IBM otevře cloud, umělou inteligenci a bezpečnost

16. October 2018 20:04 0 komentářů

IBM představuje tři nové produkty ve své nabídce: otevřenou cloudovou službu, otevřenou AI platformu a otevřenou bezpečností platformu.

Komplexita dneška vyžaduje otevřený přístup. Společnosti potřebují umět využít vše z technologií, které chtějí použít k vyřešení konkrétního problému, a dnes společnost IBM oznamuje tři nové otevřené služby v oblastech cloudu, umělé inteligence a bezpečnosti.

“IBM bylo vždy lídrem v otevřenosti – od raných dnů Linuxu a Javy k dnešním Kubernetes a Hyperledgeru pro Blockchain. Současná komplexní prostředí vyžadují ještě vice otevřenosti a interoperability. Společnost IBM věří, že proprietární řešení neprospívají našim klientům. Benefitují z nich pouze výrobci. Otevřená řešení jsou to, co podniky potřebují. A to je strategie společnosti IBM. Myslíme si, že trh nás uznává a odměňuje za kritickou úlohu, kterou hrajeme při podpoře otevřených a bezpečných systémů, které vytvářejí důvěru.”

Dnes oznámené tři nové produkty z naší nabídky jsou:

IBM Multicloud Manager – nová otevřená technologie usnadňující správu, přesun a integraci aplikací z různých cloudových infrastruktur. Multicloud Manager od IBM poskytuje operační konzoli pro společnosti, které stále více integrují veřejné a privátní cloudové služby s existujícími lokálními podnikovými systémy.

Nová zpráva IBM Institutu pro obchodní hodnoty uvádí, že zatímco 85 % společností operují v prostředí s více cloudovými systémy, pouze 38 % má postupy a nástroje pro provoz v takovém multi-cloudovém prostředí. Multi-cloud Manager se svým otevřeným standardem k přístupu ke správě aplikací napříč více cloudy pomůže společnostem překonat tuto výzvu. Řešení je optimalizováno na cloud IBM, ale rozšiřuje schopnost společností spravovat a integrovat cloudy různých dodavatelů, jako jsou Amazon, Red Hat a Microsoft.

Nový Multicloud Manager od IBM běží na platformě IBM Cloud Private založené na technologii nasazování kontejnerů Kubernetes – open-source přístupu k „zabalování“ aplikací do kontejneru, čímž je správa napříč různými cloudovými prostředími jednodušší a levnější – od lokálních systémů po veřejné cloudy. Minulý týden IBM oznámilo, že stovky světových organizací se obrátilo na IBM a jeho Cloud Private, aby jim pomohlo transformovat jejich organizace.

IBM AI OpenScale – nová technologická platforma řešící klíčové výzvy související s přijetím umělé inteligence (AI), jako jsou obavy z toho, na základě čeho se AI aplikace rozhodují, celosvětového nedostatku znalostí v oblasti AI a komplexity práce s nesourodými AI nástroji od více dodavatelů.

Nová technologická platforma IBM je první svého druhu. Umožní společnostem provozovat AI transparentně, bez ohledu na to, kde byly jejich AI aplikace vybudovány nebo v jakém prostředí v současnosti běží. AI OpenScale dokáže rozpoznat a napravit odchylky v celém spektru AI aplikací, a to za jejich běhu.

Jako součást AI OpenScale bude také IBM debutovat s NeuNetS, významným vědeckým průlomem, v němž AI buduje AI, což umožní vytvářet složité, hluboké neuronové sítě od nuly. To pomůže řešit nedostatky AI dovedností a urychlit rozvoj AI.

IBM Security Connect – otevřená platforma založená na cloudu umožňující integraci bezpečnostních dat a sdílení napříč klienty, výrobci, partnery a mezi dosud navzájem nepropojenými nástroji a prostředími. Služba IBM Security Connect umožní uživatelům aplikovat strojové učení a AI, včetně nástroje Watson for Cyber Security, pro analýzu, která jim pomůže identifikovat hrozby nebo rizika a zlepší výkonnost a účinnost detekce a reakce na hrozby. Uživatelé mohou navrhnout a nasadit nová end-to-end řešení zabezpečení pro řešení bezpečnostních záležitostí, jako jsou postupy Operačního střediska bezpečnosti nebo Digital Trust.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Průzkum: Chytrým mobilem platí již téměř třetina Čechů

ČTK , 20. August 2019 14:40

Podíl Čechů platících svým chytrým mobilem je 31 %, zatímco v roce 2016 to bylo pouze 13 %. ...

Více 0 komentářů

Startup vyvinul pro umělou inteligenci největší čip na světě

ČTK , 20. August 2019 10:24

Nově vyvinutý čip obsahuje 1,2 bilionu tranzistorů....

Více 0 komentářů

Nordic Telecom si stěžuje u ÚOHS

Pavel Houser , 20. August 2019 08:00

Vnitro u zakázky pro záchranné sbory argumentuje utajením a chce uplatnit výjimku ze zákona o zadává...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Huawei bude moci nakupovat americké součástky o 90 dní déle

ČTK , 19. August 2019 15:33

Ministerstvo obchodu USA také oznámilo, že zařadí na černou listinu zhruba 50 přidružených firem Hua...

Více 0 komentářů

Bezpečnostní rady státu jedná o kybernetickém útoku na ministerstvo zahraničí

ČTK , 19. August 2019 11:36

Ministerstvo zahraničí čelilo kybernetickému útoku v červnu....

Více 0 komentářů

V Irsku končí první šetření velké firmy okolo pravidel GDPR

ČTK , 19. August 2019 08:00

Celý proces zřejmě bude trvat měsíce, protože firma musí dostat čas na to, aby se mohla k vyšetřován...

Více 0 komentářů

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů