IBM a Vodafone spojují síly při zavádění inovací

17. January 2019 17:53 0 komentářů

IBM a Vodafone Business dnes oznámily, že vytvářejí nový společný podnik, tzv. joint venture jehož cílem je pomáhat společnostem z celé Evropy i mimo ni rychleji zavádět inovace a uspět v digitálním světě.

Na základě více než dvou desetiletí spolupráce mezi oběma společnostmi uzavřely IBM a Vodafone novou strategickou obchodní smlouvu, která klientům nabízí otevřené a flexibilní technologie, které potřebují k integraci více cloudů a na další vlnu digitální transformace umožněnou technologiemi jako umělá inteligence, 5G, Edge a softwarově definované sítě - SDN.

S více než 70% organizacemi, které dnes používají až 15 cloudových prostředí, protože usilují o přístup k novým výkonným digitálním řešením a službám, se stala vzájemná propojenost cloudů a zranitelnost dat globálním problémem. Společnost IBM a společnost Vodafone Business společně pomohou firmám odstranit složitost a překážky při výběru technologií a zajistit, aby jejich data a aplikace proudily volně a bezpečně v rámci svých organizací.

V rámci nového podniku budou zákazníci společnosti Vodafone Business okamžitě mít přístup k multicloudovým nabídkám IBM, otevřeným technologiím a hlubokým znalostem v oboru. Společnosti Vodafone Business a IBM Services se také dohodly na osmiletém závazku spravovaných služeb ve výši 550 milionů USD (480 milionů EUR). Dohoda využívá vedoucí postavení IBM v oblasti digitální transformace, která klientům poskytuje automatizaci, kognitivní schopnosti a nástroje pro efektivní provozování jejich podnikání v multicloudovém prostředí.

Nový podnik bude společně vyvíjet nová digitální řešení, která budou kombinovat silné přednosti společnosti Vodafone v oblasti IoT, 5G a hraničních výpočetních technologií s multimediálními, průmyslovými a profesionálními službami IBM.

„Tento společný podnik IBM a Vodafone přinese to nejlepší v oblasti technologií hybridního cloudu, umělé inteligence a pokročilých telco technologií, které pomohou klientům transformovat klíčové obchodní procesy od komplexního zemědělského managementu až po maloobchodní zkušenosti nové generace," říká generální ředitelka IBM Ginni Rometty. "Dohoda je svědectvím o síle hybridního cloudu, který pomáhá bezpečně integrovat klíčové podnikové aplikace v prostředí více cloudů, aby podpořily podnikovou inovaci."

"Tento společný podnik demonstruje, jak pokračujeme v naši strategii, abychom radikálně zjednodušili Vodafone, efektivně rozšiřovali naši firmu a prohloubili naši angažovanost u zákazníků prostřednictvím bezproblémové kombinace cloudu a konektivity," řekl výkonný ředitel společnosti Vodafone Nick Read. "Tím, že se zaměřujeme na naše silné stránky v pevných a mobilních technologiích a spojujeme je s odbornými znalostmi společnosti IBM v oblasti multicloudů, nám tento nový podnik pomáhá stavět na úspěchu, který jsme dosud viděli v našich cloudových obchodech."


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Pavel Houser , 20. April 2019 10:30

Umělé inteligenci, respektive strojovému učení, se poslední dobou často vytýká, že nikdo přesně neví...

Více

Kalendář

14. 05.

17. 05.
FESPA 2019
16. 05. Document Management Conference 2019
19. 05.

23. 05.
IEEE SP 2019RSS 

Zprávičky

Snapchatu vzrostl počet uživatelů, firma snížila ztrátu

ČTK , 24. April 2019 09:28

Firma snížila svou ztrátu o 20 % na 310 milionů dolarů....

Více 0 komentářů

Twitter zvýšil zisk i tržby, překvapivě vzrostl i počet uživatelů

ČTK , 24. April 2019 09:00

Tržby firmy se v prvním kvartálu zvýšily o 18 % na 787 milionů dolarů....

Více 0 komentářů

Dražba frekvencí pro síť 5G zatím v SRN vynesla 5,4 miliardy eur

ČTK , 24. April 2019 08:00

Spolková republika v nynější aukci draží licence k celkem 41 frekvenčním blokům v pásmech okolo 2000...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Kritická komunikace na nízkofrekvenční LTE

Pavel Houser , 23. April 2019 13:23

Nordic Telecom a Nokia spouštějí v Česku první LTE síť na světě pro kritickou komunikaci v pásmu 410...

Více 0 komentářů

Nejvyšší kontrolní úřad: Generální finanční ředitelství porušilo rozpočtovou kázeň za 428 milionů Kč

Pavel Houser , 23. April 2019 09:55

IS ADIS provozuje finanční správa už od roku 1993, a jedná se tak podle NKÚ o jeden z nejzastaralejš...

Více 0 komentářů

Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

ČTK , 23. April 2019 09:00

Zprávy o závadách displeje nového telefonu vyvolaly vzpomínky na Samsung Galaxy Note 7....

Více 0 komentářů

Huawei navzdory tlaku USA výrazně zvýšila tržby

ČTK , 23. April 2019 08:00

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei v prvním čtvrtletí zvýšil tržby meziročně o 39 proc...

Více 0 komentářů