Citrix Synergy konference přinesla novinky v programu pro podnikovou mobilitu

26. říjen 2012 00:00 0 komentářů

Citrix odhalil v rámci konference Citrix Synergy další fázi své strategie pro oblast mobility v podnicích. S nástupem konzumerizace IT, mobility a cloudu hledají uživatelé stále snazší cesty k tomu, aby mohli pracovat kdekoliv, s kýmkoliv a na libovolném zařízení.

Společnost Citrix se snaží těmto preferencím vyhovět a prostřednictvím svých řešení nabídnout pracovníkům požadovanou flexibilitu i volnost. Navíc zajistí také potřebné zabezpečení a nástroje pro správu, jež jsou v podnikové oblasti naprostou nezbytností. Nová oznámení společnosti Citrix usnadní podnikům všech velikostí přechod na mobilní řešení, a to bezpečně, s libovolnou kombinací dat, aplikací i zařízení. To vše může být hladce propojeno tak, aby bylo docíleno perfektní uživatelské zkušenosti.

Řekněte ano více než třem miliardám zařízení

Základním bodem strategie společnosti Citrix pro oblast podnikové mobility je Citrix Receiver. Jedná se o univerzální softwarový klient, který je dostupný zdarma v běžných app storech. Zaměstnancům nabízí z libovolného zařízení zcela bezpečný přístup k aplikacím a datům, jež potřebují ke své práci. Citrix Receiver nyní podporuje více než 3 miliardy zařízení, a to včetně většiny tabletů, smartphonů, notebooků, platformy Mac i PC, a navíc také připravovaného operačního systému Windows 8, který brzy vstoupí na trh.

Citrix představil novou verzi Citrix XenClient zajišťující virtuální desktopy pro miliony Ultrabooků, které v současnosti transformují trh laptopů. XenClient pro Ultrabooky používá hypervizor na straně klienta, který běží přímo na notebooku, ale je propojen do podnikového datacentra kvůli centralizované synchronizaci a správě. Pro koncové uživatele to znamená, že mohou se svými laptopy plnohodnotně pracovat i v režimu offline. Jakmile se připojí k internetu, veškeré provedené změny se synchronizují s centrálním obrazem systému na serveru. Tento inovativní přístup rozšiřuje přínosy plynoucí z využívání VDI pro mobilní pracovníky bez kompromisů v oblasti bezpečnosti a výkonu. Kombinace Citrix Receiver a XenClient nabízí perfektní startovní pozici pro společnosti hledající vhodný způsob práce s programy BYOD (Bring Your Own Device).

Řešení problému s daty v cloudu

Spolu s tím, jak rapidně narůstá počet spotřebitelských zařízení, která zaměstnanci používají pro práci, se pro většinu podniků stává hlavním souvisejícím problémem oblast dat. Koncoví uživatelé totiž chtějí k pracovním dokumentům přistupovat odkudkoliv a z široké škály zařízení. Pokud není k dispozici uživatelsky příznivé řešení dodané IT oddělením, využívají pro sdílení a šíření pracovních dat nejrůznější cloudové služby (jako je například Dropbox), které se však nacházejí zcela mimo kontrolu podniku. Pro koncové uživatele se jedná o skvělý způsob, jak mohou zvýšit svou produktivitu, a proto jej budou hojně využívat. Pro IT oddělení se však takové chování stává doslova noční můrou z pohledu bezpečnosti, neboť data mizí mimo kontrolu podniku a hrozí tak riziko jejich zneužití nebo porušení regulací v oblasti ochrany citlivých údajů pod. Podniky proto musejí svým zaměstnancům nabídnout nástroj pro sdílení dat, který bude schopen pracovat na nejrůznějších zařízeních, a navíc nabídne potřebnou úroveň kontroly z pohledu podniku a s tím spojenou bezpečnost. Společnost Citrix za tímto účelem oznámila dostupnost řešení Citrix ShareFile v kombinaci se StorageZones. Protože ShareFile podporuje podnikovou bezpečnost na straně klienta, jsou veškerá data zašifrována a mohou být kdykoliv na dálku vymazána, pokud například dojde ke ztrátě zařízení nebo odchodu pracovníka z podniku.

Tento přístup v duchu služeb “follow-me-data” umožňuje syntézu podnikového prostředí s koncovými zařízeními jednotlivých zaměstnanců. ShareFile StorageZones je nyní k dispozici ke stažení ve formě software, brzy však bude dokončeno také zařízení StorageZones MPX založené na Citrix NetScaler, které transparentně integruje veškeré síťové i bezpečnostní funkce potřebné pro nasazení StorageZones on-premise v podobě all-in-one řešení. Citrix plánuje, že v roce 2013 nabídne zákazníkům také ShareFile StorageZones pro Microsoft Windows Azure. Tato integrace umožní zákazníkům využívat síly cloudu Azure pro zajištění bezpečného sdílení podnikových dat.

Jediný bod pro správu mobilních aplikací a dat

Poslední součástí do mozaiky podnikové strategie pro zajištění mobility v podání společnosti Citrix je CloudGateway, který spojuje management mobilních aplikací, dat a zařízení do jednotného prostředí pro správu. Na konferenci Synergy provedl Citrix živou demonstraci CloudGateway s průlomovou technologií MDX (Mobile Device Experience). CloudGateway je tak nyní rozšířen o sadu technologií pro správu aplikací, které umožňují zajištění bezpečnosti a plné kontroly nad aplikacemi iOS, Android a HTML5.

Aktuální verze CloudGateway navíc přidává rovněž integraci s Me@Citrix, což je další nástroj, který společnost Citrix představila. Zákazníkům nabízí unifikovaný způsob dohledu nad doručováním aplikací a dat na mobilní zařízení. Integrace s Citrix XenApp doručuje virtualizované aplikace v prostředí Windows jako cloudovou službu na mobilní zařízení. S těmito novými vylepšeními se CloudGateway stává prvním produktem v odvětví, který zákazníkům nabízí jednotný dohled nad libovolnou kombinací mobilních, webových a Windows aplikací a dat doručovaných na libovolný mix korporátních a osobních mobilních zařízení.

Práce v duchu Me@Work

Ve světě konzumerizace IT a z ní pramenící uživatelské volby cílí každá podniková strategie pro oblast mobility především na uživatelskou zkušenost koncového uživatele. Společnost Citrix za tímto účelem oznámila zcela novou rodinu aplikací pod názvem Citrix Me@Work. Ta kombinuje jednoduchost používání s bezpečností a širokými možnostmi správy. Nová řada aplikací Me@Work startuje se dvěma aplikacemi, které budou nabízeny zdarma jako součást licence CloudGateway:

• Citrix @WorkWeb pro bezpečné surfování - @WorkWeb je nativní mobilní prohlížeč pro platformy iOS a Android, který umožní bezpečný přístup k webovým aplikacím s citlivými daty. Tímto způsobem lze zabezpečit přístup k interním webovým stránkám, externím SaaS zdrojům či vlastním HTML5 aplikacím přímo z osobních mobilních zařízení. Aplikace používá technologii MDX Web Connect k dosažení perfektního zabezpečení webu, a technologii MDX Micro VPN k vytvoření VPN tunelu pro přístup k podnikovým zdrojům. @WorkWeb nabídne rovněž integraci s dalšími aplikacemi Citrix Me@Work.

• Citrix @WorkMail pro zabezpečení produktivity – @WorkMail je bezpečný e-mail, kalendář a řešení pro správu kontaktů. Jakožto součást prostředí CloudGateway využívá @WorkMail novou technologii MDX App Vault pro zabezpečení perfektní bezpečnosti u vnitropodnikové komunikace, a to i v případě, kdy dojde ke ztrátě nebo krádeži koncového zařízení. @WorkMail zahrnuje rovněž integraci s dalšími aplikacemi v rámci rodiny Me@Work, například přiřazování dokumentů do e-mailů z ShareFile, otevírání příloh a webových odkazů prostřednictvím @WorkWeb, plánování schůzek přes GoToMeeting a spolupráce prostřednictvím Podio.

Rodina aplikací Citrix Me@Work je navržena tak, aby dokázala pracovat v součinnosti s Citrix GoToAssist pro mobilní zařízení, což zjednodušuje práci IT oddělení v oblasti uživatelské podpory zaměstnanců na cestách. GoToAssist umožňuje IT profesionálům poskytovat uživatelskou podporu z libovolného místa: připojí se vzdáleně k počítači zaměstnance a vyřeší jeho problém přímo ze svého iPadu či tabletu s operačním systémem Android. V kombinaci s novou nabídkou GoToAssist Service Desk mohou IT profesionálové rovněž logovat a řešit incidenty, spravovat změny v konfiguraci a doručovat další podobné služby odkudkoliv.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30
Pavel Houser

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Kryptoměnovou burzu Bithumb napadli hackeři

ČTK , 20. červen 2018 10:16

Za poslední týden jde již o druhý útok na kryptoměnové burzy v Jižní Koreji. Bitcoin opět klesl....

Více 0 komentářů

Největší australská telekomunikační firma masivně propouští

ČTK , 20. červen 2018 09:52

Telstra dominuje australskému trhu mobilních telefonů a širokopásmových sítí, zisky z pevných sítí a...

Více 0 komentářů

Dotace EU na bezplatné wifi se kvůli chybě systému odkládají

ČTK , 20. červen 2018 08:00

Obce mohly získat poukázku v hodnotě 15 000 eur. Nová výzva bude zveřejněna na podzim....

Více 0 komentářů

Kalendář

17. 06.

21. 06.
Cyber Week 2018
19. 06.

22. 06.
Automatica 2018
23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018

Starší zprávičky

E-shopy českých řetězců: Lidl, Globus, DM drogerie

ČTK , 19. červen 2018 16:32

Loni stouply tržby českých e-shopů o 18 % na 115 miliard Kč. On-line nakupuje potraviny již 26 % Čec...

Více 0 komentářů

Virtuální realita přinese revoluci srovnatelnou s robotizací

Pavel Houser , 19. červen 2018 11:23

Firmy budou na změny související se zaváděním virtuální reality reagovat další centralizací procesů....

Více 0 komentářů

Digital Broadcasting rozšířila síť DVB-T2 na 85 % populace

ČTK , 19. červen 2018 08:00

Digital Broadcasting začal přechodovou síť budovat loni v červenci v Praze....

Více 0 komentářů

Manažeři France Télécom půjdou před soud kvůli sebevraždám

ČTK , 18. červen 2018 12:47

Vlna sebevražd ve France Télécom (dnes Orange) začala v roce 2008 a vyžádala si desítky životů. ...

Více 0 komentářů