Canon představuje zařízení série imagePROGRAF TM

13. září 2018 21:59 0 komentářů

Zařízení s českým uživatelským rozhraním pro vysoce kvalitní velkoformátový tisk na vyžádání v korporacích, maloobchodu i školách.

Společnost Canon Europe představila novou řadu inkoustových tiskáren imagePROGRAF TM určenou klientům, kteří tisknou formáty CAD, GIS a plakátové aplikace. Tato zařízení řeší potřeby zákazníků v oblasti strojírenství, projektování, maloobchodu či vzdělávání a umožňují jim vytvářet vysoce kvalitní výkresy, mapy i plakáty na zakázku – to vše přímo u nich ve firmě.

Série imagePROGRAF TM splňuje požadavky na výkonnou velkoformátovou tiskárnu pro firemní prostředí, které vyžaduje menší objemy vysoce kvalitního tisku, kompaktní velikost a sníženou hlučnost. Vychází z osvědčené technologie tiskáren imagePROGRAF TX, jež zažívají od svého komerčního uvedení na trh v prosinci 2017 velký úspěch. Nové modely imagePROGRAF TM doplňují portfolio velkoformátových technologií, kam patří také řada imagePROGRAF PRO pro tisk fotografií a uměleckých reprodukcí.

ImagePROGRAF TM zahrnuje celkem osm modelů, které cílí na zákazníky s nižším až středním objemem tisku. Do série patří pět 36palcových modelů: TM-300, TM-305 (s integrovanou podporou HDD a PDF), TM-300MFP L36ei (s řešením pro nízkoobjemové skenování), TM-300MFP T36 (s řešením pro vyšší objemy skenování) a TM-305MFP T36 (vysoce výkonná multifunkční tiskárna). Ke třem 24palcovým modelům se řadí: TM-200, TM-205 (s vestavěnou podporou HDD a PDF) a TM-200MFP L24ei (s řešením pro nízkoobjemové skenování).

Vytvořeno pro kancelářské prostředí

Modely řady imagePROGRAF TM jsou kompaktní a tiché přístroje optimalizované pro kancelářské prostředí s omezeným prostorem. Půdorys tiskárny TM-200/205 je pouhých 982 x 887 mm, tedy o 9 % méně ve srovnání s řadou imagePROGRAF iPF.

Nová série imagePROGRAF TM byla vyvinuta tak, aby vyhovovala potřebám tiššího provozu a co nejméně rušila. Některé z primárních zdrojů hluku byly odstraněny, aniž by se snížila produktivita. Sací ventilátor je nově vybaven tlumící strukturou, řezací jednotka médií řeže čistěji, a tím omezuje chvění. Motor pro podávání médií se zpomalil a zároveň došlo ke zvětšení průměru jeho kladky, čímž se snížily vibrace média. Tato vylepšení přispěla k omezení hlučnosti o 60 % ve srovnání se sérií imagePROGRAF iPF.

Díky intuitivnímu ovládacímu panelu komunikujícímu v českém jazyce nepotřebují uživatelé speciální zaškolení nebo zvláštní znalosti, aby mohli zařízení obsluhovat. To zaměstnancům umožňuje jednoduše vytvářet vysoce kvalitní tisky přímo na pracovišti.

Řada imagePROGRAF TM usnadňuje tvorbu kreativních aplikací s využitím nově přepracovaných softwarových nástrojů. Program pro výrobu plakátů PosterArtist V3.0 pomáhá obsluze vytvořit poutavé a mnohojazyčné plakáty na pár kliknutí myší. Free Layout Plus zase nabízí šablony pro produkci skládaných plakátů.

Nové tiskárny jsou vybaveny silnými bezpečnostními prvky, včetně autentifikace a kontroly uživatelů, díky nimž se hodí pro využití ve velkých korporacích nebo na úřadech s vyšším požadovaným stupněm zabezpečení.

Vysoká kvalita tisku

Série imagePROGRAF TM Series se pyšní pigmentovými inkousty LUCIA TD v pěti barvách. Tento unikátní inkoust, který obsahuje matnou černou (MBK) s vysokým povrchovým napětím, vytváří syté ostré linky a text s minimálním rozpitím. Pigmentové inkousty LUCIA TD, jež přilnou blíže k médiu, vytváří zářivé barvy. To umožňuje zákazníkům ekonomicky tisknout vysoce kvalitní dokumenty a plakáty na levnější papír bez povrchové úpravy.

Pětibarevné pigmentové inkousty LUCIA TD zároveň dovolují tisk na voděodolná média, včetně polypropylenu a samolepícího vinylu. Nabízejí tak okamžité výhody zákazníkům, kteří tisknou plány, nákresy a plakáty pro venkovní použití. Plakátové aplikace vydrží až šest měsíců ve vlhkém počasí bez potřeby dodatečné laminace, což dále zvyšuje produktivitu a snižuje náklady firem.

Optimální produktivita

S tiskárnami imagePROGRAF TM mohou klienti vytvářet technické nákresy v prostředích CAD, GIS mapy i plakáty přímo ve firmě. Omezí tím výdaje na outsourcing a zkrátí dobu pro jejich zhotovení.

Při kontinuálním tisku výkresů na běžný papír velikosti A1 na šířku dokáží imagePROGRAF TM-300/305 zhotovit v nejrychlejším režimu 144 výtisků za hodinu. To představuje ve srovnání s předchozí generací, sérií imagePROGRAF iPF, zrychlení o 23 %. Vděčí za to zejména zdokonalenému skenování tiskovými hlavami a zkrácenému času mezi zpracováním jednotlivých výtisků.

Inkoustové zásobníky typu „hot swap“ umožňují uživatelům výměnu inkoustů během tisku, díky čemuž lze tisknout nepřetržitě. Nabízí se také možnost doplnit imagePROGRAF TM jedním z rychlých a kvalitních skenerů od výrobce Global Scanning, například modelem T36 s uživatelsky přívětivým dotykovým displejem, a vytvořit dokonalého multifunkčního pomocníka pro firemní kancelář.

„V současnosti požadují zákazníci mnoha společností i veřejného sektoru vysoce kvalitní velkoformátový tisk na vyžádání a potřebují přitom udržet nízké externí náklady. Identifikovali jsme tuto příležitost a vyvinuli produkt optimalizovaný pro organizace s nižšími objemy tisku,“ řekl Michele Tuscano, ředitel Large Format Printing & Partner Channel společnosti Canon Europe.

Série imagePROGRAF TM nabízí podle jeho slov těmto klientům vysoký výkon a rychlost se špičkovou kvalitou obrazu propagačních plakátů i ostrostí potřebnou pro tisk složitých technických výkresů. „Intuitivní uživatelské rozhraní a nové softwarové nástroje zajistí, že může kterýkoli ze zaměstnanců snadno a rychle tisknout v kvalitě, kterou by očekával od externího dodavatele. Díky snížené hlučnosti tuto tiskárnu spolupracovníci téměř neuslyší,“ dodal Tuscano.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Brexit a osobní data

Tomáš Jirásko , 17. únor 2019 06:30
Tomáš Jirásko

Blížící se Brexit přináší společnostem řadu komplikací a nejasností ohledně budoucnosti. Ať již dojd...

VíceRSS 

Zprávičky

Zákazníci přesouvají zájem k prémiovým produktům

Pavel Houser , 22. únor 2019 11:00

Globální trh technického spotřebního zboží s tržbami ve výši 1,01 bilionu euro v roce 2018 poprvé př...

Více 0 komentářů

T-Mobile oznámil výsledky za rok 2018

Pavel Houser , 22. únor 2019 10:00

Vyšší investice, tržby i provozní zisk....

Více 0 komentářů

Předseda kardiologů: Moderní implantáty jsou bezpečné

ČTK , 22. únor 2019 09:00

V implantátech je speciální software, který lze periodicky aktualizovat a tím jej dostat na nejvyšší...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

SK Hynix investuje 107 miliard USD do čtyř nových továren na čipy

ČTK , 22. únor 2019 08:00

Výrobní závody se budou nacházet u Soulu a vyrábět budou paměťové čipy DRAM a čipy nové generace....

Více 0 komentářů

Lenovo se ve čtvrtém čtvrtletí vrací k zisku

ČTK , 21. únor 2019 10:17

Příjmy z prodeje osobních počítačů a chytrých přístrojů se zvýšily o 12 % na rekordních 10,7 miliard...

Více 0 komentářů

Zástupci zemí EU schválili dohodu o autorských právech na internetu

ČTK , 21. únor 2019 09:00

článek 13 pak dává internetovým platformám povinnost řešit, zda uživateli nahrávaný obsah neporušuje...

Více 0 komentářů

Nový fond má pomoci rozšířit platební terminály mezi živnostníky

ČTK , 21. únor 2019 08:00

Na tisíc obyvatel je v ČR 15 platebních terminálů, evropský průměr je přitom 23....

Více 0 komentářů