Lenovo Data Center Group oznamuje plán svého rozvoje

07. březen 2018 13:52 0 komentářů

V nově vytvořené divizi IoT pomůže Lenovo zákazníkům proměnit jejich tradiční koncové body v inteligentní a připojená zařízení.

Společnost Lenovo oznámila plán svého dalšího rozvoje s cílem poskytovat zákaznicky zaměřená, převratná a softwarově definovaná řešení, která podpoří telekomunikační a IoT infrastrukturu. Lenovo Data Center Group (DCG), která staví na dynamice nejvyšších čtvrtletních tržeb za poslední dva roky, nadále urychluje svoji transformační cestu směrem k zákaznicky zaměřeným inovacím a narušování stávajících drahých a starých řešení.

„Lenovo urychluje naše plány v oblasti telekomunikace a IoT založené na silné globální poptávce zákazníků,” řekl Kirk Skaugen, výkonný viceprezident a prezident společnosti Lenovo Data Center Group. „Naším cílem je stát se nejdůvěryhodnějším poskytovatelem datových center a telekomunikační infrastruktury na světě. Jsme také nadšení z toho, že se nám podařilo najmout některé z nejlepších talentů v tomto odvětví, abychom se mohli zaměřit na upevnění a další rozšíření naší pozice číslo jedna ve spokojenosti zákazníků se servery x86,“ dodává.

Rozšířená telekomunikační organizace Lenovo se zaměří na vytváření společných inovačních platforem poskytujících zákaznicky orientovaná řešení založená na zkušenostech společnosti Lenovo v oblasti spolehlivého hardwaru. S tím, jak se ve světě čím dál více zhmotňují plány na nasazení 5G sítí, bude Lenovo budovat NFV hardwarová a softwarová řešení založená na projektu The Open Compute Project a dalších standardech a bude na jejich budování spolupracovat s ostatními.

V nově vytvořené divizi IoT pomůže Lenovo zákazníkům proměnit jejich tradiční koncové body v inteligentní a připojená zařízení. Společnost Lenovo se tak bude zaměřovat na vkládání serverových zařízení do řešení IoT pro zlepšení konektivity a vybudování sady platforem, které dokážou analyzovat obrovské množství dat důležitých pro rozhodování v reálném čase. Nová divize současně poskytne podporu systémovým integrátorům a dalším partnerům společnosti Lenovo, tak aby mohli přinášet na trh kompletní vertikální řešení.

Nové posily v managementu přináší nové příležitosti

Mezi nové zaměstnance společnosti Lenovo patří Robert Vrij. Ten do firmy nastupuje jako seniorní viceprezident pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA) a ředitel worldwide global accounts včetně poskytovatelů služeb globální komunikace pro DCG. Vrij je bývalým ředitelem firmy Alcatel Lucent pro Severní a Jižní Ameriku, a také pro Evropu. Působil rovněž jako ředitel firmy Openwave Systems. Naposledy byl odpovědný za prodeje společnosti Hewlett Packard v Severní a Jižní Americe. Robertovy odborné znalosti a zkušenosti z oblasti telekomunikací pomohou DCG urychlit řešení zaměřená na potřeby zákazníků v Evropě, Africe a na Blízkém východě.

Novým viceprezdentem DCG pro segment IoT byl jmenován Wilfredo Sotolongo. Ten během své 32 leté kariéry v odvětví IT zastával řadu vedoucích pozic ve společnostech Lenovo i IBM. Jeho bohaté zkušenosti a silný prozákaznický přístup budou klíčové pro další růst společnosti Lenovo v oblasti řešení zákaznických potřeb spojených s IoT.

Kim Stevensonová, současná ředitelka podnikání v oblasti infrastruktury datových center, nyní rozšíří svůj záběr a bude v oblasti datových center dohlížet na všechny segmenty podnikání včetně rostoucích oblastí zájmu, jako jsou telekomunikace nebo internet věcí. Renée Ureová nastoupila do společnosti Lenovo jako viceprezidentka celosvětového dodavatelského řetězce pro DCG. Do Lenova přišla z IBM, kde naposledy pracovala jako viceprezidentka globálních operací a integrovaného řetězce dodavatelů. V této své pozici dohlížela na práci sedmi tisíc profesionálů v padesáti zemích.

Důležitější roli než dosud bude ve firmě hrát také Beverly Crairová, která se stala viceprezidentkou pro produktový vývoj a kvalitu Lenovo Data Center Group. Crairová se může pochlubit více než třicetiletou praxí při sestavování a vedení týmů zaměřených na budování sofistikovaných a klíčových systémů. Před tím, než v srpnu 2017 nastoupila do společnosti Lenovo, zastávala Crairová mnoho vedoucích pozic ve firmě Intel. Crairová se zaměřuje na navrhování řešení pro bezproblémovou zákaznickou zkušenost, a také dohlíží na kvalitu a produktový vývoj napříč všemi segmenty DCG.

Připojení k programu Intel SelectSolution

Lenovo už na MWC 2018 oznámilo, že se připojuje k programu Intel SelectSolution pro NFV a nabízí řešení speciálně optimalizované pro pracovní zátěže NFV založené na šifrování a kompresi. Řešení zahrnuje technologie Intel QuickAssist Technology (QAT) a Intel XXV710 NIC fungující na serverech Lenovo SR650/SR630. „Vůdčí postavení společnosti Lenovo a přijetí technologie Intel SelectSolutions umožňují rychlé nasazení komunikačních služeb nové generace. To zákazníkům přináší vyšší hodnotu a více příležitostí,” uvedla Sandra Rivera, viceprezidentka a generální ředitelka Network Platform Groups společnosti Intel Corporation. Společnost Lenovo dosáhla významného pokroku díky tomu, že upravila zaměření svých datových center, aby vyhověla potřebám zákazníků požadujících velkou škálovatelnost či vysoký výkon (HPC). Rovněž vyšla vstříc požadavkům firemních zákazníků a nasazením nových technologií podpořila jejich snahy v oblasti cloudu a umělé inteligence. Výsledkem jsou dosud nevídané úrovně jednoduchosti provozu. Další fáze transformace je zaměřená na telekomunikační infrastrukturu a globální požadavky IoT.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

VíceRSS 

Zprávičky

Novým generálním ředitelem Autocontu je bývalý šéf Oracle Sameš

ČTK , 15. listopad 2018 12:44

Autocont se zaměřuje na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firmy a státní správu....

Více 0 komentářů

Lagardeová: Centrální banky by měly vydávat digitální měny

ČTK , 15. listopad 2018 08:00

Některé centrální banky, včetně švédské, kanadské a čínské, již uvažují o emisích digitálních měn ve...

Více 0 komentářů

Rostly ceny smartphonů, počítačů i tiskáren

Pavel Houser , 14. listopad 2018 11:53

Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal podle statistik GfK v České republice ve 3. čtvrtletí ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Zisk Foxconnu ve čtvrtletí stoupl o 18 %

ČTK , 14. listopad 2018 10:22

Apple varoval, že jeho předvánoční tržby budou horší, dodavatelům součástek Applu také hrozí slabší ...

Více 0 komentářů

Macronova dohoda o zabezpečení kyberprostoru nemá podporu velmocí

ČTK , 14. listopad 2018 09:00

MIT: Bylo by lepší začít s užším projektem ve snaze zakázat kyberútoky na klíčovou infrastrukturu....

Více 0 komentářů

Vodafone se v pololetí kvůli odpisům a Indii propadl do ztráty

ČTK , 14. listopad 2018 08:00

Akcie firmy od začátku letošního roku klesly zhruba o 39 procent. ...

Více 0 komentářů

EY představila prototyp blockchainu pro privátní transakce v platformě Ethereum

Pavel Houser , 13. listopad 2018 10:41

Společnosti budou moci bezpečně provádět transakce díky sadě nástrojů a služeb EY Ops Chain Public E...

Více 0 komentářů