Dell Technologies představuje nový velkoformátový interaktivní monitor a počítače, které změní vzdělávací prostředí

29. January 2019 20:00 0 komentářů

Výzkum provedený mezi generací Z naznačuje, že dnešní studenti mají vyšší požadavky na technologie, nicméně pouze 57 % z nich se domnívá, že je vzdělávací systém řádně připravil pro budoucí zaměstnání.

Společnost Dell Technologies oznamuje nové přírůstky do svého portfolia účelových technologií navržených tak, aby oslovily, zaujaly a inspirovaly pedagogické pracovníky a studenty základních a středních škol po celém světě. Tato nejnovější řada produktů, která zahrnuje interaktivní monitor, inteligentně robustní zařízení Latitude a nový nabíjecí vozík, pomůže pedagogickým pracovníkům integrovat technologie s novými metodami výuky a vzdělávání a současně motivovat studenty k tomu, aby se vydali svou vlastní cestou objevování.

„Nedávný výzkum generace Z (osob narozených v polovině devadesátých let minulého století a později) uskutečněný společností Dell Technologies potvrzuje naši domněnku, že studentům, kteří mají být nyní i v budoucnosti úspěšní, musí pedagogičtí pracovníci umožnit řídit vlastní úspěch a podporovat je prostřednictvím nástrojů a prostředků, které podnítí přirozenou zvídavost studentů,“ uvedl Adam Garry, ředitel pro strategii vzdělávání ze společnosti Dell. „Tato nová zařízení umožňují pedagogickým pracovníkům i studentům snadno zjišťovat, vytvářet a spolupracovat bez ohledu na místo, kde vzdělávání probíhá.“

Podle studie vypracované společností Dell Technologies 80 % příslušníků generace Z chce pracovat se špičkovými technologiemi, ale pouze 57 % z nich se domnívá, že jim školy poskytují dobrou nebo vynikající přípravu pro budoucí kariéru. Nová zařízení společnosti Dell pro oblast vzdělávání, která jsou podložena více než 30 lety účelných inovací, jsou navržena tak, aby pomohla připravit studenty pro vyvíjející se pracovní sílu a současně poskytla flexibilitu a možnost výběru, kterou školy v dnešní době potřebují.

Interaktivní dotykový monitor 4K Dell 75 (C7520QT)

Generace Z výrazně preferuje vzájemné učení (75 %) a týmovou práci (58 %), takže se dnešní učebny mění v prostory optimalizované pro spolupráci, které usnadňují skupinové učení a zvyšují produktivitu. Nový velkoformátový interaktivní dotykový monitor 4K Dell 75 (C7520QT) se dokonale hodí jako primární displej v učebně nebo pro skupinovou spolupráci. Vyznačuje se rozlišením 4K se živými barvami a 20bodovou vícedotykovou technologií InGlass™, díky které může s obrazovkou současně interaktivně pracovat více uživatelů. Svými prsty nebo pomocí pasivních per (dvě jsou součástí dodávky) mohou studenti psát nebo kreslit s prakticky nulovou prodlevou a napsaný obsah mohou snadno vymazat dlaní ruky. Přirozené a intuitivní dotykové funkce jsou kompatibilní s prakticky veškerým standardním oborovým softwarem.

Exkluzivní funkce Dell Screen Drop, která umožňuje spolupracovat všem uživatelům, je první funkcí pro usnadnění přístupu na světě2, která zlepšuje dosažitelnost pro uživatele pracující z různých výšek. Tlačítka na boční straně panelu umožňují uživatelům posunout zobrazený obraz dolů do tří různých nastavených výšek, aby byl snadno dosažitelný. Mezi další funkce, díky kterým se 75" monitor dokonale hodí pro použití v učebnách, patří:

Široký pozorovací úhel, který zajišťuje technologie IPS, umožňuje vidět živé a konzistentní barvy na celé obrazovce prakticky z libovolného místa v místnosti.

Technologie monitoru Dell optimalizuje písma a zajišťuje ostré zobrazování vizuálních objektů při každodenní práci s programy, jako jsou Microsoft PowerPoint, Word a Excel.

Ochranné povrchové vrstvy omezují rušivé odrazy a zabraňují vytváření šmouh a otisků prstů, zatímco technologie Dell ComfortView redukuje vyzařování modrého světla, a snižuje tak namáhání očí.

Jedinečný design podporuje snadnou integraci volitelného mikropočítače Dell OptiPlex do displeje pro vytvoření řešení „vše v jednom“, které snižuje provozní náklady po celou dobu životnosti monitoru.

Konektory RS232, RJ45 a HDMI CEC umožňují správcům IT provádět vzdálenou správu monitoru.

Volitelný mobilní vozík AV umožňuje přesunout monitor tam, kde je potřebný, a zvyšuje tak flexibilitu učebních prostorů.

Nádherně navržené notebooky zkonstruované tak, aby vydržely použití v učebně i jinde

Generace Z, která je první generací narozenou v digitální éře, má radikální názory na technologie. Více než 98 % respondentů výzkumu používá technologie jako součást formálního vzdělávání a 91 % respondentů uvedlo, že typ technologií nabízených budoucím zaměstnavatelem ovlivní jejich výběr v případě podobných nabídek práce. Nové počítače společnosti Dell pro oblast vzdělávání kombinují atraktivní design a špičkový výkon, který studenti vyžadují, s odolností a spolehlivostí, které jsou ve vzdělávacím prostředí nezbytné.

Společnost Dell využila zkušenosti s konstruováním robustních mobilních zařízení pro služby poskytované v terénu, bezpečnostní složky, záchranáře a armádu a navrhla nové počítače pro oblast vzdělávání tak, aby studenti měli nejodolnější produkty, na které se mohou spolehnout jak v učebně, tak mimo ni. Všechny nové notebooky jsou zkonstruovány v souladu se specifikacemi 15 vojenských norem MIL-STD, aby vydržely každodenní údery, pády a nárazy, kterým mohou být vystaveny v rámci studentského použití, a obsahují takové prvky, jako jsou utěsněné klávesnice odolné proti rozlitým kapalinám a zajištěné klávesy, které lépe odolají snaze o vydloubnutí. Zařízení jsou také robustnější než předchozí modely. Notebook Latitude 3300 Education byl testován ohledně odolnosti pro školní prostředí. Byl vystaven cyklické manipulaci s panty notebooku a mikropádům z výšky 10 cm pod všemi úhly v tisících cyklech, aby se přesněji replikovala možná poškození, ke kterým může dojít při skutečném používání po celou dobu životnosti zařízení určeného pro učebny. Řada Latitude 3300 je navržena tak, aby odolala pádům z výšky přes 76 cm na ocel a z výšky 122 cm na překližku.

Latitude 3300 Education

Třináctipalcový notebook Latitude 3300 Education nabízí displej s vyšším rozlišením, výdrž baterie až 16 hodin a 52 minut3 a možnost vybavení dotykovou obrazovkou s rozlišením Full HD. Notebook s atraktivní tmavě šedou matnou povrchovou úpravou je dostupný s procesory Intel® Celeron™, Pentium™ a až Core i5, které podporují požadavky aplikací STEM (výuka přírodních věd, technologií, inženýrství a matematiky). Zařízení je vybaveno rozhraním USB typu C4 pro napájení a přenos dat a pamětí DDR4 s kapacitou 4 GB nebo 8 GB.

Kompaktní nabíjecí vozík Dell s rozhraním USB-C připravený pro notebooky s rozhraním USB-C (CT36UC20)

Kompaktní nabíjecí vozík Dell s rozhraním USB-C připravený pro notebooky s rozhraním USB-C (CT36UC20) je vybaven 36 předinstalovanými napájecími adaptéry s konektorem USB-C. Odstraňuje tak potřebu místní instalace kabeláže před nasazením notebooků a šetří drahocenný čas pracovníků IT. Výkon vozíku je zajišťován patentovaným systémem řízení nabíjení PowerShuttle společnosti Ergotron, který efektivně nabíjí až 36 zařízení ze zásuvky elektrické sítě 12 A a je o 40 % rychlejší* než standardní systémy cyklické obsluhy.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Průzkum: Chytrým mobilem platí již téměř třetina Čechů

ČTK , 20. August 2019 14:40

Podíl Čechů platících svým chytrým mobilem je 31 %, zatímco v roce 2016 to bylo pouze 13 %. ...

Více 0 komentářů

Startup vyvinul pro umělou inteligenci největší čip na světě

ČTK , 20. August 2019 10:24

Nově vyvinutý čip obsahuje 1,2 bilionu tranzistorů....

Více 0 komentářů

Nordic Telecom si stěžuje u ÚOHS

Pavel Houser , 20. August 2019 08:00

Vnitro u zakázky pro záchranné sbory argumentuje utajením a chce uplatnit výjimku ze zákona o zadává...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Huawei bude moci nakupovat americké součástky o 90 dní déle

ČTK , 19. August 2019 15:33

Ministerstvo obchodu USA také oznámilo, že zařadí na černou listinu zhruba 50 přidružených firem Hua...

Více 0 komentářů

Bezpečnostní rady státu jedná o kybernetickém útoku na ministerstvo zahraničí

ČTK , 19. August 2019 11:36

Ministerstvo zahraničí čelilo kybernetickému útoku v červnu....

Více 0 komentářů

V Irsku končí první šetření velké firmy okolo pravidel GDPR

ČTK , 19. August 2019 08:00

Celý proces zřejmě bude trvat měsíce, protože firma musí dostat čas na to, aby se mohla k vyšetřován...

Více 0 komentářů

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů