Lepším zabezpečením cloudových sítí Zyxel pomáhá překonat bariéry malým a středním firmám

02. October 2018 12:20 0 komentářů

Mezi hlavní problémy rychle rostoucích malých a středních firem, které chtějí držet krok s technologiemi nutnými k úspěchu, patří zabezpečení jejich cloudových sítí.

Každé narušení zabezpečení dat může mít katastrofální následky. Aby malé a střední firmy měly jistotu, že jejich data a systémy jsou chráněny před aktuálními hrozbami, a mohly využívat poslední vymoženosti v oblasti sítí, společnost Zyxel posílila svou platformu pro správu sítí po cloudu o nový bezpečnostní balíček. Jeho uvedení klientům dává možnost svou ochranu proti hrozbám včetně malwaru a narušení zabezpečení údajů posílit o různé prvky nabízené v rámci jednoho balíčku.

Nebula je plně cloudové řešení pro správu sítí, které umožňuje z jednoho panelu centrálně a na dálku bez jakéhokoliv nastavování řídit kabelová, bezdrátová i bezpečnostní zařízení. Do stále širšího portfolia kompatibilních zařízení dnes patří 16 produktů: osm přístupových bodů, pět přepínačů a tři bezpečnostní brány.

Nový bezpečnostní balíček poskytuje třívrstvou ochranu sítí. Roční licence je poskytována bezplatně ke každé nové bezpečnostní bráně a stávajícím uživatelům služby IDP (detekce a prevence průniků) jsou navíc k dispozici bezplatné upgrady. Aktuální bezpečnostní balíček zahrnuje kontrolu aplikací a detekci a prevenci průniků, která proaktivně identifikuje a odráží útoky a navíc za účelem vyšší produktivity a prevence zneužívání pásma prioritizuje a blokuje používání aplikací. Součástí balíčku je také filtrování obsahu, které například filtruje domény URL a HTTPS, aby zabránilo přístupu na škodlivé a nevhodné stránky. A v neposlední řadě balíček obsahuje antivir sloužící jako hradba proti malwaru.

Martin Bratičák, Head of Channel CEE, v této souvislosti poznamenává: „Vydání tohoto balíčku je dalším milníkem pro naši rychle rostoucí platformu Nebula. Jsme přesvědčeni, že naši klienti si za svou věrnost zaslouží odměnu, a proto jsme se rozhodli každému z nich věnovat aktuální IDP licenci k našemu novému bezpečnostnímu balíčku. Úplně zadarmo tak budou moct využívat rozšířené výhody antiviru a filtrování obsahu. I tento krok svědčí o tom, že pro naše klienty jsme skutečným síťovým partnerem.“

Přicházejí cloudové sítě a s nimi konec ročních poplatků

„Po uvedení platformy Nebula jsme zjistili, že někteří majitelé malých firem mají z přechodu na infrastrukturu řízenou po cloudu obavy,“ poznamenává Martin Bratičák, Head of Channel CEE. „Domnívají se totiž, že budou nuceni investovat do nového hardwaru a navíc platit vysoké poplatky za licence, bez kterých jim zůstane pouze nepoužitelný hardware. Naše bezlicenční řešení a cenově dostupný kompatibilní hardware tuto bariéru odstraňují a klientům dle našeho názoru poskytují snadnou kontrolu nad jejich sítěmi,“ dodává Martin Bratičák. Ačkoliv je platforma Nebula zadarmo, zdaleka nenabízí jen základní funkce: Nebula přináší bohatou paletu řídicích a analytických nástrojů určených k použití v řídicím centru Nebula Control Center (NCC) přístupném v prohlížeči. Licence dále umožňuje přístup k podrobným informacím o provozu a poruchách a možnost nastavení správy pro celou síť.

Společnost Zyxel dále nabízí rozšířené licence včetně balíčků Professional Pack a Security Pack, které klientům přinášejí flexibilní řešení, přístup k dodatečným funkcím a možnost vždy spravovat svá zařízení bez obav z nekonečných licenčních poplatků. Nové řešení Nebula už je uživatelům k dispozici.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů

Čínská centrální banka je téměř připravena na vlastní kryptoměnu

ČTK , 15. August 2019 09:00

Chystaná digitální měna se kvůli objemu transakcí nebude spoléhat na blockchain....

Více 0 komentářů