IBM a Vodafone spojují síly při zavádění inovací

17. January 2019 17:53 0 komentářů

IBM a Vodafone Business dnes oznámily, že vytvářejí nový společný podnik, tzv. joint venture jehož cílem je pomáhat společnostem z celé Evropy i mimo ni rychleji zavádět inovace a uspět v digitálním světě.

Na základě více než dvou desetiletí spolupráce mezi oběma společnostmi uzavřely IBM a Vodafone novou strategickou obchodní smlouvu, která klientům nabízí otevřené a flexibilní technologie, které potřebují k integraci více cloudů a na další vlnu digitální transformace umožněnou technologiemi jako umělá inteligence, 5G, Edge a softwarově definované sítě - SDN.

S více než 70% organizacemi, které dnes používají až 15 cloudových prostředí, protože usilují o přístup k novým výkonným digitálním řešením a službám, se stala vzájemná propojenost cloudů a zranitelnost dat globálním problémem. Společnost IBM a společnost Vodafone Business společně pomohou firmám odstranit složitost a překážky při výběru technologií a zajistit, aby jejich data a aplikace proudily volně a bezpečně v rámci svých organizací.

V rámci nového podniku budou zákazníci společnosti Vodafone Business okamžitě mít přístup k multicloudovým nabídkám IBM, otevřeným technologiím a hlubokým znalostem v oboru. Společnosti Vodafone Business a IBM Services se také dohodly na osmiletém závazku spravovaných služeb ve výši 550 milionů USD (480 milionů EUR). Dohoda využívá vedoucí postavení IBM v oblasti digitální transformace, která klientům poskytuje automatizaci, kognitivní schopnosti a nástroje pro efektivní provozování jejich podnikání v multicloudovém prostředí.

Nový podnik bude společně vyvíjet nová digitální řešení, která budou kombinovat silné přednosti společnosti Vodafone v oblasti IoT, 5G a hraničních výpočetních technologií s multimediálními, průmyslovými a profesionálními službami IBM.

„Tento společný podnik IBM a Vodafone přinese to nejlepší v oblasti technologií hybridního cloudu, umělé inteligence a pokročilých telco technologií, které pomohou klientům transformovat klíčové obchodní procesy od komplexního zemědělského managementu až po maloobchodní zkušenosti nové generace," říká generální ředitelka IBM Ginni Rometty. "Dohoda je svědectvím o síle hybridního cloudu, který pomáhá bezpečně integrovat klíčové podnikové aplikace v prostředí více cloudů, aby podpořily podnikovou inovaci."

"Tento společný podnik demonstruje, jak pokračujeme v naši strategii, abychom radikálně zjednodušili Vodafone, efektivně rozšiřovali naši firmu a prohloubili naši angažovanost u zákazníků prostřednictvím bezproblémové kombinace cloudu a konektivity," řekl výkonný ředitel společnosti Vodafone Nick Read. "Tím, že se zaměřujeme na naše silné stránky v pevných a mobilních technologiích a spojujeme je s odbornými znalostmi společnosti IBM v oblasti multicloudů, nám tento nový podnik pomáhá stavět na úspěchu, který jsme dosud viděli v našich cloudových obchodech."


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů