Canon bude vyrábět všechny ploché tiskárny v Německu

27. September 2018 22:08 0 komentářů

Firma chystá inovace i navýšení produkce přes 30 %.

Canon rozšiřuje svůj výrobní závod v Poingu na předměstí Mnichova s cílem zkonsolidovat celosvětovou produkci plochých (tzv. flatbed) tiskových řešení v Evropě. Do německého závodu, který dosud vyráběl jen část celosvětové produkce těchto zařízení, Canon přesune zbytek výroby z kanadského Vancouveru. Zvýšení kapacity a další zlepšení efektivity výroby by měly přispět k celkovému navýšení produkce flatbed tiskáren Canon o více než 30 procent již od října letošního roku.

Společnost Canon už v současnosti v závodě v německém Poingu vyrábí svou vlajkovou loď mezi flatbed tiskárnami, kterou je série Océ Arizona, a tuto produkci nyní dále významně rozšíří. Díky centralizaci celosvětové výroby těchto renomovaných širokoformátových tiskových řešení na jednom místě, které je navíc blízko nizozemského výzkumného týmu pro vývoj inkoustových technologií, chce Canon dále rozvíjet své technologické přednosti v oblasti flatbed tisku i stávající infrastrukturu v Evropě. Pro podporu úspěšného přesunu části produkce z kanadského Vancouveru vzroste počet zaměstnanců společnosti, a to jak v samotném výrobním závodu v Poingu, tak i v týmu zabývajícím se vývojem a výzkumem, který sídlí v nizozemském městě Venlo.

„Přesunem výroby flatbed tiskáren do centralizovaného výrobního závodu v Evropě chceme dále stavět na naší silné pozici na trhu, podpořit rozvoj nových myšlenek a dodat nový impulz pro další technologické inovace. Věříme, že tak zajistíme, aby série Océ Arizona i nadále hrála vůdčí roli v oblasti flatbed tisku a stále umožňovala našim zákazníkům nové možnosti rozvoje na měnícím se trhu tiskových služeb – například díky růstu produktivity výroby nebo tím, že jim otevře přístup k novým možnostem využití,“ uvedl Jeppe Frandsen, výkonný viceprezident společnosti Canon Europe.

Rychlejší výroba i dodání po Evropě

Nově rozšířená výrobní linka společnosti Canon v Německu bude v plném provozu od konce září 2018. Vyznačovat se bude mimo jiné speciálním vybavením pro výrobu, přepravu a montáž citlivých komponent v prostředí s kontrolovanou vlhkostí a teplotou ovzduší,. Cílem společnosti Canon je navýšení produkce flatbed tiskáren o více než 30 procent od října 2018, což by mělo znamenat výrobu tří flatbed tiskáren Océ Arizona za den.

Tento nárůst výroby podpoří také rozšíření laboratoří pro testování zařízení a vývoj prototypů ve Venlo nebo posílení dodavatelské sítě v Evropě i Americe pro širokoformátová tisková řešení společnosti Canon. Přesun výroby do Poingu zkrátí průběh objednávky od jejího podání po dodání a instalaci stroje u evropských zákazníků a zajistí jim také ještě lepší služby v oblasti servisu a technické podpory. Společnost Canon si zakládá na svém dlouholetém programu neustálých inovací v rámci portfolia širokoformátových tiskových řešení, která se mohou pochlubit stále se zvyšující produktivitou a kvalitou tisku, univerzálností použitelných tiskových médií, kontrolou nad celkovými náklady produkce dodavatelů tiskových služeb i stále dokonalejší automatizací tiskových procesů.

„Během uplynulých 16 let byla odhodlanost a tvořivost našeho týmu ve Vancouveru klíčem k úspěchu v podobě cenami ověnčené série Océ Arizona. Na tomto velkém odkazu flatbed tiskové technologie chceme dále stavět i díky soustředění zkušeností a schopností do jediného výrobního závodu v Evropě s obrovským potenciálem dále rozvinout nabídku našich flatbed inkoustových tiskáren. Tento strategický krok a investice, které jsou s ním spojeny, poskytnou společnosti Canon nejlepší podmínky pro budoucí růst v segmentu širokoformátových tiskových řešení a umožní nám nadále vyvíjet špičková zařízení, která budou našim zákazníkům otevírat nové a lákavé možnosti růstu v oblasti tisku umělecké grafiky, dekorací a obalů,“ dodává Jeppe Frandsen.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů