Návštěvníky konference SWCSummit čekají tři patra nabitá špičkovými startupy, investory a speakery

31. January 2019 09:49 0 komentářů

Praha ještě větší startupové setkání nehostila. Tři patra plná nejlepších evropských startupů, přednášek lídrů světově úspěšných firem, příležitostí k setkávání s investory nebo možností zapojit se do diskuse s padesátkou mentorů z celého světa. To vše nabídne konference Startup World Cup & Summit (SWCSummit) v pražském Kongresovém centru, která je historicky prvním evropským finále celosvětové soutěže Startup World Cup 2019.

Do Prahy tak přijedou finalisté z více než 17 „předkol“ z celé Evropy – od Norska až po Itálii. Pořadatelé akce, která se koná 10. dubna 2019, nyní představili, co mohou návštěvníci očekávat od třípatrového prostoru Kongresového centra. Návštěvníkům bude po celý den otevřena hlavní síň s přednáškami, místnosti pro setkání „jeden na jednoho“, investorský, inovátorský i podnikatelský hub, diskusní panely, byznysové lekce, chillout zóna, vystavovatelský koutek a kavárna. Organizátoři zároveň dávají návštěvníkům poslední příležitost ke koupi nejlevnějších, tzv. early bird vstupenek na akci. Ty budou k dostání do konce ledna.

„Hledali jsme prostory, které by svou velikostí odpovídaly významu SWCSummitu – a Kongresové centrum je to největší, co Praha má. Celkově čekáme kolem dvou tisíc návštěvníků, účast evropských i českých startupů přesáhne 500 přihlášených a přivítáme také necelou stovku zajímavých investorů a zástupců inkubátorů. Jedním z účelů konference, která má v první řadě vybrat vítěze evropské soutěže o nejlepší startup starého kontinentu, je také čilý networking a podpora navázání nových nadějných spojení, která mohou v budoucnu přinést další úspěšné inovátorské projekty,“ uvádí Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO startupového inkubátoru UP21, spolupořadatel chystané dubnové akce.

Ve třetím patře – tedy v místech, kde budou probíhat přednášky keynote speakerů a hlavní soutěž – budou zároveň připraveny prostory pro schůzky ve formátu „jeden na jednoho“, do kterých může návštěvník prostřednictvím speciální aplikace Miya pozvat vybranou osobu a na určeném místě s ní nerušeně networkovat.

Druhé patro Kongresového centra pak nabídne inovátorský hub, který má za účel propojit inovátory z velkých firem se startupisty a ukázat jim cestu, jak společně nastartovat byznys. Kromě toho zde budou lidé moci odpočívat v chillout zóně nebo navštívit vystavovatelský koutek, kde si návštěvníci osahají nejrůznější startupové technologie a produkty. První patro bude patřit investorskému hubu a podnikatelskému hubu, ve kterém bude možné navázat užitečné kontakty, poučit se z úspěchů i chyb ostatních. Kromě networkingu budou v prostorách na programu diskusní stoly s mentory z celého světa, panelové diskuse a přednášky.

Organizátoři akce očekávají účast přes 500 startupů z více než padesáti zemí, jež se stále mohou hlásit na stránce konference. S nimi se v útrobách Kongresového centra potká kolem dvou tisíc návštěvníků, kteří mají právě do konce ledna možnost zakoupit vstupenky za výhodnou cenu.

Hlavní sál přivítá CEO Stravy a další hvězdy

V Kongresovém centru vystoupí desátého dubna přes padesát mentorů a řečníků, mimo jiné například CEO úspěšné sportovní aplikace Strava James Quarles, kterému se daří dělat ze společnosti Strava opravdového startupového jednorožce. Chybět nebude ani šéf londýnského akcelerátoru TechStars Eamonn Carey s mnohaletými zkušenostmi s investicemi do předních evropských startupů a technologických firem. K těmto jménům budou brzy přibývat desítky dalších špičkových byznysmenů a prezentujících z celého světa, kteří kromě přednáškových sálů hojně obsadí také mentorské stoly.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30
Pavel Houser

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů

Čínská centrální banka je téměř připravena na vlastní kryptoměnu

ČTK , 15. August 2019 09:00

Chystaná digitální měna se kvůli objemu transakcí nebude spoléhat na blockchain....

Více 0 komentářů