Lidé ve firmách: Ericsson má nového ředitele pro střední Evropu a změny v nejvyšším managementu AMD

Bohumila Sedlačíková , 11. leden 2012 08:20 0 komentářů
Rubriky: Personalistika
Lidé ve firmách: Ericsson má nového ředitele pro střední Evropu a změny v nejvyšším managementu  AMD

Minulý týden jsme vám avizovali, že leden bývá jedním z nejkritičtějších dnů ve firemním prostředí. Pokud jste tomu dosud nevěřili, pak vás následující HR news přesvědčí o pravdivosti těchto slov. Významné změny se odehrály v těchto společnostech: Asseco CE, Oberthur Technologies, LMC, Allianz penzijní fond, Seznam.cz, Ericsson, Alza.cz, Ericsson ČR a AMD.

Asseco CE

Marek Grác
Marek Grác
Marec Grác se stal novým členem představenstva Asseco CE na Slovensku. Marek působí ve funkci Healthcare Business Unit Director. Znamená to, že musí identifikovat a řídit klíčové projekty v oblasti softwarových řešení pro oblast zdravotnictví v regionu střední Evropy a definovat dlouhodobou strategii pro segment zdravotnictví v rámci celé skupiny Asseco. V jeho profesní kariéře objevíme zájem o oblast vývoje, implementace a provozu informačních systémů pro bankovnictví a zdravotní pojišťovny. Ve společnosti Asseco CE na Slovensku zastával různé pozice od programátora – analytika, team leadera, business consultanta až po ředitele divize zdravotnictví. Marek vystudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity (STU) v Bratislavě.

Přidejte si Marka Gráce do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Oberthur Technologies

Jérôme Ronze
Jérôme Ronze
Jérôme Ronze byl jmenován do funkce finančního ředitele firmy Oberthur Technologies. Jérôme bude zodpovídat za finanční, právní, daňové a pojišťovací záležitosti. Dále se Jérôme stane členem řídícího výboru společnosti.
Jérôme svou kariéru nastartoval ve společnosti Schlumberger, poté působil ve společnosti Axalto / Gemalto, kde strávil celkem více než 17 let. Před příchodem do firmy Oberthur Technologies pracoval jako finanční ředitel ve společnosti Sperian Protection. Díky pozicím, které zastával, pracoval kromě Francie i na území Jižní a Severní Ameriky a v Asii. Jérôme má v oblasti průmyslu zabezpečení elektronických dat značné zkušenosti. Vystudoval Obchodní vysokou školu ESP (Ecole Supérieure de Commerce de Paris).

Přidejte si Jérôme Ronze do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

LMC

Raimo Mäkilä
Raimo Mäkilä
Společnost LMC, provozující tuzemský on-line pracovní trh a pracovní portály Jobs.cz a Prace.cz, má po začlenění do nadnárodní mediální skupiny Alma Media nového ředitele. Stal se jím Raimo Mäkilä, který je také viceprezidentem Alma Media pro divizi Marketplaces, jejíž součástí se LMC začátkem ledna letošního roku stala. Raimo v LMC na pozici generálního ředitele nahradil Libora Malého, od něhož Alma Media počátkem ledna letošního roku získala 100% vlastnický podíl ve společnosti. Libor Malý bude nadále poradcem vedení LMC i Alma Media v klíčových otázkách rozvoje firmy.

Raimo dále působí na pozici Senior Vice President Alma Media, a to již od roku 1999, kdy nastoupil do čela jedné ze tří hlavních divizí celé skupiny – Marketplaces. Ta se zaměřuje na rozvoj a poskytování on-line služeb a řešení v několika evropských zemích, včetně České republiky. Raimo do Alma Media přišel v roce 1998, předtím pracoval například ve společnostech Helsingin Sanomat (1994 – 1997) či Alexpress Oy (1998).

„Věřím, že úspěch je výsledkem práce talentovaných a motivovaných lidí. V LMC jich je dost a já se chci postarat o to, aby to tak bylo i nadále a LMC si uchovala svou vynikající firemní kulturu. LMC bude v Alma Media klíčovým prvkem dalšího silného rozvoje on-line služeb v nadnárodním rozměru, a to nejen v oblasti náboru zaměstnanců. Je to vskutku zajímavá příležitost jak pro mne osobně, tak i mé kolegy a spolupracovníky zde v ČR i v dalších zemích,“ uvedl Raimo Mäkilä.

Allianz penzijní fond

Na konci roku 2011 došlo ke změně v představenstvu Allianz penzijního fondu. Novým členem se stal Jakub Strnad, generální ředitel a předseda představenstva. Petr Sosík jako člen představenstva pro oblast financí a Karel Waisser jako člen představenstva pro oblast provozu.

K této změně došlo v souvislosti s přípravou na předpokládanou účast Allianz penzijního fondu ve 2. a 3. pilíři důchodové reformy a s cílem zefektivnit jeho činnost.

Původní představenstvo fondu působilo ve složení Petr Poncar, Robert Mareš, Václav Bohdanecký a Martin Vítek.

Přidejte si Jakuba Strnadu do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Přidejte si Petra Sosíka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Seznam.cz

Michal Feix
Michal Feix
Počátkem nového roku dochází ve společnosti Seznam.cz k reorganizaci vedení. Pavel Zima zůstává generálním ředitelem, ale přebírá si pod své přímé řízení oddělení, která mají na starosti vývoj produktu i jejich vizi. To znamená všechny produktové manažery a jejich týmy. Ve své funkci začíná řídit oddělení návrhářů uživatelského rozhraní a grafiky. Výkonné vedení společnosti předá Michalu Feixovi, který posledních několik let zastával roli provozního ředitele společnosti. Na pozici výkonného ředitele bude Michal odpovídat za vedení oddělení obchodu, marketingu, financí, lidských zdrojů a technického oddělení. Bude přímým nadřízeným současných ředitelů, které doposud řídil Pavel Zima.

Pavel Zima
Pavel Zima
Přidejte si Michala Feixe do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Přidejte si Pavla Zimu do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Ericsson

Gerhard Sturm byl představen v pozici nového viceprezidenta a generálního ředitele pro střední Evropu. Gerhard vystudoval obor business administration na univerzitě v Innsbrucku a na francouzské Paris Dauphine. Je držitelem titulu MBA a IESE Business School ve Španělsku a absolvoval odborné studium na Kellogg’s School of Management ve Spojených státech a CEIBS v Číně.

Gerhard Sturm
Gerhard Sturm
Dříve než nastoupil do společnosti Ericsson získal zkušenosti na mezinárodní úrovni v oblasti rychloobrátkového zboží u firmy L’Oréal: nejprve působil v Rakousku, od roku 2000 ve Španělsku a o dva roky později řídil marketing značky Giorgio Armani, která spadá pod koncern L'Oréal. Od roku 2006 řídil Sturm marketingové aktivity Ericsson ve Španělsku a Portugalsku, následně měl na starosti prodej a postupně se vypracoval až na pozici generálního ředitele pro obě země.

Funkce v rámci globálního řízení společnosti převezmou: Luc van Huystee – viceprezident a generální ředitel regionu Německo, Rakousko, Švýcarsko a Nizozemí. Andrea Gaal – generální ředitelka regionu střední a východní Evropy

Přidejte si Gerharda Sturma do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Alza.cz

Martin Drdul
Martin Drdul
Společnost Alza.cz oznámila změnu na postu marketingového ředitele. Martin Drdul přichází ze společnosti Intel a vystřídá Jana Samku, který po deseti letech ve funkci marketingového ředitele končí. Jan je známý svým "výtvorem" zeleného mimozemšťana, kterým se Alza.cz prezentuje. Jan přechází na stejnou pozici do společnosti CZ Golf - „Od jedničky internetových prodejů odcházím k jedničce českého golfu,“ vysvětlil Jan Samko nastalou změnu.

Přidejte si Martina Drdulu do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Přidejte si Jana Samka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Jaromír Řánek
Jaromír Řánek
Z Alza.cz dále po devíti letech odchází ředitel prodeje Lukáš Pospíšil, vystřídá jej Jaromír Řánek. Jaromír je absolventem oboru zahraniční obchod Vysoké školy ekonomické. Kromě toho vystudoval problematiku evropské integrace v rámci projektu Erasmus na evropských universitách. Od roku 2000 pracoval ve společnosti Telefonica O2, zde úspěšně vedl několik obchodních týmů a fungoval v různých projektech (např. projekt Sales and Care coverage model – zabýval se segmentací, obslužností, marketingovým mixem a definicí nových obchodních a care rolí ve vztahu k produktovému portfoliu). Jaromír získal zkušenosti s implementací nových obchodních strategií a koordinací obchodních aktivit. V červnu 2011 nastoupil do Alza.cz na pozici obchodního ředitele.

Přidejte si Jaromíra Řánku do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Ericsson ČR

Olle Backgard
Olle Backgard
Ericsson Česká republika má nového Country Managera, je jím Olle Backgard. Na této pozici bude rozvíjet obchod a uskutečňovat plány růstu s cílem posílit značku na českém trhu. Do českého Ericssonu přináší Olle 20 let zkušeností v telekomunikacích, které získal na mnoha kontinentech, vždy v barvách Ericssonu. Před tímto jmenováním působil ve Vídni jako Vice President New Business Central Europe. Ve Vietnamu zastával pozici Vice Presidenta a Key Account Managera, na obdobných pozicích pracoval dále v Kolumbii, Švédsku, Ekvádoru či Jihoafrické republice. Olle stojí v čele mezinárodních manažerských týmů již 14 let. Olle je původem Švéd, dnes plynule hovořící anglicky a španělsky, vystudoval Management & Industrial Engineering na vysoké škole ve Stockholmu.

AMD

Rajan Naik
Rajan Naik
Společnost AMD oznámila, že pozici senior vicepresidenta a strategického ředitele společnosti obsadí Rajan Naik. V tuto chvíli se stává zodpovědným za krátkodobou a dlouhodobou strategii vývoje AMD, včetně tržních příležitostí, strategických partnerství a investičních strategií. Před nástupem do AMD byl Rajan partner ve společnosti McKinsey & Company, kde strávil celkem 11 let jako poskytovatel konzultací řadě společností v technologických a telekomunikačních odvětvích. Předtím získával zkušenosti jako hlavní inženýr ve společnosti Intel Corporation a byl také součástí technologického týmu společnosti Lucent Technologies. Rajan získal bakalářský titul v oboru inženýrství na Cornell University a doktorát na Massachusetts Institute of Technology.

„Rajan Naik má dlouholeté zkušenosti se strategickým plánováním, produktovou a tržní strategií a provozním výkonem.“ „Pomůže zajistit strategické i provozní uspořádání napříč naším podnikáním a získat výhodu růstových příležitostí na pomalejších, rozvíjejících se trzích v cloud computingu,“ uvedl v tiskovém oznámení Rory Read (pozn. výkonný ředitel a prezident společnosti).

Ve společnosti AMD došlo k dalším personálním změnám – Dr. Lisa Su byla jmenována na senior viceprezident a generální ředitelkou podnikové divize a Mark Papermaster byl jmenován viceprezidentem a ředitelem pro technologie.

Přidejte si Lisu Su do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Přidejte si Marka Papermastera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]

Lisa Su
Lisa Su
Mark Papermaster
Mark Papermaster


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30
Pavel Houser

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Útočníci se snaží zneužít fotbalovou horečku

Pavel Houser , 23. červen 2018 11:59

Nová phishingová kampaň se snaží lákat oběti ke stažení infikovaného rozpisu a výsledků fotbalového ...

Více 0 komentářů

Systém pro STK by měl za 120 mil. Kč nadále provozovat AutoCont

ČTK , 22. červen 2018 10:00

V novém smluvním období by firma měla zajistit také propojení s obdobnými systémy jednotlivých člens...

Více 0 komentářů

Divize firmy Deutsche Telekom T-Systems ruší 10 000 míst

ČTK , 22. červen 2018 09:00

Na 6000 míst z celkového počtu má být zrušeno v Německu v průběhu příštích tří let....

Více 0 komentářů

Kalendář

23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018
04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26

Starší zprávičky

Šéfovi Intelu srazil vaz vztah na pracovišti

ČTK , 22. červen 2018 08:00

Ve funkci předsedy představenstva a člena správní rady Krzaniche přechodně nahradí dosavadní finančn...

Více 0 komentářů

Musk: Favoritem pro evropskou továrnu na baterie Tesly je Německo

ČTK , 21. červen 2018 10:00

Revoluce elektrických aut zvýší do roku 2025 hodnotu evropského trhu s bateriemi na zhruba 250 milia...

Více 1 komentářů

Česko testuje komunikaci mezi auty, vlaky a MHD

ČTK , 21. červen 2018 09:00

Vozidla si budou vyměňovat informace například o tom, jak je vlak daleko od závor, nebo že tramvaj v...

Více 0 komentářů

Xiaomi chce při vstupu na burzu získat až 6,1 miliardy dolarů

ČTK , 21. červen 2018 08:00

Půjde o jednu z největších primárních nabídek akcií v technologickém sektoru za posledních několik l...

Více 0 komentářů