v roce 2008, v Česku později, přibližně v letech 2012 až 2013. „Nechceme nahradit banky, banky tady pořád budou. Nemáme vizi, že jdeme zničit. To není ambice nikoho z nás. Snažíme se vyplňovat nebo dělat určité služby nebo segmenty toho, co dnes dělá banka, lépe,“ řekl Šmída.

„Zonky je fintech. A my si možná trochu neskromně připadáme jako evangelizátoři fintechu. První největší fintechy budou ty, které mají fokus a technologii v krvi a které skutečně chtějí technologii přinést na trh a v podstatě ji propagovat a ukázat koncovým klientům,“ uvedl Pavel Novák. „Celkem už jsme půjčili přes pět miliard korun. Máme 50 tisíc klientů a rosteme rok od roku, procenta jsou trojmístná. Věřím, že v roce 2020 budeme mít 10 procent trhu,“ dodal Novák.

„Myslím si, že banka není ohrožená nikým z nás. Místo, kam výplata bude chodit, bude vždy ta banka. Banky se spíš otevřou. Uvědomí si, že to, co děláme, je spíš příležitost než hrozba a budou se s námi snažit víc spolupracovat,“ uvedl Radek Musil a zmínil spolupráci Fundliftu s Expobank. „Daří se nám velmi úspěšně získávat zajímavé projekty, ale investorů by mohlo být víc. Jeden segment, na který se na Fundliftu díváme, je financování developerských projektů,“ uvedl Radek Musil.

Podle Adama Šoukala českým fintech firmám ukazují cestu země jako Estonsko, Lotyšsko, které jsou mnohem dál v digitalizaci. To je takový apel na naše regulátory a zákonodárce. To by se dalo zlepšit, poznamenal. „V Rogeru si považujeme toho, že naše služba dostává firmy a podnikatele do plusu. Prostě je to velmi jednoduchá, lehká transakce, všechno je online, je to na pár kliků,“ dodal Šoukal.

Twisto je platební appka s kartou, která zjednodušuje život. S Twistem zaplatíte na internetu, v kamenných prodejnách či složenky a faktury. Pohodlně, rychle a bezpečně.

Roger umožňuje menším a středním firmám rychle a jednoduše financovat faktury bez nutnosti čekat a kohokoliv prosit o dodržení splatnosti.

Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností.

Zonky je online Peer-to-peer (P2P) služba, která se na trhu spotřebitelských půjček podílí třemi procenty. Nedávnou novinkou v nabídce Zonky jsou rychlé půjčky, které jsou zákazníkům díky online zpracování bankovních transakcí poskytovány během několika minut.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů

Čínská centrální banka je téměř připravena na vlastní kryptoměnu

ČTK , 15. August 2019 09:00

Chystaná digitální měna se kvůli objemu transakcí nebude spoléhat na blockchain....

Více 0 komentářů