Intel uvádí nová mobilní SoC a řešení pro LTE

04. březen 2015 08:20 0 komentářů

Generální ředitel společnosti Intel Brian Krzanich na MWC 2015 v Barceloně představil řadu mobilních platforem včetně nového nízkonákladového SoC pro telefony, phablety a tablety, dále globální inovativní LTE řešení, nové uživatelské zkušenosti a řadu nových klientů, kteří budou využívat nabídky Intelu pro mobilní zařízení a síťovou infrastrukturu.

Intel dnes nabízí řešení od procesorů přes software až po zabezpečení a je tak podle Briana Krzaniche jednou z mála společností světa, která dokáže nabídnout skutečně komplexní škálu produktů pro zařízení, síť i cloud.

Intel představil řadu procesorů Intel Atom x3, první integrovaný komunikační SoC Intel pro rostoucí segment cenově dostupných zařízení a pětimódové řešení Intel XMM 7360 pro LTE Advanced, navržené pro vysoký výkon a celosvětové pokrytí. Vedle toho Brian Krzanich zdůraznil spolupráci se společnostmi Alcatel-Lucent, Ericsson a Huawei, jejímž cílem je reagovat na poptávku po nových službách v telekomunikacích, cloudu a datových službách, zlepšit síťovou efektivitu a urychlit přesun odvětví směrem k softwarově definované infrastruktuře.

Brian Krzanich rovněž znovu zopakoval, že uživatelé Samsung Galaxy S6 a S6 Edge budou mít k dispozici nejnovější antivirové řešení od McAfee VirusScan Mobile, které bude přímo zabudované do jejich telefonů.

Vývoj mobilního prostředí a růst chytrých, připojených zařízení vedl k silnější poptávce po vyšší konektivitě a ochraně dat na těchto zařízeních v reálném čase,” říká Krzanich. „Všechny tyto faktory ženou vpřed transformaci sítě tak, aby bylo možné v co nejkratší době nabídnout novou úroveň uživatelského komfortu, nové služby a funkce, které zároveň nabídnou vyšší úroveň zabezpečení. Intel je jednou z mála společností na světě, jež dokáží svou nabídkou pokrýt komplexní škálu mobility.

Produkty mobilní komunikace

Intel představil řadu procesorů Intel Atom x3 (dříve kódově označovaných „SoFIA”). Jde o vůbec první integrovanou komunikační platformu pro cenově dostupné tablety, phablety a chytré telefony. SoC kombinuje 64bitový vícejádrový procesor Intel Atom s konektivitou 3G nebo 4G LTE. Nabízí procesor pro aplikace, procesor pro obrazová čidla, grafiku, audio, komponenty pro konektivitu a napájení – to vše v jedné systémové čipové sadě. Tato integrace umožňuje výrobcům zařízení nabízet plně vybavené tablety, phablety a chytré telefony za dostupné ceny a tak reagovat na poptávku v rychle rostoucím segmentu základních a levných přístrojů.

Intel tak nabízí svým zákazníkům velmi rychle výhody své architektury a bezdrátové komunikace, přičemž nabídka zahrnuje i technologický ekosystém Číny. Uvést na trh modely postavené na Intel Atom x3 již přislíbilo více než dvacet výrobců, včetně společností ASUS a Jolla.

Mobilní portfolio, jehož rozsah sahá od vstupního segmentu až po ten nejnáročnější, doplňuje vůbec první 14nm Intel Atom SoC: procesorové řady Intel Atom x5 a x7 (dříve pod kódovým označením „Cherry Trail”) pro tablety a počítače 2 v 1 nové generace. Řady Intel Atom x5 a x7 nabízejí 64bitovou podporu pro Windows a Android, grafiku Intel Gen 8 a možnost propojení s konektivitou nové generace LTE Advanced. Budou použity v široké škále standardních a prémiových zařízení. Procesory se rovněž mohou pochlubit označením „bezkonfliktní,” což znamená, že tyto produkty neobsahují minerály (cín, tantal, wolfram a/nebo zlato), z jejichž prodeje by bylo financováno porušování lidských práv v Demokratické republice Kongo.

Nabízet zařízení na této platformě se již zavázali někteří klienti Intelu jako například Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo a Toshiba. První zařízení by se měla na trhu objevit v první polovině letošního roku.

Intel rovněž oznámil třetí generaci svého pětimódového LTE Advaced Category 10 modemu. Intel XMM 7360 podporuje agregaci až 3 operátorů a rychlost stahování až 450 Mbps. Díky své kompaktní velikosti a energetické nenáročnosti může být použit v řadě různých zařízení, od chytrých telefonů a phabletů až po tablety a osobní počítače. Rovněž rozšiřuje portfolio LTE řešení od Intelu a poskytuje výrobcům zařízení konkurenční výhodu v tom, že mohou rychle uvést na trh LTE zařízení v různých segmentech a regionech. Na Světovém mobilním kongresu společnost demonstrovala pre-5G koncept kombinující LTE s 802.11ad a dosahující za pomoci technologií Intel rychlostí přes 1 Gbps.

Nová uživatelská zkušenost s chytřejšími a bezpečnějšími zařízeními

S hardwarovými a softwarovými produkty, jako je technologie Intel RealSense pro prostorové snímání, bezdrátové nabíjení nebo True Key od Intel Security, nabízí Intel nové uživatelské zkušenosti, které uživatelům přinášejí především možnost přirozenější a intuitivnější interakce s technologií. Brian Krzanich použil jako příkladu nejtenčí tablet na světě Dell Venue 8 a představil model Dell Venue 10 – s odnímatelnou klávesnicí a fotografickou technologií Intel RealSense. Tablet bude zacílen na spotřebitele a firemní uživatele a na trhu by se měl objevit již brzy.

Kromě spolupráce se Samsungem na ochraně zařízení Galaxy S6 a S6 Edge podle Krzaniche Intel Security spolupracuje s LG Electronics na ochraně osobních dat. LG Electronics nabídne McAfee Mobile Security od Intel Security v LG Watch Urbane LTE, kde bude tato technologie zajišťovat ochranu před krádeží a majiteli umožní v případě odcizení zařízení lokalizovat, případně vymazat. Uživatelé zařízení od LG na operačním systému Android jsou již technologií McAfee Mobile Security chráněni.

Brian Krzanich též představil nové klienty Brightstar Corp., Deutsche Telekom a Prestigio, kteří začnou využívat technologie True Key, meziplatformovou aplikaci, jež bude řešit problém hesel využitím osobnostních faktorů, jako je rozpoznání tváře či otisků prstů. S touto technologií bude přihlašování rychlejší a snazší. Deutsche Telekom předinstaluje produkt True Key pro všechny své zákazníky v Evropě. Prestigio bude jedním z prvních výrobců zařízení, kteří spustí True Key v Rusku a v celé Evropě, takže aplikace bude dostupná pro všechny tablety Android a chytré telefony do konce roku.

Transformace sítě – Nové služby, lepší konektivita a rychlejší data

Brian Krzanich nastínil, jakým způsobem Intel spolupracuje s dalšími předními společnostmi v odvětví za účelem transformace síťové infrastruktury standardizovaným hardwarem a softwarem, což napomáhá přechodu celého odvětví k flexibilní a rychlé softwarově definované architektuře. To umožňuje telekomunikačním firmám i poskytovatelům cloudových služeb zlepšovat efektivitu sítě a urychlovat nabídku nových služeb a funkcí pro spotřebitele i firmy.

Alcatel-Lucent představil své řešení virtuální radiové sítě (vRAN), sestávající ze standardizované baseband jednotky, jež používá běžné servery s procesory Intel Xeon a umožňuje dosahovat úspor nákladů při vyšším výkonu sítě. vRAN se začne testovat ještě letos, komerčně nabízená bude od roku 2016.

Ericsson ohlásil novou generaci platforem pro datová centra pro Ericsson Cloud System. Ta umožní telekomunikačním firmám a poskytovatelům cloudových služeb snížit celkové náklady na vlastnictví (TCO) a realizovat více flexibility a efektivity ve svých datových centrech. Za použití Intel Rack Scale Architecture společně se softwarem pro správu a optimalizaci Ericsson optimalizuje a škáluje cloudové zdroje napříč soukromými, firemními i telekomunikačními cloudovými doménami, přičemž umožňuje vyšší flexibilitu služeb. Dále bylo oznámeno, že Ericsson spolupracuje s Intel Security na mobilním zabezpečení 4G sítí.

Huawei a Intel spolupracují na nabídce robustních cloudových řešení, která umožní poskytovatelům telekomunikačních služeb zcela transformovat svá datová centra. Firmy budou společně vyvíjet novou generaci Huawei’s FusionSphere* postavené na architektuře Intel a budou používat Data Plane Development Kit a Open vSwitch ke zvýšení virtualizačního síťového výkonu FusionSphere. Tato řešení by měla zvýšit výkon, jsou optimalizována pro snížení celkových nákladů na vlastnictví pro zátěže v cloudu, a to škálovatelným a bezpečným způsobem.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30
Pavel Houser

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Coca-Cola připojí 300 000 chladicích boxů v Evropě k internetu

ČTK , 22. červenec 2018 12:56

Smart chladicí boxy umožňují i interakci prostřednictvím mobilních aplikací....

Více 0 komentářů

Hackeři ukradli zdravotní záznamy 1,5 milionu Singapurců

ČTK , 20. červenec 2018 14:37

Cílem útoku bylo prý získat podrobné údaje o singapurském premiérovi a také o lécích, které užíval....

Více 0 komentářů

Ericsson je díky úsporám v mírném zisku

ČTK , 20. červenec 2018 11:36

Švédský podnik se v poslední době potýkal se slábnoucí poptávkou telekomunikačních operátorů....

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Čip v občanském průkazu si zatím aktivovala třetina lidí

ČTK , 20. červenec 2018 08:00

Prostřednictvím Portálu občana lidé mají přístup např. k údajům o důchodu nebo si mohou pořídit výpi...

Více 0 komentářů

Red Hat Ansible Engine přináší další automatizaci cloudu

Pavel Houser , 19. červenec 2018 13:52

Nejnovější verze platformy Red Hat Ansible Engine 2.6 rozšiřuje automatizaci cloudů AWS, Google Clou...

Více 0 komentářů

Samsung chystá na příští rok telefon se sklopným displejem

ČTK , 19. červenec 2018 10:00

Displej půjde složit na polovinu jako peněženku. Ve složeném stavu je na přední straně přístroje men...

Více 0 komentářů

Internet Mall snížil ztrátu, tržby mu vzrostly na 7,2 miliardy Kč

ČTK , 18. červenec 2018 17:29

Internet Mall mj. investuje do distribučního centra v Jirnech u Prahy, které by mělo sloužit 7 střed...

Více 0 komentářů