Na veletrhu BETT 2018 byly uvedeny notebooky Acer Chromebook 11 C732

27. leden 2018 00:00 0 komentářů

Společnost Acer na veletrhu British Education and Training Technology (BETT) v Londýně představila nejnovější chromebook určený pro uživatele v oblasti vzdělávání – Acer Chromebook 11 C732. Nový chromebook vychází z robustní konstrukce svých předchůdců, splňuje standard MIL-STD 810G a může se pochlubit krytím IP41 pro ochranu proti vniknutí objektů a vody. K dispozici budou i modely se 4G LTE pro připojení k internetu a přístup k datům na cestách.

„Společnost Acer je známa tím, že poskytuje neuvěřitelně odolné chromebooky, které překračují očekávání našich zákazníků v oblasti vzdělávání, pokud jde o ochranu a výkonnost investic,“ řekl James Lin, generální ředitel divize komerčních a oddělitelných notebooků, IT Products Business společnosti Acer. „Nový Acer Chromebook 11 C732 poskytuje odolnost, která je běžně obvyklá v mnohem dražších a specializovanějších produktech. To školám umožňuje rozšířit výuku do více prostředí, aby studenti získali ze svého chromebooku ještě více.“

Společnost Acer je na veletrhu BETT od 24. do 27. ledna na stánku B100, kde také budou nové notebooky Acer Chromebook 11 C732 vystaveny.

Postaven na odolných prvcích

Chromebook 11 C732 obsahuje všechny odolné prvky svého předchůdce a doplňuje je krytím IP41, které dále chrání školní investice. Stupeň krytí IP41 zajišťuje, že chromebook na sobě nemá otvory o větším průměru než 1 mm, takže je chráněn proti drátkům, papírovým sponkám a dalším malým částem, které by jinak mohly způsobit poškození. Stupeň krytí IP41 také zajišťuje, že je Chromebook 11 C732 chráněn před kapající vodou, takže může být využívám ve větším rozsahu povětrnostních podmínek. Kromě toho Chromebook 11 C732 splňuje přísný americký vojenský standard MIL-STD 810G, který potvrzuje jeho robustnost, aby byla zajištěna trvanlivost, spolehlivost a kvalita nového chromebooku. Splňuje také standard MIL-STD 810F týkající se ochrany proti vniknutí písku a prachu.

Chromebook 11 C732 dokáže odolat pádům z výšky až 122 cm, a to díky odolné struktuře rohového štítu a gumovému nárazníku okolo klávesnice. Jedinečná vnitřní struktura notebooku Acer Chromebook 11 C732 ve tvaru včelí plástve zpevňuje tělo tak, aby zvládlo až 60kg zátěž směřující dolů na horní kryt. Zesílený rám a panty mají za následek větší odolnost vůči kroucení a namáhání, a to i tehdy když budou studenti chromebooky vkládat do svých batohů.

Klávesnice notebooku Acer Chromebook 11 C732 se může pochlubit konstrukcí, která studentům zajišťuje maximální provozuschopnost. Má zapuštěné klávesy, které zabraňují manipulaci a snižují pravděpodobnost, že budou klávesy studenty vyloupnuty. Kromě toho je klávesnice odolná vůči polití vodou o objemu až 330 ml, a to díky unikátnímu odtokovému systému, který odvádí vodu od vnitřních komponent a umožní její vytečení ven ze dvou vypouštěcích otvorů na spodku základny.

Acer Chromebook 11 C732 se může pochlubit bezventilátorovou konstrukcí, která zajišťuje studený a tichý provoz, takže nezvýší hluk ani ve třídě plné studentů. Posílena je také spolehlivost, protože chromebook nevyžaduje odvětrávání, které způsobuje problémy s prouděním vzduchu a hromaděním prachu.  

Dlouhá výdrž na baterii až 12 hodin, vynikající výkon pro Android aplikace

Chromebook 11 C732 se může pochlubit dlouhou výdrží na baterii, a to až 12 hodin – to je dostatek pro používání od rána do večera pro podporu programů 1:1 nebo pro několikadenní používání ve třídách pro školy s bezdrátovými kartami. Acer Chromebook 11 C732 poskytuje solidní každodenní výkon zajištěný buď dvoujádrovým procesorem Intel® Celeron® N3350, nebo čtyřjádrovým Intel® Celeron® N3450. Navíc chromebook poskytuje podporu obchodu Google Play, takže mohou učitelé a studenti využívat Android aplikace pro pokročilejší výuku.

Možnost dotykového displeje, 180° panty podporují sdílení Acer Chromebook 11 lze zakoupit buď s 11,6" IPS dotykovým displejem (C732T) nebo s nedotykovým IPS či TN displejem (C732). V obou případech mohou studenti displej využívat na maximum díky pantům umožňujícím otevření víka až do úhlu 180°. Pak může být displej položen naplocho na stole pro práci ve skupině a zvýšení angažovanosti studentů. Displej má rozlišení 1 366 × 768 px, které zajišťuje ostré a jasné aplikace i text, stejně jako živé fotografie a videa.

Připojení a přenositelnost

Nový Acer Chromebook 11 C732 je vybaven dvěma porty USB 3.1 typ C Gen 1, které lze použít k nabíjení chromebooku i jiných zařízení, rychlému přenosu dat až do rychlosti 5 Gb/s a pro připojení HD displeje. Nechybí ani dva porty USB 3.0 a čtečka karet MicroSD pro přenos a přístup k obsahu. Uživatelé mohou zůstat připojeni ke své síti díky rychlé a spolehlivé 2x2 MIMO 802.11ac Wi-Fi a k periferiím prostřednictvím rozhraní Bluetooth 4.2. V některých zemích budou k dispozici i modely s integrovaným 4G LTE modemem.

Studenti mohou využívat HD webkameru s technologií HDR a dvojici doprovodných reproduktorů s mikrofonem pro Google Chats a Hangouts.

Díky tenkému a snadno přenosnému formátu je Acer Chromebook 11 C732 ideální pro použití kdekoli – doma, ve škole, v práci i na cestách. Má rozměry pouhých 302 × 21,3 × 209 mm a váží jen 1,26 kg.

Nový Chromebox CXI3 s vysokým výkonem a flexibilními možnostmi připojení

Díky solidnímu výkonu procesorů až Intel® Core™ 8. generace je Acer Chromebox CXI3 skvělou volbou pro stolní řešení v počítačových laboratořích a knihovnách. Může se pochlubit nesčetnými možnostmi připojení, jako je port USB 3.1 typ C Gen 1, pěti porty USB typ A s rozhraním USB 3.1 a USB 2.0 v závislosti na modelu, jedním portem HDMI, jedním 1Gb/s Ethernetem a čtečkou karet MicroSD. Z bezdrátových připojení nabízí Acer Chromebox CXI3 2x2 MIMO 802.11ac Wi-Fi a rozhraní Bluetooth 4.2 LE. Acer Chromebox má kompaktní design, který se skvěle hodí do nejrůznějších prostředí a může být umístěn buď samostatně na dodávaném stojanu, nebo upevněn na zadní stranu monitoru pomocí volitelného VESA uchycení.

Snadné nasazení, správa i zabezpečení, opírá se o podporu společnosti Acer

IT správcům budou snadno provádět aktualizace, konfigurovat aplikace, využívat rozšíření a politiky pomocí webové správy , díky které se zařízení Acer Chromebook 11 C732 i Acer Chromebox CXI3 jednoduše nasazují i spravují. Jak nový Chromebook, tak Chromebox podporují zámky Kensington, takže mohou být zabezpečeny proti odcizení.

Studenti zůstanou chráněni, protože je systém Chrome OS neustále aktualizován a tím zabezpečen před neustále se měnícími on-line hrozbami, jako jsou viry a malware. Zařízení od společnosti Acer podporují přihlášení vícero uživatelů, takže se každý student může jednoduše přihlásit ke svému jedinečnému účtu, aby zajistil, že jeho projekt, Gmail a další data zůstanou v bezpečí, i když bude chromebook ztracen či odcizen. Úložiště na Disku Google chrání soubory, dokumenty a fotografie v cloudu a zajišťuje, že bude k dispozici vždy nejnovější verze souboru. Acer Chromebook 11 C732 stejně jako Chromebox CXI3 rovněž plně podporují obchod Google Play při spuštění, takže studenti budou mít přístup k milionům aplikací Android v obchodu Google Play, které jim umožní více zábavy, komunikace i dosažení vyšší produktivity.

Cena a dostupnost

Nový Acer Chromebook 11 C732 s nedotykovým displejem bude k dispozici buď s 16GB, 32GB, nebo s 64GB eMMC úložištěm. C732T s IPS dotykovým displejem bude k dispozici buď s 32GB, nebo s 64GB eMMC úložištěm. Oba budou vybaveny až 8 GB paměti RAM. Nový Acer Chromebook 11 C732 bude pro vzdělávací sektor a komerční zákazníky v oblasti EMEA k dispozici v dubnu za ceny od 329 €.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30
Pavel Houser

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

VíceRSS 

Zprávičky

McKinsey: Digitalizace zvýší HDP ČR o 26 miliard eur

ČTK , 21. listopad 2018 11:42

Podíl digitální ekonomiky je již nyní v ČR větší než v pěti největších zemích EU....

Více 0 komentářů

O2 zvýšila zisk o 2,5 % na 4,2 miliardy Kč

ČTK , 21. listopad 2018 10:36

Na Slovensku vzrostly celkové provozní výnosy o 9,7 % na 216 milionů eur....

Více 0 komentářů

Cook napadl Facebook a chválí GDPR

ČTK , 21. listopad 2018 08:00

Regulace technologického sektoru v oblasti soukromí uživatelů je podle šéfa Applu nevyhnutelná....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Bitcoin pokračuje v poklesu, dostal se pod 4500 dolarů

ČTK , 20. listopad 2018 13:10

Krátce po poledni vykazoval bitcoin na burze Bitstamp pokles o sedm procent na 4400 dolarů....

Více 0 komentářů

Díky poptávce v Indii a v Evropě je Xiaomi za čtvrtletí v zisku

ČTK , 20. listopad 2018 09:00

Po vstupu na burzu firma hlásí výsledky hospodaření teprve podruhé. Z IPO získala 4,72 miliardy dola...

Více 0 komentářů

Apple snížil výrobní objednávky nových iPhonů

ČTK , 20. listopad 2018 08:00

Apple před několika týdny šokoval investory, když snížil odhad prodeje....

Více 0 komentářů

Veeam v Česku vytvoří 500 nových pracovních míst

Pavel Houser , 19. listopad 2018 16:33

Firma investuje 3,39 miliard korun do svého hlavního centra pro výzkum a vývoj v Praze....

Více 0 komentářů