IBM a Vodafone spojují síly při zavádění inovací

17. leden 2019 17:53 0 komentářů

IBM a Vodafone Business dnes oznámily, že vytvářejí nový společný podnik, tzv. joint venture jehož cílem je pomáhat společnostem z celé Evropy i mimo ni rychleji zavádět inovace a uspět v digitálním světě.

Na základě více než dvou desetiletí spolupráce mezi oběma společnostmi uzavřely IBM a Vodafone novou strategickou obchodní smlouvu, která klientům nabízí otevřené a flexibilní technologie, které potřebují k integraci více cloudů a na další vlnu digitální transformace umožněnou technologiemi jako umělá inteligence, 5G, Edge a softwarově definované sítě - SDN.

S více než 70% organizacemi, které dnes používají až 15 cloudových prostředí, protože usilují o přístup k novým výkonným digitálním řešením a službám, se stala vzájemná propojenost cloudů a zranitelnost dat globálním problémem. Společnost IBM a společnost Vodafone Business společně pomohou firmám odstranit složitost a překážky při výběru technologií a zajistit, aby jejich data a aplikace proudily volně a bezpečně v rámci svých organizací.

V rámci nového podniku budou zákazníci společnosti Vodafone Business okamžitě mít přístup k multicloudovým nabídkám IBM, otevřeným technologiím a hlubokým znalostem v oboru. Společnosti Vodafone Business a IBM Services se také dohodly na osmiletém závazku spravovaných služeb ve výši 550 milionů USD (480 milionů EUR). Dohoda využívá vedoucí postavení IBM v oblasti digitální transformace, která klientům poskytuje automatizaci, kognitivní schopnosti a nástroje pro efektivní provozování jejich podnikání v multicloudovém prostředí.

Nový podnik bude společně vyvíjet nová digitální řešení, která budou kombinovat silné přednosti společnosti Vodafone v oblasti IoT, 5G a hraničních výpočetních technologií s multimediálními, průmyslovými a profesionálními službami IBM.

„Tento společný podnik IBM a Vodafone přinese to nejlepší v oblasti technologií hybridního cloudu, umělé inteligence a pokročilých telco technologií, které pomohou klientům transformovat klíčové obchodní procesy od komplexního zemědělského managementu až po maloobchodní zkušenosti nové generace," říká generální ředitelka IBM Ginni Rometty. "Dohoda je svědectvím o síle hybridního cloudu, který pomáhá bezpečně integrovat klíčové podnikové aplikace v prostředí více cloudů, aby podpořily podnikovou inovaci."

"Tento společný podnik demonstruje, jak pokračujeme v naši strategii, abychom radikálně zjednodušili Vodafone, efektivně rozšiřovali naši firmu a prohloubili naši angažovanost u zákazníků prostřednictvím bezproblémové kombinace cloudu a konektivity," řekl výkonný ředitel společnosti Vodafone Nick Read. "Tím, že se zaměřujeme na naše silné stránky v pevných a mobilních technologiích a spojujeme je s odbornými znalostmi společnosti IBM v oblasti multicloudů, nám tento nový podnik pomáhá stavět na úspěchu, který jsme dosud viděli v našich cloudových obchodech."


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Brexit a osobní data

Tomáš Jirásko , 17. únor 2019 06:30
Tomáš Jirásko

Blíží se Brexit přináší společnostem řadu komplikací a nejasností ohledně budoucnosti. Ať již dojde ...

VíceRSS 

Zprávičky

Německo je nakloněno účasti Huawei při budování sítí 5G

ČTK , 20. únor 2019 10:00

Německá vláda nyní nezávisle na kauze Huawei připravuje změny telekomunikačních zákonů. ...

Více 0 komentářů

Generální finanční ředitelství zrušilo tendr na daňový portál

ČTK , 20. únor 2019 09:00

Generální finanční ředitelství nyní pracuje na řešení, které neponese rizika soudních průtahů....

Více 0 komentářů

Aukce kmitočtů pro mobilní sítě láká investory z USA i Koreje

ČTK , 20. únor 2019 08:00

Češi platí podle analýzy Point Topic za 1 GB stažených dat přes mobilní sítě LTE nejvíce v Evropě....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Představenstvo Seznam.cz opouští majitel a zakladatel firmy

Pavel Houser , 19. únor 2019 13:24

Ivo Lukačovič, majitel a zakladatel společnosti Seznam.cz, opouští pozici předsedy představenstva na...

Více 0 komentářů

Apple Pay přichází do ČR

ČTK , 19. únor 2019 13:02

Službu mohou využívat majitelé telefonů iPhone SE, iPhone 6 a novějších a hodinek Apple Watch....

Více 0 komentářů

Česko chce v Praze evropské středisko pro umělou inteligenci

ČTK , 19. únor 2019 09:00

EK plánuje na rozvoj technologií a průmyslu souvisejícího s umělou inteligencí v příštích 10 letech ...

Více 0 komentářů

ČTÚ spojí aukce kmitočtů 700 MHz a 3,5 GHz do jedné soutěže

ČTK , 19. únor 2019 08:00

Proti původnímu záměru ministerstvo vnitra nezíská část nabízených kmitočtů na vybudování vlastní sí...

Více 0 komentářů